-
Posts
1756 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by aagataa8
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Hehe, a my Ci nie odmachalyśmy.... Nastepnym razem zapraszamy do Punktu. Tylko daj wczesniej znac :-)- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Cioteczki! Trzymajcie dzisiaj mocno kciuki! Przyjeżdża rodzinka aż z Poznania poznać naszego rudzielca Meadowka i być może zabrać go ze sobą. Po rozmowach domek wydaje się być idealny. Tylko- w razie czego- jak znaleźć kogoś z Poznania do przeprowadzenia wizyty poadopcyjnej? Kiedyś na dogo był chyba taki wątek...- 733 replies
-
- 2
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Nadszedł czas, by napisać co u naszych chłopców. A więc Zgredek/Shadow powoli przełamuje swoje lęki i powoli daje się wyprowadzać na spacery (oczywiście za pomocą Meadowa). Ale radzi sobie całkiem nieźle. Na spacerach ogon trzyma w górze i jak się okazało- całkiem szybko biega. Meadow natomiast był w niedzielę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie rozglądał się za cudownym domkiem. Z domku nici, ale dzięki Marlenie z Szydłowca zyskał nowe ładne zdjęcia do ogłoszeń. No i przy okazji była możliwość powęszenia nowych zapachów i przeżycia nowych doświadczeń. Wśród ludzi zachowuje się już dobrze, boi się jeszcze gwałtownych ruchów. Także idzie ku lepszemu. Miejmy nadzieję, że wkrótce znajdą się jakieś cudowne domki dla nich i będą w pełni szczęśliwe. W sumie to najlepiej by było jakby się znalazł jeden domek dla nich obydwu, bo bardzo się kochają. Meadow jest dla Shadowa przewodnikiem i obrońcą.- 733 replies
-
- 1
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Tez się bardzo cieszymy. On się tak otworzył na ludzi, uwielbia spacery, mizianko i wszystko co z człowiekiem się wiąże. A tu z końcem sierpnia wywózka do schronu (Meadow i Shadow)... Próbujemy negocjować z gminą wydłużenie tego terminu. Żeby chociaż jakiś DT się znalazł... EDIT: chlopaki zostają w Punkcie. Także szukamy intensywnie domków- 733 replies
-
- 1
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Zjadł dzisiaj bez problemu. Dostał ostatni antybiotyk i wrócił do żywych- 733 replies
-
- 1
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Wczoraj Pani doktor widziała jego kupę i stwierdziła parwo. A dzisiaj powiedziała ze jak mu się polepszyło to może trochę zjeść. On nie jadł od kilku dni jak się okazuje... Nie wiem co o tym wszystkim myśleć- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Tak , Meadow od wczoraj dostaje kroplowki i antybiotyki. Nie chciał jeść, pić tez nie za bardzo... Zapakowalysmy go do auta i pojechalysmy do Pani weterynarz. Tam na miejscu dostał wczoraj antybiotyk i kroplowke. Dzisiaj musialysmy jechać znowu, bo rozgryzl wenflon i trzeba było nowy założyć. Kroplowka juz podana w Punkcie. Dzisiaj trochę zjadł, napil się trochę wody i dochodzi do siebie. Jutro to samo. Mam nadzieje ze nie pogryzie wenflonu- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Wyciągamy wnioski, jak najbardziej. Dzięki za wsparcie!- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Kwarantanna będzie 14 dni. Rzeczywiście trochę wybiegłam z tymi 7 dniami- to za mało. Teraz to już naprawdę nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Fakt jest taki, że tu weterynarz ( a przynajmniej ten) żadnych badań. Dziękuję Ci za obszerną wypowiedź. Człowiek uczy się całe życie...- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Zobacze na pewno, kiyoshi juz to podsylala :)) Dzieki dziewczyny!- 733 replies
-
- 1
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Ojej! Opisalas sie :)) Dziękuję pięknie!- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Dzięki, na pewno uwglednimy to w regulaminie. Musze naniesc poprawki- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Procedura przyjęć 1. Wylapany pies zostaje przewieziony do Punktu Przetrzyman. 2. Zostaje umieszczony w oddzielnym kojcu na czas kwarantanny ( 7 dni). 3. Najpóźniej nastepnego dnia roboczego- wizyta weterynarza w celu badania i szczepienia psa przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym ( nosówka, parwowiroza itp.) 4. Pies przez weterynarza zostaje zaopatrzony w środek odrobaczajacy i przeciwko pchlom/kleszczom. 5. Po 7 dniach pies, jesli nie wykazuje zadnych symptomow chorob zakaznych, moze zostac przeniesiony do kojca z innymi psami. 