elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']Nie ;) Ja mam z całą stanowczością mixa, kudły ma coś miedzy tybetem a pudlem z wyglądu i nie linieje. Dodam, że to mix sznaucera, a włos całkiem nie w sznupa poszedł. Albo ma się ten gen, albo nie :lol:[/QUOTE] Żeby było jasne, z tym linieniem to chodzi Wam o włosy leżące na dywanie czy o te, które zostały na szczotce po czesaniu psa? :hmmmm: -
[quote name='jambi_']nie - moim zdaniem nie strzyc! ona jest PIĘKNA! piękna taka, jaka jest i nie mogę zrozumieć dlaczego tak jak piszesz "nikt jej nie chce" :shake: z tego co zrozumiałam jest raczej mała? młoda czy starsza? szajbek czy spokojna? wadę jakąś ukrytą posiada może?[/QUOTE] Mika to bardzo pogodna, roczna sunia (chociaż teraz jest wyciszona bo wczoraj miała sterylkę) i żadnej ukrytej wady nie posiada. To śliczny kundelek i wystarczyło tylko piękne [URL="http://allegro.pl/item1037668205_mika_york_i_west_terier_wysiada.html"]allegro[/URL] zrobione przez DarkWater, aby rozdzwoniły się w jej sprawie telefony. W chwili obecnej chęć adopcji suni zadeklarowało już osiem domków. No i teraz to dopiero mam problem, bo wychodzi na to, że ludziom podoba się opakowanie, a nie środek. Wcale nie wiem, czy mam się cieszyć z tych telefonów czy też nie? No bo kto z tych osób tak naprawdę szuka psa, a kto dekorację do życia? Dlaczego nikt nie zadzwoni w sprawie [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-wystarczy%C5%82o-pi%C4%99%C4%87-dni%21-Lilka-w-DT-teraz-szukamy-DS"]Lilki[/URL], mojej drugiej tymczasowiczki??? Przecież też ma piękne allegro. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_33_7.gif[/IMG]
-
[quote name='Igulec']Pytanie zadałaś Ty w wątku sharp pei ;)[/QUOTE] ja???:crazyeye::crazyeye: O kotach to pisałam już na różnych wątkach, ale słowo daję, tego pytania nie pamiętam. Czy chodzi o wątek sharpejki Czekoladki z naszego schroniska?
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
A ja z całą stanowczością stwierdzam, że Mika linieje. No, w końcu to tylko kundelek. U fryzjera też z nią nie byłam. Wczoraj miała sterylkę, być może przyczyni się to do jeszcze większego jej linienia, nie wiem ??? :niewiem: -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Rodzice, a może właśnie tego pieska zaproponuj komunijnej rodzinie? [quote name='Dogo07']Z tego samego schroniska w woj. wielkopolskim co ta słodka mała kudłata sunia z pycholkiem między kratami, jest jeszcze taki kudłaczek, podobnej wielkości. Piesek, 3 latka, spokojny, przyjazny, typ kanapowca.[/IMG][/QUOTE] wielkopolskie to przecież Poznań [quote name='matrioszka2']Jaki ten kanapowiec czyściutki ![/QUOTE] czyściutka akurat na komunię -
[quote name='Igulec']dziewczyny, w jakimś wątku widziałam info o talonach na sterylki, ktoś miał jakieś wątpliwości, pytania... jak ktoś chce, abym jasno wyjaśniła, jak to działa w Inowrocławiu, proszę o pw - nie chcę zaśmiecać wątku.[/QUOTE] Schronisko w Inowrocławiu to nie tylko psy, są tam również koty więc chyba tak bardzo wątku to znowu nie zaśmiecasz. ;) A pytanie, o ile dobrze pamiętam, dotyczyło kotki z tematu Bazyliszek, ale tam trzeba poczekać na decyzję właścicielki.
