-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[B]Lena mówi dzień dobry ... życzy miłego i ciekawego tygodnia :loveu:[/B] Lenka, nasza dzielna higienistka i nauczycielka, zajmuje się edukacją małej Molly i wychodzi jej to wspaniale ;) Ostatnio nauczyła ją zachowania w sadzie .... degustowały jabłka różnych odmian i wymieniały poglądy, wnioskuję, że obie są miłośniczkami owoców :p -
Dosia wita o poranku :loveu: Truipti, Dosia nie miała problemów tak wielkich jak Lena, ale z racji przeżyć (dawnych domowych i schroniskowych) i jak sądzę wrodzonej nieśmiałości, jak też dużego osłabienia, zawsze zachowywała należny dystans, a teraz jest znacznie bardziej otwarta, choć do ideału daleko ... i nie wiem, czy wogóle tam dotrzemy. To jest przekochana sunia, tylko musi trafić na "swoją" osobę i wtedy będzie dozgonna bezgraniczna miłość :) Dosia dostaje codziennie tabletkę sylimarolu i dzisiaj pójdę na przeszpiegi, czy jest jakiś skutek, czy Mr Q. poddał sie terapii, jeśli chodzi o barwę ;) Apetyt ma bardzo dobry, daję jej trochę większe porcje kamy, niż wg przepisu i mam nadzieję, że jej to tez pomoże. Guzek, chyba niestety nadal rośnie, albo mi się tak wydaje ... a skóra wokół jest nieco zaróżowiona :roll:
-
[B]Molly uśmiecha się do cioteczek o poranku :loveu:[/B] O, widzę, że nasza słodka Molly będzie ogłaszana ... bardzo się cieszę, bo jednym z jej atutów jest młody wiek, a to jak wiadomo z czasem trochę się dezaktualizuje :evil_lol: Nie wiem, czy już pisałam, że krówka Molly, tak samo jak Lenka, uwielbbia podjadac w sadzie jablka ... sama wybiera, która odmiana jej bardziej odpowiada danego dnia :p Jeszcze jedna śmieszna obserwacja, Mulinka ma różne gatunki siersci, czarna jest lśniąca, mięciutka i z ogromnym połyskiem, natomiast biała, bardziej szorstka i trochę matowa .... jakby była pozszywana z dwóch róznych futerek :cool1: Apetyt ma świetny, uczę ją załatwiać się na dworzu, choć ostatnio nasikała na dywan ;), więc jeszcze wiele nauki przed nią, ale to jest do pokonania.
-
[quote name='3 x']a zostały wam może namiary na jakies domy co lubia małe czarne i uszate psiaki? takie: [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/7305/mdsc00060v1.jpg[/IMG] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/189545-2-tys-długu-pięć-znalezionych-kundelków-w-hotelu.-Błagamy-o-wsparcie-finansowe-(/page27"](watek)[/URL] kilka dni temu Biafra odłowila jednego jak dzisiaj zobaczyłam zdjęcia na kompie to mi sie z tymczaską gosi i rekinem skojarzyła może dzwonił ktoś fajny spod Krakowa?[/QUOTE] ... no i moja wczasowczka Lenka , prawie jak siostra ;) ... też już długo szuka domku.
-
Głodomory w kuchni ... Molly, mała spryciara wie, gdzie się ustawić ............. :D [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/351/9672076fba2bd0f6med.jpg[/IMG][/URL]
-
Tych gości Dosia widziała po raz pierwszy w życiu i czuła się naprawdę swobdnie :) sorry za marną jakość, komórką pod światło, nie da się nic lepszego stworzyć, ale chociaż jest zapis chwili ;)
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='obraczus87']Super, że Lena przekonuje sie do obcych ludzi. A napisz Ewanko jak idzie nauka zostawania samej w pokoju, domu??[/QUOTE] Ostatnio byliśmy z wizytą u znajomych i dziewczyny zostały same do wieczora ... Lena z Dosią zamknięte w jednym pokoju i żadnych strat nie było, a Lena czekała na nas na okiennym parapecie, Gdy wjeżdżałam na posesję, to ją tam zobaczyłam w świetle reflektorów ... szkoda, że nie mam jak podpatrzeć, czy ona siedziała tak dłużej i wypatrywała, kiedy przyjedziemy, czy wskoczyła , bo usłyszała otwieraną bramę (???) ... [SIZE=1]z tego okna widać cały podjazd.[/SIZE] [SIZE=2]...... a tu kuchenne głodomory ... Lena zajmuje, jak zwykle, pozycję centralną ;)[/SIZE] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images47.fotosik.pl/351/9672076fba2bd0f6med.jpg[/IMG][/URL] Molly przechodzi pod Lenką jak pod mostkiem, to chyba ich ulubiona zabawa ... wygląda to prześmiesznie, muszę dodać, że są prawie jednakowego wzrostu [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/351/b26a0e58174b61e5med.jpg[/IMG][/URL] [SIZE=1]sorry za marną jakość fotek[/SIZE] -
[B]Molly wita w niedzielę :loveu::loveu:[/B] Cóż to za radosny szczeniorek ... biega z Lenusią, skacze, fika koziołki, podgryza starszą koleżankę, a ta ze stoickim spokojem na to pozwala :p Jest urocza i słodka ... szuka domku, który to doceni :multi: Byli u nas goście, Mollinka biegała wśród nich jak wśród dobrych znajomych, zero stresu czy też szacunku dla wieku, wzrostu czy pozycji społecznej :evil_lol: ... podbiła seca wszystkich. ... to jej ulubiona sztuka - przechodzenie pod Lenką jak pod mostem ... wyraźnie popisywała się przed gośćmi ............... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/351/a5791b618d7dee3amed.jpg[/IMG][/URL] jak już zebrała należne brawa ... zupełnie przestala się ineteresować publicznością ;) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/351/6e29d0afd73b557emed.jpg[/IMG][/URL]
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[B]Lenusia tradycyjnie wita o poranku :loveu:[/B] Szalonym zabawom z Molly nie ma końca, rozrabiają razem, Lena też przecież młodziutka, ma dopiero 2 latka i jest bardzo chętna do skoków, fikołków i przekomarzania się z Molly. Obie pokazują przy tym białe ząbki łącznie z migdałkami :D ... można robić przegląd stomatologiczny ;) Wczoraj byli u nas goście i Lena, zanim weszła do pokoju, już od progu, powiedziała im co o nich myśli :evil_lol: ... trochę to trwało, ale potem uznała, że już ich porządnie ustawiła i usiadła na dywanie gotowa do spokojnej już konwersacji ... udawała, że bardzo ją ineteresuje temat rozmowy ... prawda jaka zasłuchana ;) [SIZE=1]Jeszcze nie tak dawno byłoby to nie do pomyslenia, to była mała, spanikowana sunia, warcząca na ludzi i chowająca się przed nimi cała w dreszczach ze strachu ... ale to już na szczęście przeszłość !!!!!!!!!!!![/SIZE] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/351/6e29d0afd73b557emed.jpg[/IMG][/URL] -
Dosia tradycyjnie wita o poranku :loveu: Masz rację Piechciu, że Dosia nie galopuje w przestrzeni poza naszym terenem ...myślę, że m.in. dlatego, że taką ma naturę, jest raczej nieśmiała i wyniosła. Z pewnością trzeba z nią tam częściej bywać, chodzi tam swobodnie, nie kuli się, nawet potrafi solidnie pociągnąć bo akurat coś wywęszyła na trawniku ;) ... dlatego napisałam, że normalnie, bo nie panikuje, nie chowa się za mnie, do ludzi jest dość śmiała, ale spokojna, rzekłabym stateczna ... nie skacze, nie zaczepia do zabawy itp. Z penością jeszcze powinna oswajać się z przestrzenią publiczną ... tak sobie teraz myślę, że ona podobnie zachowuje się koło domu i podobnie w mieście .... tu i tam szybciutko załatwia swoje sprawy i biegiem do domu, tu czuje się bezpiecznie i tu jest jej ciepło, co sobie ceni ponad wszystko. Wczoraj byli goście, Dosia weszła do pokoju, obejrzała, obwąchała i usiadła przy jedej z pań ........... a dla porównania jej koleżanka, brunetka;) zanim weszła , tak na wszelki wypadek, porządnie obszczekała towarzystwo, ale potem też usiadła z nami, co jeszcze niedawno byloby nie do pomyślenia ;) a tu głodomory w kuchni ... Dosia na ulubionym, miejscu pod stołem ............ zawsze szuka miejsc zacisznych, np. uwielbiała klatkę, gdzie nikt jej nie przeszkadzał ...
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='eve-w']I w dodatku jeszcze bezpłatnym. Ewanka nie ma samochodu a koszt 1 km to 1 zl. Spokojnie,szybko nadrobi straty bezpłatnego DT.[/QUOTE] [B]Pokaż mi proszę miejsce, gdzie wziąłam chociaż złotówkę za transport ... ???????[/B] ... zawsze woże moje tymczasowiczki do wetów gratis (Ty chyba mówisz o planowanym, ale niezrealizowanym wyjeździe do Warszawy z innym, płatnym kierowcą!) ... wiozłam tydzień temu Lenę na szczepienie do miejscowości oddalonej o ok. 12 km i zawsze na wątku piszę "moja benzynka gratis" ... [B]znajdź [/B]na wątkach moich tymczasowiczek w rozliczeniach, [B]choć jedno miejsce, gdzie zapłacono mi za transport.[/B] Jeśli nie znasz sprawy, to proszę nie wypowiadaj się na jej temat i nigdy nie wierz fałszywym pogłoskom, bo wtedy sama wychodzisz na osobę niewiarygodną. Rozumiem, że obie sunie jadą do Journey, więc moja rola na tym wątku dobiegła końca. -
[quote name='ULKA12']No właśnie też tak myślę. Plusem tego leku jest to, że działa na wszystkie pasożyty i jest stosunkowo łagodny. Patrząc na te zmiany skórne na jej pyszczku to dałaby jej profilaktycznie co prawda wet powiedział, że to raczej nie jakiś pasożyt ale na zimne bym dmuchała. Ewanka nie pamiętasz ile dokładnie on kosztuje bo m i się coś kojarzy około 100zł.[/QUOTE] Niestety, nie pamiętam .... mogę jutro zapytać mojego weta, albo poszukaj w sieci, może gdzieś jest w jakimś wysyłkowym sklepie.
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='Energy']Ewanka jeśli rzeczywiście chcesz pomóc to nie rozumiem Twojego, jednak uporu. Ta albo nie i już:shake: Srebrna sunia jest do sterylizacji, leczenia złamanej/pękniętej miednicy...[/QUOTE] Tak, wiem, czytam uważnie odkąd maluchy tu się pojawiły ... złamaną miednicę leczy się m.in. brakiem ruchu ... swego czasu byłam zdumiona bo myślałam, że się unieruchamia, gipsuje itp., a tu okazało się, że nie ... tylko jak najmniej ruchu i sama się zrasta ... strylizacja oczywiście konieczna, u nas Dosia też będzie sterylizowana. Nie ma o czym mówić, może wcale nie powinnam brać dodatkowego psiaka, nie mam nadmiaru kasy (to się niestety nie zmieniło), więc mogę zaproponować srebrnej suni BDT, ale w zamian za pokrycie kosztów. Dałam swoją propozycje (zresztą po ostrej przeprawie z mężem) i jeśli Wam odpowiada to proszę o sygnał. -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']Nie wiem o co chodzi, ale dla mnie to logiczne. Sama pisałaś, że nie masz kasy, ale jak pojawiła się opcja bezpłatnego DT, to nagle ja bardzo chcesz? Nie uważasz, ze to trochę nie fair, że ktoś by Ci finansował psa, którego od początku chciałabyś zostawić na DT? Bo trochę to tak wygląda, sory.[/QUOTE] Przeczytaj wcześniejsze posty ... sytuacja jest mega awaryjna (!!!) tata Anity nie weźmie w poniedziałek psiaków ze schronu, bo P. kierowniczka ich nie wyda (!!!) jej koncepcja jest taka, by psiaków nie rozdzielać ... tylko 3 w komplecie. Dwa idą do J. ........... a na jednego nie ma chętnego. Stąd moja propozycja, ale wcale się nie upieram. Mam co robić przy moich wczasowiczkach, właśnie Molly kolejny raz zasikała dywan :evil_lol: -
[quote name='ULKA12']Shania nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości bo chyba masz przepełnioną skrzynkę. Ja najpierw zaszczepię ja na wirusówki. Co myślicie o tym leku advokat? Kupić jej?[/QUOTE] Advokat jest bardzo dobry, mój stary zaufany wet bardzo go poleca ... ale chyba bardzo drogi, niech decydują ci, co finansują suczkę.
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']Ale u Journey sunia bedzie na bezpłatnym DT, więc chyba lepiej żeby do niej sunia pojechała. Tym bardziej, że ona ma doświadczanie z psami. Zawsze możesz sunię o Jurney adoptować jak się już zdecydujesz :)[B][URL="http://www.dogomania.../members/110988-Journey"][/URL][/B][/QUOTE] hihihi .... :D nie do końca o to chodzi ;) -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='migdalena']Ewanko, wszystkie psy siwieją ,więc i łaciatka kiedys będzie "srebrna".A jeśli Twój tymczas zamieniłby się w dom stały (sama pisałaś,że nigdy nic nie wiadomo...), to masz szansę,pomyślisz ?;)[/QUOTE] Wiem i zawsze biorę to pod uwagę, że ... serce nie sluga ;) ... i do tej szarej zabiło mi serducho, pisałam o tym wczoraj ok. 15-tej, wtedy jeszcze nikt jej nie chciał ... jeszcze nie widziałam jej osobiście, więc DT mogę zaoferować, a czy zmieni się w DS, to będzie wiadomo po czasie i osobistym kontakcie :) -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='Energy']Ewanka no ja bym zrozumiała, że chcesz suczkę, ale kolor:roll:[/QUOTE] Łaciatkę już mam, małą Molly, a do tej srebrnej od razu zabiło mi serducho i gdyby nie początkowe veto męża, to nie byłoby tego problemu. -
Pudelki z pseudohodowli - W NOWYCH DOMACH :)))
Ewanka replied to Journey's topic in Już w nowym domu
Też podbijam :) ... zmień tytuł wątku ... że jeden piesek szuka b. pilnie DT. -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='Energy']Z tego co zrozumiałam to też w fatalnym:-([/QUOTE] A z tego co ja zrozumiałam... w schronie[B] nie może zostać żaden psiak[/B], tata Anity zabiera w poniedziałek wszystkie 3, bo tylko tak wydadzą mu psiaki ze schronu. Jeśli Journay wzięłaby sunię cz-b i pieska , to ja wezmę srenbrną suczkę . -
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Ewanka replied to Energy's topic in Już w nowym domu
[quote name='Journey']Tak, chcę wziąć sunie bezpłatnie. Będą miały socjalizację, szkolenie i stały kontakt z innymi psami, w tym z naszą pudelką- również zabraną z pseudohodowli...[/QUOTE] Tę z avatarku ;) Cos czuję przez skórę, że macie haszczaki i zaprzęgi ... czy się mylę? -
Pudelki z pseudohodowli - W NOWYCH DOMACH :)))
Ewanka replied to Journey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Journey'](...) znajdą się na naszej stronie, a na razie nie zapeszajmy :)[/QUOTE] Podaj, proszę adres strony, bardzo chętnie poczytam czym się zajmujecie :) -
Pudelki z pseudohodowli - W NOWYCH DOMACH :)))
Ewanka replied to Journey's topic in Już w nowym domu
Czyli będzie tak, jak chciała Pani kierowniczka, też początkowo byłam za tym. Wszystkie psiaki razem ... tylko weźcie jestcze tego malutkiego chłopaczka :)