Jump to content
Dogomania

WiosnaA

Members
  • Posts

    10410
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    44

Everything posted by WiosnaA

  1. Szampon jakiś czas nie był dostępny,ale skoro Moli zauważyła,że skóra uległa poprawie i włosy odrastają,to trzeba było kontynuować. Dostaliśmy teraz szampon i 103zł zapłaciłam na razie ze swoich pieniążków licząc później na wpłatę od p.Irenki.W styczniu p.Irenka przepraszała,że nie może nic wysłać,ale obiecała w lutym wysłać. Wstawię później rachunek.
  2. Tak Elu, bardziej niż ja myślałam :( Moris był "tylko" dziki w przeciwieństwie do Bony.Nie doświadczył schronu,nie doświadczył krzywdy od człowieka , nie miał złych skojarzeń i to był nasz plus.Po prostu nie znał żadnych bliskich relacji z człowiekiem,uczył się tego powoli,a jego odważny i ciekawski charakter bardzo pomagał w oswajaniu. W Bonie odwagi zero :( ,jest bardzo łagodna, została określona przez behawiorystkę jako wpół dzika sunia, mocno skrzywdzona. W jej oczach nie widzę dzikości,na lekki dotyk nie reaguje teraz przerażeniem jak było u Morisa,więc pewnie widywała ludzi blisko siebie,ale wiele zła od nich doznała:( Była 9 miesięcy w hotelu z behawiorystą,przez ten czas nie zrobiła żadnego postępu :(, żadnego kroku,totalnie wycofana sunia, nie opanowała smyczy. Nie znana jest jej historia sprzed Radys ani jak długo była w schronie. Częściowa jej dzikość i zło którego doświadczyła będzie trudne do naprawienia,o ile w ogóle możliwe:(:( poza tym uważam,że z odważniejszym psem łatwiej pracować,łatwiej "naprawić", przekonać do czegoś . Szukali Bonie podwórka i budy,garażu i to jej mogę zaoferować ... ale chcę spróbować inne życie pokazać. Po pierwszych próbach widzę,że szanse mam marne,że się uda, by nie powiedzieć bliskie zeru :(:( Może akurat Moris coś zdziała...wie już,że teraz on ma być szefem,zobaczymy. Nie wiem,czy działają...Bona ze schronu została zabrana w kwietniu,przez przypadek.
  3. Tak Poker :( Czekamy jak na zbawienie końca zimy.
  4. Jak się już ogarniemy na wsi z rozbudową domku,to wezmę Moriskowi do towarzystwa odważnego,wesołego pieska/sunię. Teraz przyjechała do nas sunia Bona z filmiku niżej. Rzadko bywam na fb,sporadycznie zajrzę w opis pieska,które tam są przedstawiane.Często "wpadałam" na pieski podobne do mojego Lakusia[*] ,(niektórzy może pamiętają jego historię z przed 10 lat),ale na zerknięciu się kończyło. Tu było inaczej...i wzięłam Bonę do siebie:( Nie wiem,czy dam radę coś zmienić w jej życiu...ale bardzo bym chciała choć odrobinę:( https://www.facebook.com/jednoserceniedarady/videos/1220130801490559/
  5. Nigdy nie spali wtuleni w siebie,ale w pobliżu ,dotykając lekko pupciami,coś jak tu..:(
  6. Dziękujemy Wam Kochani. Próbujemy odnaleźć się w nowej sytuacji,ale jest ciężko. Są niby w domu psy,ale jest przeraźliwa cisza :(, do której nie jestem przyzwyczajona:( Ogromnie brakuje żywiołowego ducha Amiczka:(:( Morisek w ogóle nie chciał wchodzić do domu,jak Amiczek odszedł, nawet na noc musiałam musiałam brać na smyczkę jak kiedyś :( , nie interesowało go co się dzieje za bramą,nie biegł szczekać jak kiedyś z Amiczkiem, a już jak brat,później sąsiad weszli do samego domu i Moris nawet się nie ruszył ,głosu nie dał,to już zaczęłam się martwić ,bo zawsze był mega czujny i na każdego kto tylko zbliżał się do furtki/wchodził ,musiał obszczekać na równi z Amiczkiem. Nie wiem,czy psy mogą przeżywać stratę pobratymca tak mocno,czy Moris bez Amiczka nagle poczuł się bardzo zagubiony,bo stracił szefa.Mamy jeszcze Maszę,ale ona wsparciem Moriskowi nie była do tej pory,bawi się z nią jedynie. Po powrocie w grudniu z działki,wydawało się przez chwilę,że Moris odzyskał energię i humor z wakacji,ale to było chwilowe:( Na spacerach wszystko jest dobrze,wesoły,a w domu najchętniej zaszyłby się na dole na swojej kanapie:( Koty usilnie próbują zakumplować się z Moriskiem,ale on niekoniecznie..
  7. Odejście Amiczka [*] bardzo odbiło się na zachowaniu Moriska :( Nawet nie zdawałam sobie do końca sprawy,że był mu aż takim wsparciem :( Nie kochali się,ale tolerowali,trochę przyjaźnili,wszędzie razem biegali,szczekali.Jak zabrakło Amiczka [*] zabrakło odwagi Moriskowi :( ,ciężki był jemu pierwszy miesiąc,a i teraz nie jest jak było...
