-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
Super. Widziałam się dziś z p.Doktor,która prowadzi Promyczka i zaleca rozszerzyć badania wątrobowe,w tym usg.Coś się dzieje w organiźmie, że wynik Alt tak podskoczył i podejrzenie pada na wątrobę.Mówiła,że lek od tarczycy nie spowodował wzrostu ALT. Zwiększona ma być dawka leku na tarczycę,bo poziom jest jeszcze za niski i Moli już telefonicznie ustaliła z p.Doktor. Na razie Promyczek ma zostać na karmie dla seniorów tej co dotychczas, także Eluniu zrób zamówienie o którym wcześniej pisaliśmy. Moli, wymierz proszę Promyczka do kubraczka i Elik zamówi. Dziewczyny,dziękuję,że zajęłyście się kubraczkiem i podesłałyście gotowe linki!
-
Eluniu, we wrześniu p.Irenka przysłała 100zł dla piesków i chciałabym żeby to było ujęte w poście rozliczeniowym.Nie wpłynęły pieniążki do Ciebie,więc zaznacz może jakoś na dole postu,że ten wpływ i wydatki miały miejsce.Niżej zbiorę w całość rozliczenie. We wrześniu od p.Irenki otrzymałam 100zł i nie przesyłając do skarbnika (Elik) rozdysponowałam sama tak jak poniżej, 35,62zł - 2x wyróżnienie olx- ogłoszenia Warszawa od Alaskan malamutte 50,40zł - 4x fiprex (na październik-listopad ) 8zł - 2x adresówki (Promyk+Bartuś) 5,98zł - Dentastixy Razem wydano -100zł *************************************************************************************** W piątek wpłynęły pieniążki - 100zł na listopad od p.Irenki i zrobiłam przelew do Elik
-
W związku z gorszym wynikiem Promyczka poprosiłam Elik, by wstrzymała się z zakupem puszek,bo może potrzebna będzie jakaś specjalistyczna dieta. Poprosiłam też Moli, żeby kupiła piersi drobiowe i na razie gotowała Promyczkowi lekkostrawne jedzonko. Zasugerowałam się dietą mojej suni,która chorowała kiedyś na wątrobę,również miała wysokie ALT i dr.Jaroszewicz mówił,że jak najbardziej gotowane piersi z ryżem może jeść,bo za skarby Royala tknąć nie chciała. Nasza p.doktor będzie dopiero we czwartek i wtedy będzie decyzja co do leczenia,czy ew. innych badań. Nie znam się,ale tak sobie myślę,że może po tych hormonach to ALT tak skoczyło? Promyczku,nie chcemy żebyś teraz chorował :( ,jak masz taki fajny dt ... widzę,że na Prezesika awansowałeś :)
-
Elu, kup proszę jedzonko dla Promyczka ,puszki te same co wcześniej z drobiem, https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rocco/rocco_senior/222680 I dla stada może tym razem odrobinę lepszą z Bosza,jest w promocji Adult menu drób 15kg -84,80zł https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/685373
-
Morisek i Maszeńka Elu :) Oczywiście,że kochany Oneczko, nawet bardzo bardzo :) , ,,no to niech będzie Dżentelmen :) Utulony i wycałowany specjalnie od Ciebie,nawet nosek-nosek zrobiliśmy :) Morisek na początku wywyższał się przed Maszeńką, burczał , że on ważniejszy :) ,Utwierdzałam go w tym przekonaniu,że tak jest faktycznie, a Maszkę lekko strofować trzeba było,bo panna z charakterkiem i chciała rządzić chłopakami.Po kilku "dyskusjach" dogadali się i jest pełna zgoda.Zaczynają się nawet lubić :)
-
Strasznie mi przykro,ale nie mogę podtrzymać deklaracji złożonej wiosną. Przez ten czas dużo zmieniło się u mnie osobiście, choruje też mój piesek i mnóstwo kasy idzie co miesiąc.Niedawno adoptowałam straszą sunię,która blisko 10 lat siedziała za kratami w b.złym schronie,a teraz szykujemy się z nią do zabiegu.No i od wakacji mam dwa staruszki pod opieką ,które mają malutko deklaracji. Choć bardzo bym chciała pomóc,obecnie nic nie "wyduszę". Przepraszam Was pieski i Ciebie Iwonko:(
