-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Mam jeszcze właśnie 3 do umycia na piętrze, ale fizycznie już nie dam dziś rady :/ Muszą poczekać na jutro albo czwartek ;) -
Furminator zostaje ;) Otóż, użytkuję go już kilka dni i muszę przyznać, że odkąd jest w użytku, to nie biegam codziennie z miotłą :) Więc ten fakt działa na jego korzyść ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Cześć :) Czekaj, czekaj. To już całkiem blisko :D Nosi mnie dzisiaj ;) Właśnie umyłam 3 okna :P -
Od oglądania jeszcze nikt nie umarł :P
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Ten pierwszy moczy podłogę, a dwa kolejne myją i polerują -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
I będę sobie co urodziny ten ból przypominać?! Nie, dziękuję :P Oczywiście :P A tak, będzie pretekst do robienia dwóch oddzielnych :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Moje urodziny :) -
Dzięki Jolka :* Ja jednak potrzebowałam konkretnych namiarów, bo jadę z 4-ro latkiem i niemowlakiem, więc nie mogę sobie pozwolić na niespodzianki, że po przejechaniu 1000km, będzie inaczej niż obiecywane :/ Już dostałam namiary na ośrodek koło Ustki. Rezerwacja już zrobiona, cena mnie zadowala, miejsce też. Jak sprawdzę go osobiście, to napiszę tutaj jak jest :)
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Cześć :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Nie typowa data :D Dokładnie ;) Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! To teraz już wiesz ;) -
Anula ma siostrę w Niemczech, ja mieszkam w Niemczech, na dogo jest masa ludzi, które mieszkają w Niemczech....To nie jest problem zrobić wizytę przed adopcyjną, jeśli kobieta mieszka w okolicy, któregoś z dogomaniaków. Może nie będą miały raju na ziemi, ale już z urzędu muszą być zgłoszone w Urzędzie Miasta, muszą mieć chipy...to jest obowiązkowe, a co za tym idzie, znalezienie właściciela w przypadku zgubienia czy porzucenia psa, jest bardziej prawdopodobne niż w PL ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Marta, ja sama siedzę jak na szpilkach :P Wczoraj o tej dacie rozmawialiśmy z Bogdanem ;) Że łatwa do zapamiętania dla wszystkich :D -
Skoro kobieta działa w jakikolwiek sposób, pomagając psom, to ja bym się nie zastanawiała i dała jej psy ;) A skąd babka jest w Niemczech? Możesz na PW ;)
-
Siemka Mariolka :D
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Jakie on ma nietoperze uszy Kajka też pięknie się prezentuje -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Chyba się młody szykuje, bo męczą mnie skurcze :/ Fakt nie są one co 5 min., ani nawet co 10min., żeby trzeba było się martwić, ale już mnie dziś trochę męczą :/ Tylko to może jeszcze potrwać kilka dni :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
To bym się chyba powiesiła, jakbym tak miała co noc :P Aniu myślę, że nikt nie lubi być budzony w nocy ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Może. Nie wiem :/ Za to zasnęłam na kanapie i spałam prawie 2h :) -
Żeby wyrobić rodowód, to z metryką, musisz udać się do Oddziału Związku Kynologicznego i tam już za odpowiednią opłatą, wyrobią rodowód ;) Co do samego wyboru hodowli: jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz, to domyślam się, że po szczeniaka jesteście w stanie pojechać nawet na drugi koniec Polski. Więc, wpisz w google "mastif pirenejski hodowle", wyświetlą Ci się strony z hodowlami. Wtedy nie pozostaje Wam nic innego tylko czytać jakie mają psy, jak często mioty, jakie badania....Wszystko, co tylko da się dowiedzieć z ich stron. Następne co, to kontakt z hodowlą telefoniczny (bądź email'owy). Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Pytać o wszystko co Wam przyjdzie do głowy, żeby potem nie było rozczarowania. Zawsze możecie się też umówić z hodowcą i pojechać do hodowli, żeby zobaczyć warunki życia psów albo chociaż umówić się też na jakiejś wystawie, żeby zobaczyć ich psy "na żywo". To wszystko oczywiście może potrwać, ale myślę, że warto jeszcze troszkę poczekać, ale mieć pewność, że kupiło się psa w odpowiednim miejscu, po rodzicach jacy Wam się podobają itp. :)
-
Trzeba było sobie walnąć browara albo kielicha, to byś spała :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej Martuś :) Ciężka noc za mną :/ Budziłam się praktycznie częściej niż co godzinę :( Nie wiem czemu?! Nigdy tak nie miałam. Co prawda, zasypiałam za chwilę ponownie, ale takie pobudki co kilkadziesiąt minut, to nic fajnego :/ -
Dobranoc :) Ja pewnie też zaraz zniknę, bo w nocy mam pobudki i wędrówki do wc :/
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Dzisiejsza młodzież :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Wiesz, jest na to sposób :D Na trzeźwo byś pewnie nie zapamiętała :P -
Wiesz Aguś, 10x się nie pobawi, a za 11 już tak ;) To od rodziców zależy czym się będzie bawił. Jak mu pozwolisz bawić się np. pilotem, za każdym razem jak tego chce, to będzie się tego domagał coraz bardziej :/ Theodor np. jest już na takim etapie, że jak zrobi coś źle, to dostaje karę. Największą karą dla niego, to brak wieczorynki albo zabranie jego ulubionego Zygzaka McQueena. I jak ma karę, to wtedy wszystkie inne zabawki nagle są najfajniejsze do zabawy :D Coś, czym się normalnie nie bawi, nagle jest fajne.