-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Udało się, uff :klacz: Nie dość,że mam teraz nudy,to jeszcze dogo nie wpuszczało :nonono2: .,nigdy nie miałam takiej komedii . Pewnie stęskniliście się za Duszkiem więc najpierw zdjęcia wstawię ;-) , Młody jakieś tam zrobił ,dzisiejsze. Jeszcze jednego kotka mamy,ale tamten ,to bardziej chodzi swoimi drogami,a ten zawsze pcha się w obiektyw.. . -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Zwłaszcza taka jak ubiegła.Swoje psiaki zabezpieczam przez cały rok.Od wczesnej wiosny obroża kiltix+ krople fiprex,,zimą same obróżki,albo same kropelki.Niedawno kupiłam tym razem jakieś tanie obróżki na 4 m-ce. Duszkowi Kiltix akurat niekoniecznie by pasowała,ponieważ ma delikatną skórę ,a wiem,że niektóre psy dostają uczulenia od niej.Obróżki Foresto nie używałam,są różne opinie,ale i cena jest wysoka.Może jednak kropelki mu zapuszczę na miesiąc. Dusio :smile: -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Aha...,muszę Duszka zabezpieczyć od pchełek i kleszczy.Był zabezpieczony do 1.11. Flevoxem (nie znam tego preparatu) U nas niestety te drugie jeszcze grasują.Choć wypady do lasu teraz będą rzadkością,to w mieście z krzaka również póki mrozów nie ma można złapać. Niedługo zima i nie wiem czy kupować obróżkę,czy może same krople teraz wystarczą.Jak myślicie ciocie?. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Dotychczas nigdy nie widziałam,aby podjadał trawkę, nie było też jej w tym co zwrócił (żółtawy sok),ale nie wykluczam,że właśnie coś na podwórku mógł liznąć. Duszek ma potwierdzoną badaniem zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki więc enzymy do końca życia musi już brać,bez tego się nie obejdzie :shake: .Da się jednak z tym żyć przez długie lata. Ogólnie żywienie wstępnie ma dopasowane,ale spróbujemy jeszcze kilka modyfikacji m.in.z próbą zmniejszenia dawki kreonu do jednego z dziennych posiłków,może podawanie karmy bez moczenia się uda.Musi to jednak odbywać się bardzo,bardzo delikatnie, ponieważ Dusio jest mega wrażliwy.Dotychczas wyłapałam,że np.jak dostał karmę nie rozmoczoną właściwie albo czas był krótszy niż 15 min jak stała z kreonem,to wówczas postękiwał,kupki bywały luźniejsze,albo częściej je robił w ciągu dnia.A im mniej kupek tym lepiej,bo więcej przyswaja .Chciałabym mu już oszczędzić sensacji brzuszkowych,ale" dzisiejszy" sposób jedzonka może być trochę kłopotliwy. Ja mam czas i dokładnie przygotowuję jego jedzonko,zwracam uwagę na najmniejsze szczegóły,a po jedzeniu odpoczynek do 2godz ma zawsze.Cięższe zadanie będzie natomiast przed nowym Domkiem,czy ludzie będą mieli czas i cierpliwość do przestrzegania takich ścisłych reguł.Wierzę jednak,że dla Duszka się poszczęści i swego człowieka na wyłączność mieć będzie :loveu: . Duszek,to taka kruszynka delikatna.Ktoś z Was dobrze określił jako papierka :smile: - gdy tylko "wiatr dmuchnie inaczej" papierek to czuje zaraz. Na spacerku albo jak szaleje w zabawie,cieszy się życiem jak zdrowy piesek :smile: ( i dobrze! ) i nie widać zupełnie,że to maluszek specjalnej troski. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
