-
Posts
7079 -
Joined
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Patmol
-
czyli kciuki można trzymać?
-
Ciągnie Bena w szeroki świat -to tak jak mnie i mojego psa. Moja psica (Caillou)- tez od Irenki -poszłaby chętnie czasem w dłuuugą; więc na spacery górzysto -leśno - wyprawowe na smyczy chadza. Ach jakby czasem poszła za dzikiem, lisem albo muflonem albo nimfami leśnymi. Z drugiej strony, chyba nikt z takiego powodu nie oddaje psa - jeśli mu na tym psie zależy. Chociaż jeśli można oddać bezproblemowo i znowu sobie wziąśc szczeniaka? taka nieustająca wymiana gwarancyjna.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Patmol replied to mari23's topic in Psy do adopcji
wczoraj u nas było to co się nazywa chyba irocznie "światełko do nieba". akurat byłam na strychu i wieszałam pranie, a tu nagle jak nie rąbnie nie byłam przygotowana, bo to już przecież długo po sylwestrze i spokój był w pierwszym momencie myślałam, że wojna wybuchła i że cała kamienica się wali straszne to było i długo trwało -
Zbalazłam Tolę -świetna. I te uszy -cudne.
-
wgląda przepięknie a jest wątek Toli? widziałam ją na FB -tez cudna
-
zaznaczę sobie i będe podczytywać
- 40 replies
-
- niegrzeczny
- pies
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Moim zdaniem powinna jeszcze być informacja ile się ma zwierząt. Bo inaczej kosztuje utrzymanie 1 kota, jeśli się ma jednego kota, a inaczej jesli się ma np 4 swoje koty i jeszcze 5 Tymczasów. Istotne tez jest czy kot jest wychodzący i ile ma lat i jak spędza czas. A jeśli chodzi o psa - to ważne tez chyba jest czy to pies, który mieszka na dworze (tez zimą) czy taki co mieszka w domu. Czy chadza na 20 kg spacery po górach itd czy raczej leży i myśli. I cena rożnych dodatkowych rzeczy, które jedzą zwierzęta. Moje psy uwielbiają surową marchew i jedza ja kilogramami; a jeden z psów bardzo lubi owoce i warzywa. Koty lubią śmietankę i ser biały. I na to by tez musiała być rubryka No i dochodzi cena smaczków, cena mokrego jedzenia (puszki, saszetki) edit -ja (przykładowo) mam dwa psy niespokrewnione -obie suki, obie szczupłe, obie mają po ok 2 lata, obie ważą po ok 20 kg, spędzaja czas podobnie jedna je 2-3 razy wiecej od drugiej, jedzą to samo nasypuje czy nakładam na 2 miski - i jedna zjada część tego co dostanie, a drugie zje swoje, dokładkę i skończy po tamtej no i jak policzyć ile je który pies? zakładajac, że kupuję worek karmy suchej np. za 120 zł - różne karme kupuję i róznie im wystarcza -podzielenie tej kwoty na dwa psy nie jest prawidłowe -bo jedna na pewno zje więcej, ale nie wiem ile więcej
-
jaki cudny pies
-
Pongo już poszedł do ogłoszeń? Ja myślę, ze ludzie po prostu nie korygują sytuacji w domu -jak łagodny pies, to znaczy ze można robić z nim wszystko. A przecież pies tez ma swoje prawa i swoje nielubienia zachowań ludzi, nadmiernego klepania, dotykania czy przepychania. A ludzie myślą że to pluszak. A potem jest jak jest. Pies musi w końcu wziąć sprawy w swoje łapy - przecież nie umie gadać, no to warknie czy jakoś inaczej pokaże, że mu sie nie podoba to co się dzieje wokół niego. Ja ogłaszam koty. Ogłaszam teraz taką jedna kotkę, młodą, ładną i naprawdę bardzo, bardzo miłą i proludzką. I ostatnio Pani pytała, czy ona nie podrapie dziecka. No, nie podrapie -ale to nie jest bezwarunkowe przecież. Ona nie jest głupia, ta kocica, jak dziecko będzie jej krzywdę robić - to ja mam nadzieję, ze ona sie będzie bronic jednak. No bo Pani ma roczne dziecko, i szuka takiego kota -którego to roczne dziecko może łapać i nosić i ściskać. I żeby ten kot był zawsze łagodny i miły. Bo przecież od tego jest kot -według tej pani. Za pluszaka trzeba zapłacić, a kot -darmowy. Dlatego ostatnio -coraz mniej mnie dziwi niestety.
