elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Karolina przysłała dzisiaj do mnie obszerny list na temat swoich kłopotów z Elipsą. Jednak nie odpisała mi jeszcze, czy mogę go tu zacytować więc przedstawię sprawę skrótowo. Otóż mam wrażenie, że Karolina chyba nie jest przygotowana merytorycznie na wychowywanie szczeniaka. A tym bardziej na szczeniaka z krwią belgijską. Niestety, kiedy Karolina przyszła do mnie po Elipsę sama niewiele wiedziałam na temat tej rasy, aby dziewczynę ostrzec. O krwi płynącej w tym miocie dowiedziałam się wtedy co dopiero na wątku. Kiedy Elipsa była u mnie na DT to oprócz sikania w mieszkaniu nie miałam z nią większych kłopotów, bo sunię asekurowała moja Loula. Nie miałam okazji poznać temperamentu Belga. Karolcię chyba przerosło to wyzwanie. No, a do tego doszła nagła choroba Karoliny. Za kilka dni ma mieć operację, a pies na razie nawet na pięć minut nie potrafi zostać sam w domu. Szczeka w tym czasie i demoluje całe mieszkanie. Nawet, gdy Pańcie są w domu to Elipsa ciągle o coś upomina się szczekaniem, gryzie meble i boazerię w przedpokoju wynajętego mieszkania, wskakuje na krzesła i meble w kuchni. Gdy TZ Karoliny bardzo wcześnie rano wychodzi do pracy Elipsa tak za nim głośno lamentuje, że aż obudzeni tym hałasem sąsiedzi pukają za ścianą. No i Elipsa nadal sika w mieszkaniu. Dziewczyna poprosiła mnie o pomoc i jakieś porady jak postępować z Elipsą, bo jest załamana i nie wie, czy nie oddać Elipsy. Myślę, że nakłada się na to też choroba Karoliny. Oczywiście, umowę adopcyjną Karolina podpisała, ale nie widzę tego zbyt optymistycznie. Dlatego Lilmo, może jednak lepiej sprawdź tamten domek, z którym mailowałaś w sprawie Etiudy? -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, chyba na razie tytułu wątku nie zmieniajcie, bo zachwiały się losy Elipsy:sad: Mam sygnały od Karoliny, że niestety, ale Elipsa jest niesfornym psiakiem i Karolina nie za bardzo wie jak nad sunią zapanować. Do tego doszła choroba Karoliny. Mam nadzieję, że Karolina na wątku sama opisze te problemy i że jakoś pomożemy dziewczynie w tych kłopotach wychowawczych z Elipsą. Karolina chce jeszcze o suczkę powalczyć, ale być może będzie trzeba pomóc Karolinie znaleźć nowy dom dla Elipsy:razz: -
może zjadły ją wilki? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_11_1.gif[/IMG] [/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_11_1.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"] [/URL]
-
TEOŚ uratowany od mrozu obojętności JUŻ W DOMU RADOMSKO
elinka replied to Temida's topic in Już w nowym domu
[quote name='Daga & Maks']takie mrozy a ludzie jeszcze psy porzucają :-([/QUOTE] bo na nasz gatunek to nieraz i [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/10/10_16_2.gif[/IMG][/URL] nie wystarczy! :oops: -
Mała sunia 10 miesięczna - zamarza w Schronisku !
elinka replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Dziewczyny z Wrocławia, skoro nie można na DT to może chociaż weźcie ją do siebie na te parę najmroźniejszych dni i nocy. Skoro nie do domu to chociaż do garażu? Przebywać teraz na dworze wcale nie jest miło, to jest tragiczne!!! -
no to teraz Entek będzie sobie dzwonił! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_1_122.gif[/IMG][/URL]
-
TEOŚ uratowany od mrozu obojętności JUŻ W DOMU RADOMSKO
elinka replied to Temida's topic in Już w nowym domu
Aż serce pęka, gdy pomyślę o tych wszystkich biedakach zmuszonych teraz do siedzenia na tym kilkunasto, a nawet kilkudziesięcio stopniowym mrozie. Psy przy budach, psy w schroniskach - gdzie tylko jedna buda na kilka sztuk i betonowe podłoże, psy stróżujące jakieś posesje, psy wyrzucone jak Teoś na ulicę, wreszcie bezpańskie koty, a nawet...dzikie ptaki. Eeeh! :-( -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Leni, wyczyść skrzynkę! ;) -
[quote name='dusje']Leni juz meldowala ze jej transport jest nieaktualny, jakied kilka postow wstecz. [/QUOTE] Tak, Leni pisała, że nie zdąży gdyby transport był w niedzielę. A teraz sprawy mają się inaczej. Zaraz do niej napiszę. [quote name='kinia098']Pan powiedział, że 100zł za transport suni ( i ja tez płacę 100zł za transport mojego kota ). [/QUOTE] Rozmawiałam dzisiaj z Panem. Za Maję też mam płacić 100zł. Do ręki, wysyłka pieniędzy na konto odpada (Pan już kiedyś komuś w zapłacie za transport zawierzył i do dzisiaj pieniędzy się nie doczekał). Jeśli będzie więcej chętnych to cena zmaleje, ale mam płacić za swój odcinek. Dziewczyny, czy ten transporterek i smycz będzie wracać do Szczecina, bo w drodze powrotnej moja sunia mogłaby z nich skorzystać? I czy mogłybyście dać panu jedną tabletkę więcej na wymioty? W schronie ktoś by pomógł Panu podać ją mojej Mai. Pieniążki za tabletkę bym Wam odesłała. [quote name='kinia098']Właśnie, na kogo to zrzeczenie teraz. A może na Owieczkę? Nie wiem; jak uważacie, jaka opcja będzie najlepsza? [/QUOTE] skoro teraz sunią zaopiekuje się Owieczka to zrzeczenie powinno być na Owieczkę ;)
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
No to szczeniakom się poszczęściło! :eviltong: To teraz bierzemy się za mamuśkę, co? :razz: -
[quote name='dusje']elinko, masz przechlapane bo mnie straszysz i ja sie boje. Czekaj, ty paskudo, ja sie zemszcze:evil_lol::mad:[/QUOTE] czy chodzi Ci może o mojego pięknego żuczka? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_7_204.gif[/IMG][/URL] [quote name='elinka']ale przecież transport ma być już jutro ;)[/QUOTE] [quote name='dusje']Transport kiciusia, ********:evil_lol:[/QUOTE] czy jesteś pewna, bo wtedy trzeba dać znać Leni (wtedy zdąży)?
