-
Posts
862 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Raczyna
-
Demon i Manga zawsze nierozłączni, już oboje za TM
Raczyna replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bjuta']Demon prosi o ciepłe myśli. Potrzebna jest dobra energia, bo zaczyna mu brakować sił.[/QUOTE] :( można mu jakoś pomóc? jakieś lekarstwa? albo karma, o ile chłopaki dopilnują żeby ją dostawał? nawet gdybym go wzięła zaraz po świętach, to co z nim zrobię przez te 10 dni? świra by dostał gdyby poszedł na te 10 dni do kogoś, musiałby ktoś pomieszkać u mnie... -
Lenka i Tristan odyskali życie - mają wspaniałe domy!
Raczyna replied to soboz4's topic in Już w nowym domu
mam 9 próbek po 50g karmy dla małych psów Royal Canin mini exigent, i trochę żarcia z Royala dla miain coon'ów(te duże kulki) to wystawię to na bazarek, a że będzie tego mało, to chyba upiekę półkruchych ciasteczek i dorzucę do całości, coś tam się nazbiera -
Owczarki Iwony- watek zbiorczy onków w Chacie Zwierzaka
Raczyna replied to joteska's topic in Już w nowym domu
no, wreszcie się dokopałam do wątku jutro popołudniu zrobię bazar książkowy, w pierwszej kolejności na dług Cezarego, wszystko co będzie na plus będzie na potrzeby reszty ofiarków :) -
[url]http://www.youtube.com/watch?v=RMSrDxSDC3g[/url] nie za bardzo mogę dopisać tłumaczenie:oops: albowiem w znakomitej większości zostałoby ocenzurowane na youtubie polecam bardzo kanał gościa który się zowie eldad75 (75 to najlepszy rocznik, jeśli chodzi o mężczyzn, w przypadku kobiet jest to 79 ;P ) [url]http://www.youtube.com/watch?v=YJkZXh9v_i4[/url] tutaj sztandarowy film, ale tych filmików jest więcej jeśli będziecie mieć trochę czasu obejrzyjcie kilka
-
Karuś, starszy terrierek - ma dt z szansą na ds! Dziękujemy!
Raczyna replied to kasia14's topic in Już w nowym domu
żal staruszków w ogóle, a ten czupurek jest taki kochany! :) pewnie gdyby trafił do DT lub DS to by odżył i brykał jak szczenię :D -
nie zawsze jest możliwość psa-funkcjonariusza tak po prostu zabrać do domu mówię wam- jak konie z policji konnej zakończyły służbę to też były jaja z nimi, a jeżdżący na nich policjanci chcieli je ODKUPIĆ a nie po prostu wziąć dopiero gdy media się zainteresowały to znaleziono jakieś rozwiązanie nie wiem jak wyglądają dokładnie przepisy, czy w całym kraju obowiązuje to samo, czy różni się w gminach i powiatach najlepiej faktycznie napisać na tym policyjnym forum, łatwo je znaleźć, bo tam już wszystko przerabiali i pokierują, doradzą
-
on w ogóle ma jakieś zdolności magiczne bo chyba mnie zaczarował
-
Do niedawna schroniskowy numer ...ZJAWISKOWY OWCZAREK BEZ OGONA
Raczyna replied to izek77's topic in Już w nowym domu
kurcze, ja już chciałam robić ten bazar książkowy, ale mama mówi, że też jakieś knigi ma podjadę do niej w poniedziałek i zobaczę co tam ma, może coś ciekawego to się dociepnie do listy czy mogę wykorzystać zdjęcie intelektualysty? w sensie- puścić je dalej w świat? czy Joti jako autor wyraża zgodę? gdy pokazałam to zdjęcie mamie to piszczała 5 minut :roll: -
Staruszek Bruno wygrał los na loterii - w BDT u Kikou
Raczyna replied to ulvhedinn's topic in Już w nowym domu
a możecie więcej zdjęć wrzucić, już zrobionych na miejscu? tak lubimy focie:loveu: -
Karuś, starszy terrierek - ma dt z szansą na ds! Dziękujemy!
