Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Piesia w typie pudelka dałam na wątek pudli w potrzebie. [url]http://www.dogomania.pl/threads/14138-pudle-szukaja-domu/page49[/url]
  2. Można kupić tu: [URL]http://www.krakvet.pl/[/URL]
  3. Ja też jestem na wątku naszego Basterka. Tekst do ogłoszeń Bastusia: Bastek to piękny pies w typie PONa,któremu życie nie napisało szczęśliwego scenariusza.Został znaleziony,skrajnie zaniedbany,wycieńczony - trafił do jednego z dolnośląskich przytulisk.Bastek ma już swoje lata,ale cieszy się jeszcze dobrym zdrowiem.To uroczy,przesympatyczny psiak,nienachalny,tolerujący inne zwierzęta,trochę żyjący w swoim własnym świecie.Najprawdopodobniej spędził swoje najpiękniejsze lata na łańcuchu,a na starość ktoś go wyrzucił jak niepotrzebny śmieć.Dzięki pomocy wolontariuszek,Bastuś został umieszczony w domu tymczasowym na dolnym śląsku, w którym jest otoczony troskliwą opieką. Powoli otwiera się na ludzi,poznaje ciepłą rękę człowieka.Bastuś czeka na domek,który da mu tak niewiele,a zarazem tak dużo - własny ciepły kącik i odrobinę ciepła....Bastuś to nie najmłodszy psiak,ale na odmianę losu nigdy nie jest za późno...Bastuś prosi - przygarnij mnie a odwdzięczę się całym swoim serduszkiem! Kontakt: tel.502 847 379 i 530 471 565 mail: [email protected]
  4. To razem 234 zł.Ile Maja ma nazbieranych pieniążków?To Maja może do mnie przyjechać nawet w czwartek,piątek czy tak?Czy jednak termin pozostawiamy taki jaki był poprzednio?
  5. Anula

    pudle szukaja domu

    W Wałbrzychu w schronisku przebywa taka trzęsąca się bida w typie pudla.Może ktoś pomoże! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218706-Przerzucony-przez-mur-schroniska-Pudliszon-%28"]http://www.dogomania.pl/threads/218706-Przerzucony-przez-mur-schroniska-Pudliszon-%28[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/173705-Dolno%C5%9Bl.zapomniane-pokopalniane-miasto-a-w-nim-samotn******.Szukamy-WOLONTARIATU/page50[/URL] Psiak w typie pudla, nazwany Pudliszonem. Został w sposób bardzo pomysłowy oddany do schroniska -przerzucono go przez ogrodzenie. A uwierzcie mi ze nasz mur jest wysoki na ponad 2,5 metra :shake: Psiak ma około 2 lata. Jest zaszczepiony i zaczipowany przez Schronisko,nie kastrowany. SZUKA DOMKU??? [IMG]http://img412.imageshack.us/img412/4576/sam5142.jpg[/IMG] [IMG]http://www.schronisko.walbrzych.pl/zdjecia/DSCF0212_2.jpg[/IMG]
  6. Może ktoś sunię podrzuci Kosce do Człuchowa,Chojnic to zawsze by było bliżej?
  7. A nie da rady aby ktoś wcześniej wybrał się do tego biedaka?Kurcze to trochę długo,nie wiadomo czy on tam jeszcze będzie i czy będzie dokarmiany?
  8. O kurcze ale cudownie!Mam nadzieję,że DT dobrze jest prześwietlone.To teraz tylko pozostał transport do uzgodnienia.To już w tą niedziele ma jechać nasz Lolo do DT?
