-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Cieszę się,że Kolinek wsuwa suchą karmę.Jak był u mnie nie napił się ani razu wody,ale sądziłam,że to stres,nowe otoczenie,jednak teraz jak je suchą karmę to musi dużo pić.A jak uszka bo miał nie ciekawe no i na tego siusiaka coś wet zalecił? I jeszcze coś:Cioteczka Bogusik i ja zaoferowałyśmy pomoc finansową w kwocie 50zł-Bogusik i ja też 50zł.Proszę o nr.konta na pw.Zdaję sobie sprawę,że ta suma to nic w morzu potrzeb no ale zawsze coś.Może jeszcze ktoś wspomoże jednorazowo niepełnosprawnego Kolinka! -
Tak sunia dostała szansę wyciągnięcia jej ze schronu-w zasadzie to była zapisana druga w kolejce do mnie.Piesek,który miał przyjechać z Gdańska do mnie niestety nie dotarł (zbieracze odmówili w ostatniej chwili wydania psa a jest tam około 20psów,które nie mają imion, jedzenia itd).W związku z tym musimy się jakoś sprężyć i wydostać sunię,tylko albo aż tylko bardzo proszę o wysterylizowanie suni.Mam trochę psich kubraczków na bazarek to mogę przesłać aby jakimś stopniu pokryć transport do Inowrocławia.Ja sunię mogę odebrać w każdej chwili z Inowrocławia -na siebie biorę koszta mojego transportu.Bardzo proszę o pomoc aby sprawnie to wszystko poszło.
-
Siwusek Kudłatek :) Sreberko w wersji średniej [Tczew]
Anula replied to Pinesk@'s topic in Już w nowym domu
Co słychać u sreberka!Znalazł domek czy jeszcze szuka? -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
O kurcze ten siusiak rzeczywiście wygląda fatalnie,może pomoczyć go w rivanolu.Kiedyś też mój rezydent miał stan zapalny i wet kazał wlać do słoiczka letniego rivanolu i moczyć mu no i przeszło. -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Kolinku co u ciebie słychać ty moje kochane serduszko.Jak tam siusiak dalej spuchnięty?I dalej Kolinek taki wygłodniały?Może tylko u mnie się tak zachowywał,polubił moją kuchnię? -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Jeżeli Kolinek będzie potrzebował kosztownego leczenia i zabiegów to dobrze by było aby jakaś Fundacja wzięła Kolinka pod swoje skrzydła.No ale poczekamy na relację Koska z wizyty u weta.U mnie Kolinek był bardzo krótko i nie byłam w stanie wszystkiego zauważyć.Dobrze by było Kolinkowi zrobić wyniki z moczu,może ma jakiś stan zapalny,mógł się również przeziębić. -
HELA nie prosi już o DT, bo właśnie została uśpiona !
Anula replied to Magda779's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja wiem,że Hela nie pojechała do Gdańska,ponieważ nie miał kto Heli podrzucić do Bogucina.Jedynie Huskiego Pan przywiózł na umówione miejsce i piesek pojechał do Bydgoszczy.Bardzo mi przykro tak chciałam aby Hela dotarła do DT no ale niestety nie udało się.Myślę,że nadal trzeba szukać transportu! -
No i ja też jak by nie-jestem.Z niecierpliwością czekałam na sunieczki wątek,no i doczekałam się.Braszki oczy powalają są piękne nie ujmując nic też sylwetce.Małej nawet się chyba nie śniło,że przyjedzie do raju i jej życie zmieni się radykalnie!Powodzenia Braszko!
-
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']Często daję suchą karmę omaszczoną gotowanym jedzonkiem.Lepiej wchodzi. Fajny z niego psiunek. Dobrze ,ze przyjazny do ludzi.[/QUOTE] Można rzeczywiście spróbować Koli mieszać ryzik czy makaron z suchą karmą i dodać gotowanego mięska i marchewki.On prawdopodobnie był karmiony jakimiś resztkami ludzkiego jedzenia i niestety suchej karmy nie zna tak jak i też pozostałe psy. Kolinek został przekazany w bardzo dobre ręce.Transport zniósł bardzo dobrze nawet trochę pospacerował po lesie.Wtulił się w ramiona Beaty i tak tkwił bez ruchu jak rozmawiałyśmy.Myślę,że on rozkoszował się danym ciepłem,które dała mu Beatka.Kolinku będę na twoim wątku,nie opuszczę cię-bardzo zapadłeś mi w serce. -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Jutro rano z Kolinkiem wyjeżdżam do Poznania.Kolinek chyba nie zna legowiska namawiałam go naprowadzając ręką to zamiast wejść do legowiska to bawił się moją ręką łapiąc łapkami.