Raczyna replied to kasia14's topic in Już w nowym domu
[quote name='kasia14'][B][SIZE=3][/SIZE][/B] [CENTER][CENTER] [IMG]http://imageshack.us/a/img826/2052/imgp3616d.jpg[/IMG] [/QUOTE] [/CENTER] [/CENTER] ło jaki Król Lew w wersji mini:loveu: szkoda że pierwszych dwóch zdjęć nie widzę -
Do niedawna schroniskowy numer ...ZJAWISKOWY OWCZAREK BEZ OGONA
Raczyna replied to izek77's topic in Już w nowym domu
[quote name='joteska'] no to spojrzenie powala [IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/394_511309132239306_789528467_n.jpg[/IMG][/QUOTE] bez dwóch zdań!!! to zdjęcie jest boskie!!!! -
Bongo łagodny 4 letni psiak w typie astka już w SWOIM DOMKU !!!!!!!
Raczyna replied to Mysza2's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mysza2'] I z tablicy pytanie od pani jak Bongo do kotów[/QUOTE] taa, Bongo do kotów najchętniej z musztardą, ale jak nie ma może być też ketchup:cool3: -
BTW wiem co to TZ ale rozwinięcie tego skrótu? zawsze mię to gnębiło...? - Kochanie, bo wiesz, myślałam żeby mieć znowu w domu pieska... - ... - I że weźmiemy ze schroniska... - ... - Ale później dowiedziałam się o domach tymczasowych i pieskach w potrzebie... - To takiego będziemy mieć? w sumie to nie było pytanie a bardziej stwierdzenie i to jest kolejna rzecz, za którą bardzo Go kocham
-
pomysł fajny, ale jak oglądałam filmik to doszłam do wniosku że zalatuje sadyzmem:evil_lol:
-
psu jedzącemu z ziemi może robić się wole, takie mega-podgardle, bo trwa trochę zanim przełknie, jest to problem głównie przy dużych psach skręty wnętrzności, "przełęcz" na kręgosłupie, to efekty tego, że po jedzeniu pies nie położył się na te 30-40 minut, a powinien
-
[quote name='Mysia_'] cały czas od poczatku robię ja, dzięki za zwrócenie uwagi :) Ostatnio rzeczywiście miałyśmy przez pewien czas trochę luźniej, ale teraz znowu od jakiegoś czasu jest mnóstwo roboty i ciągle ktoś mi przerywa, a ja potem mam problemy z skupieniem :oops: Za chwile będą poprawione. Nie zauważyłam jednak nigdzie info z poprzednich tygodni?[/QUOTE] [quote name='Mysia_']AKTUALNOŚCI 15-21.03.2013 Do schroniska przyjęliśmy 9 psiaków: 4 z interwencji, 3 przyprowadzone, jeden podrzucony i jeden zwrócony z adopcji [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Z interwencji przyjechały: suczka mała czarna-podpalana z białym krawacikiem z Zakładu Fryzjerskiego z ul. De Gaulle'a, suczka mała biała w brązowe łatki z ul. Stalmacha, piesek w typie shi-tsu biało-brązowy z ul. Bytomskiej oraz piesek średni trikolor z średnim włosem z eksmisji właściciela z ul. Krakusa. Przyprowadzone zostały: suczka w typie boksera brązowa z ul. Nałkowskiej, piesek szczenię mały trikolor z ul. Mieczysława i suczka szczenię biszkoptowe z ciemnym pyszczkiem z ul. W. Walewskiego. W schronisku został porzucony piesek szczenię biszkoptowy. Wróciła do nas Szrekusia (8199), ponieważ jedno z dzieci miało silną alergię, właściciele co prawda znaleźli jej domek, który niestety okazał się totalnie nieodpowiedzialny [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Do swoich właścicieli wróciły trzy pieski: bokser Fobos (8390), który trafił do nas z ul. Jordana; Amadeusz (8352), który trafił z ul. Boya-Żeleńskiego okazał się Dżekim oraz bokserka Lola (8395), która trafiła z ul. Nałkowskiej. Adoptowane zostały cztery psiaki: Baboon (8325) zamieszkał w domku z ogrodem w Tarnowskich Górach, Szrekusia (8199) w domku z ogrodem w Myślachowicach, India (8370) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej i suczka szczenię (8389), która jeszcze nie miała imienia zamieszkała w Bytomiu [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Na szczęście żaden z psiaków nie odszedł za Tęczowy Most. Do schroniska przyjęliśmy trzy nowe kotki: kocura czarnego z białymi dodatkami z ul. Krakowskiej, kotkę szaroburą pręgowaną po wypadku z Al. Korfantego i kocura szaroburego pręgowanego z opuszczonego domu w Rokitnicy. Nowy domek znalazł tylko Haluś (k-2062), który zamieszkał w Zabrzu. Niestety za Tęczowy Most odeszła kotka (k-2074), która trafiła z Al. Korfantego prosto do Kliniki jednak nie dało się jej już pomóc [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Otrzymaliśmy dary od: Wiktorii, właścicieli Korusi, Lidii, Michaliny, Eweliny, Kamili, Pawła, Moniki, Adrianny, Marka, Damiana, Ani, kolegów sztygarów z Oddziału Elektrycznego Kopalni Makoszowy oraz od osób anonimowych. Paczkę otrzymał Balin od swoich wirtualnych opiekunów z Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Dotarły do nas również przesyłki [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] niestety nie wszystkie podpisane, ale na pewno były wśród nich prezenty dla naszych podopiecznych od Agnieszki i od Eweliny [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc! [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG])))[/QUOTE] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/546/58039967.jpg/"][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/7057/58039967.jpg[/IMG][/URL] Nie wiem, jakoś to napisane tutaj na forum jest bardziej przejrzyste. Właśnie o tym między innymi pisałam.
