Jump to content
Dogomania

anica

Members
  • Posts

    62499
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    40

Everything posted by anica

  1. Daje radę , próbowaliśmy skracać pas mocujący z siedzeniem ale nie może wtedy się za bardzo położyć? może jednak skrócić na maksa? ale mnie jednak martwi to jej pobudzenie? dlaczego jest ,taka niespokojna?
  2. Raczej znajdzie! otrzymałam na PW wiadomości od kilku osób, niestety w podobny sposób oceniających naszą koleżankę, niestety ,bo ... smutne że jednak ,sama sobie , wystawiła taką "laurkę" :( ... wszyscy jesteśmy ,podobnego zdania :) Z tego co widzę to zdecydowanie Tak! z tego co pamiętam to sama operacja ,kosztowała kilkanaście tysięcy a później jeszcze rehabilitacja , wizyty dodatkowe... nie mam pojęcia skąd ta kwota 5500,oo?? Bardzo , Dziękujemy Elu, pieniążki dla staruszków, piękna ideea :) czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
  3. Czy to .... jest na pewno, Orionek, może podmienili ? Super zdjęcia, już się częstuję :) Sowo, kochana czy ja dobrze zrozumiałam /moja Taksunia, potrafi kilka godzin ,nawet 7-8 w podróży tak się kręcić, dokładnie jak Orionek na filmie ,ona jeszcze dyszy, kiedyś były jeszcze wymioty/ ma być komenda siad, dostaje smaczek, jak zaczyna się kręcić , to wysiadamy z auta? problem jest taki że ona siedzi spokojnie dopóki auto stoi , dopiero kiedy ruszamy ,zaczyna się przemieszczać i dyszeć? czy mamy się zatrzymywać, wysiadać z auta, później z powrotem na siedzenie, siad -smaczek? czy tak ,to ma wyglądać? Przepraszam ,że męczę ale naprawdę szkoda mi jej, my bardzo często podróżujemy a ona z nami.
  4. Dora musimy zacząć zbiórkę i podać konto, są chętni do pomocy i nie możemy Reksa teraz zostawić, może napisać że szukamy Skarbnika / ja do czasu znalezienia mogę zacząć zbierać , później przekażę uzbieraną kwotę / i jak dobrze rozumiem, nie mamy dla niego hoteliku? może trzeba szukać ? może jak proponuje Agat21 w Psiej chacie? bardzo się boję żeby ten człowiek go nie uśpił :(
  5. Anusiu już tyle zrobiłaś, że może teraz złap oddech a ja napiszę , Dziękuję za wszystko kochana Aniu Dokładnie Tak! tak żeśmy sobie z Anią po cichutku marzyły Też tak myślę! ja wiem ,że Ania nam tego nie powie ale na pewno ,sporo ją Lakuś kosztował ;) Imię Laki pozostało :) Lakuś w jest bardzo grzeczny, ma swoje posłanko ale chyba przez pierwsze dni kładł się tylko na kocyku od Figuni, jeśli chodzi o kanapy to raczej tak średnio, Figunia mówiła ,że nie chciał wchodzić do łóżka ,wolał jej "pilnować" na podłodze, Anulko obiecuję dopytać ,jak jest teraz, bo to przecież mogło się zmienić / w sensie -jego zachowanie / Dopytam ,przy kolejnej rozmowie :) To prawda radość ogromna!... tylko dlaczego jak Małgosia zadzwoni, zanim odbiorę to.... mam lęki! normalny ogromny, lęk! i dopiero po chwili jak zaczyna mówić, słysząc radość w jej głosie i te wszystkie ciepłe słowa, zaczynam najpierw ... łzawić a później dopiero się cieszyć!.... ogromne emocje
  6. Muszę jednak napisać....jasno i po prawdzie / zastanawiałam się jak to napisać i jak to ugryźć, ponieważ sprawa z pieniążkami Lakusia jest?.... może najlepiej napiszę o co chodzi, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze to myślę ,że lepiej jak będzie "transparentny obraz" przeinaczanie byłoby wobec osób , które tyle nam pomogły byłoby, po prostu nie Fair! Ponieważ ,Figunia odmówiła pokrycia Jej wydatków na wyżywienie Lakusia a przecież ,Lacky miał gotowane jedzonko ,smaczki że o innych wydatkach nie wspomnę, pomyślałam sobie ,że może te pieniążki ,które zostały po Lakim czy nawet jakąś część ,można by spłacić Figuni dług jaki został u niej zaciągnięty na operację Kraksy :( / Tak wiemy! bardzo kontrowersyjna sprawa, nasze zdanie jednak w tej chwili już nie ma znaczenia, ponieważ wiemy jak to się skończyło :( niestety fakt jest taki ,że zbiórka na operację ,szła bardzo słabo! czas naglił ,koszty były ogromne i Figunia zaproponowała pożyczkę, ponieważ brakowała znaczna część kwoty, Ania ją pożyczyła, to znaczna kwota i niestety wszystko wskazuje na to ,że Nie-prędko zobaczy swoje pieniądze :( / w tej chwili widzę zbierane są pieniążki na pokrycie pochówku i faktury ale słabo to wygląda :( Proszę przemyślmy razem ten temat , chciały byśmy żebyście wszyscy wyrazili swoje zdanie w tym temacie, ponieważ to dzięki waszej pomocy Lakuś uzbierał tak znaczną sumę i uważam że to Wy decydujecie co zrobimy z kwotą 1100,oozł ,ponieważ są osoby ,którym należą się szczególne podziękowania, ale jednak nie chciały byśmy nikogo pominąć, nie będziemy wyszczególniać , Dziękując wszystkim :) Apel: Zrzutka na opłacenie pochówku i faktury za leczenie Kraksy od Ulv https://zrzutka.pl/55ut6z?gclid=EAIaIQobChMIzfyY2c6M5QIV0NQYCh0wmQ--EAEYASABEgJNyvD_BwE
  7. Dora, rozsyłam zaproszenia może nasze niezawodne koleżanki i koledzy, zajrzą do Reksa ,niektórzy w odpowiedzi napisali ,że wsparli by grosikiem tylko na jakie konto mają wysłać? czy możesz podać na jakie konto ,będziemy wpłacać pieniążki?
  8. Ja wierzę że ... Lacky o to zadba! ;) Pozostaje jeszcze kwestia pieniędzy! 1100,00zł musimy rozliczyć te pieniążki, ponieważ po rozmowie z Małgosią, odebrałam to tak ,że oni sami będą finansować kastrację i badania Lakusia :) / Małgosia sama przypomniała że są gotowi na spisanie umowy adopcyjnej, ponieważ w tym konkretnym ,przypadku jestem pewna ,że nie będzie ''niespodzianek'' przypomniałam temat... badań i kastracji ,które są jeszcze przed Lakusiem i taki zawsze jest warunek adopcji! / oczywiście dodałam że Lacky ma uzbierane swoje pieniążki i koszta będą pokryte! na co Małgosia odpowiedziała, że... mamy swojego lekarza ,któremu ufamy, chcemy dać Lakiemu , trochę czasu ,żeby go teraz nie stresować i porobimy wszystko! dobrze poczekamy, odpowiedziałam, .... Aniu, poradzimy sobie ,sami , odparła Małgosia :) skoro tak, to musimy zdecydować co zrobić z pieniążkami ,które Figunia zostawiła u mnie, nie będę ukrywać że mocno mnie zaskoczyła! ponieważ . myślę że wyżywienie Lakusia musiało więcej kosztować, przez ten czas ,kiedy był u Ani ... ja mam pewne przemyślenia, jednak chciałabym spytać czy macie jakieś pomysły na przeznaczenie tych pieniążków?
  9. Kochani spieszę podzielić się z Wami kolejnymi dobrymi wiadomościami, ponieważ po kolejnej rozmowie z Małgosią, słyszę tyle ...."miłości" w jej głosie, że serce mi rośnie a oczka wilgotnieją ,tym razem z radości! już po paru dniach jest takie AJLAWIU że ,żadna bomba tego już nie rozerwie! Lakuś chwycił rodzinę za serducho jak nic , oni chyba wszyscy czekali na siebie ,całe życie! piszę i płaczę... a dlaczego? sama nie wiem? może właśnie dla tego... że dla takich chwil, właśnie jest warto żyć! ....że jestem szczęśliwa, że wszyscy ,nawzajem obdarzą się szczęściem,radością i cudownymi chwilami razem już nawet Gizmo jest spokojniejszy Małgosia zauważyła ,że .... Lacky chyba wziął go nawet w obronę!? jak się tylko spotkają i Gizmo zaczyna go obszczekiwać, zaraz wszyscy karcą Yorka a wtedy odzywa się ,szczeknięciem Lacky... dajcie spokój! przecież sam sobie z nim poradzę Bibi to na przywitanie liże Lakusia po pycholu, jak się jakiś czas nie widzą :) najgorzej jak na razie jest z kotami, jeden nie wychodzi z ukrycia a Trufla jak zobaczyła Lakiego , zjeżyła się ,wygieła w pałąk i zaczęła prychać! Lacky szczeknął ,raz ostrzegawczo! i Trufelka dała dyla! i nie widać jej trzeci dzień, Majeczka zaczęła się już martwić ale ja myślę ,że siedzi gdzieś na strychu i obserwuje co się będzie działo? kto, to z nimi zamieszkał? Wczoraj rano Lakuś przywitał , Małgosię smyczą w pycholu / dotychczas, codziennie około 7rano ,spacerowała z nim po lesie/ czy to nie jest ... Najwspanialszy ,Owczarek na świecie
