Jump to content
Dogomania

*Magda*

Members
  • Posts

    33712
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by *Magda*

  1. To kiedy jedziesz? :D Może zabierz Agę ze sobą :D
  2. Taka młoda i skleroza :P Ja musiałam tylko młodego karmić ;) Przebieranie i mycie było wykonywane przez pielęgniarki :) Jak po 2 dniach w końcu chciałam sama dziecko przewinąć, to usłyszałam, że mam odpoczywać, bo jeszcze się w domu namęczę z dzieckiem :D
  3. Dzięki :) "Jak pies z kotem" to już dawno tak galeria się nazywała :P Mam nawet kilka starych banerków z takim tekstem :D
  4. Dla mnie czas po zejściu znieczulenia nie był taki zły ;) Gorzej było jak już musiała chodzić i pierwszy tydzień w domu :/
  5. Jest możliwe, ale zdarza się bardzo rzadko, po takim czasie od porodu. Dlatego właśnie, gdyby poród był do 2 lat od cesarki, to nie miałabym nic do gadania, tylko by mnie z automatu cieli ;) Po tych 4 latach, to ja decyduję. I właśnie to, że już raz mnie cieli, daje mi możliwość wyboru kolejnej cc dlatego, że ja chcę, a nie że są do tego wskazania ;)
  6. Chcę rodzić naturalnie ;) Ale na chwilę obecną młody na bank się nie obrócił, bo ciągle czuję kopniaki z lewej strony brzucha :/ Nawet w tej chwili :) Z Theodorem, w 29 tc dostałam skierowanie na cc. Teraz jestem w 31 tc i jeśli jutro się okaże, że nadal jest źle ułożony, to na bank dostanę jutro skierowanie na cc :(
  7. Zobaczymy jutro co mi powie pani doktor na temat jego obecnej wagi ;) No i czy się raczył choć trochę obrócić :/
  8. Najlepsze są miny ludzi, którzy nas nie znają i jakoś w rozmowie wychodzi, że mam za sobą 2 śluby...wszyscy już pewnie myślą " w tym wieku, i już rozwód i kolejny ślub...". A potem kończę zdanie, że ten sam mąż i szczęki opadają :D
  9. No to nic, tylko ją brać :) Co do tekstu na blożku, to zgadzam się w 100% ;)
  10. Najważniejsze, że masz mój wątek :D
  11. Ja ciągle mówię Bogdanowi, że na 25 rocznicę możemy sobie "śluby odnowić" i w ten sposób będziemy mieć trzeci ślub, a ciągle jeden/a mąż/żona :D
  12. Nie wiem co tu dla Ciebie jest żartem, więc napiszę Ci bardziej "po ludzku" W ZK psy/suki (ON) zanim będą dopuszczone do hodowli, muszę być wystawiane i otrzymać konkretne oceny, mieć odpowiedni wiek, do tego przejść próby pracy, mieć badanie na dysplazję... Na tej podstawie zostają lub nie zostają dopuszczone do hodowli. Żeby przyszły nabywca wiedział, że kupuje psa o konkretnym charakterze, konkretnych predyspozycjach itp. A co dają te wszystkie związki po 2012 roku? Rodowody wystawiane na podstawie wysłanych zdjęć rodziców przez neta? Gdzie te "Związki" mają wystawy? Kto te psy ocenia? Sąsiad, na podstawie wyglądu zewnętrznego? A gdzie podstawowe badania na choroby, które dotykają konkretną rasę?
  13. Tyś, a dasz linka do blożka? :)
  14. Ja napisałam o statystykach, którymi opierała się stacja TVN ;) Skąd oni to mają, tego nie wiem :/
  15. U mnie nie ma pojęcia "nie da się" :P
  16. Jeśli mówisz po angielsku, to w VDH powinnaś się bez problemu dogadać ;) Mieszkam w Niemczech od 13 lat i prawie wszystko załatwiam po angielsku, bo jest mi łatwiej niż po niemiecku ;)
  17. Nie musisz linkować :P Możesz wkleić z kompa :P
  18. Pewnie chodzi Ci o to zdanie: "VDH przyśle kogoś, kto sprawdzi, czy masz odpowiednie warunki do hodowli - jeśli jest to mieszkanie w bloku, to nawet nie podejmuj starań, bo decyzja będzie negatywna." Dla mnie jest tu napisane tylko tyle, że decyzja może być odmowna, a nie, że nie można mieć hodowli w mieszkaniu. To dwie różne sprawy. Nie wiem skąd wytrzasnął takie informacje, ale według mnie są błędne. Mam sąsiadkę z labkiem i drugą z owczarkiem francuskim. Oba psy z domowych hodowli, a psy dużych rozmiarów, nie york. Poza tym, weź to na logikę: gdzie masz mieć hodowlę jak nie w mieszkaniu? w piwnicy? Jeśli jednak tak bardzo Cię to martwi, to najlepiej będzie zapytać u źródła. Więc jutro telefon do VDH i się dowiesz ;)
  19. To byłoby nie logiczne, bo jest masa ras, które nie nadają się do trzymania "poza domem". Gdzie takie coś wyczytałaś?
  20. Jak kupisz psa w PL, to z metryką idziesz do ZK i bierzesz "Rodowód eksportowy" albo już hodowcę możesz prosić, żeby wyrobił "Rodowód eksportowy" dla Twojego szczeniaka. Potem, z takim rodowodem, rejestrujesz swojego psa w DE, w VDH (Verband fur das Deutsche Hundewesen www.vdh.de/home/). Potem jeździsz z psem na wystawy, żeby zrobić uprawnienia hodowlane, a w międzyczasie składasz wniosek o rejestrację przydomka hodowlanego. Jak już pies "wyjeździ" hodowlankę i będziesz mieć potwierdzenie przydomka, możesz myśleć o rozmnażaniu.
  21. Mała podpowiedź, wyczajona przez Angi: Dziewczyny, po logowaniu, z lewej strony kliknijcie na "Aktywność", potem "Moje kanały aktywności", a następnie "Zawartość, którą obserwuję".
  22. A jaki ma być w tym żart? Jak ludzie chcą konkretną rasę psa, a nie chcą płacić dużo, to biorą psa po rodzicach, którzy mają wyrobioną hodowlankę i tyle. I po takich rodzicach będą mieć "taniego" psa, skoro gdzie indziej im za drogo.
  23. Angina, wrzucaj jakąś fotę :)
×
×
  • Create New...