  9. [quote name='docha']co raz częściej pojawiają się przechowalnie, co to jest? kto za to płaci? czuję, że to jest jakiś biznes :/[/QUOTE] Docha-w nie których miejcowościach są takie tymczasowe przechowalnie dla psów.Hycel w danej miejscowości wyłapuje psy i trafiają tam do mementu aż klatki zostaną zapełnione,następnie są przewożone do schroniska tam gdzie gmina ma podpisaną umowę.Też się zdarza i to często,że jakaś niby fundacja zagraniczna zabiera psy i praktycznie po psie ślad ginie.Można o tym poczytać na dogo"psy wywożone do Niemiec".Taką przechowalnię finansuje Urząd Gminy ale też macza palce w wywózce za granicę.Takim przykładem jest Gubin i jeszcze wiele innych. Nie chcę tu zaśmiecać wątku Orlena i więcej nie będę na ten temat pisać. [url]http://www.dogomania.pl/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwo%C5%82.-G%C5%82%C3%B3w.-Lek.Wet.oraz-wyw%C3%B3zek-ps%C3%B3w-do-Niemiec[/url]
  10. [quote name='holmina']ło matko co za bida!!!i najgorsze ze nie wiadomo co z nim pozniej sie stanie.....[/QUOTE] Czytałam,że tam dziewczyny nie mają za wiele do powiedzenia i nawet nie wiedzą,że psy znikły.Bardzo nad tym ubolewają,opiekują się nimi,przychodzą do przechowalni a psów już nie ma.No niestety to tylko jest przechowalnia.
  11. Lika -dziękuję.Tylko teraz Koska aby się zgodziła przetransportować sunię to będzie super ale Koska to super Ciocia o bardzo wrażliwym serduszku i na pewno pomoże.Teraz pozostaje dograć termin transportu.
  12. Ja nie wiem czy tam ktoś założy wątek bo psy są tylko w przechowalni a później gdzieś trafiają do schronu albo są wywożone za granicę.Jednak poprosiłam o założenie Bastkowi wątku.
  13. Ciotki proszą o założenie wątku Bastkowi z tego wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/218092-Orlen-kud%C5%82acz-w-typie-rasy-PON-szuka-na-CITO-dt-Dolny-%C5%9Al%C4%85sk?p=18074679#post18074679[/url]
  14. Cioteczki ja kiedyś byłam w Legnicy w Lecznicy i robiłam suni wyniki po południu i wet nie negował,że to będą wyniki nie miarodajne ale fakt,że chodziło o stwierdzenie anemii,a więc nie wiem.W każdym razie pewnie,że jest lepiej rano wykonać badanie na czczo. A kła może nie trzeba będzie usuwać tylko lekko podczyścić. Kora porobiłaś jej trochę ogłoszeń na Wałbrzych,aż mi się nie chce wierzyć,że Maji właściciel nie szuka. Cioteczko Bogusik-dziękuję za pomoc finansową dla Maji-przelew poszedł rano.
  15. Kto zaadoptuje Kolinka jestem na 100% przekonana,że będzie miał niesamowitego przyjaciela w postaci Kolinka i będzie bardzo szczęśliwy z posiadania go.A Koska ma chyba szczęście do takich tymczasków bo tymczasowanie takiego piesia to sama przyjemność.Jak odrośnie Kolinkowi całkowicie sierść będzie śliczny. Przypomnę Kolinka z dłuższą sierścią tylko brudnego,zakołtunionego z dredami: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Gwa7aiokhUw/TnWUOKAbfwI/AAAAAAAADaA/mV7i2h3HXQk/s512/bia%2525C5%252582y1.jpg[/IMG]
  16. Oby DT wypalił to by było super Lolo w ciepełku by był i pod dobrą opieką-super!Trzymam kciuki za xmatrix i DT.
  17. Cioteczki na kilku wątkach czytałam,że to DT pod Opolem jest nie najlepsze,ktoś sprawdzał to DT,jest to blok pegerowski.Podwórko nie ogrodzone.Pani ma dwa swoje psy duże.Do Opola trzeba dojechać nie ma tam weta.Zastanówcie się albo jeszcze zasięgnijcie informacji bo nie sztuką jest zawieźć psa a później o nim słuch zaginie a tym bardziej,że Maurycy jest chorym psem potrzebuje dobrej opieki weterynaryjnej,nie mówiąc już o warunkach.Bardzo proszę sprawdźcie DT.Nie dziwi Was,że tam są wolne miejsca?
  18. Ja proponuję podać Nifuroksazidum (Endiex) - lek przeciwbiegunkowy i na wszelkie zatrucia,historie żołądkowe.Też można podać Laremid lek tylko przeciwbiegunkowy nie leczący.Dwa leki kupuje się bez recepty w aptece.Ja mam zawsze w pogotowiu dla swoich tymczasowiczków i pomaga.Dwa dni podawania Nifuraksazidum załatwia sprawę.Bardzo często się zdarzają historie żołądkowe po schronisku.Natomiast jeżeli kupa jest zielona to uważam,że jest nie wesoło i trzeba zaliczyć wizytę u weta.Wet poda zastrzyki.