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='rodzice']domek potrzebuje pieska na prezent na komunie więc raczej nie chcą czekać , wiem ze tydzień wchodzi w grę . To może nasza miss kudłaczy? Mika jutro ma sterylkę, więc w tygodniu by się zmieściła. Od Poznania daleko też nie mieszka, bo w Inowrocławiu. Do dzieci doskonale pasuje, bo to wesoły psiak w typie terierka tybetańskiego, przetestowany ;) na mojej córce. Myślę, że w domu bez dzieci sunia nawet by się nudziła. Tylko jest problem, bo jest niesforna. Uwielbia przebywać na dworze, wracając ze spacerków do domu nie chce się dać złapać. Dlatego na spacery trzeba zaopatrzyć się w długą linkę, ale skoro ta rodzina ma domek z ogrodem to nie widzę problemu, bo Mika będzie mogła wybierać, gdzie chce przebywać. http://allegro.pl/item1037668205_mika_york_i_west_terier_wysiada.html -
Porzucona,niepełnosprawna sunia.Juz w nowym domu, hurral
elinka replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Melduję się na wątku. Niestety, sama niewiele mogłabym suni pomóc bo obecnie pod opieką mam dwie tymczasowiczki + swojego psa, ale ufam, że Misia już niebawem pojedzie do Pani Teresy. :loveu::loveu: -
[quote name='jambi_'] :crazyeye: chcesz powiedzieć, że ta piękność tak wygląda [B]przed[/B] fryzjerem ... ???[/QUOTE] dokładnie o to mi chodziło ;) [quote name='Agnieszka Co.']Ona jest typu PON i wg mnie cięcie jej na np. sznaucerka odbierze jej dużo wdzięku. Jest cudna taka puchata![/QUOTE] na PON-a to Mika jest za mała, stawiam tu raczej na teriera tybetańskiego [quote name='jambi_']nie nie nie! ja wcale nie twierdzę, że ją nalezy strzyc - wręcz przeciwnie! ja bym jej nie strzygła :) ona jest cuudna![/QUOTE] czyli lepiej Miki nie strzyc??? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_1_19.gif[/IMG] [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/4196/mika59.jpg[/IMG] Mi też się wydaje, że Mika nie potrzebuje strzyżenia. Ona jest śliczna taka jaka jest teraz. Tylko dlaczego tej suni nikt nie chce?:placz: :niewiem: Miki zatrzymać, niestety nie mogę (ze względu na stan mojego zdrowia), a w tej chwili mam jeszcze na tymczasie [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-wystarczy%C5%82o-pi%C4%99%C4%87-dni%21-Lilka-w-DT-teraz-szukamy-DS"]Lilkę[/URL] no i swoją Loulę. A mieszkam niestety, tylko w bloku. Do tego ciągle brakuje mi czasu, aby założyć dziewczynie wątek. No, ale może jutro?
-
[quote name='matrioszka2']No okej, ale kto to organizuje i od kogo trzeba zacząć, żeby doprowadzić do takiej imprezy ?[/QUOTE] U nas wszystkim zajmuje się schron. Wiem tylko, że decyzja o festynie zapadła w magistracie, ale gdybyś chciała dowiedzieć się jak to dokładnie u nas się organizowało to śmiało możesz dzwonić z pytaniami do naszego weta. To bardzo sympatyczny i przyjaźnie nastawiony do Dogomanii człowiek, na pewno udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi. Wstępnie mogę powiedzieć, że wet jest przeciwny zabieraniu na ten festyn piesków ze schroniska bo cały ten zgiełk, zamieszanie i wszyscy chcący nagle głaskać pieski to tylko niepotrzebny stres dla psów. Tym bardziej, że u nas nie ma jeszcze wolontariatu i psy nie są przyzwyczajone do wyprowadzania na spacery. Schronisko przygotowało już na festyn zdjęcia psów, plakaty, ulotki. Co jeszcze to nie wiem, w razie czego zaoferowałam swoją pomoc, a gdyby jakiś pies był jednak na festynie to babcia Bazyliszek już szyje psom chusty "szukam domu". Telefon do weta podany jest na stronie schronu [URL]http://www.schronisko.cowinie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=41[/URL]
-
[quote name='matrioszka2']Tak mi przyszło do głowy ... Nieraz widziałam w TV... czytałam gdzieś, oglądałam na zdjęciach w gazetach, necie (kurcze, nie wiem gdzie) że są takie akcje ,że bierze się kilka psów ze schroniska i prezentuje, celem znalezienia domku.Nie wiem, czy to na jakichś miejskich festynach ,wystawach, targach ... Ktoś wie ?[/QUOTE] nie czytałam wątku bo tu aż 384 strony, nie wiem też o co dokładnie chodzi, ale jeśli ta informacja na coś się przyda to w Inowrocławiu 22 maja odbędzie się taki festyn na rzecz naszego schroniska [SIZE=1](po raz pierwszy)[/SIZE].
-
[quote name='Monika.D']Pomysł z kalendarzem bardzo fajny. Ale wydaje mi się - tak ja ktoś już pisał - że ludzie niechętnie kupią kalendarz, gdzie przez cały miesiąc trzeba patrzeć na wychudzonego / zabiedzonego pieska... Ale powinny takie zdjęcia się na nim znaleźć - porównania przed i po. Więc może dwa w jednym na stronie. Duże zdjęcie pieska po i w rogu małe przed...[/QUOTE] z obydwoma zdjęciami na jednej stronie to dobry pomysł :happy1: [SIZE=1](ja też po kalendarz ustawiam się w kolejce)[/SIZE]
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='mshume']Elinka, ja się w niej zakochałam, nowa Miss Kudłaczy normalnie (pierwsza Vice Miss to Zdrapka od E-S). Według mnie ona jest mocno w typie cotton de tulear, nie uważasz?Moj sąsiad ma Interchampiona, kropka w kropke jak Mika :) Przykładowa fotka z netu: http://www.dogbreedinfo.com/images17/CotonDeTulearSultan7Months.JPG Cottony mają nieco krótsze nóżki, są mniejsze, no i Mika w szacie ma trochę domieszki z yorka, ale poza tym to kropka w kropkę ;) . . . . więcej zdjęć Miki już wkrótce będzie można zobaczyć na wątku suni [quote name='leni356']Elinka, masz teraz trójkę futrzaków? :) Jej, jak dobrze że będzie sterylka.. Spoko! Wszystkie trzy to dziewczyny i już po cieczkach. A w kalendarzu już zapisane są na ciachanko -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='mshume']Mika jest cudna:loveu:, to chyba ta sunia co byla w twoim miejscowym schronie? Ile Mika ma w kłębie i ile waży ? Tak, to ta sama sunia. Dwa tygodnie temu została zaadoptowana ze schroniska, niestety, Mika nie lubi kotów, goni kota swoich państwa, trzeba więc poszukać jej domek bez kota. Mika ma jeden rok, waży około 5-6kg (ale zapewne przytyje, bo w tej chwili to same futro, skóra i kości), w kłębie ma 35cm, w tym tygodniu zostanie wysterylizowana. Jest słodziutkim, wesołym psiakiem, uwielbia spacery i głaskanie. Obecnie uczy się w domku zachować czystość. -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Moja tymczasowiczka Mika :loveu:. Sunia nie ma jeszcze wątku. Dziewczyna ma ok. roku, jest słodziakiem, lubi dzieci, koty mniej. :kociak: . -
[quote name='anita_happy']znajoma to moja osobista rodzicielka :/ happy-mamas jak adoptuje cokolwiek to ja strace tymczas :/ ale powiem jej, ze jest kopia Dyzia ... taki tymczas jak u mamas to skarb... drukniemy foto i bedzie informowac pacjetów :)[/QUOTE] Przepraszam, że trochę tutaj offujemy, ale Mika nie ma jeszcze swojego wątku. :oops: Anito, ale czy u Twojej mamy to miałby być DS dla Miki? Może przejdźmy na PW?
-
[quote name='anita_happy']znam taką jedną...ale jak jej podesle te zdjecia pięknoty to stracce tymczas :/ co robic...ech[/QUOTE] anitko, jak najbardziej podeślij znajomej zdjęcia Miki, bo sunia z wytęsknieniem marzy o swoim domku :smile:
-
[quote name='Monika.D']Dziękuję :) Trafił mi się wspaniały psiak i nie tylko z wyglądu :)[/QUOTE] Moniko, gdyby ktoś pozazdrościł Ci Dyzia to ja mam na tymczasie wierną jego kopię Mikę, ale u fryzjera jeszcze nie była ;) [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/4153/mika003.jpg[/IMG] . [URL="http://img15.imageshack.us/img15/9614/mika024.jpg"][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9614/mika024.jpg[/IMG] [/URL]
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
elinka replied to evel's topic in Foto Blogi
wkrótce tu zajrzę i poczytam [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/15/15_1_70v.gif[/IMG] -
Trudna " właścicielka" co zrobić??
elinka replied to Bazyliszek's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Bazyliszek']Tylko nie wiem czy właścicielka mi ją odda to jednak kawałek drogi a nie chce mi dać ani jej ani małych :angryy:[/QUOTE] Jeżeli właścicielka nie da kotki to o sterylizacji trzeba będzie pewnie zapomnieć no bo przecież weterynarz do Racławek z narzędziami do sterylizacji nie pojedzie. Pozostanie tylko złapanie kotki bez pytania tej kobiety o zgodę, a po sterylizacji można by kotkę odwieźć z powrotem na ich podwórko. Ale na to potrzeba by dużej determinacji i dobrze zorganizowanego działania. Łatwiej chyba byłoby się dogadać z tą właścicielką, może Twoja koleżanka zdoła przekonać tę kobietę o słuszności zrobienia kotce sterylki? Na przykład może powiedzieć tej kobiecie, że zaoszczędzi ona na jedzeniu, bo miałaby mniej kotów do karmienia, a i zabijać więcej by już nie musiała. -
Trudna " właścicielka" co zrobić??
elinka replied to Bazyliszek's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Bazyliszek']Talony na sterylizację są tylko dla kotów z Inowrocławia a ta kotka jest z Racławek pod Chojnicami :roll:[/QUOTE] ale gdybyś przywiozła ją na sterylkę do Inowrocławia to kotka będzie z Inowrocławia ;) -
Trudna " właścicielka" co zrobić??
elinka replied to Bazyliszek's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Bazyliszek']Temat na miau już jest :cool3: Kontakt słaby poznałam tą kobietę w sobotę a teraz już jestem w domu jednak mam telefon do znajomej ;) Mamusie na sterylizację może uda mi się zabrać ale [B]nie ma pieniędzy na to[/B]... A mnie bardziej martwią te kocięta mam nadzieje że nie przyjdzie jej do głowy zmniejszyć ich liczby przez topienie....:angryy: Mamusia jest tri więc pewnie by domek znalazła kociaki też bo są 3 rudaski jeden tri i 2 szaro- białe....[/QUOTE] a może by na sterylkę mamy znalazł się talon z fundacji? -
[quote name='matrioszka2']Elinko kochana, daj tu linki do najmilejszych, najweselszych fotek Lilki, żeby dziewczyny nie szukały ;)[/QUOTE] oto wybrane zdjęcia Lilki [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_13.gif[/IMG] [url]http://img9.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=kopialilka271.jpg[/url]