Jump to content
Dogomania

knaven

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-2 Poor

About knaven

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma tu żadnego kącika dla zagubionych nowicjuszy? SPAM SPAM SPAM
 2. Dla mnie patologią, głupotą, idiotyzmem jest trzymanie takiego rodzaju psa i wszelkich podobnych w mieszkaniu. Nawet jeżeli ma 60/80 metrów - przy założeniu, że właściciel NIE BĘDZIE w stanie poświęcić przynajmniej 2/3 bitych godzin dla swojego pupila : wybieganie, szkolenie, tresura itp. Zastanów sie 1000 razy. Poza tym zastanów się czy masz predyspozycje do opiekowania sie takim psem. Powtarzam
 3. Kiedyś grałem z nim w piłkę, ale sam musiałem się wyeksploatować. Teraz wymyśliłem rower. Delikatnie ciągnę psa kilka km. Jakieś inne sugestie? Może coś mu podawać na sen?
 4. No wiesz. Gdybym był zapatrzony w znajomego to nie pisałbym na forum. A tak wolałem zasięgnąć porady u was. Tzn Was.
 5. Wiem. Dziecinada i niedojrzałość na pierwszy rzut oka. Jednakże uważam iż jesteś sędzią zbyt surowym i niesprawiedliwym. Próbujesz prostować nowych użyszkodników od pierwszego dnia : ))) Nie zgodziłem się z twoją negatywną oceną mojej nieświadomości, jako laika. Powinieneś być przewodnikiem, tłumaczyć a nie karcić odrazu. Generalnie mam te minusy w poważaniu, ale chodzi o postawę i podejście względem bliźniego. Jak znajdę chwilę to cofnę minusy.
 6. Znajomy ma psy już od dłuższego czasu. Czyli mamy dwie sprzeczne opinie, gdyż zakładam że jesteś zaskoczony wilku jeden. A co do kastracji to jednak brzmi trochę nieciekawie. Pozbawić naszego samca jąder itp. To straszne.
 7. Mamy kundelka samca. Znajomy powiedział, że jak go nie wykastrujemy to wkrótce (ma 9 miesięcy) będziemy mieli wszędzie pełno nasienia. Czy to prawda ? I jak wygląda ta kastracja? Przecięcie nasieniowodu?
 8. Miałem na myśli to , że z tego co słyszałem to rasowe są delikatne i łatwo psujące się. Wystarczy, że zje coś nieodpowiedniego czy celowo czy przypadkiem i już jest problem.
 9. Zawsze mnie zastanawiało czy warto bawić się w rasowego psa i odrazu dostać listę chorób, na które może w przyszłości cierpieć - czysty genetycznie - pupil oraz pilnować karmy gdyż jeżeli pupilek zje coś niedobrego to będzie cierpiał, czy lepiej zainwestować w kundla i karmić czym się da, chorobami się nie przejmować itp. Poza tym wydaje mi się, że ludzie oszaleli na punkcie Yorków, Shitzu i Westów. Czy mają zakodowane, że to jakiś prestiż ? Pełno tego lata pod blokiem. A kundelki zawsze oryginalniejsze i ładniejsze. Ktoś na forum napisał, że jest zatrwożony, że ktoś dzieli psy na psy rasowe i kundle, że przecież pies to pies. No ale Mercedes a polonez to też auta, ale jakże różne.
×
×
 • Create New...