We czwartek raniutko Duszek jeździł na kontrolne badanie krwi. Wyniki od ostatniego badania znacząco się poprawiły.Duszek już nie ma anemii,próby wątrobowe niewiele podwyższone,ogólnie wyniki ma niezłe. Syn był na wizycie i nie pamięta o których parametrach wet mówił,że są podwyższone i mogą wskazywać na zarobaczenie,lekarz zalecił odrobaczyć więc w przyszłym tygodniu to załatwimy. Poniżej wkleję wyniki. Apetyt Duszka już mniejszy,potrafi zostawić nawet jedzonko w miseczce.Tak jak lekarz mówił mi na początku,że przyjdzie czas,że będzie się czuł już najedzony i wielkość porcji sam sobie ustali.Może niedługo przejdziemy na 2 posiłki dziennie.Waga Dusia we czwartek - 8,80kg Waga Duszka może zatrzymać się na obecnym etapie i więcej nie przytyje (no może z pół kilo),ponieważ jest drobnej budowy i taka jest raczej jego uroda. Dawka Kreonu 1i1/2 kaps. raczej Duszkowi lepiej pasuje,kupki są ładne,nieduże i zdecydowanie jest ich już mniej. Wczoraj nad ranem Duszek mi zwymiotował (nie karmą),nie wiem co się stało i dlaczego.Nie było widać by coś go bolało,w ciągu dnia czuł się dobrze,biegał,wieczorem wręcz szalał po domu z Amikiem,posiłki zjadł normalnie. Mam fakturę i koszty nie są małe :shake: ,choć liczone ze zniżką - 463,50zł .Znacząca ich część przez te uszka z którymi musieliśmy jeździć na czyszczenie.Sama jednak w żaden sposób nie dałam rady,nie pozwalał i już. Mój Tinulek kiedyś miał bardzo paskudne uszy i były długo leczone,ale grzecznie i cierpliwie znosił czyszczenie w domku,z nim to wówczas zbankrutowalibyśmy jeżdżąc do weta. A Duszek to mały histeryk. Wymaz nic nie wskazał,może dlatego że robiliśmy go w trakcie leczenia (z 3 dniową przerwą bez leku).W każdym razie uszka są już czyściutkie. Siii nocką dalej się trafia.Czasem do 6 godz Duszek wytrzyma,ale nie zawsze.W ciągu dnia b.często jest wypuszczany. Dokumenty zeskanowane,ale jakieś niewyraźne,powiększać chyba musicie. 1.faktura....(adres fundacji niewłaściwy-wet wypisze na nowo) 2.kreon syn kupował 31.10.14 - 54,75zł 3.wyniki krwi 4.wyniki wymazu 5.karty inf.wizyt 5. http://i60.tinypic.com/350s0hf.jpg http://i62.tinypic.com/xkrwb4.jpg http://i57.tinypic.com/vqr1vn.jpg -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
WiosnaA replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Witaj Dano i Muszkieterowie :smile: ....Miło,że jesteś z nami :smile: . Tinulka sprawy kręcą się dalej wokół piłki,a cała reszta co dzieje się obok specjalnie go nie interesuje ;-) . Przybył nowy kolega?,ok fajnie. Wspólnych zabaw z nim nie ma jak wcześniej z Pepino,zaś Duszek znalazł wspólny język z Amiczkiem z czego ten jest bardzo zadowolony. Na wątku Duszka piszę trochę więcej i tam również przewija się na filmikach/zdjęciach Tinulek ;-) Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą nasze wspólne leśne spacerki mamy na razie zawieszone :-( , ponieważ złamałam sobie "kopytko". To był ostatni jesienny mój spacer,pechowy niestety :nonono2: i zwykła dróżka na której trochę dalej się wyłożyłam . https://www.youtube.com/watch?v=-JB0cs9aPog&feature=youtu.be -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
A czego Ty beczysz :-D ..,tydzień już minął i źle nie jest,na rączkach piesków nosić nie muszę. Faceci się rolą przejęli i dbają o wszystko jak nigdy przedtem :razz: , a z lat wcześniejszych "Experience z mopami" obaj mają :evil_lol: ...teraz jak znalazł ;-) . W bloku byłoby pewnie gorzej,a tu kawałeczek podwórka jest swego i na śmigi dla Duszka z Amikiem wystarczy na razie. Zresztą i spacer czasami z synem zaliczą.Damy radę ;-) . -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Pozdrawiamy również :smile: No porobiło,ale co zrobić,czasem tak bywa ;-) . Bardzo nam miło :smile: -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Wczoraj cały dół domu przemeblowywali i dostosowywali do moich potrzeb..,jakby stuletnia babcia w domu się pojawiła :-D . Fanaberie,to nam jeszcze w głowach przewrócą i dopiero będzie ;-) Dziękujemy serdecznie,ale wszystko mamy. Dobrze wiedzieć,postaram się zaopatrzyć w ten środek by mieć w domu. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
