-
Posts
10410 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
44
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by WiosnaA
-
Bartuś dziś był u weta w sprawie ząbków. AlfaLS umówiła wizytę do swoich lekarzy, zawiozła Panią (dzieci również jechały) i była podczas badania.Pobrano krew do badania.Wet wyczuł jakieś szmerki w serduszku i skierował na konsultacje do kardiologa.AlfaLS umówi tę konsultację i dalej popilotuje sprawy zabiegu ząbków. Mam ogromną nadzieję,że nic złego nie wyjdzie w wynikach i można będzie zrobić porządek w pyszczku Bartusia. Dzisiejsza wizyta kosztowała 95zł i AlfaLs zapłaciła ze swoich pieniążków.Jak tylko podeśle mi nr.konta,to zrobię przelew. Od p.Irenki miałam 350zł i w maju dostałam 100zł,w sumie mam 450zł....będzie brakować na zabieg:( Wrażenia z dzisiejszego spotkania z Bartusiem AlfaLS najlepiej opisze sama w wolnej chwili.Ja tylko wstawię zdjęcia,które dziś zrobiła. Alfo,jestem Ci ogromnie wdzięczna za wszystko i z całego serca Dziękuję!
-
Moli kompa odzyskała , miała w poniedziałek pojawić się już na wątkach,ale chyba do końca zakopała się w zwiezionym na podwórko drzewie ,albo padła od tego dźwigania i sił brakuje :( U piesków mówiła, że wszystko jest ok. Promyczek "prezesuje" stadkiem i nic sobie nie robi z tego,że jest ślepy. Stęskniłam się za maluszkiem,ale nie mam jak na razie pojechać odwiedzić, bo Maszeńka moja chora, za jakiś czas wybiorę się do Prezesika :)
-
Od p.Irenki mam u siebie 400zł na czyszczenie ząbków Bartusia.Ciagle nie ma jeszcze zrobionych z różnych powodów (lekarz przełożył,później Państwo nie mogli,w końcu wirus stanął na przeszkodzie). Promyczkowi brakuje do opłacenia faktury i dziś przelałam do Eli 50zł. Elu,jak dotrą pieniążki opłać proszę fakturkę. Zostaje u mnie 350zł na dzień 29.04.2020. Bartuś miewa się dobrze.Państwo są cały czas ze mną w kontakcie,piszą, dzwonią. Baruś z królikiem żyje w zgodzie,nawet potrafią razem się bawić. Ksieciunio najbardziej lubi jeść z ręki i przeważnie tak jest karmiony. A czasami ma tak podawany obiadek:)
-
W marcu przez zamieszanie z brakami w hurtowni nie kupiliśmy karmy dla stada,a już kwiecień,także teraz do zakupu mamy 2 worki. Eluniu,kup proszę 2 worki Britanosa z kurczakiem, https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/briantos/761394 Faktury lecznica chyba jednak nie przysłała do Eli..,chociaż niby wypisywana miała być już dawno ,ehh. Nie wiem co u nich tam się dzieje i dlaczego tak "ciężko" im idzie. Nie będę upominać się ,niech dług sobie wisi skoro im nie zależy na pieniążkach, poczekam aż sami zadzwonią do mnie.
-
Szczerze mówiąc ja też Tysiu,....ale odważyłam się po ponad 3 latach. W ubiegłym roku puszczałam go czasami z długą liną na krótko, a w tym roku zaryzykowałam tylko z krótką smyczką.Radość ogromna:) Okolice poznał dobrze i wiem,że wróci do domu. Czasami jest głuchy na przywołanie i tak latać pozwalam tylko czasami ,jak idziemy w te rejony ,gdzie jest duży teren otwartej przestrzeni.Nawet z dużej odległości chyba mnie obserwuje i wie,kiedy zawracam w przeciwną stronę (robię to celowo,jak nie posłucha),wtedy pędzi za mną.W lesie chodzimy tylko na linie.
-
Może i panikuję,ale w ostatnich dniach wszystko rozgrywa się bardzo dynamicznie,a sprawa koronawirusa ma zasięg światowy i co nas czeka w najbliższych tygodniach/miesiącach zupełnie nie wiemy.Sprawa wygląda poważnie i do dobrego raczej nie idzie:(. U nas na Podlasiu jest robione bardzo mało testów:(:( Poruszyłam z Moli kwestię opieki w razie, tfu,tfu np. jakiejś kwarantanny u niej. Pomimo,że obecnie mieszka sama,to wszystkie pieski przebywające u Moli będą zabezpieczone. Moli będzie mieć pomoc i wsparcie w opiece. Myślę,że na obecnym etapie warto na spokojnie przygotować awaryjne zabezpieczenie dla naszych osobistych piesków w razie choroby,tfu,tfu... jak również zapytać hotele,czy przygotowują zabezpieczenie zastępczej opieki.
