elinka
Members-
Posts
3582 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elinka
-
[quote name='Szarotka']Groszek na lato popros o slomkowy :):)[/QUOTE] to jest znakomity pomysł! tylko, że Groszek od teraz na widok kapeluszy zapewne :scared: [quote name='Monika z Katowic']:eviltong: I jeszcze jeden, jeszcze raz... Znowu dubel! :eviltong:[/QUOTE] A ja już wiem dlaczego tyle dubli! :multi: Dogo tymi dublami próbuje wynagrodzić mulenie i pisze za nas posty. :diabloti:
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='esperanza']proserpine mailem wyślę namiary na Karolinę. Zadzwoń do niej proszę jutro i umów się. Daj także znać elince, o której będzie przekazanie małej, ponieważ chciałabym by była przy tym- musi anulować umowę adopcyjną Trzymam kciuki i będę pod telefonem w razie pytań.[/QUOTE] esperanzo, na jaki adres mam wysłać tę anulowaną umowę? -
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
mshume, tu też link nie działa [IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/wink333.gif[/IMG] -
[URL]http://i44.tinypic.com/i2rt40.jpg[/URL] - najbardziej podoba mi się zajączek Dafne [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_33_1.gif[/IMG]
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Widzisz [B]proserpine[/B], Cleo tak się zachowuje, bo jest zazdrosna. Wcześniej skupiałaś tylko na niej uwagę, a teraz w Waszym domu pojawił się ten "okropny pies". Jeżeli na przykład w trakcie głaskania kota pozwolisz Nashy wpychać się pod ręce i odciągać Cię od kici, Cleo to zrozumie jako odtrącenie i wkrótce odsunie się od Ciebie. Wasze wspólne relacje ulegną pogorszeniu, kot zacznie w domu żyć swoim samotnym życiem. Będzie też z większą zawziętością atakować Nashę. Takie same zachowanie obserwowałam u naszej Kici. Kotka przez obecność nowego mieszkańca w domu nagle poczuła, że utraciła swoją dotychczasową pozycję. Musisz się postarać, aby Nasha nie czuła się odtrącona, przede wszystkim nie zmieniaj starych zwyczajów w domu. Jeżeli możesz to postaraj się, aby kot nadal mógł spać z Tobą w łóżku. Cały dzień kicia może sobie obserwować Nashę, kręcić się po domu, ale przypuszczam, że spanie obok swej Pańci jest dla niej podstawą egzystencji. Nasza Kicia pewnie by się rozchorowała, gdyby moja mama pewnej nocy przestała dzielić się z kotką swoją poduszką. Weź Cleo do łóżka, a Nashy przykaż, aby grzecznie leżała na dole obok Twojego łóżka.To Nasha musi się teraz do Was dostosować, nie kot. Nasha przy łóżku spać już umie, więc nie powinno być z tym problemu. Zobaczysz, po chwili zerkania i sarkania na siebie zwierzaki na pewno się uspokoją i ułożą grzecznie do spania. Może nawet przez pierwszą chwilę będziesz musiała oba zwierzaki przytrzymać siłą, aby im pokazać o co chodzi, ale wystarczy tylko ten jeden raz. Zobaczysz, na następną noc, gdy Nasha będzie już sobie smacznie spać na legowisku, kot sam przyjdzie do Twojego łóżka. A wtedy nic się nie zmieni, Cleo będzie nadal pewna swojej pozycji w domu. No i kotka będzie nadal szczęśliwa. -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[B]prosperine[/B], jest tak jak podejrzewałam, Cleo na swoim terytorium nie akceptuje Nashy. Niestety, nie ma na to innego sposobu jak tylko czas. Dopóki kotka nie przyzwyczai się do psa, musisz przewidywać sytuacje i chronić Nashę przed ewentualnymi atakami kota. Kicia moich rodziców już tak od pół roku burczy, syczy i próbuje atakować Loulę. Kiedy Loula była u rodziców przez tydzień na wakacjach, napięcie pomiędzy kotem i psem może trochę zmalało, ale i tak Kicia na Loulę burczała. No, ale Nasha jest w lepszej sytuacji, bo mieszka z kotkiem pod jednym dachem. Myślę, że po czasie kotka przyzwyczai się do Nashy przynajmniej na tyle, że nie będziesz musiała już ich pilnować, kotka przestanie przeganiać sunię i grozić jej pazurkami. Oczywiście, nie dawaj kici do poznania, że ją obserwujesz, bo stanie się pewniejsza. Po prostu patrz trzecim okiem na to wspólne pożycie kota z psem.:kociak: -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
[quote name='esperanza']Cieszę się, że przekazanie przebiegło pozytywnie. Dziękuję, że tam byłaś.[/QUOTE] Nie ma za co.;) Przynajmniej jakoś mogłam odrobić swój dług, że nie wzięłam Elipsy ponownie na DT -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