  10. Poczekajmy ,może ktoś będzie mógł? może nasza kochana Havanka, jej bazarki są takie .... profesjonalne! ja się w takim razie zabieram za zaproszenia :) Wiem o czym piszesz! :( u mnie jest podobnie! moje życie się zmieniło ... nieodwracalnie! odkąd pojęłam ile krzywdy człowiek potrafi wyrządzić tym bezbronnym tak zależnym od nas stworzeniom.... które przecież tak samo czują, cierpią i kochają jak my :( Oleńko, kochana to przecież nie o odporność chodzi! ludzie jak wiedzą ,że pomagasz to zgłaszają, zgłaszają, zgłaszają! a Ty , ty nie potrafisz już normalnie funkcjonować, bo wiesz! nie wiesz co możesz zrobić! jak pomóc? ale wiesz że dzieje się krzywda i.... musisz coś zrobić!... straszne to jest!!! :(
  11. I ja również w biegu, zajrzę do ślicznotki :)
  12. Ja w przyszłym tygodniu, poroznoszę zaproszenia do Rexa, ile może kosztować hotelik dla niego? i czy ewentualnie wiemy gdzie jest miejsce dla niego? .... nie zostawiajmy go, proszę! duże mają gorzej :(
  13. Ponieważ temat badań i kastracji jest nadal otwarty, przyjęłam pieniążki od Figuni, po weekendzie porozmawiam z Małgosią, nie odzywa się dzisiaj ,odbieram to jako ... wszystko OK Podziwiam Was Za to ja mogę obdarować :)
  14. Lakcky ,pozdrawia :) widać ,że jest trochę spięty ale .... pychol uśmięchnięty :)) Pierwszy dzień ,czyli 'Poznajemy się' Gizmo na przywitanie oczywiście obszczekał Lakusia, który go kompletnie zignorował, gdzieś od wczoraj, 'poznikały' koty ale poza tym, wszystko OK :) I ... dzisiaj był już pierwszy spacer po lesie, Lacky spokojnie chodził z Małgosią nie było to długo ale spisał się na medal, po drodze obszczekały go psy sąsiadów co zupełnie zignorował :))
  15. Jestem i ja u Reksa! wyć mi się chce! ale musimy jakoś spróbować pomóc temu biednemu psu, mam obawy ,że ten chłop nie żartuje i może mu zrobić krzywdę! ciężko będzie ale może porozsyłać zaproszenia na dogo? może ktoś zrobić mu wydarzenie? zbiórkę na FB? Reks, przypomina mi Lakusia ....
  16. Jasne ,że się zdarzają! Oby dwie, mocno przeżyłyśmy ten fakt, odebrania Lakusia, chyba najlepiej to oddaje co napisałaś! "na żywca i bez znieczulenia" :( nawet nie chcę myśleć co on czuł :( a wszystko przez ten pośpiech, robienie kilku rzeczy na raz... dopiero w trakcie naszej rozmowy, pomyślałam że przecież .... mogłam poprosić Krzysia, żeby pojechał za Wami i później wrócił z Tobą , Aniu, niestety jż wtedy byli w drodze! to jest kolejny dowód że muszę zwolnić i coś zmienić! bo niestety czasu nie można cofnąć a Przepraszam , czasem brzmi pusto :( I ja się dołączę Aniu, czasem 'Dobra rada' i 'Być' może być ,cenniejsze od pieniędzy :) Prawda? i niech z każdą chwilą ,będzie tylko lepiej Aniu, to pełna współpraca ,daje sukces! bardzo Ci Dziękuję za te ciepłe słowa, ale powtórzę się raz jeszcze z podziękowaniami, pokreślę Twoje poświęcenie , przecież to Twoja wyjątkowa pomoc i opieka dla tego ,kochanego psa ,pozwoliła znaleźć mu domek! to Ty ,męczyłaś się z nim, przez całe upalne lato, to Ty, nigdzie nie wyjechałaś w tym roku, to Ty byłaś z nim, kiedy szalał ,kiedy sunie dookoła miały gody i tak mogę jeszcze długo wyliczać, dziękuję Aniu Tysiu, kochana , dziękuję i Tobie również za te ciepłe słowa i za pomoc dla Lakusia , razem zawsze możemy więcej! I Tobie , Bogda , kochana również dziękuję za pomoc dla Lakusia i jak najbardziej , zaciskamy , zaciskamy i na Dobre wieści czekamy! :)))
