Jump to content
Dogomania

elinka

Members
  • Posts

    3582
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elinka

  1. Greven, tak to właśnie ma być. Oto numer do Pana: 696011201
  2. [quote name='Mada:)']Gratuluję dziewczyny! Pięknie! :) A ja właśnie wczoraj byłam na rozstrzygnięciu konkursu, na który dałam moje bazgroły: psa, konia i kota. :D[/QUOTE] i jakie wyniki? [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_9_13.gif[/IMG][/URL]
  3. Tak do końca to w zasadzie nie wiem jak to liczyć, bo pytałam Pana o cenę za transport dla mojej kudłaczki. Ale Pan odpisał, że jeśli pojedzie jeszcze jakiś piesek to koszty mogą się zmniejszyć. Nie wiem, czy chodziło mu o całą trasę, czy tylko o odcinek Warszawa - Inowrocław? Jutro postaram się to bliżej wyjaśnić.
  4. Miejscówkę to Mila ma już zaklepaną od rana, macie tylko do Pana przedzwonić i omówić z nim szczegóły. Transporter nie będzie potrzebny, bo jak na razie Mila do Warszawy pojedzie sama. No chyba, że dosiądzie się jeszcze kot, o którym któraś z cioteczek wspominała wcześniej. Moja Maja będzie dopiero wracać z kotem Pana z Warszawy i być może dołączy jeszcze jeden kudłacz od Leni. Jakby co to dla kotów Pan transporter ma, ale czy posiada szelki dla psów to już tego nie wiem. Ale raczej nie bo to jest DS, który jedzie po swoją kotkę do W-wy. Nie wiem też, czy Pan pojedzie sam , czy może ktoś mu będzie towarzyszył? Jutro napiszę do niego e-maila i się o to zapytam.
  5. [quote name='Talcott']No ale one mają pojechać tym samym transportem - to powiedz ile to ma być[/QUOTE] [quote name='dusje'] Ile ten transport wynosi elinko i ile osob w to wchodzi?[/QUOTE] Mam już odpowiedź od Pana z transportem. Przewóz Mai będzie kosztował 150zł, chyba że pojedzie więcej piesków to koszty się zmniejszą. Czy o Milę też mam zapytać? [quote name='Talcott']To ciotka Elig zapyta Pana od transportu czy chcą.[/QUOTE] jeżeli sunia będzie grzeczna to transporter nie jest potrzebny
  6. a to prawda [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_12_13.gif[/IMG][/URL]
  7. [quote name='karolina_g_k']Pani jest sklonna przyjechac po Malinke chocby dziś. Mam nadzieje, że któras z dziewczyn z Łodzi zrobi ta wizyte przedadopcyjna jak najszybciej. Ja nie mialam najmniejszych zastrzeżeń po rozmowie telefonicznej.[/QUOTE] Skoro nie ma chętnych na wizytę, a Pani jest w porządku to ja bym jej Malinkę oddała. W końcu Pani podpisze umowę adopcyjną, a tam jest mowa, że w razie zastrzeżeń można złożyć wizytę poadopcyjną. W końcu ja też nie byłam u Karoliny w domu, a Elipsa jest już jej pieskiem. Wystarczyło, że dziewczyna była w porządku, opisała w jakich warunkach będzie mieszkać u niej Elipsa, zobowiązała się także, że w przeciągu roku od adopcji zrobi suni sterylkę i przyśle mi zaświadczenie od weta. Szkoda, żeby Malinka straciła swoja okazję.
  8. [quote name='kinia098']Elinka, który czwartek ? Ten za tydzień?[/QUOTE] tak, za tydzień 29bm.
  9. [quote name='dusje']Tfu, tfu a kysz. Ile ten transport wynosi elinko i ile osob w to wchodzi?[/QUOTE] dusje, piszesz szybciej niż ja odpowiadam :evil_lol::evil_lol: [quote name='elinka']Na razie nie wiem ile. Ten Pan ma obliczyć koszty paliwa, wszystko zależy też od tego, ile piesków pojedzie razem tym transportem. Wiem, że Leni356 chce dołączyć jeszcze jednego chłopaka. Jak już Pan poda kwotę to dam znać.[/QUOTE] kinia, kot może jechać, bo Państwo jadą właśnie po kota do W-wy. Będą mieli nawet transporterek. Transport ma być za tydzień we czwartek.
