-
Posts
16235 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bogusik
-
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Ciocia,jak najbardziej rozumiem Twoje obawy,bo jednak lek,to lek.Najlepiej skonsultować to z vetem,choć ja w składzie Olekardinu nie widzę nic "groźnego"ale nie jestem lekarzem... [url]http://www.apteka.gda.pl/olekardin-60-kaps-p-1815.html[/url] Na jednym z wątków,była duża sunia z okropną nużycą.To był dramat,bo praktycznie nie było sierści,tylko jedna wielka skorupa.Tam,między innymi,były również prośby,o Omega3-6-9,ale to zalecali lekarze,którzy ją leczyli. Kochana,ty zajmujesz się i opiekujesz Kłębuszkiem i najlepiej będziesz wiedziała co dla tej kruszynki,będzie najlepsze.My tylko możemy coś podpowiedzieć,czy polecić,bo też troszczymy się i martwimy o maluszka.Ja też znam moją sunię i wiem co jej szkodzi,a co może ewentualnie pomóc i jestem bardzo ostrożna,pod względem karmienia i medykamentów.Zawsze wolę jak coś,podpytać weta. -
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Bogusik replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
FLY,uważam,że proponowana karma jest bardzo dobra,jak również Multilac i Multi-Enzyme Super.Tego ostatniego są jeszcze tylko 2szt. przynajmniej na tej stronie,do której podałaś link.Ale,to tylko moje skromne zdanie. -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Bogusik replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Jak fajnie czyta się taki tytuł wątku:loveu: Poczytałam co u Kajuni i lecę na wątek Saruni:loveu: -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Śliczne "zimowe" zdjęcia!:) Taka oaza w postaci parku,w centrum miasta,to na prawdę zbawienie.Szczególnie dla właścicieli czworonogów:loveu: dziuniek,może kupisz jednak Kłębuszkowi,proponowany przez Anula Olekardin 3-6-9+E ?Ona miała u siebie na dt Cecylkę z chorobą Cushinga.Przyjechała prawie wyłysiała,a po Olekardinie,zaczęła pięknie porastać sierścią.Sunia po 2-3 miesiącach,była nie do poznania.Po za tym,również poprawia pracę serca.60 tabletek,po1 dziennie,starcza na 2-mce kuracji,a koszt,to ok.25zł.W lutym znowu coś Kłebuszkowi podeślę,na leczenie... -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek']A czemuż to nie pofolgować sobie zadośćuczynieniu temu uczuciu? Kotów ci u nas dostatek, przynajmniej w Polsce;)[/QUOTE] A wiedziałam w 90%,że właśnie mi tak odpiszesz;) Kto wie?Może w jakiejś, na dzień dzisiejszy nieokreślonej przyszłości...?:) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek']Ten kot, dla którego nie starczy pach, wciska się głębiej i śpi w nogach. Zawsze jeszcze jest miejsce na kołdrze, ale tam chłodniej;). A jeśli nie wiecie, co oznacza mruczenie kotów w nocy, to żałujcie!!! A jak cieplutko i przytulnie![/QUOTE] Oj,ciocia,ja znam to wspaniałe mruczenie,bo od dziecka zawsze był u nas w domu kot i spał za mną w łóżku:) Bardzo mi tego brakuje... A za napisanie instrukcji "krok po kroku" będę bardzo wdzięczna!:loveu: -