-
zapraszamy więc :diabloti: [I]do NAS [/I] czyli na Dolny Śląsk skał i skałek i dziwnych form skalnych wybór wielki i wspaniały od Karkonoszy po różne dziwne wszędzie :evil_lol: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/198/dscf9104u.jpg/"][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/8325/dscf9104u.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/32/dscf9101.jpg/"][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/8206/dscf9101.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/526/img1243hx.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/2889/img1243hx.jpg[/IMG][/URL]
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Patmol replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
a czemu dajecie sobie spokój z podróżami ? -
bardzo mi miło -fajnie jest na Dolnym Śląsku teraz, jak TŻ będzie miał wolne chcę obejrzeć wreszcie Wąwóz Siedmicki mała wieża na Bazaltowej Górze [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/30/u713.JPG/"][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/14/ha0o.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/6067/ha0o.jpg[/IMG][/URL] [/URL]
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Patmol replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
pochwaliłam się na swoim wątku -chodzilismy po okolicach Wąwozu Mysliborskiego moje psy, a zwłaszcza Caillou -jest zdecydowanie [B]zbyt [/B]odważna -
To, co Caillou podziwia to są [B]Małe Organy Myśliborskie[/B] -czyli pozostałość dawnego kamieniołomu bazaltu. Zakrzepła lawa tworzy słupy o średnicy do 30 cm. i wysokości do 25 metrów. Znajduje się na wzgórzu Rataj (350 m. n.p.m.)-blisko Legnicy. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/197/jak1.JPG/][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/8646/jak1.JPG[/IMG][/URL] bokiem tej niby górki wchodziliśmy ( a własciwie byliśmy wciągani przez psy)
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Patmol replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
my też byliśmy na wycieczce -
pogoda była piękna, więc odwiedziliśmy bazaltową górę i skałki - niedaleko nas [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/12/w0ud.jpg/"][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/7066/w0ud.jpg[/IMG][/URL] Caillou ciągnęła jak pies pociągowy [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/844/f8oc.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/139/f8oc.jpg[/IMG][/URL] czasem się przydaje taki pies -jak się dobrze idzie pod górę Sweetie jako pies [I]wciągający [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/194/hmup.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/8528/hmup.jpg[/IMG][/URL] [/I]Caillou podziwia [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/0lmu.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/504/0lmu.jpg[/IMG][/URL]
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Patmol replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
moje zwierzaki się nie boją -ale ja się boje tego walenia w nocy jak widać kolory -to jeszcze jest ładnie i to walenie mi wtedy nie przeszkadza ale w dzień te wybuchy jakby wojna była -
Nie bały się. Młody nie miał wywrotki, chociaż były na trasie przejścia przez rzekę. Było trudno. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/69/eftj.jpg/"][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/1446/eftj.jpg[/IMG][/URL] najpewniejsze do spuszczania są jednak nasze łąki pod miastem i nad rzeką [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/560/acx4.jpg/"][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/3348/acx4.jpg[/IMG][/URL]
-
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
Patmol replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
i co u Niki? u nas Swetie się troszkę bała , bo w mieszkaniu co chwilę wstrząs jakby wojna była ja nie przepadam za petardami w dzień, nic nie widać, a hałas -jakby bombardowanie było - jak o 24 był pokaz sztucznych ogni; niektóre naprawdę były piękne -chociaz i hałas oszałamiający jako że my siedzieliśmy na parapecie, żeby lepiej widzieć -to i Sweetie wpakowała się na parapet i na moje kolana i była zachwycona ale nie wiem czy petardami, czy tą swoja ważnością i widokiem z IV piętra -
Bardzo dziękujemy za życzenia i pozdrawiamy.
-
z pewnością jest damą :diabloti: Ja się na nią nie gniewam, tylko bym wolała żeby się nie zgubiła po prostu -jak mi nawieje, to jej przecież nie dogonię. Sweetie nie jest damą, nie jest taka inteligentna (chociaz mój TZ uważa inaczej :mad:) ale zawołana, po prostu zawraca w miejscu i się melduje przy człowieku. Żadne tam nimfy leśne czy dziki nie są konkurencją dla człowieka. Caillou resztę spaceru spędziła na smyczy. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/843/rfl6.jpg/"][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/3544/rfl6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/716/a563.jpg/"][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/3385/a563.jpg[/IMG][/URL] Parę razy było coś bardzo ciekawego w krzakach; ale w wąwozie nigdy jej nie spuszczam (tylko zawsze na takiej wielkiej polanie przed wąwozem) - więc nawet smycz jej zbytnio nie przeszkadzała. Czy ja się już chwaliłam, że kupiłam sobie pas biodrowy? :diabloti: Żebym mogła jednocześnie robić zdjęcia i jednocześnie mieć na smyczy :evil_lol: [I]biszkoptową wolną duszę.[/I] No i [I]mam[/I] pas :diabloti:; ale jakoś ciągle ktoś go pożycza ode mnie. Prawda, że ładny pas? [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/6/7qoq.jpg/"][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/9526/7qoq.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/10/t8qu.jpg/"][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/6547/t8qu.jpg[/IMG][/URL] Sweetie prowadzi Młodego (albo Młody Sweetie)
-
dziękujemy zobaczcie jak pięknie Caillou zapozowała [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/401/bqqx.jpg/"][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/9851/bqqx.jpg[/IMG][/URL] i jeszcze raz [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/203/retd.jpg/"][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/2531/retd.jpg[/IMG][/URL] a potem nagle się odwróciła :mad: i pogalopowała przed siebie jakby jakieś nimfy leśne ją wabiły :mad: Sweetie poleciała za nią -jak to Sweetie, ale zaraz wróciła - bo usłyszała, że ją wołają a ta panna biszkoptowa :diabloti: to taka grzeczna nie jest wcale wcale nie jest idealna -Sweetie będę spuszczać, a ona niech na smyczy chodzi na wycieczkach poznawczych musiałam podbiec i głośno zawołać i jeszcze Sweetie wysłać po nią żeby łaskawie zawróciła i już w domu [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/853/duqu.jpg/"][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/4476/duqu.jpg[/IMG][/URL]
-
dziękujemy i pozdrawiamy [url=http://smayliki.ru/smilie-244879335.html][img]http://s2.rimg.info/b633c239da34d02dfc5661e69a8027f8.gif[/img][/url] Caillou by się dała wygłaskać z chęcią - bo ona lubi i ludzi i głaskanie.