6. Szczenieta przywiezione do Punktu trafiaja do osobnego kojca. Chyba, ze karmione są przez matke- wtedy zostaja z matka w kojcu ( bez obecnosci innych psow). Czy cos jeszcze byscie dodaly? Oprocz oczywiscie zmiany weta? Bo to nie ulega watpliwosci ze tak powinno byc- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Szczepienie przeciwko wściekliźnie. Tyle dostaly wszystkie 3 psy. A jesli chodzi o nazwe to moge sie dowiedziec. Nie bylo innych szczepien. A odnosnie weta- to nie wiem co siedzi w jego łbie. Byc moze traktuje to jako eksperyment. A gmina wiadomo- przetarg wygrywa najtansza oferta. Bedziemy walczyc!- 733 replies
-
- 2
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Zdaje sobie z tego sprawę, ze to nie tak powinno wyglądać. Wsrod nas jest dziewczyna, ktora pracuje w Gminie. Nie w komunalnym, ale to jednak jeden zaklad pracy. Rozmowy na temat tego jak to powinno wygladac i o zmianie weterynarza w Punkcie trwają. Nie wszystko da sie zalatwic od razu. Tym bardziej, ze dzialamy od tygodnia dopiero.- 733 replies
-
- 3
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Pozostale 2 sa juz psami kilkuletnimi, wiec mam nadzieje ze nic im nie bedzie...- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Napewno nie wszyscy. Ale ten skoro nie zna sie na psach ( jak sam stwierdzil) to nie powinien sie za to brac :(( pprzykre ze mlody, cudowny psiak musial to zyciem przyplacic- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
- 733 replies
-
- 3
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Parwo jest chyba najwiekszym dziadostwem, jezeli chodzi o choroby zakaźne. Dzięki za podpowiedz odnosnie regulaminu Punktu. Wlasnie go tworzymy i mamy w gminie przedstawic jako nasze warunki- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Co do ratowania psa, to lepiej nie mowic. Podal mu steryd i powiedzial ze to i tak koniec. Szkoda gadac! Ten wet jest specjalista od rozrodu świń. Tak ma na pieczatce.- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Dlatego na razie kolejne psy nie bede tu przewozone. A gmina zakupila srodek do odkazania i maja odkazac. Tylko jak dlugo trzeba czekac od operacji odkazania do wpuszczenia tam psa?- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Podobno przyjechal wet na krotko przed jego śmiercią, stwierdzil ze parwo. Wymioty i krew z odbytu... Straszne to wszystko. Dzis bylysmy u 2 pozostalych psiakow. Jednego, rudzielca Meadow udalo nam sie wyciągnąć na spacer. Opór byl straszny, ale dzieki stanowczosci corki wolontariuszki w koncu sie udalo. Pospacerowal, polezal w trawie glaskany i nie chcial wrocic do kojca. Zobaczymy, moze uda sie go oswoic. Drugi, szorstkowłosy Shadow zlapany na smycz, zaczal fikolki skakac i niestety nie udalo sie go wyciagnac. No coz, wszystko malymi krokami- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Kleszczy troche mial. Wyciagalysmy mu wszystkie trzy. A jesli to babeszjoza to wet mogl to zaobserwowac w jakis sposob? Bez badan krwi?- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Niestety, wydarzyło sie... W srode w Punkcie byl wet, szczepil przeciwko wściekliźnie. Dzisiaj Bronco odszedł za TM na rekach wolontariuszki :((( I teraz pytanie- czy psiak byl chory na cos juz wczesniej i wet zaszczepil go, czym przyspieszyl jego śmierć? Czy juz nie wiem. Nie chce tu absolutnie nikogo oskarżać. Bronco byl w Punkcie od zeszlego piatku. Widzialam go 2 razy. Za pierwszym razem byl zywym, szybkim chlopakiem z mnostwem energii. Drugi raz widziałam go w dniu szczepienia. Byl troche osowialy, bardziej chciał sie przytulac, choc na spacer wyszedl. Ale jego brak humoru tlumaczylysmy sobie tym szczepieniem. Moze to nasza wina...Pozostaly tylko pytania, na ktore nikt nie zna odpoeiedzi.- 733 replies
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku
aagataa8 replied to aagataa8's topic in Psy do adopcji
Fakt jest taki, ze w polskim prawie to wiele rzeczy jest chorych... Przeciez takie punkty przetrzyman odciazaja juz i tak przepelnione schrony. A jezeli jest dobra organizacja takiego punktu, to i część psów stamtąd moze trafic do nowych domów. Najlepiej- zamknąć to co dobre, bo po Radysach ktos sie obudzil, ze trzeba to kontrolować. Tylko poszlo to w złą stronę.- 733 replies
-
- 2
-
-
- orońsko
- bezdomniaki
-
(and 1 more)
Tagged with: