ja bym zaproponowoła dobry kaaniec-może go nie lubi bo jest za duzy ,za mały albo za cięzki,albo za pierwszym razem odpuściłaś sobie(pies nie chce to go meczyć nie będę).
albo pocwicz w domu -np.kulki z miesa czy pasztetu nafaszeruj np.ostra przyprawa(pieprz ,chili),po kilku razach skosztowania takiego smakołyku powinno pomóc