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Bogusik replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Właśnie przed chwilą rozmawiałam z córką państwa,którzy adoptowali Amora w sprawie kubraka.Pani bardzo przepraszała,bo myślała,ze to mama załatwi itd...:shake: Zapewniła,że jutro kubrak wyśle.Miejmy nadzieję,że słowa dotrzyma. -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek']To piesek z awatarku? Tak myślałam, że to york. Ogród...zazdroszczę, moje okna wychodzą na Pałac Kultury i Nauki. Jest taka strona: [URL]http://tinypic.com/?t=postupload[/URL] przez którą można wklejać zdjęcia w dowolnym rozmiarze z całej zawartości swojego komputera. Bardzo wygodna, chociaż trzeba wpisywać słowa z rysunków. Ja z niej korzystam (i do bazarków) i nigdy mi nic nie znika, jak wtedy, gdy wkleja się zdjęcia i likwiduje źródło. Przy wklejaniu po kolei, otwiera ostatnie przeszukiwane miejsce, też bardzo to jest wygodne.[/QUOTE] Tak,to moja starowinka z mojego awatarku.Przygarnęłam ją do siebie 5 lat temu.Pochodzi z hodowli i jest z rodowodem.Miała raka macicy i po operacji,jej właścicielka szukała jej nowego domu,bo co po takiej suni,która już nie przynosi dochodów...?:shake: I tak trafiła domnie:multi:Ma jednak guza w okolicy sutka,tak więc czeka nas zabieg usunięcia...:-( Zaglądnęłam na tą stronkę do wstawiania zdjęć,ale ona jest w języku angielskim,a ja go nie znam:-(. -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek']Pokaż i Twoją Julisię, ciociu Bogusik![/QUOTE] W przyszłym tygodniu będzie u mnie mój syn,to jakieś wstawi,bo wszystkie miałam w empikfoto ale jest płatny.Tylko jedno znalazłam,które wstawiałam w zeszłym roku na bazarku fotograficzno-ogródkowym.Było bardzo wyraźne,a teraz jakieś przyprószone siwizną:shake: Może ze starości...?;) Jest,też ogromniaste,jak mnie mod nie pogoni...?To wstawiam... A to jest moja kochana Niunia... [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy49/703944/1285606/53773486_dsc01721.jpg[/IMG] -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Piękne te twoje zwierzaki!Te obecne:) i te,które są już za TM:-( Miały wiele szczęścia,że na ich drodze życia,pojawiła się taka osoba, jak Ty, dziuniek:multi: Jestem pełna podziwu dla Ciebie i Twojej wspaniałej,zwierzolubnej Rodziny!Tyle umęczonych,udręczonych i schorowanych zwierzaków,dzięki Wam mają opiekę i ciepły kochający domek.Wielki,wielki szacun!Szczególnie jeśli chodzi o staruszki,bo one raczej nie mają szans na adopcję i siedzą w schronie,czekając na nieuniknioną śmierć...:-( Pusio-Kłębusio chyba już też pomału przekonuje się,że wygrał wielkie szczęście w tej życiowej loterii...:) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Właśnie,nie wiem jak to jest z tymi puszkami animondy.Niejednokrotnie czytałam na wątkach,że jest bardzo dobrą karmą i psy,szczególnie z niedowagą,bardzo ładnie wracają do "normy" Ja w zeszłym roku,kupiłam mojej suni właśnie animondę i dostała taką biegunkę,że nie mogłam sobie poradzić.Mimo,że ją natychmiast odstawiłam i gotowałam pierś+jarzyny+ryż,to i tak miała "rozregulowany"żołądek.Zrobiłam jej badanie krwi i wyszły złe wyniki wątroby.Dostała tabletki na 1m-c i jest ok.Nie raz zmieniałam puszki z innych firm i nic takiego nie było.Tak więc już nie eksperymentuję i je gotowane na obiad i suchą,dietetyczną karmę.No niestety,ale ze staruszkami tak jest... Ciocia,jak ty ogarniasz te 11 ssaków? Karmienie,pielęgnacja,spacery...?I jeszcze masz czas na głaski:) Cieszę się,że Kłębuszek już zaaklimatyzował się i chyba trzyma z Karmelkiem sztamę:loveu: Jak będziesz miała chwilę czasu,to bardzo proszę,wstaw jakieś fotki Kłębuszka i reszty swojej gromadki. -
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Bogusik replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='malawaszka']no to ja już nic nie rozumiem i nie wiem jak Wam dogodzić - zdjęcia które mu zrobiłam 2 tygodnie temu nie są dobre???? to nie wiem po co marzłam... :shake:[/QUOTE] Ciocia,nie denerwuj się,bo zrobiłaś bardzo ładne zdjęcia!:)Ja się tylko odniosłam do czasu,w którym ja podawałam dane do ogłoszenia i miałam to co tu było.Jest tam mój wpis na str.24 post 588,gdzie właśnie piszę o tym,że szkoda,że nie miałam takich zdjęć.Myślę,że następne ogłoszenia będą już dużo lepsze... -