  10. [quote name='Talcott']No ale one mają pojechać tym samym transportem - to powiedz ile to ma być[/QUOTE] Na razie nie wiem ile. Ten Pan ma obliczyć koszty paliwa, wszystko zależy też od tego, ile piesków pojedzie razem tym transportem. Wiem, że Leni356 chce dołączyć jeszcze jednego chłopaka. Jak już Pan poda kwotę to dam znać.
  11. Dziewczyny, trochę to nietaktowne z mojej strony i jest mi wstyd :oops::oops:, ale czy w imieniu Mai mogę prosić, abyście też troszeczkę wsparły finansowo tę sunię w tym transporcie? Jeszcze nie założyłam jej wątku, bo do wczoraj nie było wiadomo, czy suczka w ogóle będzie mogła w najbliższym czasie wyjść ze schroniska (brak finansów w schronie i kolejka na sterylkę). Wcześniej miałam na oku inny transport, ale został odwołany. Dlatego dzisiaj dzwoniłam do tego Pana, z którym ma jechać Księżniczka. Maja ma przyjechać do mnie na bezpłatny DT (są szanse na DS), ale oprócz transportu trzeba było zorganizować dla suczki 150zł na opłatę schroniskową. Na szczęście na Dogo są aniołki i kwotę tę zasponsorowała suczce lika1771. Teraz pozostał tylko jeszcze ten transport. Maja (na wątku Kudłaczka) jest na wątku kudłaczy do adopcji [URL]http://www.psy-warszawa.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=70[/URL] - post # 33, pies nr 147
  12. [quote name='moana']To ja się pochwalę, że 13go urodził się nasz synek Maciuś. Zdrowy, dorodny (4,06kg, 56,5 cm) i śliczny. :loveu:[/QUOTE] Moana, gratuluję! :multi: [quote name='Asior']Moana.. gratuluje!!! Wrzuć zdjecia na ten drugi watek!!![/QUOTE] a gdzie jest ta przeprowadzka?
  13. [quote name='katarzyna kuczewska']o żesz wy alez tempo Kudłacz przyjedzie do nas a ksiezniczka do Owieczki jak to wszystko wyjdzie to normalnie po ludzku wypije Wasze zdrowie :)[/QUOTE] no i jeszcze moja Maja ma przyjechać do mnie na DT
  14. Zadzwoniłam, nie ma problemu, transport aktualny, pan zgodził się zabrać Milę. Oto telefon do Pana 696 011 201. Kontaktujcie się, proszę, już bezpośrednio z nim. A jeśli nie klikałyście na link, który podałam wcześniej, to sygnalizuję, że jest to transport składkowy.
  15. [quote name='Dogo07']Elinko, wklej od razu zdjęcia i info, żeby było wiadomo jaki to psiak. nie wiem, czy mogę wkleić zdjęcia bo to schroniskowe ( w linku są zdjęcia) http://www.schronisko-zwierzaki.lubl...Id=3&dogId=461 ale wklejam info o piesku: Niuton Rasa: mieszaniec Wiek: 8 Płeć: pies Wielkość: mały Opis: kod. 010900679 - Niuton do schroniska trafił 12 lutego 2009r. Jest wykastrowany, maści pieprz i sól. Bardzo spragniony czlowieka, czeka na swojego nowego pana - box 14. 10/11/2009
  16. Za chwilę będę do nich dzwonić w sprawie mojej tymczasowiczki to zapytam. Powiedzcie mi tylko skąd dokąd dokładnie ma jechać Mila?
