Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. ok.spróbuję ci pomóc.wazne jest co dajesz obecnie psu do jedzenia.wazne jest takze porządne odrobaczenie psiaka(1 x dz przez 3 dni po 2 tyg powtórka,za pierwszym i drugim razem musisz znac masę psa bo dawki leków na odrobaczenie stosuje własnie wg cięzaru zwierzęcia) co do łapek-myśle że pies ma duże niedobory mineralne a głównie wapna.co możesz zrobić-kupić w sklepie zoolgicznym prep dla psów z wapnem lub samo wapno.jeśli bys kupowała preparat typu wszystko w jednym czyli witaminy i minerały to ważny jest stosunek wapnia do fosforu(to pies duzej rasy więc nadmiar wapna jest rónie szkodliwy jak jego niedobór)powinien on wynosić 2 jednostki wapnia na 1 jednostke fosforu. to czy kupisz prep.w proszku czy tabletkach nie ma znaczenia.
  2. zawsze mozesz dorzuć jako suplement diety hmb-czasem pomaga przy chorobach mięśni.
  3. dobra raekcja.poczekaj zastanów sie to nie jest "prosty w obsłudze"pies. jeśłi moge zasugerować-poczytaj o historii powstania rasy w książkach.wiesz mi,niewiele zmieniły sie jeśli chodzi o zachowanie(przynajmniej ja to dostrzegam u swojego psa)od "tamtych"czasów,kiedy rasa powstała.
  4. jeśłi masz ten ranigast zaordynowany przez lek wet to zrób mu terapię..
  5. sory za to co powiem prinson,wybacz,ale czy ty nas czasem nie podpuszczasz?-troche dziwne pytania zadajesz. nawet jeśłi jestes osoba pełnoletnia to zastanów się 10x niż kupisz takiego psa.ja mam m.in.właśnie tej rasy i nie jest on"prosty w obsłudze"to raz i ma normalnej dł uszy-spójz na avatar-ten na przodzie to pit
  6. oczywiście że trzymamy kciuki,podtrzymujemy na duchu....
  7. gryf80

    guzek?

    a może to nie guzek:cool3:...czy pies przypadkiem nie był "podniecony"?
  8. wydaje mi się,ze 2/3 populacji małych ras a w szczególności yorków ma problem z niestabilna rzepką...wiele psiaków mimo"latajacej"rzepki radzi sobie świetnie bez zabiegu....macie juz termin zabiegu ustalony?
  9. mozesz podawać probiotyk,ale jeśli stolec jest normalnej konsystencji a nie luzny to nie musisz. wenflony przeważnie "siedzą"w łapach do 5 dni max-przeważnie z powodu kruchych naczyń krwionośnych
  10. tak musi byc odstep pomiędzy jedzeniem a ranigastem-hamuje wydzielanie kwasów
  11. pewnie cocermaniaczka miala na myśłi to,że podając okreśłona ilośc kulek suchej posiadajacą ileśtam kalorii,dokładamy jeszcze puszkę która także ma ileśtam kalori...
  12. w taki właśnie sposób,jaki opisałaś wielu ludzi podaje leki,przeważnie takim psom czy kotom,którym za żadne skarby świata nie da sie,w ocenie właścicieli oczywiście,podac tabletki
  13. a,ok.dzięki za zainteresowanie się tematem
  14. pysia nie mieszaj bezposrednio ipaktine z zarciem,pies po pewnym czasie może kojarzyć jedzenie z "dziwnym smakiem"ipaktine i niczego jeść nie bedzie chciała
  15. spokojnie,może skupmy się na problemie łapy-raczej tym co się dzieje w hodowli niech się zwiazek zajmie. pewnie pierwsze co lek wet zrobi to prześwietlenie...
  16. jak to obecnie jest przy przegladzie hodowlanym-czy nadal obowiazuja tatuaże czy chipy?
  17. mojemu pomógł,przechodził wszelkie możliwe leczenie
  18. z tych zdjęc wyglada na brodawkę
  19. pzreświetl psa...czekamy co lekarz na to...
  20. moim zdaniem należałoby wpierw wyleczyc żoładek ,może przeoczyłam jakiegoś posta ale czy -kasiczkiz-było robione usg czy rtg czy "chora"wątrobe określili na ppodstawie tej biochemii?
  21. ja kupuje czasem,ale doswiadczona brudzeniem ,jedza ja na dworze
  22. nie wim ,ale mojego psa wyleczył drontal
  23. ja co prwda nie mam doświadczeń z ukroszonym szkliwem na zębie,bo zjadały ja w całości,ale-jedzenie tej kości w domu to był koszmar-białe drobinki z kości odłupujące się podczas rozgryzania w połaczeniu ze ślina przylegaja mocno do wykładzin czy podłogi-ciężko to potem usunac.
  24. ja sie podpisuje pod krzysiem-także moge plecic brita care
  25. no to spoko.:Cool!:
×
×
  • Create New...