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Bogusik replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='terra']Dlaczego nikt nie chce pokochać i przygarnąć pięknego Amora?[/QUOTE] Też bardzo bym chciała,aby Amor znalazł swój kochający domek.Wykupiłam mu pakiet ogłoszeń,ale niestety z takimi zdjęciami jakie tu znalazłam i z tekstem raczej bardzo ogólnym,pewnie zero odzewu. Żeby Amor znalazł dobry domek,musiało by tu trafiać więcej info o nim i oczywiście,dużo aktualnych fotek.Ale tak to jest,jak ds czy hotel nie ma możliwości,osobiście zdawać relację o zwierzaku,którego ma pod swoją opieką:-( -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Bogusik replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anula']Bogusik - Cecylka przeżyła najwspanialsze dwa lata w DS,przedtem jej życie nie rozpieszczało,trafiła do Schroniska a tam nie miała szansy na leczenie i skrupulatne opiekowanie się nią.Dzięki właśnie DT psiaki mają szansę na opiekę i prawdziwy dom.Oczywiście każdy DT emocjonalnie zżywa się z tymczasowiczkiem i ciężko się jest rozstać ale dzięki temu rozstaniu następny psiak dostaje szansę na normalny dom i normalne życie.W przypadku Cecylki nikt by ze Schroniska nie zaadoptował jej,ze względu na chorobę i zaniedbanie,umarła by w schroniskowym boksie,samotna,opuszczona przez ludzi. Czy można nadawać się na DT,myślę,że tak.Kto kocha zwierzęta i ma miękkie serce to będzie w ten sposób pomagał,ponieważ to jest jedyna szansa dla psiaków aby im pomóc.Wzięte psiaki do DT mają większą szansę na DS.Jest sprawdzone,że ludzie wolą psy z DT,ponieważ jest o nich wiedza. I jeszcze chcę coś napisać,że każdy tymczasowicz to jest cząstka życia DT i trudno przejść obojętnie jeżeli przejdzie za TM.Jednak jest pocieszające to,że odszedł godnie,kochany,szanowany i przy boku kochanego człowieka.[/QUOTE] Anulko,nie musisz mi tego tłumaczyć,bo ja to wszystko wiem.Zawsze pisałam na wątku Cecylki,że miała wielkie szczęście,będąc najpierw u Ciebie,a później już we wspaniałym domku u p.Aldony.Podziwiam,pochwalam i wspieram psiaki w dt! Napisałam tylko,krótkie wspomnienie z tamtego dnia,w którym byłam bardzo smutna i było mi najzwyczajniej źle...:-( Fotki Kajuni,to miód na serce!Jak wspaniale widzieć ją szczęśliwą.Roześmiany pysio,mówi sam za siebie!:) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Ha,ha,ha!Ale więcej ciocia,lepiej nie strasz...;) Kłębuszku,na zdrówko,aby tableteczki pomogły tak, jak mojej Julice:kciuki: -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek']Chyba tak...Tam jest rozróżnienie tylko dla chudych i grubych piesków, poniżej i powyżej dwóch lat, dziwię się tylko, że daje się dwa razy dziennie, jeszcze dopytam weta.[/QUOTE] Nie ciocia,jest tak: koty 0,5 tabl. 2xdz.przez 3 m-ce raz na rok małe psy do 2lat 0,5 tabl 2xdziennie przez 1 m-c powtórzyć po pół roku duże psy do 2lat 1 tabl.2xdz. przez 1 m-c powtórzyć po pół roku małe psy od 2lat o,5 tabl.2xdz. przez 3 m-ce raz w roku duże psy od 2lat 1 tabl.2xdz. prze 3 m-ce raz w roku Kłębuszek powinien dostawać 0,5 tabl 2xdz. przez 3 m-ce i po roku powtórka. Skonsultuj to jak najbardziej z wetem. -
Amor trafił do DS, teraz już za TM........
Bogusik replied to IKA & SONIA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='magdalena64']Oto kubraczek,który wysłałam dla Amora, proszę o info jak nowi właściciele Amora otrzymają kubraczek. Till,czy udało się kogoś znaleźć,by odebrał ten śliczny kubrak od tych ludzi?Nie można tego tak zostawić i im go podarować.Ciocia Anula zamówiła go dla Amora,tak więc powinien trafić do niego lub z powrotem do niej...Zima jeszcze trochę potrwa... -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Ale fajnie,że nowe ciocie zaglądnęły do Kłębuszka:multi: SERDECZNIE WITAMY!:):):) -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
Trochę to trwało,ale cieszę się,że wszystko dotarło:) Rozpracowałaś dawkowanie? -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Bogusik replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Nie mogłam wczoraj nic więcej napisać,bo się spłakałam okropnie... Ja też poznałam Cecylkę,bo miałam urlop i w tym czasie byłam u Anuli.To była wspaniała sunia!Bez agresji,przyjazna do ludzi i bardzo kochana.Mogła siedzieć na kolanach godzinami,aby ją tylko głaskać.Zostałam z Mikuniem w domu,jak Anula z TZ-em odwozili Cecylkę do p.Aldony.Ja płakałam jak bóbr,a Miki razem ze mną.Pierwszy raz widziałam,jak psu leją się łzy,bez końca.Anula,przyjechała wykończona i rozbita emocjonalnie.Bardzo przeżyła to rozstanie,a my z nią.Zrobiła się taka niesamowita pustka w domu...i sercu.Pamiętam,że wtedy powiedziałam,że ja się bym chyba nie nadawała na dt... -
Kaja ma super dom!!!:)dziękujemy Anuli, TZ-owi i Mikiemu:)
Bogusik replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Biegaj,kochana czarnulko szczęśliwie za TM [*] Serce mało nie rozsypie się na tysiące kawałków... [IMG]http://stalowka.eu/vardata/nowosci/10000696.jpg[/IMG] -
Cecylka - poprzez DT u Anuli już w DS :) powodzenia czarnulko!!!
Bogusik replied to AgaiTheta's topic in Już w nowym domu
Calineczko kochana biegaj szczęśliwa za TM... [IMG]http://stalowka.eu/vardata/nowosci/10000696.jpg[/IMG] -
Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki
Bogusik replied to dziuniek's topic in Już w nowym domu
[quote name='dziuniek'][IMG]http://i45.tinypic.com/f3hok7.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2yjt3qd.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/2m6wvmq.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/11bueit.jpg[/IMG] To ja, Misiek-Kłębuszek, w cudzym koszyczku. Trochę biednie wyglądam....ale mam odwagę zwiedzać koszyk Dropka, zresztą Dropek też chwilowo nie u siebie...cudze zawsze lepsze...[/QUOTE] To taka biedna kruszynka...! I to-to potrafi warczeć i szczekać?:roll: Nie mogę wierzyć....;):) -
Śliczny piesek w typie Yorka pilnie potrzebuje domu!!!
Bogusik replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
Joreczka,już bezpieczna w domku i nie marznie w schronie:-) Tak jak piszą dziewczyny wyżej,może dobrze by było założyć tej suni wątek...? Ta bidulka po "łańcuchowym" życiu,zasługuje na ciepły i kochający domek... Nilsson,czy macie jakieś pomysły co do suni? Doczytałam i już wiem o zamiarach...Trzymam również kciuki!!!