-
[quote name='dusje']No jasne, mozna jechac 100, ale kto sponsoruje mandacik? Zglaszac sie na ochotnika, prosze :evil_lol:[/QUOTE] ale nikt tu nie mówi o samochodzie, ja myślałam o rowerze! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_9_5.gif[/IMG][/URL][SIZE=1] (żeby nie było, że do złego namawiam :evil_lol::evil_lol: )[/SIZE]
-
Z moich wstępnych obliczeń wynika, że oprócz Mili ze Szczecina do W-wy chce jechać królik + dwa koty. Z W-wy moja sunia, pies Leni , karma dla koni + kot Pana. Czyli powinno być chyba taniej niż te 150zł? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_7_10v.gif[/IMG][/URL]
-
mada, rysunki piękne.:lol: A u szczeniaczka uchwyciłaś nawet to, że jest taką słodką malutką rozkoszką :loveu:
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
majqa, przyniosłaś nam tu wspaniałe wiadomości! Dziękujemy!!! :loveu: Czyli co? Malinka jedzie do Państwa? -
to bardzo chcę :multi:
-
[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_6_2.gif[/IMG][/URL]to bardzo wysoko! Gratuluję!! A czy pochwalisz nam się tutaj tymi swoimi "bazgrołami"?
-
Kaj, prawie jak PON - już nie moknie, znalazł własny dom!
elinka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Jaki śliczny! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_8_10.gif[/IMG][/URL] Widać, że Kaj uznał już ten domek jako swój domek. -
Ta tabletka na chorobę lokomocyjną nazywa się CEREMIA. Ale małe sprostowanie! Tabletkę powinno się podać co najmniej na godzinę przed podróżą, a nie tak jak napisałam wcześniej, że na 0,5h przed. Chociaż nieraz zdarzało mi się zapomnieć i mój pies dostawał na kilkanaście minut przed i też zadziałała. Na krótsze odcinki można podać połówkę tabletki. Tabletka jest skuteczna bo sprawdzona. Ze Szczecina do Warszawy jest kilka godzin jazdy, może pas bezpieczeństwa + tabletka w zupełności suni wystarczy. Po co upychać ją w kontener? tu [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/pasy_bezpieczenstwa/30599"]link[/URL]
-
Aby nie było podczas podróży niespodzianek typu [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_19_7.gif[/IMG][/URL]są dla psów tabletki na chorobę lokomocyjną. Prawdopodobnie receptę musi wypisać wet, nie wiem, bo ja kupowałam u weta. Tabletka jest mała i podłużna, łatwo jest ją psu podać. Tabletkę trzeba podać na min.1h przed podróżą, trzyma przez 14godz. W trakcie jazdy nie męczą psa mdłości, a jeśli zwierzak podróżuje w kontenerze dzięki takiej tabletce nie musi się tarzać we własnych wymiocinach. Zaraz poszukam nazwę tych tabletek.
-
Matra, wiesz co? tak sobie pomyślałam, że jeśli Twój synek będzie nadal się dusił po powrocie do wysprzątanego generalnie po Karo domu to może przyczyną jego alergii jest coś zupełnie innego? Coś, co masz a nawet nie wiesz w domu? A wtedy dla Karo to by było wielkim szczęściem, że jeszcze się nikt po niego nie zgłosił. Chociaż wiem, że to co teraz zaproponuję to jest strasznie głupie, bo jak tak dziecko dla psa wystawiać na eksperyment, ale może by warto było sprawdzić czy Twój syn po wizycie u rodziców też będzie się krztusił w obecności Karo? Może to wcale nie jest winą Karo? Ja mieszkam w pokomunistycznym bloku z płyt betonowych i co roku, gdy tylko rusza sezon grzewczy wszyscy zaczynamy odczuwać beton w eterze. W poprzednich latach mężowi i mi nagminnie pękały opuszki palców, w tym roku dodatkowo mnie i moją czteroletnią córkę dusi przewlekły kaszel. Gdy tylko wyjdziemy z domu, kaszel mija. Zapewne już to niejeden raz robiłaś, ale może jeszcze raz się rozejrzyj? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_1_253.gif[/IMG][/URL]