Śpi na takim wełnianym posłaniu i na kocyku i jeszcze jest przykryty kocykiem widać,że mu to pasuje ciepełko no i oczywiście jak ja się ruszę on też wstaje na równe nogi,widać,że bardzo pragnie być przy człowieku.I jeszcze coś zdążyłam zauważyć,prawdopodobnie Kolinek nie będzie mógł chodzić po schodach chociaż wchodzi i schodzi,ponieważ obija się tylnymi łapkami o rant schodka a tym samym może sobie otrzeć łapki albo w najlepszym układzie narobić siniaków.W domu zachowuje czystość,sam dwa razy poszedł na ogród i wrócił (obserwowałam go).Jest wygłodniały,rzuca się z niesamowitym apetytem na gotowane jedzonko,gryzaczków nie zna,smaczków też ani chyba zabaweczek,no ale to wszystko przed nim do nauczenia lub nie jak kto woli.Jedno jest pewne jest bardzo kochany,jest u mnie parę godzin a wydaje mi się,że jest od dawna. -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Kolinek jest już u mnie.Przywieźli do mnie Kolinka przemili ludzie.Bardzo dziękuję im za to.Kolinek pojadł sobie ryziku z mięskiem,suchego nie chce.Jest to bardzo przemiły piesio,już za mną chodzi.Wyczesałam mu uszka i mordkę.Sierść na uszkach ma jak puch bardzo miłą w dotyku.Wyczyściłam uszka Veridermem i potraktowałam uszka na wszelki wypadek Oridermylem,ale trzeba jeszcze parę razy wyczyścić uszka aby były całkowicie czyste.Kola potrzebuje człowieka przy sobie,lubi być głaskanym i masowanym,daje wszystko przy sobie zrobić.Ogonek już też lata.To jest wspaniały pies.Reaguje na imię.Po schodach też daje sobie radę już.Miał luźną kupę dostał tableteczkę i myślę,że będzie wszystko dobrze.Wstawię parę fotek Koli zobaczcie Cioteczki jaki on jest uroczy.Założyłam mu od kici obróżkę bo w tej co przyjechał bardzo się drapał. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/44012946_img_1532.jpg[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/44012961_img_1536.jpg[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/44012983_img_1539.jpg[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/44013000_img_1543.jpg[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/44013009_img_1544.jpg[/IMG] -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Oglądałam krótką migawkę z interwencji to wszystko takie jest przykre.Te bidy powinny mieć normalne domy-ten świat jest porąbany. -
Zazdroszczę Lunie też bym chciała mieć taki domek i tylu przyjaciół w koło jakich ma Luneczka.Fotki cudo!I wiadomości też!
-
[quote name='Sparkler']hmmm... ludzie w parkach często "wysadzają" swoje dzieci, żeby się załatwiły. Ja owszem, sprzątam. nie przeszkadza mi to, bo mam małe pieski, denerwuje mnie brak śmietników, nawet tych NORMALNYCH. w niektórych miejscach, bo naprawdę wracanie się kilkaset metrów do śmietnika albo chodzenie z tą kupą w woreczku nie jest fajne. szczególnie jak się ma dwa psy na smyczy. ale przyznam, że czasami nie sprzątnę bo np nie mogę znaleźć tej kupy O.o jak jest ciemno, albo trawa jest wysoka, staram się szukać, ale po prostu nie wiem, jestem czasem ślepa? zdarza mi się też zrezygnować ze sprzątnięcia jak obok świeżej kupy mojego psa leży 10 jakichś innych niesprzątniętych. wtedy się denerwuję. ale brak śmietników jest naprawdę NAJGORSZY. czy wyrzucacie kupki do zwykłych śmietników?[/QUOTE] A ja muszę pochwalić naszych włodarzy.W Polkowicach woj.dolnośląskie są stworzone ścieżki spacerowe dla psów i to bardzo blisko bloków,domków jednorodzinnych i tam są postawione specjalne pojemniki w kształcie psa dalmatańczyka.Super sprawa i widzę coraz mniej kup w naszym miasteczku.Sama z przyjemnością noszę woreczek w kieszeni i sprzątam po swoim piesku i z przyjemnością wrzucam do pojemnika nie myśląc co ja teraz zrobię z tą kupą. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/43970017_img_1528.jpg[/IMG]
-
HELA nie prosi już o DT, bo właśnie została uśpiona !
Anula replied to Magda779's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziewczyny musicie porozumieć się z dziewczyną,która będzie miała Helę na przechowaniu bo przeczytałam na wątku Koli taką wypowiedź Koska i wrzcam tu: Kana, aby była jasność sytuacji. Za uprzejmością i dobrej organizacji logistycznej 'anuli' ustaliłyśmy, że Poznań będzie miastem przekazania sobie psiaków, ale docelowym miejscem spotkania jest Bogucin (tuż przed Poznaniem jadąc trasą z gdańska przez bydgoszcz i gniezno). Nie znam miasta, nie posiadam nawigacji, a poruszanie się po tak dużym mieście jest nie lada wyzwaniem. Dlatego bardzo dziękuje Anuli za pomoc i jestem jej bardzo wdzięczna za takie rozwiązanie. Ta dobra dusza potrzebuje godziny, aby przejechać miasto, spotkać się za mną na prostej drodze i kolejnej godziny na wyjazd. Dlatego prośba Kana do Ciebie o zorganizowanie dowozu Heli do Bogucina, bo osobom przyjezdnym błądzenie po poznaniu w poszukiwaniu adresu jest dużą stratą czasu zwłaszcza, że są gigantyczne korki. Jeśli Iwona przesunęła pracę dla Helci, to na pewno zechce dowieść ją do bogucina. -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
A coś więcej wiadomo, jak Kola zachowuje się w domku? -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
[quote name='xmartix']z Wrocławia będzie jechał Paweł i Spinka, będą wyjeżdżać w okolicy godz. 13[/QUOTE] Dziękuję za info będę czekała na mojego a może nie mojego Kolaczka!! -
Dzisiaj poszedł przelew w wysokości 50zł dla Nuki.