-
Eluniu, w związku z niepewną i dynamicznie rozwijającą sie sytuacją w kraju,postanowiłam Promyczka troszkę zabezpieczyć w jedzonko,żeby był zapas na następny miesiąc ( w razie problemów z karmą) i za swoje pieniążki (założyłam) kupiłam 30 puszek.Zakup ten i koszty na razie będzie poza Twoją skarbonką i na pokrycie tego zamówienia bazarek zrobię. Czekamy jak się rozwinie sprawa Twojego zamówienia.
-
Ufff, moje zamówienie dziś dotarło, 30 puszek Rinti. Koszt 171zł na razie będzie wisieć u mnie jako dług,który postaram się pokryć bazarkiem za jakiś czas. Żwacze są dla moich piesków. Szczegóły dotyczące Pana/Pani zamówienia: Adres (dostawa): Pani Anna Białystok PL Numer zamówienia: 162381661 Data zamówienia: 15.03.2020 Adres (rachunek): Pani Anna Białystok PL Sposób płatności: Płatność przelewem Twoje zamówienie Artykuł Suma z VAT Rocco żwacze wołowe, zielone- 500 g Nr artykułu 229683.0 1x 19,80 PLN 19,80 PLN RINTI Canine Intestinal z kurczakiem- 6 x 400 g Nr artykułu 438383.2 5x 34,80 PLN 174,00 PLN - Twoja zniżka Nr artykułu 1.5 1x -3,88 PLN -3,88 PLN Suma z VAT 189,92 PLN
-
Kurcze,żeby mieć zapas Rinti ja zamówiłam 15.03. ze swoich pieniążków 30 puszek i dostałam meil,że dostawa opóźniona będzie.Mam nadzieję,że jednak nie wycofają zamówienia. Eluniu,nie zamawiaj Britanosa póki co,skupmy się na puszkach Promyczkowi za całą sumę,którą wpłaciłaś do zooplusa. Dla Moli psiaków kupimy karmę jaka dostępna będzie,trochę później skoro sama tak proponuje.
-
U Promyczka z niewiadomego powodu co jakiś czas pojawiają się rzadkie kopki.Jedzenie dostaje ciągle to samo.Moli informuje o tym weta i na ostatniej wizycie lekarka zdecydowała,żeby mu zmienić jednak jedzonko na bardziej lekkostrawne.Podejrzewa,że karma Rocco Promyczkowi może być za bogata w tłuszcz i że ma problem z jego trawieniem,gorzej trawi,stąd może być i gorsze wchłanianie witamin,a co za tym idzie i stan sierści ma gorszy, gorzej odrasta,nierównomiernie. Wszak to już staruszek,a i utratę wzroku dr.Garncarz podejrzewał z niedożywienia we wcześniejszym życiu. Wetka zaproponowała,żeby przejść na karmę np. Rinti Canin Intestinal (tańsza od Royala). Sucha na razie zostaje ta sama. Trzeba więc kupić zalecone puszki na cały miesiąc.Teraz Promyk będzie mieć indywidualną dietę i dziennie trzeba 400g puszkę.Suchej karmy Promyczek ma zapas. Do tej pory kupowaliśmy tylko 6 puszek 800g Rocco, ale Promyś był traktowany u Moli ulgowo i korzystał z puszeczek Rocco ,które u Moli dostają psy prywatne. Na wątku Moli o tym się nie" chwaliła" i tylko ja wiedziałam jak sprawa wygląda. Wygodniej by było 400g,ale większe wychodzi taniej,więc może tak, Eluniu, kup proszę 12szt x800g i 6x400g tych puszek, https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/reddy/intestinal/438383 i jeszcze worek karmy dla stada,może z kurczakiem tym razem. https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/briantos/782106
-
Prezes pierwszy musiał sprawdzić :) Dobrze,że sunieczka już bezpieczna.
-
Elu, zamów proszę w wolnej chwili worek karmy dla stada, (smak jagnięciny chyba był kupowany) https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/briantos/782106 I może dentastiki dla małych psów dla Promyczka,żeby za wysyłke nie płacić https://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_dla_psa/pedigree/720320 edit. ojej chyba zagalopowałam się z dentastikami ,bo raczej puszki Promyczkowi już trzeba kupić. Elu,puszki seniorka takie jak wcześniej zamów,a dentastiki odpuśmy. ................................................... Bartuś żyje sobie szczęśliwie i jest wszystko ok.Chyba niedługo będzie miał czyszczone ząbki Rudasek
-
Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS
WiosnaA replied to Moli@'s topic in Psy do adopcji
Super. 27.01.otrzymałam zwrot pieniążków za zamówienie - 214zł.Bardzo dziękuję.