  19. Pokażę Wam Cioteczki nowo przyjętego psiaka do bolesławieckiej przechowalni.Podobny do Orlena.Płakać się chce! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/190962-Boles%C5%82awieckie-psiaki-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w-przystanek-przed-schroniskiem./page122"]http://www.dogomania.pl/threads/190962-Boles%C5%82awieckie-psiaki-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w-przystanek-przed-schroniskiem./page122[/URL] post 3035 i w dół. [url]http://www.dogomania.pl/threads/218381-Bastek-w-typie-pona-.zaniedbany-i-ca%C5%82y-w-dredach-[/url]!!...... [IMG]http://i39.tinypic.com/2ur9uyv.jpg[/IMG]
  20. [B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.png[/IMG] [/B] [INDENT] Jeżeli chcecie Kochane Cioteczki coś wiedzieć o ponach to proszę bardzo: Polski owczarek nizinny od setek lat pilnował na polskich równinach dużych stad owiec.Pod względem hodowlanym nie zwracał niczyjej uwagi .Istniał i wykonywał swoją pracę,a jego wygląd nie był specjalnie ważny.Musiał być tylko pożyteczny.Warunki życia i pracy kształtowały jego sylwetkę i wielkość,inteligencję,brak wymagań i odporność,popęd do pilnowania i stróżowania,a także szatę.Hodowlę w czystości rasy rozpoczęto w Polsce dopiero po II wojnie światowej.W 1963 roku rasa została oficjalnie uznana i w latach siedemdziesiątych zadomowiła się także w Niemczech.Obecnie pon jest na najlepszej drodze,aby stać się modny.Ten krępy muskularny pies ma zadziwiającą swobodę i płynność ruchu oraz uroczą różnorodność umaszczenia.Jako,że jest przystosowany do pracy,potrzebuje dużo ruchu i zajęcia.Bez względu na pogodę chętnie przebywa na wolnym powietrzu i jest niezawodnym ,energicznym obrońcą domu i zagrody.Ma niewielką skłonność do włóczęgostwa i kłusownictwa.W stosunku do obcych jest nieufny,nie może jednak być bojaźliwy lub agresywny.Ten odważny pies ,pełen temperamentu aż do późnego wieku,wymaga konsekwentnego postępowania.Bardzo dobrze wykorzystuje karmę toteż trzeba dbać o jego linię!Twardy,długi włos trzeba systematycznie szczotkować.Wrodzony niedorozwój ogona lub ogon kopiowany,dopuszcza się także ogon długi. Wielkość 50cm,masa ciała 17kg,umaszczenie różnorodne,także łaciate (oprócz marmurkowego). [/INDENT]
  21. Jeżeli ma luźną jeszcze kupę to warto przecierać pupę chusteczkami dla dzieci z pantenolem.Zresztą ja zawsze przecieram chusteczką jak piesio zrobi ko,przynajmniej dupcia zawsze w miarę czysta.
  22. Ja nie kupuję żadnych psich szamponów.Kąpię w niemowlęcym szamponie nadającym połysk, hipoalergicznym z proteinami jedwabiu,nie powodującym łzawienia-NIVEA Baby.Pies nie drapie się,nie łuszczy mu się skóra i ma lśniącą sierść.
  23. Jak raz odrobaczana i nie wiadomo jakim środkiem to tak to wygląda.Dość skuteczny jest Dehinel Plus,zwalcza tasiemca,jaja i różnego rodzaju robale.Mała tabletka jednorazowa. A tak na marginesie to warto odrobaczać,co trzy miesiące bo robale czynią duże spustoszenie w organizmie. Po Twoim opisie kora to Maja się zgubiła tylko dlaczego właściciele jej nie szukają,pierwsze co bym zawiadomiła schron a później,plakaty porozwieszała.Ech - co to za ludzie!
  24. Myślę,że trzeba Kolinka ogłaszać - tylko czy Koska go odda?
  25. A nie można Oskarowi kupić zwykłej obróżki.Ja też jestem przeciwna wszystkim metalowym dziadostwom,a szczególnie w zimę,łańcuszek ziębi.Jeżeli nie macie pieniążków Cioteczki to chętnie prześlę na tą obróżkę tylko kupcie jakąś.
×
×
  • Create New...