Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Jeśli zdaniem wetów taki stan jest wskazaniem do eutanazji i nie mówią tego "na oko", uśpiłabym kotka. Są badania i obraz pogłębiających się dolegliwości kociaka + podejrzenie poważnej wady. Bardzo małe szanse że będzie lepiej. Szkoda maluszka, ale czasami to najlepsze wyjście.
  2. 19.08.2022 - 235 zł - wpłata z bazarku na FB
  3. Dziękuję za wpłatę 50 zł od pani Ani G.R. dla Czarusia
  4. Ktoo pamięta Aminka? Najmniejszy kotecek zabrany w zeszłym roku z działek, było takie biedne biedactwo i tłukliśmy giardię + DS dalej tłukł giardię, w końcu ponoć wytłuczona a kotek przeszczęśliwy Nie dość że był śliczny, malutki i puchaty to jeszcze się tak fajnie zawijał jak się go miziało, tak jak tu na zdjęciu (dostałam przed chwilą z DS)
  5. Śliczne to są, ale zdjęcia robię ciulowe, a jeszcze otoczenie nie pomaga bo moja kociarnia jest umeblowana meblami z przypadku i wygląda jak pakamera. Dobrze że koty nie są pod tym względem wybredne a widzę że zdjęcia wrzucane z FB po pewnym czasie znikają, zostają tylko opisy.
  6. Skrzypek robi się mięciutki w dotyku, przytył i jest już kawałkiem kota a nie taką sztywną ramą jak na początku. Ma miłą sierść i fajnie się go głaszcze. Wciąż kooocha mizianie. Trzeba go codziennie wymiziać i to najlepiej kilka razy, bo inaczej mu smutno Jest kotem, na którym można się położyć (w sensie że inny kot może). Raz mi spierniczył przez okno, ale nie uciekał tylko dał się złapać. Apetyt od czasu przeleczenia antybiotykiem na poziomie "ok", preferuje niestety suchą karmę i surowe mięso.
  7. Mamy na koncie wpłatę od Nesiowatej 10 zł i Filipki (50 zł) - bardzo dziękujemy
  8. sue

    Sunia ze wsi

    To jest sunieczka ze wsi, chcemy ją stamtąd zabrać, bo jest na dworze, przy budzie i na łańcuchu, niekastrowana. Jak dostanie cieczki zlecą się psy z całej okolicy. I tak, miejsce nie jest ogrodzone, sunię zabezpieczył pewien mężczyzna bo wszędzie ganiała, ale jest to biedny człowiek i nie stać go na utrzymanie siebie, a tym bardziej psa.
  9. Wydaje mi się że tak, pani go tam przekonuje, że co z nią zrobi zimą, że potrzeba ją zaszczepić, wykastrować, on znowu mówi, że już się przyzwyczaił i taka to rozmowa. Mam nadzieję, że zdoła go przekonać żeby po prostu oddał sunię i nie będzie żadnych problemów. Z opisu tej pani nie wygląda to źle, ale pewności też mieć nie można. Założyłam suni wątek.
  10. Sunia
  11. Pan ma problem ze znalezieniem stałej pracy, bo mieszka na totalnej wsi i nie ma środka transportu, był autobus ale kursuje rzadziej lub wcale. Zarabia poprzez prace dorywcze sumy rzędu 200 zł. Liczy na emeryturę z KRUS za kilka lat bo miał/ma jakieś pole (?) Sunia została już odrobaczona. Pani która ją karmi przywiozła mi wczoraj 30 zł na poczet opłat za hotelik i trochę książek na bazarek.
  12. O jaki wesoły piesek z niego Już się chyba całkiem rozkręcił. Dziękuję
  13. Na konto Czarusia dopisałam wpłaty przeznaczone dla Amberka za zgodą wpłacających Jest to kwota 160 zł (50 zł Poker, 50 zł Figunia, 40 zł z bazarku Nadziejki, 20 zł od Nesiowatej).Bardzo serdecznie dziękuję.
  14. Nie znam aż tak sytuacji. Z tego co wiem, podejmuje się różnych prac w polu i z tego żyje, ale nie jest to praca stała.
  15. Dziękuję, na razie podkleję na konto Czarusia, bo jest w trakcie profilaktyki i wiąże się z tym trochę wydatków.
  16. Dziękuję, na razie podkleję na konto Czarusia, bo jest w trakcie profilaktyki i wiąże się z tym trochę wydatków.
  17. Po 21 jest miejsce, zaklepałam. Rafał prosi tylko o odrobaczenie suni, przekazałam pani może uda się jej podać tabletkę jak wybierze się do suni kolejnym razem. Później będzie mogła zostać zaszczepiona itd. Mam nadzieję, że uda się jej pomóc. Pan u którego siedzi jest biedny i stąd takie warunki dla suni, być może gdyby miał więcej pieniędzy wyglądałoby to lepiej. Nie ma jeszcze emerytury, wiek ~50 lat, może troszkę więcej. Brakuje mu dla siebie, nieraz nie ma co w garnek włożyć. Pomógł psinie jak umiał bo wcześniej latała po wsi, naturalnie nie powinna przebywać na łańcuchu i jest kiepsko z jedzeniem, ale to raczej nie jest typowo zły człowiek.
  18. Czaruś dostał antybiotyk w związku z tymi wyłysieniami, ma zapalenie... nie zapamiętałam czego i był chyba jeszcze odrobaczony. Za jakiś tydzień planowane jest szczepienie. Ogólnie wszystko u piesia w porządku.
  19. Mogę przekazać Wasze wplaty na konto Czarusia tak? Na pewno mu się przyda, już ma za sobą pierwszą wizytę u weta, a w planie jest szczepienie i pewnie coś dalej. Mam jeszcze wpłatę od Poker 50 zł i 40 zł od Nadziejki z bazarku. Napiszcie ciocie czy przekazać to również na Czarusia czy chcecie dla innych piesków?
×
×
  • Create New...