  17. Dopiero wróciłam ale, tak na szybciutko napiszę ,padam już na dziub bo to był baaardzo długi dzień, Małgosia napisała mi sms'a "Aniu jak na razie wszystko dobrze, Jutro zadzwonię" ... i nadal ,mocno zaciskamy
  18. Nie przeszkadzają! wręcz kocha zwierzęta, mogłabym trochę poopowiadać, ale z pisaniem... to trochę za dużo ;) Dziękuję pięknie za serdeczne myśli :) dom i ogród jest duży, dobrze ogrodzony ,ponieważ oprócz ich psów i kotów, chodzi o to ,że to jest wieś i mogły by również do nich wtargnąć na posesję inne zwierzęta, jak zauważyłam to u Małgosi i Janusza wszystkie decyzje są bardzo przemyślane i wspólne dla całej rodziny, może żeby nie zamęczać ,swoim opiniowaniem, uważam ich za jednych z najwspanialszych ludzi jakich poznałam! pomimo że to nie dogomaniacy adresatki nie kupiłam byłam w dwóch sklepach, Małgosia powiedziała ,że na razie weźmie od Gizmo. Tyś(ka) jak się kocha to się zrobi Wszystko! a ta rodzina się naprawdę kocha! jeśli wszystko się uda! to Lakuś będzie miał Najwspanialszy domek na świecie!! Obiecuję :) a tak w ogóle to Tatę będziemy odczulać! zresztą myślej o tej Pani doktor, którą polecałam Tobie , byłaś? Tak! zgoda jest od samego początku! może tak szybciutko dodam ,że to właśnie Janusz przedstawił rodzinie Lakiego :) był chyba, akurat u mnie jak rozmawiałam z p Kasią i okazało się że prawdopodobnie adopcja nie dojdzie do skutku, miałam łzy w oczach i .... wyżaliłam mu się i nawet nie wiem jak to się stało, że w akcie chyba desperacji spytałam.... a Ty nie adoptował byś Najwspanialszego Owczarka pod słońcem??? czy jakoś tak było?? jego odpowiedź była.... Małgosia zawsze kochała Owczarki.. ale wiesz jak u nas jest... ale spytam? porozmawiamy? ale nic nie chciałbym obiecywać... Figunia kochana jest... chyba troszeczkę zszokowana, ... dzisiaj ok 13,30 Janusz z Małgosią mają przyjechać po Lakusia, boimy się tego z czysto technicznych powodów! jak to przeprowadzić??? i widzę że .... już tęskni!
  19. Nie martw się, teraz już wiem a przecież z Lakusiem było tak samo! zdjęli mi dwa ogłoszenia , po prostu ten.... pośpiech :( Podoba mi się ta szczerość w opisie i dokładny opis charakteru Orionka, będziemy szukać domku aż znajdziemy TEN domek :)
  20. Pomyślałam sobie że na razie, nie będę robić ogłoszeń na OLX i ogłosiłam jeszcze Orionka na LENTO , GUMTREE i BAZOS https://lodz.lento.pl/amis-jest-pieknym-psem-z-charakterem,8389187.html https://www.gumtree.pl/a-psy-i-szczenieta/jelenia-gora/amis-jest-pieknym-psem-z-charakterem-szuka-swojego-domku-na-zawsze/1006091823690910489744509?utm_medium=email&utm_source=system&utm_campaign=ad-activated-notification&utm_content=visit-ad https://www.bazos.pl/moje-ogloszenia.php https://zwierzeta.bazos.pl/usun/144077.php
  21. Ja już postaram się nie ''edytować'' ogłoszeń , najpierw OLX przysłał mi powiadomienie ,że ogłoszenie jest już widoczne by już po chwili przysłać na mejla - Twoje ogłoszenie zostało usunięte Wiadomość dotyczy ogłoszenia: Amiś jest pięknym psem z charakterem, szuka swojego domku na zawsze o ID 546693044. Taki sam przedmiot lub usługa jest już w naszym serwisie Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ dodałeś ten sam przedmiot lub usługę, który znajduje się już w innym ogłoszeniu. Sprawdź ogłoszenie, które znajduje się pod tym linkiem: Śliczny ,aktywny i mądry Amik szuka swojego domku Dotyczy ono tego samego przedmiotu / usługi, co Twoje. Pamiętaj, że jest to niezgodne z Regulaminem. Więcej o powodach usunięć znajdziesz tutaj
×
×
  • Create New...