  17. W czwartek pewni państwo mają jechać po kotkę ze Szczecina do W-wy. Może by zabrali po drodze Księżniczkę? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/24359-WAE-tek-Transportowy-KASUJCIE-NIEAKTUALNIE-POSTY/page20[/URL] - post #195
  18. esperanza, zapytaj [URL="http://www.dogomania.pl/members/14296-dzodzo"]dzodzo[/URL] i w razie czego podaję mapę [URL]http://mapapomocy.dogomania.pl/region2.php?cid=15&region=5[/URL]
  19. w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Lublinie jest prawdziwy kudłacz http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/dogs.php?action=view&catId=3&dogId=461
  20. Obejrzałam wszystkie zdjęcia. Bardzo sympatyczna galeria. Vlk, fajne masz te psiaki:loveu: [URL]http://images38.fotosik.pl/135/ce6d5d0365ed56c3.jpg[/URL] [URL]http://images45.fotosik.pl/141/d01ee82dbe484369.jpg[/URL] [URL]http://images37.fotosik.pl/226/68e5164530ae09f6.jpg[/URL] [URL]http://images35.fotosik.pl/85/7f45657aa3b12b6d.jpg[/URL] [URL]http://lh4.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SyarXVNk1vI/AAAAAAAAAB8/OnafZ2EDEQI/tn_DSC_1518.JPG[/URL] [URL]http://lh4.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SzFEJiHw9DI/AAAAAAAAADo/KfdRBTOlYjc/tn_DSC_0064.JPG[/URL] [URL]http://lh6.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SzFFY8tRB9I/AAAAAAAAAD4/GuHOuP4SbYA/tn_DSC_0128.JPG[/URL] [URL]http://lh5.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SzFEKk71vaI/AAAAAAAAAD0/I7z-CSvtJPQ/tn_DSC_0100.JPG[/URL] [URL]http://lh3.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SzIv1ztdphI/AAAAAAAAAEQ/v2EYXnI8Mtk/s720/tn_DSC_0139.JPG[/URL] [URL]http://lh3.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SzIv0WpfoYI/AAAAAAAAAEI/hkBf348s25E/s720/tn_DSC_0148.JPG[/URL] A tego zdjęcia nie mogę zostawić bez komentarza. Widzę, że cała rodzinka się dopasowała: [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_4_114.gif[/IMG][/URL][URL]http://lh6.ggpht.com/_3kkrUv7vRHE/SyasVQHSdpI/AAAAAAAAACU/uroTsl34Hq0/tn_DSC_0897.JPG[/URL]
  21. [quote name='Kika9004']ogonki mają inne! :) Enter ma czarny!! :)[/QUOTE] no wreszcie! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_19_3.gif[/IMG][/URL][B]Kika9004[/B], brawo!![URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_75.gif[/IMG][/URL]
  22. [B]halgare[/B] i [B]Agmarek[/B], trzymam za Was :thumbs:! Niestety, jeśli chodzi o mnie to nie ma czym się tu chwalić. Paliłam równo od 18-stki, z koleżankami chciałam zobaczyć jak smakują papierosy i tak już smakowałam przez kolejne piętnaście lat.:mad: Też paliłam po dwie paczki dziennie, doszło do tego, że na papierosa budziłam się w nocy, na śniadanie zjadałam papierosa. W czasie reglamentacji koleżanki z klasy przynosiły mi nie wykorzystane przez swoich rodziców kartki na papierosy. A gdy papierosów zabrakło, były pety, a nawet skręty z herbaty. To były zakręcone czasy:diabloti: I tak samo jak Was, dopadł mnie kaszel. Przez zadyszkę trudno mi było dogonić autobus uciekający z przystanku. Ale do tych objawów dochodził najgorszy...cuchnący kapeć z moich ust. Kiedyś podczas spaceru z psem znalazłam na trawniku przykurczoną do ziemi kawkę. A właściwie to mój pies ją znalazł. Kawka dyszała, rozłożyła szeroko skrzydła i nie umiała wzbić się w powietrze. Pomyślałam, że pewnie to mój pies ją poturbował. Postanowiłam więc ją zabrać do domu, aby w spokoju doszła do siebie. Po kilku godzinach zorientowałam się, że kawka była chora, miała na szyi torbiel. Postanowiłam więc iść z nią do weterynarza. A że były to czasy kryzysowe, weterynarz bardzo poruszony moją postawą zaproponował leczenie kawki gratis. Jedynie miałam mu pomagać przytrzymać ptaka podczas zabiegu. No to trzymałam. Kiedy wet schylił się nad ptakiem, zauważyłam jak nagle coś go cofnęło. O zgrozo! To był mój kapeć z ust! Jak ja się wtedy zawstydziłam! [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_13_12v.gif[/IMG][/URL] To zdarzenie było dla mnie przełomowe! To był mój jeden z najpoważniejszych powodów rzucenia palenia. No, były jeszcze inne, np. zdrowotny, religijny, ale to już inna historia. Na szczęście weterynarz nie wystraszył się i leczył moje zwierzaki jeszcze przez kilka kolejnych lat. Teraz mieszka już w Anglii, poprzez NK utrzymuję do dzisiaj z nim kontakt. Ale o tamtym moim wstydzie do dzisiaj nic nie wie. A ja do dzisiaj się wstydzę, gdy tylko o tym kapciu pomyślę. :p a tak wyglądały kartki w tamtych czasach ( ta była na mięso) [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2878/aba550404f.jpg[/IMG]
