Jump to content
Dogomania

MALWA

Members
  • Posts

    35928
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by MALWA

  1. Dziekuje pieknie za pieniazki :) A za Ajke to wszyscy trzymamy, by suczka miala choc slepka w lepszym stanie.
  2. To bardzo sluszna decyzja. Jeszcze nie wiadomo co zaleci weterynarz na slepka. Ale tak sobie mysle, ze nie wykluczone, ze te chore miejsca pod oczami dalyby rade sie zagoic, gdyby Ajka ich nie tarla lapa. Te miejsca nad oczkami jednak sie zagoily.
  3. Nie dopisalam jeszcze, ze Ajka dostala zastrzyk przeciwswiadowy i przeciwbolowy. Miejsca pod oczkami niestety bolą, stad to tarcie. Teraz to juz wiemy dlaczego. Z Ajka u weta był mąż Anecik, który pod mordka suczki wymacał coś zgrubialego jakby blizne. Juz wcześniej o tym pisałam, ale wyglądało to jak pogryzienie przez innego psa, z ktorym sunia wyszla ze schronu. Pani weterynarz podejrzewa, ze to moze byc to samo, tyle, ze pod mordka juz to zagojone. Koszt wizyty wyniosl 60 zl. Eliczku - poprosze o zwrot kosztu wizyty do Anecik. Dojdzie jeszcze koszt lekarstw i transportu do weta.
  4. Dziękuję pięknie za deklarację :) Mnie ta staruszka tez poruszyła, gdy po raz pierwszy ją zobaczyłam.
  5. Mam informację od Anecik, ze z wymazu wyszło, że pod oczkami są bakterie. Jutro Anecik jedzie po receptę, by wykupić dla Ajki leki.
  6. Szczęścia psiaku :)
  7. Juz ustalone, że we czwartek ok. 10.00 - 12.00 zrobię wizytę w Tulcach dla Suri.
  8. Od Anecik wiem, ze Ajka była u okulisty. Ślepka zostały obejrzane i Pani weterynarz pobrała zeskrobiny z chorych miejsc. Wynik ma być wieczorem.
  9. Witaj u Ajki! Dziękuję pięknie za przyjęcie zaproszenia i za ogromną pomoc dla sunieczki :)
  10. Ja tylko raz miałam taka sytuację - z lisiczka Igą. Pani nie chciała przyjechać po sunie, choć jeździła samochodem i mieszkała na Śląsku (sunia w hoteliku u Anecik pod Katowicami ). Psiaka dostarczono do mieszkania, wcześniej Pani została powiadomiona, ze osoba, która przywiezie sunie ponosi koszt dojazdu. Pani potwierdziła, ze wie i rozumie. Nie oddała ani złotówki. W pewnym momencie uznałam, ze to kwestia jej starszego wieku, później , że to raczej cwaniactwo i nietakt. Skoro pies jest za darmo - to wszystko co się z nim wiąże również.
  11. Cieszę się, ze Malwinka ma swój dom i szczęśliwą Rodzinkę :)
  12. Poprosiłam Anecik, by w razie jakiś wątpliwości kontaktowała się ze mną, by ustalić do dalej w sprawie leczenia Ajki. Jeżeli weterynarz uzna, ze trzeba zrobić jakieś badania lub zmienić leczenie, to to zostanie zrobione. Na razie jeszcze nie wiemy co jest potrzebne, i co zostanie zalecone.
  13. Śliczna sunia :) Pani Irena to Anioł o wielkim serduchu !
  14. Rozmawiałam z Anecik i ustaliłam, ze oczka u Ajki nie wyglądają najlepiej. Te chore miejsca nad oczami ma już wygojone, ale te pod oczami nadal się paprzą. Sunia po prostu je trze łapą, i to co staje się ciut zasklepione, za chwilę ma rozbabrane na nowo. Aby zdiagnozować prawidłowo problem oczu, to znaczy stwierdzić lub wykluczyć zapalenie oczu lub inny problem z oczami, a co więcej dowiedzieć się czy problem u Ajki może wynikać od zębów poprosiłam Anecik o ustalenie wizyty u weterynarza. Jutro Ajka jedzie do Dąbrowy Górniczej do psiego okulisty. To ostatnia chwila, bo Pani doktor idzie na urlop.
  15. Słyszałam o tym przypadku od ewu. U Ajki weterynarz stwierdził zaniedbane zapalenie oczu.
  16. To ja pisałam o kikou. I tak jak wyżej zacytowała mdk8 "moje" suczki Nela i Gwiazdka są w hoteliku u kikou.
  17. Ładne zdjęcia ma Malwinka, i ciekawe zdjęcia wychodzą z jej udziałem :) A w baseniku to zawsze kulki są, czy czasami tez woda do chlapania ?
  18. Kciuki potrzebne, dobre myśli, i co tam jeszcze można, to za Gwiazdkę trzymajcie. Ale niestety to nie ten domek. Rodzina zrezygnowała, bo Gwiazdka jest za daleko, rodzina nie ma samochodu, za paliwo nie zwróci. Próbowałam wytłumaczyć, ze pomożemy w transporcie, ostatecznie weźmiemy koszt paliwa na siebie. Chyba lepiej, zapłacić raz za paliwo i wydać Gwiazdkę do domu, który będzie ją kochał i szanował, niż przez kolejne miesiące płacić za hotel, na który i tak brakuje deklaracji. Zaraz skończy się to co mamy na plusie i co dalej ? A Gwiazdka to nie jedyny psiak na mojej głowie, jest jeszcze Nela i Ajka.... Ostatecznie zrezygnowali, nic czekamy dalej, może zgłosi się ktoś bardziej konkretny, zdecydowany.....
×
×
  • Create New...