Jump to content
Dogomania

WiosnaA

Members
  • Posts

    10410
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    44

Everything posted by WiosnaA

  1. W ciągu dnia niestety nic nie podjadamy :shake: . Od początku u Duszka wprowadziłam ścisły i regularny tryb żywienia,żeby łatwiej było obserwować wszelkie objawy. Mój wet mówił,że jak już będzie zgrana dawka kreonu z posiłkiem,to wówczas można powoli wprowadzać nowe rzeczy, sprawdzać reakcję i ew.dany składnik wykluczać.Mówił,że można będzie przejść(bardzo powoli) na jedzonko gotowane. Doczytałam też,że takie psy mogą w zasadzie być nawet na karmie bytowej z małą ilością włókien,ale ich diety są raczej monotonne. Duszek teraz czuje się dobrze,kupki robi ładne 2-3 razy dziennie i ze względu na moją obecną niedyspozycję żadnych nowości nie wprowadzam,bo ew. odchylenia mąż czy syn może nie wyłapać,a ja przez okno tym bardziej,więc trzymamy się tego z czym jest dobrze. Jak będę już śmigać,to oczywiście sprawdzę,czy ew. między posiłkami dobrze zniesie np.kawałek kurczaka lub jakiegoś smaka :smile: .Póki co,tylko tóż po jedzeniu mikre kawałki przemycamy ;-) Karma Royal,którą obecnie je Duszek widzę,że mu służy,je z apetytem,przybrał na wadze.Cenowo wychodzi droższe utrzymanie z 50-60zł niż np. na ew. bytowej,ale ja osobiście bym jej nie zmieniała. Też mam taką nadzieję :smile: Dusio trochę się "podtuczył",jedzonko ma lekkostrawne dośc długo więc i z trawieniem będzie lepiej ,.. coś na nagrodę pewnie dopasujemy :smile: . . Na czczo bułeczka,a może cynamon?.. nie za bardzo wyszło.
  2. Był efekt :shake: ..jedna z koo .nie była może "budyniowa",ale znacznie odbiegająca od normy :shake: . Dla Duszka bardzo chce się ludzkiego jedzenia,o ciastkach nie wspomnę i od jakiegoś czasu daję mu czasami odrobinkę kurczaczka,jedno-dwa ciasteczka,ale krótko po posiłku z kreonem, i wtedy jest dobrze , zmian nie widać. Kiedyś przyszła psia paczka i wiadomo,że psiaki migiem wyczują i rozpakowywanie jest wspólne.Były tam różne śmierdziuchy do gryzienia i żebyście widzieli reakcję Duszka jak wsadził nosek do pudła :-( .Dałam mu wówczas zapakowane jakieś przełyki,trząsł się cały rozrywając folię i później liżąc smaka :-( .Pozwoliłam,by je trochę polizał,a później zabrałam i dałam dużą kość prasowaną.Tak strasznie się cieszył! Od tego czasu dstaje kość białą lub prasowaną,żeby sobie pogryzł,ale nie zjadał ,dużą,żeby dłużej mu zajęło rozmoczenie,coś tam i skubnie,ale potem zabieram :shake: .Cieszy się jednak jak choć te 10-15 minut ją potarmosi. .
  3. Dziś rano mój kociamber zakosił ślimaczek cynamonowy.Wczoraj piekłam i syn wyjął na śniadanie,ale coś mu przeszkodziło i wyszedł,a kocisko uwielbia bułki (nawet suche) więc skorzystał z okazji.Chytre to jest jak diabli i już wie,że ja się tak szybko teraz nie doczłapię :mad: .Tragedii by wielkiej w tym nie było,ale co gorsza Duszek do niego się przysiadł i zjadł pół "ślimaka" :roll: . No i teraz czekam na efekty :siara: ...
  4. Zajęłam się bazarkami i z głowy mi wyleciało :oops: ..,przepraszam najmocniej Aguniu :oops: 21.XI.14 na moje konto wpłynęło 100zł od MikAga i Mikusi dla Duszka.....Najserdeczniej dziękujemy! :calus: Zamówiłam dziś karmę,później wstawię potwierdzenie zakupu. Dusio pozdrawia,
