-
Posts
3716 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wawer
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
wawer replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
OK, tak jest w porządku :). ja się tylko przypomniałam i... podrzuciłam Znajdki - wysooooooooko! -
Ja jeszcze nie zdazylam nic wplacic (cos mi sie stalo z czcionka - sorry), ale tak sie ciesze, ze piesek nie byl bezdomnym samopasem na swiecie i ze go wlasciciele jednak wypatrzyli. To znaczy, ze szukali uciekiniera i ze zalezalo im na Fredzie. Teraz juz tak szybko im nie zwieje :shake: i dobrze :lol:, ze nie zwieje, ale przynajmniej jest wybadany, wyleczony i lapka juz mu nie bedzie dokuczac. Tyle w tym dobrego, ze ostatecznie czlolwiek go nie zawiodl. Trzymaj sie mocno Fredziku swoich ludzi, juz sie nie puszczaj!
-
Zaczęłam wczoraj robić szybki bazar, ale się zatrzymałam, bo prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, na jaki cel, czyli na które konkretne psy i potrzeby zbieracie aktualnie pieniążki. Nie przebrnęłam przez cały wątek, ale przez początek i ostatnie strony. Wciąż 30+ psów jest w schronisku, więc na nie się nie zbiera (?). Jakieś są u Mortes i Hałabajówki, ale tak oczywiste to nie jest, które i ile ich jest. Czy to na nie i zbieramy - na utrzymanie i leczenie czy na transport do Wrocławia albo na wszystko razem? Ile jest w sumie tych psiaków aktualnie na utrzymaniu i w ilu w sumie DT, czy mają oddzielne wątki? Nie doczytałam się, trochę tego za dużo :) więc pomóżcie, proszę. A może dodatkowy post na początku z aktualizacją, co gdzie i kiedy się zmieniło w DT?
-
I ja tu trafiłam przez banerek Gusiaczka na wątku Białogonów, bo tam bida z nędzą, a tu... jak Duszek... pamiętacie Duszka z Lublińca? Też go muchy jadły, ale on nie dał rady, praktycznie go zjadły i już nie wytrwał, chociaż mu pomagaliśmy... i domek dostał u Nesca... Peru musi się udać, pomoc przyszła na czas i piesek pięknie wraca do zdrowia. Teraz nie zdążę, bo wyjeżdżam, ale zrobię psiakowi bazar październikowy. Dzień Kundelka się zbliża - może go weźmie kochający domek z tej okazji? Albo nawet bez...
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
wawer replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Wpłaciłam 140 zł z mojego bazarku. Tradycyjnie, poproszę o potwierdzenie na jego wątku po otrzymaniu. Będę do was wracać, podczytuję w miarę regularnie, chociaż się nie odzywam. Tak już mam - nie gadać za dużo po próżnicy ;). Za jakiś czas zrobię kolejny bazarek, bo zbliża się Dzień Kundelka. Ale to dopiero w październiku. Tymczasem poodwiedzam i wesprę innych potrzebujących. Handelek, handelek... :) -
Mikusiu z jęzorkiem, taki jesteś zuch i taki śliczny :eviltong:! Wzięłabym cię i nawet nosiła pod pachą po tych schodach, tylko rodzina :shake:. Mąż krzyczy, że nie, że trzy plus dwa na koloniach (czasowo od dzieci) nam wystarczą i... dopieszcza przy tym naszego Szefa-trójłapka ;). Wystarczą, nie powiem, bo tylko on tu pracuje na dom i psiaki, a jak przychodzi do leczenia, to sami wiecie :-(. Ale... dzisiaj pokażę mu świeże zdjęcia :evil_lol:.
-
KOCZOWAŁ ZIMĄ NA GOŁEJ ZIEMI - MANIO ZA TM:(
wawer replied to gosia7's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Mam wiadomość do agat21, ale ma zapchaną skrzynkę i nie mogę wysłać, więc odpowiadam tutaj, bo tu się udziela :), a przy okazji podrzucam wątek: "Ja, niestety, nie mam takich kontaktów, ale swego czasu dużo w tej kwestii działała koosiek. Teraz chyba już nie udziela się na Dogomanii, tylko na FB, ale jak zerkniesz na jej profil, to albo tam albo w jej postach jest do niej mail i telefon. Zresztą, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę i też się pojawi. Poza tym w bliskim Psim Aniele działały i może nadal działają: bumel, gosia1701 i inni z wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/141658-Azyl-pod-Psim-Anio%C5%82em-PSY-DO-ADOPCJI-Warszawa-Falenica/page58"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/141658-Azyl-pod-Psim-Aniołem-PSY-DO-ADOPCJI-Warszawa-Falenica/page58[/URL]. Oni pewnie mają rozeznanie w temacie, bo zajmowali się psami z linii Otwock - Celestynów i szukali dla nich różnych schronień. Tu naprawdę dużo psiaków luzem biega, ale nie wszystkie są bezdomne - na szczęście. Może i ten komuś się zgubił w gonitwie po lesie? Pozdrawiam" -
Mój trójłapek to całkiem normalny, wesoły psiak, skory do zabaw. Tyle, że kica zamiast chodzić czy biegać i jest bardzo ostrożny w kontaktach z resztą psów i domowników, bo boi się przewrócenia. Mój nie ma tylnej nogi, więc - chociaż chyba mniejszy trochę od Mikiego - raczej dobrze radzi sobie ze schodami, a u mnie są dość wysokie stopnie. Boi się iść na ręce, więc kica po nich sam. Miki nie ma przedniej łapy, a to na pewno mu nie ułatwiłoby życia na schodach. Dopiero co Cezarek ze Znajdek, także trójłapek bez przedniej łapy (jeśli nie czytałaś, to skrót jest na moim skończonym bazarku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246306-TR%C3%93J%C5%81APEK-CEZAR-Z%C5%81AMA%C5%81-%C5%81APK%C4%98!-R%C3%93%C5%BBNO%C5%9ACI-NA-LECZENIE-do-26-sierpnia[/url]) złamał sobie na schodach jedyną przednią łapę i jeszcze nie wydobrzał, a jest dość duży. Nie znaczy to, że pies sobie nie poradzi, a małego można nosić, ale na pewno jest mu gorzej. Idealnie byłoby bez schodów. Poza tym to taki sam pies jak każdy inny, tylko musi się nauczyć, że "tam" już nic nie ma. Malutki, trzymaj się, nie puszczaj!
-
[quote name='Lili8522']Niestety tak jak napisała Pinczerka z łapką non stop byłby problem, z czasem mogło by wdać się zakażenie i inne dziadostwa.... Teraz najgorsze już za nim - więcej operacji nie przewidujemy :) Niech się szybciutko goi i szukamy najlepszego domku dla psiaka :) Mam nadzieję, że komuś się serce otworzy na Mikiego....[/QUOTE] Serca to my tu mamy wszyscy otwarte, tylko możliwości mało :(. Czekamy na wieści o zdrowieniu maluszka. Przy okazji - jaką on ma mniej więcej wysokość do grzbietu w cm i ile waży? Bo tak do kolan czy do pół łydki mało mówi - kolana i łydki mamy różne ;).