-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Właśnie podlałam kwiatki. Spojrzałam na termometr, a tam 30'C choć słońce już dawno zaszło :/ U dzieci w pokoju 28'C. Nathan śpi pod samą pieluszką i z gołymi nóżkami ;) Zwierzyniec pewnie kolejną noc spędzi na dworze :D A mnie czeka jutro bieganie o 5-6 rano, bo inaczej się nie da :P -
Pamiętam jak się cieszyłaś, że miała sterylkę, to nie trzeba rezygnować z agi przez cieczkę ;) Trudno Olu, nic na to nie poradzisz :( Moja Tora też nie może robić tego co kocha :( Ale ważniejsze jest życie bez bólu ;)
-
A ja nie wiem czy będę miała czas oglądać mecz :/
-
Tu jakiś czas będzie cicho :(
-
Widziałaś mnie na zdjęciu i się nie przestraszyłaś, to już nic nie jest Cię w stanie wystraszyć :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
W sumie to nie ale jakoś tak mi nie po drodze czasem do komputera :P A dziś, 33'C w cieniu, to już w ogóle nic się nie chce :/ Nathan biedny marudny, bo sam nie wiedział co ma ze sobą zrobić :D Jak Bogdan pojechał do pracy, to my poszliśmy poleżeć w ogródku, a Theodor chlapał się w basenie :D Na spacer nawet nie poszliśmy, bo najpierw za gorąco, a potem koleżanka z byłej pracy nas odwiedziła :) Posiedziałyśmy, pogadałyśmy, wypiłyśmy kawkę... :) Kurcze, tęskno mi do tej starej ekipy z pracy :( Boję się, że nie będzie tam dla mnie miejsca po nowym roku :( -
Jeszcze nie wiem, ale coś znajdę :P
-
Psy.pl ;) Na tym forum już praktycznie nikt nie zagląda. Jest tam nas praktycznie garstka. Może z 10 osób, które są aktywne. Reszta, to tacy co dziś są, a jutro ich nie ma :P Najbardziej boli, że jest tam osoba, która sama ma hodowlę psów i wie, że w Polsce jest źle, a wręcz bardzo źle jeśli chodzi o bezdomność i sadyzm nad zwierzętami. Jednak za wszelką cenę próbuje wmówić innym, że w naszym kraju nie ma przyzwolenia na takie "praktyki", że to Chiny to zły kraj, że Polska nie ma takiego festiwalu jak tam itp.itd. Prawda jest taka, że dla nich psy, to jak dla nas świnia. I tak jak u nas świnina jest zabijana za pozwoleniem Państwa, tak w Chinach psinina jest mięsem legalnym. Strasznie patrzy się na to jak te psy tam umierają, naprawdę :/ Ale wystarczy przejść się do ubojni, żeby zobaczyć, że nasze świnie, krowy czy kurczaki cierpią tak samo jak te psy w Chinach :( Dlatego, pomimo całej miłości do zwierząt, nie będę zaglądać komuś do talerza, bo w mój talerz też nikt nie zagląda. A u nas niestety też są takie festiwale, tylko zwierzęta są zabijane nie na oczach ludzi. Tylko co to zmienia w sytuacji takiego zwierzęcia? Nic! Zwierze nie czuje się przez to bardziej komfortowo :/
-
Ja właśnie toczę spór na innym forum odnośnie festiwalu psów w Chinach. Ja i dwie inne osoby (są również na dogo) ciągle powtarzamy, że u nas są takie same okrucieństwa, a czasem i gorsze. I to tyczy się nie tylko psów i kotów, ale właśnie również koni, czy choćby świń i krów w ubojniach. Wszystkie te zwierzęta cierpią strasznie zanim trafią na nasz stół. Ale kilku osobom na tym innym forum to "zwisa", bo to nie są psy czy koty. Jedna nawet otwarcie napisała, że nic ją los świń czy kur nie interesuje. Bo my nie robimy z nich festiwalu. Owszem, z psów i kotów festiwalów nie robimy, ale...Cała Europa ma jakieś swoje festiwale, w których cierpią zwierzęta. U nas jest to Hubertus, w Hiszpanii korrida....Próbujemy tam otworzyć oczy, że jak chcą pomóc jakimś zwierzętom, to niech najpierw zaczną od swojego podwórka. U nas jest mnóstwo zwierząt, które potrzebują pomocy. Nie potrzeba wcale inwestować polskiego czasu i pieniędzy na azjatyckie psy/koty. Nie twierdzę, że ten cały festiwal w Chinach, to dobra sprawa. Nie, broń Boże. Jest to okrutne! Ale po jaki ch*j będą ludzie odkupować chińskie psy? Co to zmieni dla naszych polskich zwierząt? Nic! Jak ktoś chce pomagać,to super ;) Ale tak jak właśnie robi to Tyś-lokalnie. Dla takiej pomocy i takich ludzi właśnie jak Tyś mam dużo szacunku i duchowo będę wspierać całym sercem :* A ratowanie dla mnie psów/kotów z innego kraju czy nawet kontynentu, to nic innego tylko pokazówka. Takie moje zdanie, choć wiele osób może się z tym nie zgadzać.
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Marta nas zlewa :( -
Tyś, ja nigdy nie zrozumiem "ściągania" psów z innych krajów :/ Ja wiem, że te psy też tam cierpią, że potrzebują pomocy...Ale nie oszukujmy się, ta pomoc nic nie da, a moim zdaniem wręcz pogarsza sprawę. Bo kraj, który "pozbywa" się psów, nadal będzie robił to co robił, a zabranie od nich psów powoduje, że mają (częściowo nasze) przyzwolenie :/ Do tego, każdy sprowadzony zwierzak do naszego kraju, to mniejsza szansa na adopcję jakiegoś krajowego czworonoga :( Polska boryka się z olbrzymią bezdomnością zwierząt, że nie potrzebne nam jeszcze zwierzęta z Chin czy Turcji. Już pomijam fakt, że właśnie mogą być chore :/
-
Ola, ja Cię dopiero będę stresować jak przylecisz :P
-
Aga, bo nasze mamy to są (były) kobity niezniszczalne ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej :) Jakoś tak wyszło :P -
Eeeeeeeeeeee, no to Angi dała plamę :P
-
Zdrapka to chyba dużo czasu spędza na pielęgnacji futerka, bo ta biała sierść u niej aż lśni :)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Pożyjemy, zobaczymy ;) -
Dziń dybry :)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Nawet Bogdan, ojciec obu dzieci, w pierwszym momencie myślał, że oba zdjęcia przedstawiają Nathana :D -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do podobieństwa moich dzieci, to to jest dowód, że Nathan jest wierną kopią Theodora :) -
Pozostaje trzymać kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Już wypoczęłam :P -
Ola, ale dałaś plamę :P
-
7! pełnych dni. Ósmego dnia Ola będzie już u mnie :)