  23. [quote name='halgre'][B][COLOR=#8b0000]Ja nic nie deklaruje - bo nie mam za grosz silnej woli ! Tyle razy próbowałam, ale to takie trudne [/COLOR][/B][IMG]http://i45.tinypic.com/xekbb8.jpg[/IMG][/QUOTE] [B]halgre[/B], a czy nie znasz takiego powiedzenia, że trening czyni mistrza? A może tym razem by się udało? Może spróbuj? ;) Tu nie chodzi o silną wolę, bo szukając u człowieka uzależnionego silnej woli nikt by pewnie tego palenia nie rzucił. [B]Nikotynizm to jest poważny nałóg[/B] i jeśli nie ma się zbyt uargumentowanej motywacji, aby przestać palić to najzwyklej trzeba sobie w tej walce z nałogiem pomóc. Pytasz jak? A chociażby poprzez kupienie tego e-papierosa. Nie chodzi tu o zastępstwo papierosa tym gadżetem, ale o to, że kupując go coś już ze sobą zrobisz. Już w jakiś sposób wypowiadasz wojnę nałogowi. A postawy są tu najistotniejsze. Natomiast działanie świetnie potrafi nakręcać. No to teraz nie patrz na tę silną wolę tylko idź do sklepu, czy gdzieś tam na allegro i kup sobie tego e-papierosa! Trzymaj go w domu, a on za ciebie rzuci palenie! :ylsuper::diabloti: Czy tak? Oczywiście, że nie. Zaopatrując się w tego e- papierosa musisz wiedzieć, że tak naprawdę to dopiero stawiasz może nie pierwszy raz, ale pierwszy krok w tej walce. E-papieros za Ciebie tego palenia na pewno nie rzuci. Teraz trzeba pomyśleć co dalej? Może się udać na jakąś terapię, może poczytać jakie masz nawyki do zmienienia, może zmienić dietę i styl życia? Co zrobić, aby ułatwić sobie ten pierwszy okres niepalenia? Nikotyna to narkotyk. Paląc papierosy nikotyna obecna jest w Twoim ciele w każdej tkance, w każdej komórce, w każdym włosie, w paznokciach. Aby organizm nie wołał o więcej może by trzeba było go teraz jak najszybciej oczyścić z tej trucizny? Czy wiesz jak to zrobić?...itd., itd. [B]halgre[/B], może zdziwisz się, ale powiem Ci, że palacze z dłuższym stażem palenia łatwiej rzucają ten nałóg niż palacze młodzi. :crazyeye: Młodzi się jeszcze nie napalili, zachwycają się nałogiem. Tymczasem palacz, który pali już wiele lat coraz lepiej rozumie szkodliwość palenia. Coraz więcej szkód odczuwa w swoim organizmie. A to jest już solidna motywacja, aby walczyć z tym nałogiem. Liczą się rozsądne i uzasadnione argumenty, a nie silna wola. A gdy do tego dochodzą fundusze, albo los tych biedaczków, o których zaapelowała tutaj autorka tego wątku to może jednak warto podjąć jeszcze jedną próbę? Ilość nieudanych prób nie świadczy o Twojej słabości tylko dowodzi jak silnym nałogiem jest to palenie papierosów. Nikotyna to potężny środek uzależniający. Choć dostarczana jest w małych dawkach, potrafi bezgranicznie zniewolić dorosłego człowieka. A palacz niestety, najczęściej nie wie co robić dalej, gdy już rzuci to palenie. Nie wie jak dalej postępować, aby po rzuceniu palenia poradzić sobie z tym uzależnieniem. Stąd te porażki, zapewne i stąd tyle nieudanych prób u Ciebie. To nie brak silnej woli, tylko niewiedza. Większość palaczy nie docenia przeciwnika, jakim jest nikotynizm. Ja kiedyś mówiłam, że jak będę tak naprawdę chciała rzucić palenie to je rzucę. A że było mi dobrze z paleniem (chociaż mówiłam i wydawało mi się, że nie) to gdy byłam już nieco starsza wszystko spychałam na brak silnej woli. [B]halgre[/B], namawiam, spróbuj jeszcze raz, ale tym razem przygotuj strategię[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_7_24.gif[/IMG][/URL]
  24. Paolettko, nie rezygnuj! Przyjrzyj się dobrze pieskom - [url]http://images40.fotosik.pl/244/018b142c5b25ac45med.jpg[/url] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_6_1.gif[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...