-
Demon i Manga zawsze nierozłączni, już oboje za TM
Raczyna replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bjuta']:) Już się umówiłam z moim TZ tem na transport 27- rano. Posłanie Demonowi kupię z przyjemnością. Z tymi osobnymi spacerami to mi się nie wydaje. Bo przecież za chwilę się spotkają, rozdzielanie tylko ich zestresuje a do niczego nie przyzwyczaji. Jakoś tego nie widzę. Mangą się będzie trzeba bardzo intensywnie zająć. Bardzo się boję, że będzie szalenie trudno znaleźć jej dom. Chociaż jest naprawdę wspaniała. Moja maleńka...[/QUOTE] Ale wiesz o co mi chodzi? sama mówiłaś o odpowiedzialności za psy z którymi się wychodzi- że się przyzwyczajają, że tęsknią. Manga się do mnie przyzwyczai i co? Poza tym w tej chwili oboje chyba nie mają za bardzo nic ze spaceru? Manga co chwilę przewraca Demona i on się tym denerwuje, ona by pewnie wolała bardziej "polatać". No i właśnie nauczyłyby się, że ta rozłąka jest na chwilę, że to nic strasznego, i nie będą takie smutne gdy to nie będzie rozłąka tylko na spacer, ale gdy Demonek już do mnie przyjedzie. Myślałam właśnie o stopniowych zmianach dla obojga. Że nauczą się że nie są już cały czas non stop razem, ale to nic strasznego, nic złego się nie dzieje. Demon się do mnie przyzwyczai, i w nowym miejscu nie będzie wszystko nowe, bo mnie już będzie znał, w domu jest mój zapach wszędzie, więc też będzie to bardziej łagodne przejście. Z nowymi sytuacjami zawsze najlepiej po trochu, na spokojnie oswajać. Wiem że normalnie tak się nie robi, bo ktoś po psa przyjeżdża i po prostu go bierze, nikt nie pyta czy kumplom z boksu będzie smutno, czy zabierany psiak będzie tęsknił, czy poczuje się jak na wakacjach i tylko na tym się skupi. Ale Demon i Manga to przypadek szczególny, wydaje mi się, że jeśli można to zrobić w ten sposób, to będzie to dla nich lepsze. To tylko moje sugestie, tak jak powiedziałam już, to jest do przemyślenia dla osób decyzyjnych. -
MARCELEK , zmartwychwstały dziadeczek... Za Tęczowym Mostem.
