Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. [B]dioranne[/B]-"energia rozpiera" ale chyba te młode i te bardziej"fit".ja dzisiaj miałam przyjemnosć z pinką 11 sto letnia gruba strasznie(12 kg),wygladała jak serdel na zapałkach
  2. no to moze ja spróbuje pierwsza-co do kabli-spryskaj jakimis repelentami dla zwierzat przeciw obgryzaniu. pies jest u ciebie dopiero kilka dni więc potzrebuje czasu aby się przyzwyczaic-pczatkowo mozesz zostawiac go na 30 sek ,potem minute itd w pokoju zamykajac za soba drzwi,jeśli po jakims czasie bedzie cicho nagródz go,na pewno nie głaszcz i nie przytulaj jak zacznie płakac.
  3. [B]bbeta [/B]to jeszcze dorzucę sznaucer mini(ale nie wiem jak sie ma do innych psów ale pewnie kwestia wychowania) oraz pomeranian
  4. bbeta pinczera min.polecam
  5. [B]kasik[/B] jak tam oko
  6. "woda" w brzuchu może mieć charakter przesięku(może ale nie musi)-dlatego napisdałam że nie powinno sie tego spuszczać ale wspomagac w miarę możliwości lekami odwadniającymi,oczywiście jeśli pies przejawia silne trudności w oddychaniu pewnie warto rozważyć i odciągnięcie go.
  7. wymioty są troche "wyczerpujace" dla psa,fakt.moze te wymioty sa spowodowane lekami p/bólowymi które dostaje.pogadaj jutro z wetem na ten temat w miare szybko.współczuje,bo dla asta 6 lat to "żaden"wiek :(
  8. moja 8 mio letnia sucz ma tłuszczaka po wewn.stronie uda.nie ruszam tego.nie widzę żeby jej to przeszkadzało.
  9. spokojnie,nie zakładaj od razu czarnego scenariusza.może tak żle nie będzie
  10. czyli całe g"... zrobił.na podstawie tylko omacywania nie mozna stawiac diagnozy i od razu "kłaść psa na stół".napisze jeszcze raz-pies powinien ieć wykonane przynajmniej zdj.rtg.odcinka lędżwiowego kręgosłupa ewentualnie kończyn/y tylnej/ych. spokojnie bo moze zabieg nie bedzie wcale potzrebny
  11. super!!będa staffiki :). [B]vectra[/B] racja- samce to najlepszy wykrywacz hormonów ;)
  12. być może problem związany jest z kręgosłupem,skoro piszesz że ciągnie łapy tylne jak foka i faktycznie szprycowanie p/bólowymi za bardzo nie pomoże.robiliście rtg odcinka ledżwiowego kregosłupa? czy twój pies jest psem starym lib /i dużej rasy?
  13. czika-jak sama zauważyłaś płyn zbiera się bardzo szybko po takim usunięciu.dobrze że jest pod opieka kardiologa,ale może warto zmienic leki w porozumieniu oczywiście z lekarzem prowadzacym
  14. gryf80

    Krew w stolcu

    mimo tego że był odrobaczany,zanieś stolec psiaka do badania.na prawde warto bo badanie nie powinno byc droższe niz 20 zł,a przynajmniej wykluczysz pasożyty np.pierwotniaki na które tabletki na robale nie działaja.
  15. większośc salonów fryzjerskich dla psów "robi"upusty cenowe za usługe strzyżenia gdy częściej przychodzimy z psami,wiadomo im częściej tym taniej
  16. no to spoko.[B]ela[/B] robiłas ostatnio transaminazy?
  17. można ale nie musisz jeśli psu nie przeszkadza.zawsze możesz wypytać lekarza co na ten temat myśli
  18. [B]insano [/B]jeśli nie masz swiadków tego zdarzenia to policja raczej nic nie da.nic nie wskurasz.najlepiej samemu dogadac się o zwrot kosztów-ale tak jak napisał kropi dobrze by bylo gdybyś odszukał tego właściciela,albo....sobie odpuścił.
  19. bo sa dośc twarde i może dlatego,dobre sa np. chappi takie popskręcane przysmaki wołowo serowe sa miękkie,pokrój na drobne kawałeczki i gotowe,także w rossmanie sa do kupienia takie pałeczki żwaczowo-flaczkowe,pokrój na kawałki sa one miękkie.
  20. prócz diety warto dodać suplementy z fosfolipidami i ornityną.
  21. trzymam kciuki, [B]vectra[/B] szanuj sie kobieto bo co poczną psy bez ciebie jak na zawał wylądujesz w szpitalu,papirochy to zła rzecz:nono:
  22. [B]marcepankowa[/B] może to zabrzmi śmiesznie,ale jeśli tobie ufa i za toba wszędzie pójdzie-wejdz do budy jeśli dasz radę,zawołaj ją pogłaszcz gdy wejdzie.ja tak kiedyś uczyłam kontaktu psa z klatka kenelową. mylne jest troche stwierdzenie że pies gruby tio łatwiej mu przetrwac zimę,nie tucz psa bo tro niczemu dobremu nie służy.jeśli jest szczupła to super,niech taka będzie.dłuzej bedzie żyła i werz mi nie zmarznie w zimę.zimą dobrze jest dawać jedzenie ciepłe może być gotowane i dodawane restki z obiadu,choc wiadomo-w nadmiarze nie sa zdrowe.mozesz troche -gdy sa mrozy silne-do michy dodawać np.troche smalcu np.łyzkę. mój pies gdy jest snieg też nie śpi w budzie a na śniegu lub na budzie.podrawiam
  23. trovet robi bardzo dobre diety jeśli chodxzi o skład,oczywiście jeśłi pies je toleruje. wszystkie składniki zawartw w /w diecie/tach sa tak dobrane aby psu dostarczyć wszystkie niezbędne składniki budulcowe
  24. chodzi o białko innego żródła niz "mięsne"
×
×
  • Create New...