elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
MILVA - mieszaniec CzW?! Wilczakowa panienka szuka DS.
elinka replied to evel's topic in Już w nowym domu
A czy w nie można tego leczyć w hoteliku? -
[quote name='Szarotka']Poza tym Marto, nie wydaje mi sie, ze pies powinien sluzyc 4 letniumy dziecku do tramoszenia ?? oczywiscie zalezy co przez to rozumieja, bo czasami rodzicom wydaje sie, ze pies moze zastapic dziecku pluszowa zabawke. Spotkaj sie i zobacz o co chodzi. Pies to zywe stworzenie i musi byc dobrze traktowany.[/QUOTE] Nie chcę wywoływać dyskusji na temat tego czy rzeczywiście psy są brane przez ludzi jako żywe pluszowe maskotki dla dzieci czy też nie, ale jako matka czteroletniego dziecka śmiało mogę powiedzieć, że dziecko w tym wieku nie jest już taką głupawą istotką, która z rozkoszą ciągnie wszystko za rogi i uszy. Dzieci, wbrew powszechnie panującym wyobrażeniom na Dogo, doskonale zdają sobie sprawę z istnienia innych żywych istot obok siebie. One rozumieją więcej rzeczy niż nam się zdaje. Na przykład moja córka już od dawna potrafi znakomicie rozpoznać czy pieska coś boli, czy piesek ma ochotę na zabawę, kiedy pieskowi nie przeszkadzać, bo piesek je lub chce spać. I w drugą stronę. Moja Loula wie, że córka to takie ludzkie szczenię, z którym zawsze można się fajnie pobawić. Do poważnych spraw służy natomiast Pan i Pańcia. Dodam, że naszą sunię wyciągnęłam ze schroniska aby jej pomóc, a nie po to, aby mieć dla córki żywą maskotkę. Czasami nawet mieszkają u nas tymczasowicze. I wiek dziecka tu nic nie przeszkadza. Reasumując dla mnie dziecko - pies to jest układ korzystny w obie strony. Ale niewątpliwie to jak dziecko traktuje psa w dużej mierze zależy także od rodzica. Dlatego, proszę, nie przekreślajmy tak od razu tego domku z czteroletnim synem. Trzeba sprawdzić, wypytać bo dla Karo może to być prawdziwa szansa.
-
Bo oni po prostu serc nie mają [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_12_14.gif[/IMG][/URL]
-
Kaj, prawie jak PON - już nie moknie, znalazł własny dom!
elinka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Dobrze, poczekam! ;) [SIZE=1]mi to się nie spieszy, tylko te biedaki w kolejce marzną.[/SIZE] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_3_2.gif[/IMG][/URL] -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Wracając do Elipsy to przypomnę, że sunia przyjechała do Inowrocławia dzięki pomocy [URL="http://www.dogomania.pl/members/10459-mc-mother"]mc-mother[/URL] z forum Owczarków Podhalańskich. Suczka zabrała się z pieskiem z tamtego forum na doczepkę. Za transport zapłaciła mc-mother 410zł, a Pati-C do Inowrocławia musiała specjalnie odbijać z trasy. Dlatego fajnie by było, gdybyśmy mogły chociaż częściowo dołożyć się do tamtego transportu. Pieniążki można wpłacać w formie pomocy pieskom, które są pod opieką finansową mc-mother: Sara [URL="http://www.podhalan**********/szukaja-domu,12/sara-ze-schroniska-ostrow-mazowiecka-na-tymczasie,2492.html"]http://www.podhalan**********/szukaj...asie,2492.html[/URL] (na forumową skarbonkę - konto prywatne, ale rozliczane na forum) Franio/ Willy [URL]http://www.dogomania.pl/threads/174625-Alarm-Podhalan-w-ciezkim-stanie-Juz-w-DT-w-Otrebusach-Potrzebna-pomoc-finansowa[/URL] . W pierwszym poście tego wątku podane jest konto fundacji Viva!, na które można dokonywać wpłat na Frania z dopiskiem "podhalan" lub bezpośrednio do [URL="http://www.dogomania.pl/members/10459-mc-mother"]mc-mother[/URL]. 50zł wpłaciła już esperanza. Dziękuję. :loveu: 10zł deklaruję ja. -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
elinka replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='anciaahk']Hahaha Bjuta ja się kiedyś zastanawiałam, jak to jest mieć mamę nauczycielkę ;). 49 lat:crazyeye::crazyeye:? Szok.[/QUOTE] Czasami bywa ciężko, ale za to jak wnuczka skorzystała! Umie wierszyków więcej ode mnie. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_5_17.gif[/IMG][/URL] [SIZE=1]Tak naprawdę to mama nie pamięta żadnego. [/SIZE]:evil_lol: -
[quote name='Agmarek'](...)To tak jak ja, tylko boję się że kiedyś nadejdzie dzień że czyny wyprzedzą myśli :oops:[/QUOTE] O to, to! Bardzo często dzieje się tak na spotkaniach towarzyskich z alkoholem. Pod wpływem alkoholu wydaje nam się, że jesteśmy na tyle silni iż możemy bez obawy poczęstować się papieroskiem od kolegi. Ile to "niepalaczy" mówi sobie wtedy:[I]" Co tam! Niby to "Ja" nie mam dać sobie rady z takim papierosem?! Przecież to tylko jeden papieros. Chcę tylko zobaczyć czy jeszcze mi smakuje? Już nie gorsze próby w życiu przechodziłem!"[/I] :diabloti: Niestety, niejedna osoba właśnie w taki sposób wróciła do nikotynowego nałogu. Dlatego w kryzysie nałogowca[COLOR=Red]*[/COLOR] polecam omijać takie spotkania szerokim łukiem. Alkohol potrafi złamać wiele postanowień. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/13/13_4_6.gif[/IMG][/URL] [COLOR=Red]*[/COLOR] [SIZE=1]kryzys zostaje z nami do końca [/SIZE];) [SIZE=1]post#152[/SIZE]
-
Kaj, prawie jak PON - już nie moknie, znalazł własny dom!
elinka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Super wiadomości! Jest tak jak podejrzewałam. Trzymam kciuki za spotkanie zapoznawcze Pańci z Kajem. Tylko tak trochę w sercu żal, że nie miałam okazji osobiście poznać Kaja. :thumbs: To co, chyba mogę już brać do siebie jakiegoś innego biedaka na DT bo kolejka już się ustawiła? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/1071.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_15.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_14.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_12.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_13.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/262.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_23.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_16.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_20.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_8.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_22.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_103.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_2_102.gif[/IMG][/URL] -
[quote name='izzie1983']Oj ja też nie chcę :( a teraz będę mieszkać z TZtem. A jak mu fajka podkradnę jak zostawi na wierzchu? :placz::placz::placz:[/QUOTE] Oj, coś widzę, że papierosy powoli wkradają się tu na piedestał. Oj, wkradają! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_8_129.gif[/IMG][/URL]
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
my tu zastanawiamy się nad tym czy Elipsa pije dosyć wody czy za dużo, a niektórym psom nawet wody pożałowano: [URL]http://www.boz.org.pl/ll/lukow/relacje.htm[/URL] [URL]http://www.adopcje.org/aktualnosci221.html[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/146370-KudA-acze-w-potrzebie-wAE-tek-dyskusyjny-zgA-aszanie-kudA-aczy/page246[/URL] - od postu #2456 Ktoś napisał, że psy z Łukowa lepiej by miały na ulicy niż w tym schronisku. :-( -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paoletta']u nas też tak było :) ale przeszło samo[/QUOTE] to też może być sposób ;) -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paoletta']Na pewno. Ale to zależy od suczki. Jeśli są podobni charakterem (a z waszych opisów tak wnioskuje) dziewczynka też może być terytorialna. [/QUOTE] To prawda, że niektóre suki też znaczą teren. Np. moja Kati (TM) nie tylko znaczyła teren, ale nawet tylną łapkę przy siusianiu zadzierała do góry jak chłopczyk. [quote name='Paoletta'] Co do dozowania wody to powiem szczerze, że nie popieram.. Szczeniak tak ma, że siusia w domu, ale szybko się uczy :)[/QUOTE] Ale Elipsa wodę jadła, a nie piła! Niezależnie ile bym wlała wody do miski to tyle by jej wypiła. Czasami miałam wrażenie, że zaraz pęknie jak beczka. Oczywiście, ograniczając szczeniakowi wodę nie należy popadać w skrajności. Dozując wodę trzeba dopilnować, aby szczeniak miał jej zgodnie ze swoimi potrzebami wystarczająco dosyć, aby zawsze miał do wody dostęp. -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Karola18, a czy kupiłaś jej tą sztuczną kość, o której Ci pisałam? Jak się dziewczynka czymś zajmie, nie będzie miała tyle czasu na bieganie do miski z wodą. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_22_14.gif[/IMG][/URL] -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paoletta']oj Entek na pewno już produkuje hormony ;) Przedwcześnie, owszem, ale wet powiedział, że tak się zdarza.[/QUOTE] Być może u chłopców wygląda to inaczej. Oni zawsze są tacy terytorialni. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_4_4v.gif[/IMG][/URL] . Dziewczynki bardziej nakierowane są na relacje. [quote name='Karola18']Moja mama również miała szczeniaczka i wodę wydzielam jej od samego początku.Po każdej drzemce idziemy na podwórko,choć Elipsa dziś nasiusiała na schody w bloku :roll: i wydaje mi się,że od nadmiaru wody to nie jest.Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna tego siusiania w domu po spacerze???[/QUOTE] A może Elipsa po prostu nie zdążyła? Szczeniaki jeszcze nie potrafią tak trzymać moczu jak dorosłe psy. Co ważne i pocieszające, nasiusianie na schodach oznacza, że Elipsa już wie po co wyszła z domu. Mała siusiała też z radości. -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Z tym za dużo piciem wody to prawda. Elipsa to jakby szczeniak z ADHD. Ciągle czymś się zajmuje, biega, zagląda, psoci i...siusia. U mnie w domu bez ustanku na przemian z Loulą podbiegała do miski z wodą. Potrafiła wypić tej wody litry. Dlatego gdy zorientowałam się w czym sprawa, zaczęłam wydzielać jej i Louli wodę. Tzn. w misce wody było tyle co na dnie. Braki uzupełniałam co dwie godziny. Natomiast co do tej terytorialności to wydaje mi się, że Elipsa jest jeszcze za mała. Hormony są malutkie, Elipsa chyba nie potrafi jeszcze znaczyć terenu, zresztą zapachami interesowała się inaczej.[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_2_11.gif[/IMG][/URL] -
[quote name='brazowa1'](...) Faktycznie gmina wywiązuje sie z obowiązku dokarmiania psów.Jest grafik,kiedy przyjezdza OTOZ,a kiedy gmina,więc gdyby nie przyjedzali,nie karmili,nie podawali wody,byloby od razu widoczne.A skoro psy zaczely akceptowac pana z gminy,oznacza to,ze widuja go bardzo często.Psy mają nieograniczony dostęp do karmy wyłozonej w dużej ilosci w zadaszonych pomieszczeniach,rozłozonej w róznych miejsach,aby kazdy pies mial mozliwośc jedzenia.Obecnie nie ma tam zachudzonego psa,wszystkie maja okragłe boczki.(...)[/QUOTE] To niesamowite, czego może dokonać pełna miska. Niby to same miejsce, ale jakie zmiany.
-
W takim razie kolorowych snów![URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_8_4v.gif[/IMG][/URL]
-
grunt, że magdola nie ma krokodyla [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/26/26_11_7.gif[/IMG][/URL]
-
Szarotka, a Karo to już wstał czy dopiero idzie spać?
-
a Ty o której chodzisz spać?
-
hehehe! czekałam na to pytanie :knuje:. Pozwól jednak, że odpowiem rano, bo pora spać. Dobranoc![URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_11_5.gif[/IMG][/URL]
-
Odkurzacz to trochę będzie ciężki, ale mogę zabrać farbę. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_5_17.gif[/IMG][/URL] Obrazki są tutaj, tylko odznacz domyślną przeglądarkę bo web jest uparty [U][URL]http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?hl=pl&sl=en&u=http://www.smileycentral.com/&prev=/search%3Fq%3Dsmiley%2Bcentral%26hl%3Dpl%26safe%3Dactive%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3D6PM&rurl=translate.google.pl&twu=1&usg=ALkJrhiBcXunYZmX6kXGklRvcVU52MWSLQ&ref=http%3A//translate.googleusercontent.com/translate_c%3Fhl%3Dpl%26sl%3Den%26u%3Dhttp%3A//www.smileycentral.com/%26prev%3D/search%253Fq%253Dsmiley%252Bcentral%2526hl%253Dpl%2526safe%253Dactive%2526client%253Dfirefox-a%2526rls%253Dorg.mozilla%3Apl%3Aofficial%2526hs%253D6PM%26rurl%3Dtranslate.google.pl%26twu%3D1%26usg%3DALkJrhiBcXunYZmX6kXGklRvcVU52MWSLQ[/URL][/U] a kościół to mi pasuje, chociaż wolę trochę inny. patrz post #2
-
no to dla niewtajemniczonych napiszę, że magdola ma bardzo sympatyczną sąsiadkę w komplecie z łazienką. Zapraszam do wątku [URL]http://www.dogomania.pl/threads/173814-Rzucamy-palenie?p=13828238#post13828238[/URL] - post #173
-
Widzę, że u Ciebie to prawdziwy hotel de lux*****. [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_13_14.gif[/IMG] [/URL]Wszystko pasuje, przyjeżdżam! PS. A pozwolisz mi poodkurzać te wspaniałe, miękkie dywany ? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_13_1.gif[/IMG][/URL]Nawet mogę umyć Ci jedno okno[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_13_3.gif[/IMG][/URL]