[quote name='razed_in_black']Wilczaki są dosyć ciężkie w wychowaniu, ich lęk separacyjny jest bardzo duży i trzeba poświęcić sporo czasu na socjalizację, szkolenia itp. do tego natura wilka - nieufne i strachliwe. Nie jest to łatwa rasa trzeba się uzbroić w czas i cierpliwość. Ja osobiście bardzo kocham wilczaki poznałam kilka i to była miłość od pierwszego wejrzenia, ale po rozmowach z hodowcami nie zdecydowałam się na kupno, ponieważ nie poświęciłabym psu tyle czasu ile potrzebuje. Może kiedyś... :)
warto przeczytać :) http://www.zperonowki.com/site/pl/node/2573
Dobrze prawisz. Też bym nigdy wilczaka sobie nie sprawił, bo to by była straszna krzywda dla takiego pieska... Choć nie ukrywam że okropnie mi się też podobają - chyba po prostu przez to że tak naturalnie są zbliżone do wilków :)