  8. Dziękujemy za życzenia Kochani i Wam Wszystkim Wam życzymy przede wszystkim dużo zdrowia w Nowym Roku! Kilka podejść robiłam,ale wciąż ciężko żeby ten wpis na wątku Moriska zrobić,bo pogodzić nie mogę :) 12.XI.20 odszedł na zawsze mój ukochany Amiczek [*] :(:(:( Nagle,niespodziewanie,i co najgorsze nawet nie zdążyłam mu pomóc pojechać do weta za co ogromnie siebie winię:( Nie podejrzewałam , bo nie było wyraźnych oznak , że dzieje się jakaś tragedia :(:(.....po południu źle się poczuł , a o północy odszedł :(:(......straszny szok i rozpacz :(.....miał tylko 10 latek:( Wetka podejrzewa,że był ostry stan trzustki. :(:(:(
  9. Przyszedł czas zakupu suchego jedzonka dla Promyczka. Elu, kup proszę 15kg karmy, https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin/for_life/442359
  10. Z mojego bazarku utargowaliśmy dla Promyczka 177zł. Od p.Irenki za listopad i grudzień Promyk dostał 250zł. Obie wpłaty poleciały dziś-21.12.20 na konto Elik. Eluniu ,potwierdź proszę jak pieniążki dolecą,a bazarkową na wątku bazarku.
  11. Dzięki Moli, Elu,to kup proszę dla stadka to co wyżej Moli podała,a dla Promyczka puszki na styczeń 12x800g Rinti Intestinal z jagnięciną, https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/reddy/intestinal/585516
  12. Promyk,to trochę szczęściarz jest :) ...nie dość,że Opiekunki (obie!) owinął sobie wokół łapki :) i wszystko mu wolno, łącznie z najlepszą miejscówką do spanka przy Pani, to żadne kolejki ,np.głaskanka,spacerków tam go nie obowiązują, i ogólnie rzecz biorąc ma duże fory w Tym dt! :)..słowem,Prezesik wiedział jak się ustawić :) Moli jakiś czas temu dla swego stadka tych niechcianych dostała wsparcie na jedzonko od pewnej dobrej Duszyczki ...i Promyś - lizus :) załapał się na darmochę :) ...miał puszki na blisko dwa miesiące! :) Moli,dziękujemy za to ogromne wsparcie! I Duszyczce Kochanej ogromnie dziękujemy! Jeszcze niby do końca grudnia mają puszki,ale że będzie okres Świąteczno /Noworoczny to myślę,że lepiej teraz już zamówimy puszki.Sucha karma jeszcze jest. No i czas kupić jedzonko dla stada. Moli,nie zapytałam co chcesz tym razem dla stada,także napisz tu proszę.
  13. Dziękuję Elu. Wczoraj z fakturą "ścignęłam" już wetkę :).....ot, nie martwią się i nie śpieszą nigdy ze ściąganiem kaski ode mnie...a mnie te minusy denerwują jak przy nazwisku wiszą :( Moli, może jakoś zużyjesz te ilości płatków i kaszy jaglanej :):)
  14. Zapraszam serdecznie na bazarek,
  15. Zamów proszę Elu. Mam od p.Irenki 100zł,postaram się jutro przelać. Gammolen mam sprawdzony i wiem,że jest dobry.Tego Dermanormu nie znam/nie używałam,ale jeśli uważasz,że jest ok,to Elunia kupi. Moli,a Malaseb masz jeszcze? Jeśli się skończył,to kup proszę,dobrze by było jeszcze trochę w nim kąpać Promyczka. Ufff,...dobrze,że w końcu coś drgnęło i włoski zaczynają odrastać.
  16. Eluniu, kup proszę karmę dla stadka za opiekę Promyczka w dt. za IX-X Raczej to co ostatnio braliśmy, chyba,że Moli napisze o innej. https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/brit/brit_premium/473975 i puszki wołowina Rocco clasic 6x800g https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rocco/classic/46004
  17. Teresaa118,bardzo,bardzo współczuję :( ,zbyt szybko nasi Przyjaciele odchodzą :( Dziękuję z całego serca za wsparcie Promysia.
  18. Z całego serca dziękujemy za wpłaty i pomoc w utrzymaniu Promyczka! Wciąż nie możemy złapać oddechu finansowego:( ,..ale mam nadzieję,że będzie lepiej,bo dług Bartusiowy za ząbki został już w całości uregulowany przez p.Irenkę i ostatnie leki Promyczka są za Jej pieniążki. Puszki Promyczkowi ostatnio kupowaliśmy 18.06.- 30szt 400g - wystarczyły do końca lipca. Dalej Promyk "jechał" na pożyczonych puszeczkach,nie głodował,bo Moli ma swoje zapasy puszek i pilnuje by każdy psiak miał właściwe jedzonko.30zł Promyczkowe z wpłaty,którą Moli miała u siebie też przeznaczyła na puszki. Bardzo dziękuję Moli za poratowanie nas z jedzonkiem w okresie letnim! Teraz z grubsza uregulujemy zaległości za sierpień i wrzesień i kupimy na październik. Elu,kup proszę 30puszek x 800g,tj. - pięć zestawów Rinti Intestinal z kurczakiem - 6x800g https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/reddy/intestinal/438383
  19. Dziś miałam Gościa :) u siebie,..wygłaskałam,wyprzytulałam maluszka.I zrobiliśmy niespodziankę p.Irence ,połączyliśmy się wideo i na żywo Promysia mogła zobaczyć, wzruszyła się ogromnie,ucieszyła.
×
×
  • Create New...