-
Wstyd mi straszny :( ,bo pierwszą wiadomość przeczytałam dawno i miałam odpisać,ale ciągle byłam gdzieś w biegu i odłożyłam ,że wieczorem,że później... i zapomniałam :( Najmocniej przepraszam ciociu Nesiowata i inne ciocie również :( :( Z Majeczką jestem w kontakcie,kilka razy latem rozmawiałyśmy,sms wrzuci czasem.U Likuni wszystko w najlepszym porządku.Jak cień trzyma się Rikunia,bez niego na podwórko sama wyjść nie chce,a na spacer tym bardziej,wszędzie są razem.Rikuś jest jej podporą duchową i przewodnikiem.Do opiekunów miziakiem nie jest,ale przychodzi i kładzie się przy opiekunach bliziutko.Nie ucieka też,kiedy ktoś przysiądzie przy niej gdy odpoczywa,bez głaskania jednak,za tym nie przepada.Przychodzi na zawołanie,pędzi nawet. Maja ma problem z karmieniem,bo oboje wybrzydzają niesamowicie,jadłyby tylko samo mięsko bez dodatków,ale i kurczak już nie pasuje tylko wołowinka. W ciągu lata dostałam kilka zdjęć,ale " łóżkowych" i mało wyraźnych więc nie próbowałam wstawiać,ale za chwilę chociaż te wstawię.Poprosiłam Maję o nowe i obiecała,że zrobi. z dn.13.04.19 z dn. 6.06.19......."Schowała się przed burzą" z dn.26.10..."Gdzie my mamy spać?" - Maja pisała
-
Gdyby był dobry dom,zawieziemy choćby na drugi koniec Polski. Ściana wschodnia jest "zagłębiem" bezdomności,niestety :(, i choć zdarzają się dobre domy,to trudno jest tu znaleźć. Miałam kilka tel z Warszawy,trochę z Białego,ale albo na podwórko,bo mały,bo szczeknie,..albo dla dziecka 3 letniego,bo lubi pieski,.albo do zabawy dla dzieci 5 i 8 ,bo lat bardzo chcą,a z mamą we wstępnej rozmowie nieciekawie się rozmawiało,itp. Bartuś podoba się ludziom,ale nie może trafić na swojego człowieka :(
-
Statystyki z moich ogłoszeń piesków były całkiem niezłe,ale nie przełożyło się to na znalezienie domków.O Promyczka miałam jedyny telefon z ogłoszenia z tekstem majqi,dom jednak nie dla Promyczka. O Bartusia było trochę telefonów,ale większość beznadziejna,na jeden tel.w Warszawie miała być wizyta pa,ale przed wizytą Pani "zamilkła". Wyzerowałam wyświetlenia i od siebie wyróżniłam te trzy ogłoszenia na kolejny miesiąc- koszt 53,43zł https://www.olx.pl/oferta/widziec-sercem-to-potrafi-promyczek-CID103-IDBMOsE.html https://www.olx.pl/oferta/przekochany-piesek-bartek-prosi-o-domek-CID103-IDBM5Li.html https://www.olx.pl/oferta/czy-znajdzie-sie-czlowiek-ktory-mnie-pokocha-CID103-IDBM6r4.html Ogłoszenia od Alaskan Malamutte na Warszawę,...nie są wyróżnione https://www.olx.pl/oferta/niewidomy-promyczek-prosi-o-dom-CID103-IDBKswx.html#21491691cf;promoted https://www.olx.pl/oferta/bartus-starszy-przekochany-piesek-do-adopcji-CID103-IDBJDIT.html I od Tysi dla Bartusia na Lublin,....nie jest wyróżnione https://www.olx.pl/oferta/slodki-szpic-wersji-polskiej-ostrzyzony-radosny-krol-lew-CID103-IDBRar1.htm Ja więcej więcej kosztów nie dam rady pokryć,a bardzo przydałoby się wyróżnić również te ogłoszenia,...Bardzo Proszę w imieniu staruszków i swoim. Niedawno widziałam pieski i Promyczek dosyć dobrze odnajduje się w domku tymczasowym,ale Bartusiowi ciągle troszkę jest trudno,nie nawiązuje kontaktu z pieskami i trzyma się raczej z boku, a Moli ma tylko dwie ręce.Dawna przeszłość mocno odcisnęła na nim swoje piętno :( Pamiętam jak zawieźliśmy Promyczka do p.Irenki i jak wtedy Bartuś nie odstępował na krok Pani,był w nią wpatrzony i przyklejony do jej nogi,jakby bał się,że nowy piesek zabierze mu Panią. Świat mu się zawalił kolejny raz :(....bardzo potrzebuje własnego człowieka.