U Duszka skóra jest jasna i kilka drobnych krostek było. Już ze dwa razy było niby zupełnie zagojone,śladu nie było,ale języczek poleci i jakieś zaróżowienie pojawia się. Wet oglądał,mówił że nic strasznego nie widzi,tylko żeby nie rozlizywał tego. Dusszek jest delikatnym pieskiem i ciałko ma też delikatne . -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Narobiło się u nas... :nonono2: W ubiegłą środę syn jechał z psiakami na spacer,a że ja łasa "na lasy" więc postanowiłam przerwać pakowanie bazarkowych paczek i również skorzystać z pięknej pogody. Na prostej dróżce paskudnie zwichnęłam staw skokowy i złamałam nogę :roll: .Uraz okazał się bardzo poważny z koniecznym pobytem w szpitalu i operacyjnym składaniem kości na śruby. Dostałam bucik na 6 tygodni i "nóżka w górę" . O lasach muszę zapomnieć na długo.Spacerowo teraz psiaki zdane tylko na syna od czasu do czasu,a i ten niedługo wybywa z domu(chyba).Na męża w tej kwestii liczyć nie mogę.Zostanie tylko podwórko. :-( ..Jestem mocno ograniczona ruchowo nawet we własnym domu ze względu na schody no i wszyscy zdani na łaskę mojego TŻ. Do tej pory mało bywał w domu,a teraz musi, i robi za kucharkę i sprzątaczkę .Ciekawe kiedy jego cierpliwość do nas się skończy ;-) .Na razie mówi ,że głowa go boli.. :evil_lol: . A my leżymy,siedzimy,głaskamy się i bąki zbijamy. Podczas mojej nieobecności u Duszka były małe incydenty z "musztardową" kupką,bo tak reaguje nawet na niewielkie zmiany z jedzeniem (moi faceci mimo instrukcji mogli niezbyt dokładnie odmierzyć kreon lub porcję karmy). Ta większa dawka Kreonu mu raczej służy,bo kupek ogólnie jest mniej z obserwacji syna. Wpadki z siku w domku zdarzały się również,ale chyba idzie ku lepszemu,bo mąż jak spał z wszystkimi psiakami (1 raz - o rany jak stękał :-D ),to nad ranem usłyszał tuptanie Duszka przy drzwiach.Duszek bardzo naśladuje we wszystkim mojego Amiczka :smile: ,a w tej kwestii Amik jest dobrym przykładem i może niedługo Duszek też zacznie głosem sygnalizować. Plamka bez sierści na udzie lekko się powiększyła,widać,że Dusio trochę się tam interesował.Mówili,że pilnowali tego bardzo,ale jednak jakoś się dobrał.Uszka na kontroli były czyste,ale wet we środę mówił się jeszcze z nimi pokazać. Ogólnie Duszek czuje się dobrze,na równi pilnuje :-D już podwórka razem z kolegami ,bawi się, zmałpował Amiczka robiąc podobnie "huhu" na powitanie.Syn mówił,że aż Amik był zdziwiony,ucichł i zmierzył go wzrokiem jak pierwszy raz do niego dołączył :smile: .Amiczek cudnie zmienia tonację głosu jak kogoś wita. Mam straszne zaległości u Duszka :oops: z niewklejonymi tu informacjami,rachunkiem za kreon no i brakiem faktury. Wybaczcie Kochani,postaram się to jakoś niedługo ogarnąć. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Duża zasługa P.Doktor z Żywca,bo tam najgorsze przechodził.Do mnie już "podpasiony" trafił ;-) . Sporo dla Duszka jeszcze brakuje do normalnej wagi,mięśnie wzmocnić trzeba,ale na razie z bieganiem sam się oszczędza i maratonów nie robimy. Szkoda,że lato mamy za sobą ,nawet pochodzić,poleżeć na trawce byłoby zdrowo. Wyniku wymazu uszek dziś jeszcze nie było. Uszka są jednak już czyste,uff,bo z czyszczeniem łatwo nie było.Sama nie dałam rady i codziennie jeździliśmy,Duszek bardzo histeryzował,ale tak co drugą wizytę ;-) ,bywało że tylko stękał,a bywało,że podejść do siebie wetom nie dawał. Maluszek biedny stres miał przez te uszy :-( Jutro już tylko lek sama zapuszczam i we czwartek do kontroli. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Nie strasz,nie pomyślałam o tym....jeszcze tego by brakowało dla Duszka :shake: . Zwaliłam winę ,że pewnie przysiadł na mokrą podłogę i uczulenie na płyn (ajax) dostał. Jak ma zaklejone,to specjalnie nie interesuje się tym,...chociaż na początku zerwał plasterek kilka razy,swędziało go. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Nic strasznego :smile: . Wstawiając filmiki miałam napisać,ale myślę zobaczę czy ciocie się zmartwią ;-) ...brawo Anula! Kilka drobnych pryszczyków mu się zrobiło i przez noc wygryzł sobie tam sierść,żeby nie rozlizywał przykryłam. Już było czyściutko i wczoraj zdjęłam plasterek,a dziś znów patrzę języczek mu tam leci i różowe kropeczki więc z powrotem ma plaster. Jakieś uczulenie w jednym miejscu,nie wiem od czego :razz: . Tu widać tę białą plamkę na udzie, -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Spacerek Duszka na długiej linie...nie bardzo wiedział ,co mu się tam plącze ;-) .Dla mnie wygodniej,bo rwie za psiakami do przodu będąc na smyczy,a i jemu ciekawiej bo ma dużo swobody. Amikowi też przeważnie czepiam choć wraca na zawołanie,ale nie znosi dzieci :shake: i nie daj Boże gdybyśmy po drodze spotkali,to był by "głuchy". https://www.youtube.com/watch?v=pY7zslWaJEU&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=U2Fb_k7Ybjc&feature=youtu.be -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
WiosnaA replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dopiero zauważyłam,że masz nowy nick :smile: Wiesz Ewuniu, jakoś źle mi się kojarzy ten Raj ,jak się używa na dogo. Co rusz wówczas przywołuje wspomnienia z wątku...wiesz jakiego :shake: . U nas...,ot przeciętnie ,normalnie , po stołach psiaki u mnie nie chodzą , ale mają swoje prawa , są po prostu członkami rodziny :smile: . -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
WiosnaA replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Oj,tak :loveu: ....kondycję ma teraz wyśmienitą,a swoje początkowe obawy co do staruszka odstawiłam i pozwalam mu na wiele,czasem nawet zbyt wiele ;-) . Bywa,że nie mam czasu,albo nawet ochoty czasami na granie,to Tińcio wyczaił,że jak się "pomigdali",wejdzie na rączki,zrobi "kocham-kocham" i wycałuje,to pańcia i czas i ochotę zaraz mu znajdzie :-D .Lizus nie z tej ziemi,by dostać swoje,mówię Wam. Na słowo działka i las jest cały w "skowronkach"....pojechali dziś z synem na działkę,oj będzie granie :smile: . Sprytny :smile: i "wygłówkował" sobie sposób na zabawę z Tinulkim :loveu: Tinulek "wieczorny", -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Togaa,wpisz u mnie 50zł,które wpłynęło od mar.gajko,bo jeszcze nam umknie. W tym tygodniu lekarz mówił,że wypisze już fakturę.Nawet nie wiem ile tego naliczą,bo codziennie jeździmy na czyszczenie uszu.Duszek kompletnie mi nie pozwala i sama nic nie zrobię.U weta jeden raz jest w miarę grzeczny i tylko postękuje,inny raz histeryzuje niesamowicie,nawet jak wet nie dotyka jeszcze uszek. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Ewuniu,również pozdrawiamy serdecznie :smile: Duszek- leniuszek :smile: -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Ojej umknęło mi o tym napisać. Dostałam odpowiedź od Pani Doktor z Żywca,że Duszek miał badanie kupki pod tym kątem ,ze względu również na innych pacjentów lecznicy i wynik był dobry.. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Togaa,,nic "nie gryźć" , akurat na taką sumę .karmę nam kupiłaś i faktura do Ciebie w drodze. