-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Zdjęć nowych nie mam zupełnie żadnych,ale Duszek nic sie nie zmienił,no troszkę tylko przytył i ważył we środę 10,40kg...0,40kg niepotrzebne uważam i dobrze by było je zgubić.Póki co na większą dawkę ruchu nie bardzo mamy możliwości,ponieważ syna już nie ma w domu i psiaki sa zdane tylko na mnie,a ja ze swoją nogą na leśne spacery jeszcze nie wyruszę.Po chodniku od kilku dni z Duszkiem już spaceruję,ale tylko z Duszkiem ,ponieważ on chodzi najdelikatniej,rozumie jak mówię "powoli" albo "czekaj",nie wyrywa,nie lata jak moja dwójka (leśnymi spacerami ich rozpuściłam).Dobre jest to,że juz od piątku jeżdżę samochodem i na działkę dam radę wyruszyć,ale najwcześniej w następnym tygodniu się wybierzemy,ponieważ we środę wyjeżdżam prawie na pięć dni do córki.Zwierzyniec będzie pod opieką męża i rozpiska dużymi literami odnośnie karmienia i leków Duszka zawiśnie na ścianie..hehe.Mąż przygotował sobie trochę zajęć w domu i te dni będzie robić w większości za nianię...zgodził się nawet z Duszkiem wychodzić na spacery (tylko z nim,bo mąż ogólnie nie chodzi z psami),ale juz przeżywa że będę tak długo i jak będzie z Duszkowymi łapkami,ja zesztą też.W każdym razie ja muszę jechać,a psiaki muszą zostać z mężem,ale Dusio męża lubi więc może będzie wszystko ok. Miałam wybrac i przygotować dla Basi zdjęcia do ogłoszeń,bo teraz z dogo nie dają się kopiować,ale zupełnie nie miałam czasu.Jak zepsuł mi sie komputer musiałam zgrać wszystko na pendraiwy i trzeba przysiąśc by je odszukać. Basiu,jeszcze trochę poczekaj proszę,jak się ogarnę i wrócę,to przewertuję i ruszymy,ok? Remont był szybki,tylko malowanie na parterze i szybkie sprzątanie,bo gości z zagranicy miałam,a w miedzyczasie intensywna rehabilitacja nogi (choć opornie to idzie) ze względu na wyjazd i że z psiakami już sama zostanę. Na koniec najmniej miłe wiadomości...rozliczeniowe. 10.02.2015 w skarpecie Duszkowej u mnie było 198,16zł Cioca Anula poza bazarkiem zamówiła u mnie ciasteczka i utarg w wysokości 40zł przeznaczamy dla Dusia. Tak więc razem miałam 238,16zł wydaliśmy: 42,80zł- wizyta u weta z łapkami (dwa zastrzyki-przeciwzapalny i chyba(nie pamiętam) pierwsza dawka antybiotyku w zastrzyku) + BioProtekt (19.02.2015) 9,14zł-Keflex (19.02.2015) 55,64zł- Kreon 50caps.(21.02.2015) 9,14zł-Keflex (25.02.2015) 123,60zł-obroża Foresto + Encorton (25.02.2015) 36zł-Hexoderm + Zylkene 3 dawki (1.03.2015) 40zł-wizyta konsultacyjna w innym gabinecie Razem wydatki-316,32zł Jesteśmy pod kreską -78,16zł Bazarku za żadne skarby nie miałam jak zrobić,ale po przyjeździe mam nadzieję jakiś ogarnę. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
U Duszka początkowo było pięknie po myciu Hexodermem,na dawnych rankach porastała już sierść ,przez jakiś tydzień zupełnie nie interesował się łapkami i myśleliśmy,że idzie ku lepszemu.Krótko to trwało,bo pewnego dnia wygryzł w nowym miejscu (dokładnie jak nas nie było w domu),później rozlizał jedno ze starych.Nie miałam czasu pisać,ale u weta byliśmy.Duszek dostał wtedy dwa zastrzyki i antybiotyk Keflex,dostaje osłonowo BioProtekt,ciąg dalszy mycia w Hexodermie (teraz co trzeci dzień).Łapki go jednak dalej interesują i muszę zabezpieczać te naruszone miejsca. Encorton odstawiamy,w trakcie jego przyjmowania Dusio dalej się interesuje,wygryzł nowe miejsce na tylnej łapce.Analizując,to wiekszość nowych wygryzień była jednak w czasie jak psiaki zostawały same w domu,albo gdy tamta dwójka wychodziła,Dusio często zdejmował też wtedy sobie bandaż.Nie wiem do końca czy to ze stresu,ponieważ były też sytuacje kiedy ja jestem w domu,a on w drugim pokoju interesował się łapką,ale w większości mimo wszystko bardziej jak zostawał.Podczas ostatniej wizyty rozmawialiśmy i skłaniamy się jednak z wetem do tego iż to jest stresowe. W piątek pojechałam z Duszkiem do innej lecznicy,do znanej i cenionej w Białymstoku P.Doktor skonsultować to co się dzieje u nas,może jakieś nowe spojrzenie i nowe wskazówki.P.Doktor obejrzała Duszka zmiany,obejrzała wyrwaną sierść pod mikroskopem i choć nic nie znalazła (Duszek dostawał steryd,antybiotyk) powiedziała,że wyglada jej to na nużycę,że mieszki włosowe łatwo wychodzą przy tych wygryzieniach,że słabo przyczepione,jakos tak to okresliła.Dostaliśmy lek Inwermektynę doustnie,ale nie podam tego Duszkowi bez konkretnego badania (tu trochę tak na oko stwierdzone).Mówiła,że często psy po schroniskach,albo ze złych warunków jak poczują się już bezpiecznie,to wówczas dużo chorób u nich wyłazi.,Wspominała również o stresie,ale przy tej nużycy zostało. Zapłaciłam 40zł za wizytę. We wtorek rano jesteśmy umówieni z Duszkiem u naszego lekarza i zapytam o tego nużeńca,może coś przeoczyliśmy.Nie wiem czy wówczas przy badaniu na grzyby był brany pod uwagę.Nasz P.Doktor za każdym razem ogląda Duszka z każdej strony,przegląda sierść, skórę dookoła,zagląda w uszka,ogląda te wygryzione miejsca ,ale o nużycy nigdy nic nie wspominał,a lata doswiadczeń tez już ma. Pytam też wśród znajomych o podobny przypadek jak u nas i jedna dobra Duszyczka-psiara ,od lat pod opieką ma psy z róznymi przypadłosciami i po mojej opowieści również sie skłania iż takie wygryzanie łapek i w takich miejscach jak u Duszka może byc na tle stresowym.Powiedziała mi o zastosowaniu obróżki feromonowej i preparatu Zylkene,które sama stosowała u psiaka na stres z pozytywnym skutkiem..Dostałam też inne wskazówki odnośnie odstresowywania psiaków,ale w wypadku Duszka nie wszystkie można zastosować,np.zostawianie konga ze smakami. Te dni nasz P.Doktor nie pracuje,ale pojechalismy do naszej lecznicy do innej P.Doktor pokazać się i po konsultacji telefonicznej z naszym Doktorem ,który potwierdził pozytywne działanie Zylkene i jest jak najbardziej by to zastosować u Duszka.Wzięliśmy 3 dawki leku,we wtorek przyjedzie całe opakowanie i obróżka feromonowa.Zylkene nie jest psychotropem,nie uzależnia,to naturalny biopeptyd,relaksuje,zmniejsza niepokój.Jeśli taki w główce Duszka zagościł,to może pomoże. We wtorek muszę kupić jeszcze Bioprotekt,bo dziś nam się skończył,a w przychodni nie mieli (mam jakiś ludzki na jutro) i wypiszę na fakturę,bo u mnie skarpeta już pusta.W tygodniu kupiłam obróżkę Foresto dla Duszka,ponieważ u nas już grasują kleszcze.Zapłaciłam 107zł,w necie sa trochę tańsze,ale + wysyłka,to różnica niewielka i już nie czekałam,bo jeszcze kleszcza by nam brakowało żeby się uczepił. Swoim psiakom kupuję tańsze,ale dodatkowo co jakiś czas zapuszczam jeszcze kropelki,a u Dusia może być tak jak teraz w lutym,że ciągle coś sie działo i P.Doktor nie zalecał kropli.Ostatnio miał zapuszczone z początkiem stycznia,nie pisałam i nie doliczałam,bo miałam dużą pipetkę Fiprexu i rozdzieliłam na swoje koty i Duszka. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Witajcie Kochani i proszę o wybaczenie za brak info. Jakoś żyjemy,choć nie najlepiej z powodu łapek i Duszka i mojej.Na dokładkę i mój Amiczek chorował,ale z nim już ok. Duszek znów zaczął wygryzać łapki.Od ponad tygodnia jest na antybiotyku Keflex-brak poprawy i wczoraj P.Doktor zdecydował podać Encorton 5mg -1i1/2tab.-obserwuję jak zareaguje i jestem w kontakcie z wetem. Bardzo się martwię Duszka łapkami. Poza tym Dusio czuje się dobrze. W weekend już przysiądę i zdam szerszą relację co u nas,bo i czasu i sił na pisanie brakuje . Togaa,super,że są grosiki ,...dziękujemy Darczyńcom!...jedzonko na razie jeszcze mamy,trochę później kupisz. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
W międzyczasie przywitanie z pańciem, wszystko mamy pod kontrolą, wreszcie przerwa na herbatkę, -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Na każdej budowie jest kilku kierowników nad jednym majstrem i u nas nie jest inaczej, kontrola jakości materiału też być musi, -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Moje chłopaki zrobili mi rewolucję w domu,ale wszyscy ciężko pracują.... https://www.youtube.com/watch?v=Eg-N0fN5SOE&feature=youtu.be . -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
I my pozdrawiamy serdecznie! Aj tam, marne te moje zdjęcia i aparat słaby,ale staram się choć troszę Duszka pokazać. Dziękuję Anullko i zostań z nami. Nawet jak czasami nie jest wygodnie na męskich kolanach,to i tak lubi się "gnieździć" Tak,koniecznie trzeba mieć wtedy stół i Pańcia na oku. Troszkę zmężniał,ale pyszczek ma szczenięcy. Ten kicio ma dziwną budowę,jest bardzo krótki jak na kota,a że jest grubawy,to wygląda trochę śmiesznie,..waży ponad 5kg na pewno. Dogo,to kulasą przydałoby się czasami zdzielić..hehe -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
No ja wiem,ale dla jasności poprawiłam....hehe. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Ojej,Dana bardzo współczuję! Mam nadzieję,że uraz masz łagodniejszy niż mój,.....ja już "mam dosyć swojej nogi". Czwarty miesiąc po urazie ,a ja ledwo chodzę. Zaczęłam prywatnie rehabilitację,ale jeszcze długa droga u mnie do pełnej sprawności....buuu. Trzymaj się Kochana i zdrowiej! -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
9.02.2015 na moje konto dla Duszka wpłynęło 100zł od memory ....Z całego serca pięknie dziękujemy! (ciągle nie ma emotek...buuuu) Podsumuję stan konta Dusia u mnie. Na dzeń 28.01.2015 było - 21,84zł wpłynęło, 100zł - MikAga 29.01.2015 20zł - Sybil 4.02.2015 (nie sybisia jak wcześniej pisałam) 100zł - memory 9.02.2015 Stan konta na dzień 10.02.2015 wynosi 198,16zł. (sprawdzajcie proszę,czy moje rachunki sie zgadzają!) Gorąco dziękujemy za pomoc dla Duszka! Od kiedy zaczęliśmy mycie łapek w Hexodermie Duszek nimi w ogóle się nie interesuje,nic nie wygryza,nie liże.Od pierwszej kąpieli jakby mu ulżyło. Jutro kończymy mycie i ciekawe czy później nie wróci mu zainteresowanie łapkami. Dziś/jutro skontaktujemy się z wetem i zobaczymy co zdecyduje. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Prawda,że śliczny Nasz Okruszek? :) Zdjęcia jakoś trochę pogrubiają Duszka,nie wiem dlaczego......On jest chłopak jak "walczyk" :) Wagę trzyma w normie,na ostatniej wizycie było 9,65kg. Jeszcze jednego kociambra nie ma,ale tamten to zawsze zmyka od aparatu,nie jak ten,że się pcha pierwszy przed obiektyw. Oczka Duszek ma rozczulające,...ja zakochałam się w nich od pierwszego spojrzenia :) . -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Dziś na moje konto wpłynęło 20zł od cioci sybisi dla Duszka!...Dziękujemy prześlicznie! :) -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