Raczyna replied to togaa's topic in Już w nowym domu
słodziak :) i jaki dziarski :D -
trzeba poszukać przepisów odnośnie psów które służyły z tym są zawsze jakieś klocki, pamiętam jakie jaja były z końmi z policji konnej w parku w Chorzowie można by wejść na forum policji, tam jest dział policjantów pracujących z psami i oni najlepiej doradzą, bo to nie jest zwykły pies, to były funkcjonariusz
-
Do niedawna schroniskowy numer ...ZJAWISKOWY OWCZAREK BEZ OGONA
Raczyna replied to izek77's topic in Już w nowym domu
dopiero dzisiaj dorwałam te książki, teraz jeszcze swoje muszę wygrzebać z kartonów i jedziemy z tym koksem czy udało się zrobić jakieś zdjęcia? -
[quote name='Mysia_']Nasz Maksio :loveu: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OgPDtOHhHFI/UUsFPHSusHI/AAAAAAABPdI/MSDIs_DGlL0/s800/Max18.JPG[/IMG] [/QUOTE] moja kumpela ma taki tekst, że jak coś jest super-hiper to mówi "...normalnie- orgazm w locie" i to zdjęcie chyba właśnie ten stan pokazuje:lol:
-
Demon i Manga zawsze nierozłączni, już oboje za TM
Raczyna replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
Sprawa wygląda następująco: wyjeżdżam w kwietniu na 10 dni- to będzie 16-26.04 i jak wrócę biorę Demonka do siebie :) będę się w tym celu uśmiechać do Bjuty, żeby staruszka nie tachać tramwajem i autobusem, mogłabym kombinować samochód, ale to byłoby w godzinach późno popołudniowych, więc pewnie odpada oj tam, szok termiczny, balkon jest, tylko obsrany przez gołębie, ale umyję, jakiś psi szezląg wstawię żeby mu od kafelek nie ciągnęło i będzie się mógł wietrzyć jak go najdzie ochota, słońce mam większą część dnia to będzie kosteczki wygrzewać poza tym jak go dorwę z grzebieniem to tego futerka dużo mu nie zostanie myślałam o różnych praktycznych sprawach np że powinno mi się udać przyjść kilka razy na spacerki z nim zanim do mnie przyjedzie, to już mnie będzie pamiętał i na pewno zmniejszy to stres związany ze zmianą miejsca i teraz- czy na te spacerki brać też Mangę? z jednej strony wiem że oni zawsze razem, i że nie powinno się brać jednego psa z boksu, ale może je delikatnie przygotować w ten sposób do rozłąki? proszę osoby decyzyjne o przemyślenie sprawy druga sprawa, to będę chciała się spotkać z wetem schroniskowym i dopytać o wszystko (leki, działania w przypadku pogorszenia się stanu), także pod kątem karmy, czy lepiej dla Demona domowe z suplementacją, czy dobre suche dla dużych ras (stawy) albo dla staruszków (stawy plus utrzymanie niskiej wagi) no i zacznę znowu robić pompki, jakby chłopak nie miał siły wchodzić po tych kilku schodkach żebym miała siłę go wnieść (ile on waży?) powoli będę też kompletować wyposażenie (przyjmę chętnie jakąś starą kołdrę z której zrobię mu posłanie, także jakieś starsze ręczniki, swoje oddałam dwa lata temu schronisku w Chorzowie) na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale za wszelkie wskazówki będę wdzięczna, bo coś może mi umknąć, lepiej napisać dwa razy niż wcale acha- czy gdy Demonek będzie już u mnie zakładać mu osobny wątek? Bjutko sugerowałaś zebranie kilku stałych deklaracji- wpłaty na Psitul i od Was opłaty za weta, leki, czy do mnie (mam specjalne konto tylko na dogo) i ja wszystko rozliczam? ciekawi mnie strasznie co na to wszystko powie Demon? odżyje, zadziwi nas kilkoma miesiącami harców? czy uzna że "wreszcie" i nie musi już szukać, trwać, skoro znalazł...? jego przynajmniej będę mogła bezkarnie rozpieszczać, bo będzie u mnie do końca :) no i Bjutko najważniejsze- zawsze będziesz u nas mile widzianym gościem, możesz wpadać na relaksującą herbatkę lub kawkę i sprawdzić co u Twojego pupila ;) -
[quote name='Bjuta']Mysia na ogólnym napisała o nim że jest bardzo inteligentny, ale charakterek też ma...[/QUOTE] ciekawe co Mysia miała na myśli:razz: Bjutko, czy jest szansa sprawdzić ile Łolesik dokładnie waży?
-
Demon i Manga zawsze nierozłączni, już oboje za TM
Raczyna replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
psy wyczuwają słabość u towarzyszy, czy to wynikającą z choroby, czy ze starości przecież często tutaj na dogo można przeczytać, że jakiś piesek czy suczka są przez pozostałe psy z boksu...hmm...zastraszane? zdominowane? niektóre nie wychodzą z budy, czasem mało jedzą, bo nie potrafią dostać się do miski być może tak jest głównie w miejscach, gdzie psy nie mają zapewnionych wszystkich potrzeb na odpowiednim poziomie natomiast psy w dobrym domu zazwyczaj już inaczej reagują, troską właśnie choćby mój Nazir, gdy dziadek-cukrzyk stracił przytomność na spacerze pies kumpla, który go ogrzewał gdy kumpel zachorował i miał dreszcze czy choćby wszystkie te zachowania psów względem naszych małych dzieci- one nad nimi czuwają, opiekują się nimi, najlepsze niańki