-
Historia starego Miśka, co miał pana pijaka. W BDT
WiosnaA replied to Moli@'s topic in Już w nowym domu
Misio już dobrze sobie radzi na 4 łapkach, -
Tak Elu,akurat mamy pełny miesiąc.... z tą datą ( 22-gi) chyba będziemy płacić za dt Bartusia. Natomiast Promyczka utrzymanie od 14-go liczmy i kupujemy jedzonko. Wiem,że i Ty mocno zajęta ostatnio,więc Moli wybaczy nam obecny poślizg. Dziękuję Elu za zakupy! Chyba,że macie inny pomysł co do regulowania terminu opłat piesków.
-
Eluniu, jak dałabyś radę zamów proszę w wolnej chwili puszeczki Promyczkowi i suchą dla stada,bo chyba już czas. Moli,kiedy mamy wysłać opłatę za Bartusia? (nie pamiętam którego wrócił ) Ja znów w niedoczasie :( Widziałam ostatnio Promyczka, schudł i teraz dobrze wygląda,żywszy chłopczyk:), przytulak straszny....tylko te zmiany na skórze nieciekawe.
-
Dziękuję dziewczyny! Na razie w sprawie Promyczka był tylko jeden telefon,ale beznadziejny. Natomiast dziś miałam telefon w sprawie Bartusia.Całkiem fajnie rozmawiało się z Panem.Mieszka sam w bloku,6o lat, ma rodzinę, wnuki odwiedzają.Bartuś ma być do towarzystwa dla Pana,lubi psy,są miejsca spacerowe blisko.Jest na emeryturze,dorabia trochę jako parkingowy -24h dyżury i na pytanie co wtedy z Bartusiem? ,Pan powiedział,że zabierałby oczywiście ze sobą,posłanko w kantorku mieć będzie.Na wizytę pa się zgadza.Domek jest w Łomży,szukam osoby do wizyty PA. Łomża, może macie kogoś z okolic? edit. Domek nieaktualny.Pan przysłał teraz wiadomość,że zbyt pochopnie podjął decyzję.Choruje na raka,czekają badania i nie najlepszy czas na branie pieska.Przeprosił,że jednak nie może.
-
Ok,masz rację (i doświadczenie w tej kwestii bez porównania z moim) ,przeniosę więc jedno dziś na Warszawę. Co do Bartusia...jeśli dałabyś radę Tysiu zrobić jeszcze jedno ogłoszenie byłoby super! A miasto?, sama nie wiem..z wcześniejszych obserwacji na dogo,najwięcej ,i najlepszych domków kojarzy mi się (poza W-wą) z Krakowem,Wrocławiem,(tylko ta odległość), ...ale wiadomo, wszędzie można spotkać dobrych ludzi,w każdym rejonie kraju. Zdaję się na Ciebie Tysiu z wyborem miasta.Dziękuję! edit. przeniosłam na W-wę, https://www.olx.pl/oferta/widziec-sercem-to-potrafi-promyczek-CID103-IDBMOsE.html
-
Jak pisałam,we wrześniu od p.Irenki otrzymałam 100zł 35,62zł - 2x wyróżnienie olx- ogłoszenia Warszawa od Alaskan malamutte 50,40zł - 4x fiprex (na październik-listopad ) ................... 86,02zł -wydałam- zostało u mnie 13,98zł Elu,nie przelewaj może... niedługo będę widzieć się z Moli i zapłacę 8zł za zawieszki z pieniążków p.Irenki. Zostanie u mnie 5,98zł - kupię pieskom jakieś smaczki na ząbki i razem przekażę też fiprexy