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Zapraszam serdecznie na bazarek dla Duszka, http://www.dogomania.com/forum/topic/143543-ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-tanio-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bcitylko-dwa-dnidla-duszka-do-26x/ -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Taa,a Ty to nie "chuchasz" w pupcie Lolusia ;-) . Wiesz, lekko już jestem starszej daty ;-) , więc do tematu zdrowia i chorób troszkę inaczej podchodzę niż np. moja młodzież.. Lekarz na pierwszej wizycie dał mi "wykład" na temat trzustki i że w miarę dobre funkcjonowanie pieska (bo na enzymach może żyć przecież długie lata) polega przede wszystkim na jego obserwacji.Do końca życia trzeba już będzie zwracać większą uwagę niż na zdrowego psiaka,tzn,na koo,by coś nie przechwycił z jedzonka np. na spacerze,itp.A ,że to początki u mnie i Duszka "poznaję" muszę szczególnie wnikliwie śledzić. Ostatnio sąsiadka mnie pyta,....co ja wieczorami ciągle latarką świecę po podwórku :roll: . No nie powiedziałam jej , że Duszka koo muszę liczyć :evil_lol: ,...mówię mam nowego pieska i pilnuję,żeby mi nie uciekł przez płot :evil_lol: . Ot,napisałam Wam trochę szerzej jak to u nas wygląda,bo tylko ogólnie wspominałam o tej obserwacji. W żadnym razie,niie dlatego,że jakoś ogromnie się poświęcam :oops: . Tak,z jedzonkiem tak dokładnie robię. Czasami jeszcze wodę (jak się obejrzę,że mi mąż przechwyci) gotuję i biegusiem studzę :-D ,bo Dusio już czeka głodny . A potem lulu na rączki :smile: ...taki malutki, słodki dzieciaczek jest z Niego. -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Na moje konto wpłynęła dziś wpłata 50zł od cioci mar.gajko....z całego serca dziękujemy za pomoc! :calus: -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
WiosnaA replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Z tym nic doktory na razie nie uradzili,wyniki moczu ma dobre i bardzo możliwe,że ma to w nawyku :shake: .Kupka ważniejsza więc o siku się nie rozpisywałam za bardzo,ale wpadka np. wczoraj nam była w ciągu dnia na schodach.Jestem w domu i staram się mieć go przeważnie na oku,pilnuję,uczę tak jak szczeniaczka,ale to dorosły psiak i pewnie trochę potrwa zanim załapie,że sii robimy tylko na podwórku.Mam taką nadzieję :razz: . Jak wyleczymy uszka,to wówczas zrobimy badanie krwi pod kątem również nerek. Wymaz dziś z uszek pobrany,p.doktor wyczyścił i mówił,że w jednym uszku są małe nadżerki.Nie były jakoś tragicznie brudne,ale jest stan zapalny. I teraz sprawa trzustki.wszystkie swoje obserwacje odnośnie samopoczucia i koo,które skrupulatnie każdego dnia zapisuję w kajecie przekazałam doktorowi i powiedział,że bardzo możliwe,że Duszek potrzebuje większej dawki kreonu do posiłku.Znacznie lepiej się czuje jak je mniejsze porcje 4 razy dziennie dobrze rozmoczone jedzonko z obecną dawką kreonu.Przy porcjach troszkę większych podanych 3 razy ma rewolucję w brzuszku,bulgotanie straszne i bączki co chwilę,kupki "budyniowe się pojawiały.Zaobserwowałam,że wówczas ma gorsze samopoczucie.Od przyszłego poniedziałku mam podawać 3 posiłki ze zwiększoną dawką kreonu -1 i 1/2 kaps..Obserwacja dalej,bo przede wszystkim na tym polega.Jedzenie i kreon trzeba dopasować do jego potrzeb.Jak zgramy idealnie,to i Duszek powinien czuć się lepiej.Na razie o dwóch posiłkach lekarz nic nie wspominał,apetyt Duszek ma duży.Nie ukrywam,że taka opcja byłaby najlepsza i dla mnie i dla przyszłego domku,ale trudno.Pilnuję by jadł cztery posiłki co cztery godzinki z rozmoczoną karmą (lepiej po takiej się czuje).Jest z tym trochę "zabawy",bo później kreon sypię i znów odczekać trzeba 15 minut,ale Duszek tu najważniejszy. 6.10. mielismy pierwszą wizytę w lecznicy i od tego czasu Duszek przytył 1,10kg,waga na dziś-8,5kg. Zuch chłopak :smile: P.Doktor był z tego zadowolony. Nie umiem pisać w skrócie i wychodzą elaboraty :oops: