-
Posts
9850 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
9
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Sara2011
-
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Daszka która jechała do Szkocji miała wszczepionego czipa i szczepienie przeciwko wściekliźnie robione jednego dnia. Wet z Bielska nie chciał przepisac do paszportu szczepienia z Radys. Ponieważ było to pierwsze jej szczepienie wpisane w paszporcie, musiała odczekać 21 dni z przekroczeniem granicy. Gdy doszczepia się psa, ten 21-dniowy okres nie jest wymagany. Jednak przepisy poszczególbych krajów mogą się różnić jesli chodzi o wymagania. -
Nie wytrzymałam i napisałam do Pani sms jak Natka. Natka jest zestresowana ale powoli się przekonuje do nowej rodzinki, juz kucharzy z Panią w kuchni a podjadać lubi :). Po południu zaczęła już szczekać , z psem sąsiadów trzyma sztamę. Pani napisała że będzie dobrze. Zapytałam jak stosunki z kotkiem ale okazało się że kotek jeszcze na wakacjach i wraca dopiero we wtorek więc jeszcze zapoznania nie było. Trochę niedobrze, bo lepiej byłoby gdyby kotek od początku był w domu i Natka czuła że wchodzi na terytorium kotka a nie odwrotnie. No ale zobaczymy. Kciuki cały czas potrzebne.
-
Na konto Frezji wpłynęły deklaracje od: 60zł-teresaa118/24.08.2018/stała IX + bonus 20zł -Alicja Mizera /24.08.2018/stała VIII Bardzo pięknie dziękuję <3. Jednocześnie zrobiłam przelew za hotelik za VIII. Dodatkowo dla Frezji została zakupiona próbka (1kg) karmy Fitmin Mini Maintenance oraz pół litra oleju z łososia. Samej karmy firmin panna jeść nie chce ale pokropionej olejem z łososia już tak. Czy trend nadal się będzie utrzymywał, zobaczymy.
-
Pralina z Radys w DS. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc <3
Sara2011 replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
No ja Pralinę rozumiem w pewnym sensie, z własnego przykładu :) Co racja to racja :) -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Tak, jak jest regularnie doszczepiany to nie musi być tych 21 dni. Ale tu będzie to pierwsza szczepionka w nowym paszporcie i ona jest traktowana wtedy jako pierwsza i wtedy te 21 dni są wymagane. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Jeśli może to pewnie nie odmówi. Teraz pytanie czy tak można? Może on wprowadza jakieś dane związane z czipowaniem do systemu? A jeśli tak, to czy może zrobić to z datą wsteczną, czy system na to pozwoli ? -
Pralina z Radys w DS. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc <3
Sara2011 replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Niestety Pralina właściwie nie chudnie. Dzisiaj była ważona i waga wskazała 16.3 kg :(. Tylko 200g zgubiła :(. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Bogusiu, to niech szafirka się dowie dokładnie. Bo jesli Dżoi miałaby wszczepionego czipa w poniedziałek 27.08 to i szczepienie nie moze być wpisane do paszportu z wczesniejszą datą. A jesli bedzie wpisane z datą 27.08 to od tego czasu musi minąć 21 dni bo wg paszportu bedzie to jej pierwsze szczepienie. A z tego co czytałam Pani bedzie wracała wczesniej, no chyba ze moze wrócić później niz 14 wrzesnia to wtedy nie ma tematu. Ja jak pisalam wyzej przerabialam ten temat z Dandysem i przez to nie pojechał do domu do Holandii. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Czy Dżoi ma już czipa? Bo znalazłam taki zapis " Regulacja prawna stanowi, że w razie wpisywania daty pierwszego szczepienia do paszportu, nie może ona być wcześniejsza, niż data wprowadzenia mikroczipu zwierzęciu". Jesli nie ma jeszcze czipa, to to szczepienie zrobione 01.08 będzie miało wczesniejszą datę niż data wszczepienia czipa . I gdyby nawet wet wpisal do paszportu datę szczepienia taką jak data czipa to trzeba wtedy odczekać 21 dni . Nie wiem, moze sieję panikę ale lepiej to sprawdzić. Kiedyś dandys miał mieć dom w Holandii, Pani miała go zabrać wracając z Polski do Holandii ale nie pojechal ze względu na paszport a wlasciwie szczepionkę, musiał odczekać wymagane 21 dni a Pani wracała wczesniej i się nie udało z tą adopcją. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia domku i suni, gdzie ma trafić Dżoi cudowne <3. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
U szafirki chyba rejestruje ale ja wolę sama zarejestrować bo w razie ew. zwrotu (odpukać) łatwo zmienić dane na innego właściciela potem. A już miałam takie przypadki ze musiałam zmieniać dane w rejestrze na inną osobę - u Malwinki i Iwo. Tak samo z Pralinką. -
Jaśko nadal do adopcji, Rasta i Kłosek już nie.
-
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
To trzymam kciuki za bezproblemowe wyrobienie paszportu i czekam z niecierpliwością na wiadomości od Bogusik odnośnie domku dla Semika :). Cudownie że domku są już na horyzoncie :). -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Kiedy wyrabialam paszport dla Daszy to wet nie chciał przepisać do paszportu ważnego szczepienia które miała z Radys . No ale skoro Dżoi szczepił wet z Nowej Soli to pewnie nie będzie problemu. -
Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.
Sara2011 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
A zdążycie paszport wyrobić? Tam są odpowiednie procedury, które trzeba zachować. Głównie chodzi o szczepienie przeciwko wściekliźnie, chyba musi upłynąć 21 dni od szczepienia. -
Szyszka z Radys ma już domek, zamieszkała w Katowicach :)
Sara2011 replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Póki jeszcze nie było sesji zdjeciowej Szyszki (na razie biega w fartuszku posterylkowym więc nie można jej zrobić zdjęć), zrobiłam i wyróżniłam dwa ogłoszenia na olx ze zdjeciami, które w tej chwili ma. Koszt wyróżnień 35.6zł.