-
Posts
11814 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mariusz pp
-
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Śliczny chłopaczek, a jeśli chodzi o naszych znajomych z tego ośrodka gdzie mieszkamy to nikt nie weżmie psa bez rodowodu i do tego bez łapki,my tu też jesteśmy postrzegani jako dziwadła, bo najpierw chora szesnastoletnia sunia teraz kundelek bez łapki.Nieraz słyszymy komentarze, że kto to widział brać psa wybrakowanego, inwalidę, żeby choćiaż był rasowy ale nie dosyć ,że kundel to i bez łapki.Po co komu taki pies,Rasowym można się pochwalić i w rozmowie z innymi można się chwalić ile się zapłaciło, to się przewija w każdej rozmowie, im więcej się zapłaciło tym lepszy pies, A na co komu taki-jak to słyszeliśmy nierasowy-kulapeta, wstyd się z nim pokazać. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Ale z tego co czytaliśmy sunia jest wycofana? Jak byśmy byli w Polsce to by nam nie przeszkadzało, ale tutaj to dziki kraj i mało przyjazny dla takich psiaków.Tutaj jak pies nie poddaje się szkoleniu i nie jest karny to nikt nie bawi się w sentymenty tylko się usypia i bierze następnego.Tak jak i nie widuje się starszych psów.Po co komu wiekowy pies, usypia się i bierze szczeniaka.Nasza szesnastoletnia Figunia wzbudzała sensację ,tak jak i teraz trzyłapek Korek, holendrzy ciągle nas zatrzymują i pytają czy on na pewno ma trzy łapy i mimo twierdzącej odpowiedzi kucają i liczą łapki.Dla nich to nienormalne mieć takiego psa.Najlepsza w tym przypadku dla nich byłaby eutanazja. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Mogłby byc i ślepaczek ale musiałby być mały do 5 kg, nasz psiaczek to taki oszołom , cięzko go upilnować na spacerach, dlatego drugi psiaczek musi być mniejszy, bo to Dorota , moja żona musi sobie poradzić z dwójką.A niestety tutaj w Holandii jak tylko by było coś nie tak , i ktoś zgłosi, to zabiorą psa do uśpienia. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Ale z tego cop czytaliśmy sunia ma jakieś inne problemy zdrowotne , chyba przepuklinę, tutaj w Holandii chyba by uśpili -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Brzośka trochę się im nie dziwię ,po śmierci naszej Figuni szukaliśmy takiej samej czarnej suni i chcieliśmy żeby była podobna do niej.Mimo ,że mieliśmy świadomość ,że może mieć całkiem inny charakter.Ale życie pisze inny scenariusz, mamy nie dosyć ,że chłopaka to i rudego.Nasz weterynarz jak dzwoniliśmy do Niego to był zszokowany.Odkąd pamięta zawsze mieliśmy czarne sunie. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Czy jest może w schronisku wrocławskim jakaś mała sunia bez łapki? Po śmierci naszej Figuni wzieliśmy psiaczka trójłapka , a że jest to chłopaczek który zgadza się z innymi chcemy przygarnąć jeszcze jedną istotkę.Najchętniej też bez łapki bo takie mają małe szanse na adopcję. -
wiem jak jest ciężko.....
-
Co chcecie KUPIĆ na bazarku. Zanim napiszesz PRZECZYTAJ pierwszy post!!!
mariusz pp replied to Viris's topic in Bazarek
kupię tomy 11-20 sagi arabskiej albo wszystkie tomy i "Sprzedane przez ojca","Żona beduina", -
W Holandii też nie ma bezdomności psów ale za to koty-tragedia.Na każdym ośrodku rozmnażają się, jest ich bardzo dużo, ludzie nie dokarmiają bo po co.Polacy zamiast dać swojego pupila na zabieg, to pozwalają na takie rozmnażanie, potem dokarmiają ale tylko swojego. A maluchy często są wywożone do lasu lub podrzucane na inny ośrodek.Właśnie dzisiaj wyprowadziła się kobieta z mężem, mają jedną kotkę , chciała ją zostawić ale mąż wybłagał zabranie.A pięć kociaków już podrosniętych zostaje .Tyle razy iich prosiliśmy ,żeby wysterylizowali kotkę to stwierdzali ,że chyba na głowę upadliśmy to kosztuje 50 euro.A na pytanie kto się zajmie tymi kotami stwierdzili,że co ich to obchodzi.Żenada.
-
~~ Czarna plamka na śniegu - maleńka Nocka z Kieleckiego MA DOM!!
mariusz pp replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Pani Nocki chyba nie bardzo kochała sunię ,I jeszcze zostawiła jej tylko garść chrupek. -
Co chcecie KUPIĆ na bazarku. Zanim napiszesz PRZECZYTAJ pierwszy post!!!
mariusz pp replied to Viris's topic in Bazarek
kupię stare kryminały ,seria z" kluczykiem" NIEAKTUALNE -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mariusz pp replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
I my też życzymy wszystkiego co najlepsze. -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mariusz pp replied to mari23's topic in Psy do adopcji
My też korzystaliśmy z blabla i byliśmy zadowoleni, pan nam przywiózł pieska trzyłapka do Holandii. :smile: -
Ogromny ból i przerażający strach to jego życie
mariusz pp replied to ciapuś's topic in Psy do adopcji
wpłacone 20 zł/XI,XII/ -
Łysy MISIEK, staruszek z Cushingiem, odszedł za T.M.
mariusz pp replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Nasza nieżyjąca już Figunia miała po kilku miesiącach odstawiony vetoryl, bo nawet dawka 2,5 mg/sami dzieliliśmy/ była za duża.Przez rok czasu nie brała tego leku i co jakiś czas miała robione wyniki.Nie wróciło posikiwanie, czy balonowaty brzuch.A odeszła nie na Cushinga tylko na nerki.Z tego co słyszeliśmy to nie każdy psiak musi brać do końca życia Vetoryl. -
Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.
mariusz pp replied to monika083's topic in Już w nowym domu
Wiem ,że jest od tego inny wątek ale napiszę tutaj, czy ktoś może ma do sprzedania książki, stare kryminały jakieś biografie lub coś o II wojnie /o obozach, pracach przymusowych/?