Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. moim zdaniem,choć za drogi co do jakości-to jest niezły.wielu hodowców ,których znam karmi rc od wielu,wielu lat i psy czuja się świetnie,włosy extra,skóra zdrowa(psy "sierściste"),odchowały ładne szcenięta.ale jak to sie mówi-wszytsko jest dla ludzi
  2. :crazyeye:,coś krótko.żebys nie miała "wiecznych "robaków do tepienia...
  3. u mnie zarzyczyli sobie 2 tys złotych!!!(podejrzewaliśmy pewnego sąsiada że truje psy)
  4. ...ypozane,tak sie nazywa lek.poprawa wystapi ,po tym leku na jakis czas,potem-kiedyś powróci,kastracja może choć nie musi złagodzić chęć dominacji(w przyp.mojego psa rasy dominującej częściowo zostało złagodzone dzięki kastracji)lizanie sików z trawnika powino minąć,,zmian nowotworowych raczej nie będzie -z racji wieku psa,jeśli badanie biochemiczne krwi wskazalo,że narządy sąwydolne-nie czekaj kastru-w ciągu 3 do 6-m-cy objawi powinny na 98%minąć(prostatowe oczywiście).z samcami po kastracji nie trzymającymi moczu można spotakać się bardzo rzadko.z resztą-nie trzymanie moczu u samców występuje także u psów nie kastrowanych(jeśli wgóle występuje).jeśli odpowiednio osoba karmiąca psa będzie "mało dawać jeść"to pies nie przytyje,sam sobie lodówki nie otwiera,z reszta są karmy-diety dla psów po kastracji/sterylizacji ubogie w tłuszcz.grunt to nie przekarmiać i dużo ruchu a pies(szczgólnie że to owczar więć dobrze żeby był szczupły-ze wzgl.na kregosłup w wieku póżniejszym)pozostanie szczupły.pozdrawiam
  5. gryf80

    konsultacja

    czy to owczarek niemiecki lub pies w typie?albo rasa o dlugim kregosłupie?ile ma lat?
  6. samiec owczarek może pokryć nawet jamniczkę,także nie było pewnie problemu żeby pokrył małą kundelkę.jak dorośnie może przerosnąć mamusie nawet 2-krotnie,co do glist-tak jak mówiła ls-nie dawaj czosnku bo to nic nie daje,jeśli robale po wymiocie zwinęły się -to na bank są żywe.mam nadzieję,że vetmintha dr dał na 3 dni -na każdy dzień po odpowiedniej dawce.
  7. duży szwajcarski pies pasterski,taki "gładkowłosy berneńczyk"
  8. a no to dla mnie taka dieta to nieporozumienie-sama też bym na wegetarianiz nie przeszła-są różne diety które zawieraja np.hydrolizaty białka majace własciwości antyallergiczne
  9. gryf80

    Barf

    angelina kot przypadkiem po takiej ilości surowej watroby laxis nie dostał?
  10. ale które diety?
  11. jesli widzisz że rc "działa"tzn.czuje sie dobrze,jest pełen energii,włos błyszczący,qpy ok to nie zmieniaj.
  12. jeśli tylko do jazdy komunikacją to ok,jeśli do noszenia na co dzień-raczej nie polecałabym.co do szczekania-każdy szmaciany kaganiec jeśli odpowiednio się go zaciśnie na psim pysku uniemożliwia szczekanie ;)
  13. ja mam takie-mogę śmiało polecić,dobrze sie pierze jeśli jest taka konieczność,nie doczytałam czym jest pokryte,tzn jakim rodzajem materiału,"mój"jest pokryty-sory,ale nie znam się na tekstyliach-czymś w rodzaju jakby ortalionu,bardziej przypomina mi materiał,z którego robione sa kurtki outdoorowe.bardzo łatwo się czyści-np.plamy po tłuszczu czy po kościach
  14. ewajanka-czekamy na twoją relację,może się coś dowiesz,no co z nim sie dzieje,tzn.jakie ma objawy
  15. karma taka jak zawsze,ruja to nie choroba,w celu wyciszenia kocicy można podać jej hormony-jakie?spytaj swojego weta.po uspokojeniu kocicy możesz ja spokojnie poddać zabiegowi,gdyz u kocic domowych ruje moga pojawiać się nawet co 2-3 tyg
  16. podawanie kalcytoniny to pewnie jakas nowatorska metoda-niestety nie znam,a miał badaną krew na stężenie ca po podaniu kalcytoniny? a co ten psiak je na co dzień?
  17. ala w uszy zajrzyj,czy brudne i/lub czerwone w środku
  18. no i ciekawe jak jak "z dostępnościa"szczeniat tej rasy
  19. naklejka chyba masz rację-ni każdy taki "zapsiony";),a czy duży szwajcar się nadaje czy nie do "sportów"to nie mam zielonego pojęcia,bo takiej rasy w agility nie spotkałam,ale ponieważ mało widziałam to mogę się mylić.ale flat to ciekawa rasa,niepomyślałam o niej...
  20. duży szwajcar?-bajkowaa chciała "coś sportowego"
  21. to prawda cena jest moim zdaniem trochę za wysoka.moje 2 psy swego czasu żarły intestinal-teraz im"się odwidziało"i jedzą lathams p.s.ls czemu nie niech je co chce weterynarze też muszą zarabiać,nie?
  22. no skoro tak mówił.....
  23. diegula-może dorzuc chondroprotektory do tych p/bólowych,p/zapalnych(bo wydaje mi się ,że właśnie takie dostał od weta)
  24. bajkowaaa jeśli to nie kłopot-napisz czy pracujesz czy studiujesz,czy też się uczysz czy nawet za 5-6 lat będziesz wstanie sie tym psiakiem opiekować i takie tam...uważam że "hovki"to rasda zbyt dominująca jak na pierwszego psa,uważam że owczarek niemiecki to byłaby dobra rasa dla ciebie
×
×
  • Create New...