[quote name='zadra']Tosia jest obecnie po leczeniu zachowawczym ropomacicza. Poprawił się jej stan ogólny, jest wesoła skłonna do zabawy, ma bardzo dobry apetyt. Niestety w badaniu krwi stwierdzono nadal utrzymującą się anomalię czerwonokrwinkową tj. obecność akantocytów, owalocytów, shistocytów.
Takie zmiany w morfologii krwinek czerwonych mogą występować w wielu chorobach przewlekłych tj: chorobach wątroby ( Wykonano wcześniej testy wątrobowe które były w normie, niestety nie wyklucza to całkowicie schorzeń tego narządu. W dalszej kolejności może być konieczne wykonania bad. USG a nawet biopsji.), przewlekłych chorobach nerek, niektórych nowotworach. Zważywszy na jej bardzo dobre samopoczucie, najbardziej podejrzana wydaje się być wątroba. Obecnie będziemy wykonywać dalsze badania.Mimo,że terminy medyczne brzmia groznie Tosia pozostaje w bardzo dobrym samopoczuciu.[/QUOTE]
w takiej sytuacji ,moze nalezy juz zapobiegawczo zmienic jej karme ?