.koniec. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Dobry wieczór! -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Tak,wirus jakis szaleje.Syn zaraził się od kolegi,nie skończył jeszcze chorować i na mnie przeszło.Mrozów nie ma i zarazki tylko się mnożą. ANIOŁKI czuwają nad Duszkiem-Okruszkiem! :) 29.01.2015 wpłynęło na moje konto calutkie 100zł Dziękujemy prześlicznie Mikusi i Tobie Agnieszko! Bazarek jakiś tam zrobię,ale czekam,aż chodzić będę trochę lepiej. Pewnie nie obejdzie się bez antybiotyku u Dusia,ale spróbujemy z kąpielami,może akurat łapki przestaną mu swędzić . W antybiogramie jest więcej leków podanych,nie uchwyciłam tylko na zdjęciu.Dobrze wiedzieć o tym bolącym. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Wczoraj mieliśmy ładne słoneczko i pocykaliśmy trochę zdjęć Duszkowi,później wybiorę i wstawię,a na razie chociaż jedna fotka, -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Tak,wyniki były i już wszystko piszę. Dopadła mnie grypa i wieczorem złożyła już na dobre,że sił nie miałam na pisanie. Do weta jednak z Duszkiem mus było się pokazać i wieczorem pojechałam.Grzybicy Dusio nie ma,jest natomiast gronkowiec,ale nie złocisty,tylko ten który bytuje u psów i u Duszka nieznacznie się uaktywnił-Staphylococcus intermedius. U Duszka zmiany są niewielkie,nie ma żadnych pryszczy na ciele,wyłysień,nie drapie się cały,tylko te łapki jego korciły.Uszka podrapuje od czasu do czasu,ale nie jakoś ciągle tylko czasami mocno coś tam jego zaswędzi,są jednak czyściuteńkie.Mamy antybiogram zrobiony,ale z podaniem antybiotyku P.Doktor się wstrzymał i na razie dostaliśmy zalecenie kąpieli w Hexodermie,przede wszystkim myjemy łapeczki,obserwujemy. Zakupilismy Hexoderm,a wczorajsza wizyta - 0zł Wydatki,które pokryłam z pieniążków ze skarpety u mnie: zeskrobiny i badanie pod kątem grzyba -52zł Hexoderm - 25zł zakupiłam karmę RC Gastro Intestinal LF -202,50zł Razem: 279,50zł W skarpecie miałam 257,66zł stan w skarpecie na dzień 28.01.2015 -21,84zł Wynik zeskrobin, rachunek za zeskrobiny hexoderm, -
Piękna i młoda oneczka - niestety takie też trafiają na bruk......
WiosnaA replied to doris66's topic in Już w nowym domu
Przypadkiem wlazł mi dziś w oczy wątek sunieczki.Dziewczyny,wczoraj na Wesołej w przychodni widziałam ogłoszenie jakiegoś właściciela,o zaginięciu mu dwóch owczarków,samiec-2lata i roczna sunia,pisało o tatuażach w uchu i podane były numery.Sprawdźcie jej uszka,może to ta zagubiona sunia. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Witaj Ciociu Bogusik u Duszka :) Nie mamy jeszcze wyników zeskrobin,może dziś po południu będzie już coś wiadomo. Nowych wygryzień póki co nie ma...i oby nie było już nigdy! Stare miejsca niestety jeszcze interesują Dusia.-maskujemy trochę bandażem. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
odrobinę Dusia na żywo nagrałam zanim śnieg spadł,...fajnie,sucho było,a teraz chlapa, okienko mi się nie otwiera i tylko link, https://www.youtube.com/watch?v=Tv0B9iU5x_8&feature=youtu.be -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Haha..... Dzięki Inko! Odwiedzimy. Jak koci ponton leżał na podłodze,to nikt nie korzystał,jak położyłam na kanapę,to na zmianę ktos okupuje. Dusio i Kacper vel Grubcio,który pakuje się ciagle na Duszka,a ten mu pozwala. przyciśnięty Okruszek,