  5. Zapraszam serdecznie na mój drugi bazarek dla psich staruszków "Skarpety Talcott". Nr.2 http://www.dogomania.com/forum/topic/144275-nr2ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowei-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-jak-zawszedla-staruszk%C3%B3w-skarpety-talcott-do-712/ Wysyłkę można połączyć z moim pierwszym bazarkiem, Nr.1 http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-nr1ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/ Na tym bazarku mam również ciasteczka wątróbkowe i masę różności,
  6. Pozwolę sobie na wątku Tinulka zaprosić na dwa moje bazarki. A to dlatego,że są na nich fanciki od naszej cioci Denisek :smile:,a i Tinulek mocno pomagał w montowaniu ;-) . Nr1, http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-nr1ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/?p=15927043 Nr2, http://www.dogomania.com/forum/topic/144275-nr2ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowei-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-jak-zawszedla-staruszk%C3%B3w-skarpety-talcott-do-712/?p=15929797 Zapraszamy! :smile:
  7. Zapraszam na bazarek w całości dla Staruszkowej Skarpety ;-) http://www.dogomania.com/forum/topic/144275-nr2ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowei-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-jak-zawszedla-staruszk%C3%B3w-skarpety-talcott-do-712/#entry15929824
  8. A tego nie wiedziałam, dzięki za info Anula. Na razie mamy spokój,Dusio nie interesuje się tamtym miejscem....tfu,tfu. Zapraszam serdecznie na bazarek dla Daisy i Duszka. http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/
  9. Zapraszam serdecznie na bazarek dla Daisy i Duszka. http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/ Mamy, -ciasteczka wątóbkowe domowej roboty -kosmetyki -papierośnice -maskotki -paski -rzeczy do kuchni -inne różności
  10. Zapraszam serdecznie na bazarek w połowie przeznaczony dla Daisy. http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/?p=15927370
  11. Super :smile: , mari23 ,serdecznie dziękujemy! :calus:
  12. Dzięki,...kosteczki mam wygrzane jak nigdy :smile:
  13. Pewnie,że zrobię niebawem :smile:.
  14. Aha,nie wiedziałam :oops:. Duszek wygląda teraz dobrze jeśli chodzi o kształty,ale..... nigdy się nie uśmiecha ...,ale to nigdy :shake: . Nawet po bieganiu,czy po wygłupach w domu,moje psiaki zziajane ,a on najwyżej 1cm pyszczka otworzy, a żeby tak języczek wystawić z gorąca , albo radości to jeszcze nie widziałam :-( ,... w oczkach co najwyżej wówczas ma takie "chochliki " ;-). Jeden jedyny raz jak był w stresie po czyszczeniu uszek,wsiadł do samochodu i wywalił na krótko języczek...wyglądał wtedy prześlicznie :smile: ...ale to z nerwów ziajał. Nie wiem,czy to może być taka jego natura,bo przecież pieski z reguły lubią pyszczkiem radość swą okazywać. Gdyby nie jadł normalnie,,nie ziewał,to bym myślała,że ma problem ze szczęką,ale otwiera. normalnie. Ducho waży obecnie 9,70kg. Do 10 może dobijać,ale później michę przykrócimy ;-).
  15. Dostaliśmy też jedną parę butów z przeznaczeniem niby Amiczkowi,ale ten na dwóch łapach :evil_lol: w nich chodzi,więc może Tinulkowi w spadku zostaną :evil_lol: . Jeszcze więcej było , w piątek cały dzień padał..teraz już znika powoli. Pozdrawiamy cieplutko! :smile: Rzepy muszę przeszyć,bo trochę jest za szeroki,ale już latał i bardzo mu się spodobał :smile: .
  16. Pozdrawiamy również :smile: Mar.gajko, powiedz,a dlaczego czerpany? :razz: Nasz "biegun" dla Duszka nie straszny na razie (choć i ja się bałam,że marzł będzie ;-) ).
  17. Oj tak ,ślicznotek z niego :smile: To ja Wam coś zdradzę ;-) . Jak ciocia togaa dowiedziała się gdzie Duszek miałby jechać do DT to miała zagwozdkę czy posłać :-D ... mówi, "o rany,na ten biegun?,toż tam przez cały rok minusowe temperatury macie :smile: ",a potem dodała.... " i żubry po ulicach tam chodzą " :evil_lol: .
  18. U nas wczoraj zawitała zima :smile: Tinulek zdecydowanie nie jest jej fanem.A już rano,to w ogóle ciężko mu wyjść z pod kołderki nawet na siku.Mąż ostatnio nazywa go "leserem" :roll: ,bo lubi spać do południa i trzeba usilnie zapraszać do wyjścia i na śniadanie.Po południu dopiero się "budzi" i wówczas zaczyna "życie" :-D . Zima jednak nie będzie w tym roku nam straszna, ponieważ Tinulek dostał w prezencie od mojej córki ekstra ciepły kożuszek :Cool!: . Po co ta zima przyszła :razz: Uciekam do domu, Mocno chcę do ciepłego domku :fadein: https://www.youtube.com/watch?v=11ruo7ksOjk&feature=youtu.be
  19. Też czasem nie wierzę ;-) . Dzięki Asiu :smile:
  20. Szybciej otwieraj ;-) https://www.youtube.com/watch?v=Q_vndhltPpo&feature=youtu.be
  21. U nas wczoraj zawitała już zima :smile: .Wieczorem psiaki szalały,że myślałam podwórko rozniosą. Jednak zdecydowanie wszyscy wolą ciepłe pierzynki w domu i tylko krótkie wypady po śniegu. .W domu miejsca jest sporo na gonitwy i wygłupy,aż sufit czasami się trzęsie jak siedzę na dole :razz: . Mój Amiczek jest przeszczęśliwy,że ma w Duszku kompana do zabawy.
  22. :smile: Ucałowane...mizianka to teraz mamy duuużo :smile: Ok ,Ty wiesz lepiej jak zrobić.W takim razie niech leżą u mnie i karmę ja kupię. Dziękuję Ewuniu :smile: .
  23. Jejku jak mnie skręca ...słoneczko dziś mamy za oknem i siedzieć muszę :-( ...chcę leśnego powietrza :placz: . .jakieś."stare" zdjęcia :-( .
  24. Z przynętą pracowali ;-) Kroplę może i przytył jeszcze,ale nie zważyli się będąc ostatnio u weta. U Duszka ogólnie wszystko dobrze oprócz tego,że na udzie wyskubał znów trochę sierści obok tamtej plamki,(tzn.poniżej).. Na poprzedniej już odrastają włoski,żadnych pryszczy tym razem nie było,nie wiem co go tam korci.Nie powinien ze stresu,jest ogólnie wyluzowany,z psiakami w komitywie,niczego się nie boi,Wet przypisał krem Belogent na ten malutki strupek,który zrobił.Prawie już nie ma znaku teraz,ale zakładam kołnierz do spania na kilka dni,może zapomni. Mąż czasu nie miał pojechać do rodzinnej lekarki po receptę ,bo w drugim końcu miasta jest nasza p.doktor,a tego leku co inka33 pisała nie chcieli w aptece dać bez recepty. Zapuściłam Duszkowi Fiprex,dostał Cestal na odrobaczenie.Kupiliśmy też kolejne opakowanie Kreonu. Za te rzeczy zapłaciłam gotówką,bo i tak pieniążki miałam u siebie. Na moim bazarku utargowaliśmy 384,25zł. W skarpecie u mnie było 95,25zł...razem z bazarkowymi miałam 479,50zł Wydałam 97,37zł Duszkowych pieniążków na dzień 16.11.14 jest u mnie 382,13zł . Większa połowa karmy u Duszka zjedzona,niedługo trzeba będzie myśleć o kolejnym zakupie. Na razie ciągle jemy jeszcze 3 razy dziennie.Zrobiłam próbę podając dwa posiłki przez dwa dni,ale zdecydowanie wówczas Duszek jest głodny.Zbyt długa przerwa dla niego i doczekać się nie może wieczornej porcji, więc wrócilismy do trzech.Nie bedę mu żałować,niech sobie je chłopak skoro tak mu pasuje,może później będzie inaczej. Togaa,dopisz bazarkowy utarg na pierwszą stronę.Może końcówkę (82zł) zostawię u siebie na kreon,a resztę przeleję na konto SBM? Minus znów tam wisi,trzeba uregulować. Zrobię jeszcze bazarki,ale pewnie dopiero pod koniec miesiąca.
×
×
  • Create New...