esperanzo, byłam przy przekazaniu Elipsy, anulacja umowy załatwiona.;) Powiem jedno, Elipsa u Karoliny miała dobrą opiekę. Jest śliczna, od pobytu u mnie na tymczasie sporo podrosła no i jest to niespożyty wulkan energii. A najbardziej zainteresowana była reklamówką ze smakołykami, które na przełamanie pierwszych lodów przywiozła jej proserpine. -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
w razie czego podaję mój numer telefonu 660 815 112 -
Ewo, dziękuję za wyjaśnienie problemu. Teraz już wiem co kupić. Oczywiście kupię Trixie. Moja sunia jest czarna, więc najładniej będzie jej we wzorze [URL="http://www.kuchniapupila.pl/pies/akcesoria/szelki_smycze/trixie_hearts_uprzaz_dla_psa,p972858272"]Hearts[/URL]. A kolorowy problem dagi2508 doskonale rozumiem, mi wybranie koloru szeleczek zabrało cały tydzień![IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_4.gif[/IMG]
-
[quote name='matrioszka2']Lilka z Nowodworu http://i50.tinypic.com/2ij6t5w.jpg W czwartek jedzie do DT do elinki.Inowrocław. Kawał drogi, ale nowe horyzonty się przed nią otwierają. Dziękujemy Ci, elinko. Ależ ja nic takiego nie robię. Taki mikro piesek zawsze się jakoś do mieszkania wciśnie. :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ale tak na poważnie to trzeba podziękować wszystkim tym, którzy w tej chwili pomagają Lilce swoim zaangażowaniem i groszem, aby sunia mogła wyjść ze schronu i aby mogła dojechać do DT. Matrioszka, a Tobie dziękujemy za wypożyczenie męża.
-
Kudłacze w potrzebie - wątek dyskusyjny - PROSZĘ O NIE CYTOWANIE ZDJĘĆ
elinka replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[quote name='ata']Sorki, a ja myślałam, że to dziecko z olbrzymią kura biegnie na smyczy:roflt: a to heca! rzeczywiście wygląda jak kura. Tylko kto z kurą biega na smyczy??? -
no niestety, to nie jest piesek tych Państwa :-(
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Na chorobę lokomocyjną dla psów jest bardzo dobry lek [URL="http://www.vetopedia.pl/odpowiedz1368-Cerenia-_jak_dozowac.html"]Cerenia[/URL]. Są to małe tabletki, na godzinę przed podróżą trzeba podać ją zwierzęciu, działa 12 godzin. -
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
Belgomaniacką pomocą to tu nie posłużę, ale co do psa i kota to miałam okazję ostatnio obserwować takie zapoznanie się zwierzaków ze sobą (moja tymczasowiczka Maja kontra 9-letnia domowa Kicia moich rodziców ) i chyba Ci poradzę, abyś dała zwierzakom czas na wzajemne poznanie siebie na wzajem. Na początku przytrzymaj Elipsę, aby zobaczyć jak zareaguje na kota i czy się na niego nie rzuci, ale znając życie to raczej Elipsę będziesz musiała chronić przed kotem. Kot, jako stary rezydent nie lubi nowych zwierząt w domu i nowo przybyłemu psu się nie da. Prawdopodobnie kot będzie burczał i fukał na sunię. Nie martw się, Elipsa go nie zje. Raczej musisz uważać, aby , gdy Elipsa podbiegnie do kota, kot nie pacnął dziewczyny pazurem, bo mruczek może nawet dotkliwie zranić takiego rozbawionego pieska. Elipsa na pewno bardzo szybko zrozumie co w kwestii tej znajomości ma kot jej do powiedzenia i prawdopodobnie w dalszym ich wspólnym pożyciu będzie już kota omijać dużym łukiem. A kiedyś może będzie tak: :dog: + :kociak: = :buzi: -
Właśnie wysłałam zmartwionym Państwu link do tego wątku. Mam nadzieję, że to są jego właściciele.:kciuki:
-
Kiedy wysyłałam do DS Maję, mówiłam sobie, że w najbliższym czasie żadnego psa na DT już nie będę brała. No i zobaczyłam tę suczkę. Watek Lilki: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-miA-oA-AE-wystarczyA-o-piAE-AE-dni?p=14223179#post14223179[/URL]
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
esperanzo, wyczyść skrzynkę ;) -
Około dwóch tygodni temu w Inowrocławiu zaginął podobny do tego spanielek. Może ktoś go ukradł i wywiózł do Bydgoszczy?
-
Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!
elinka replied to Lilmo's topic in Już w nowym domu
To świetna wiadomość! Przyznam, że po Mai chwilowo nie chciałam przyjmować Elipsy lub w ogóle jakiegokolwiek psa na DT, ale skoro Elipsa pojedzie do Gdańska to jestem spokojniejsza i bardzo się cieszę. :multi: