-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
[Gdynia] Zlikwidowana pseudohodowla, szczeniaki czekają!
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Betbet']czy cuś zostało jeszcze bez DT?[/quote] Na pewno dwa szczeniaki ([przynajmniej tak było w sobotę), ale z tego co mówiła Natalia są leczone i nie mogą iść na tymczas. Chyba że było to tylko odstraszanie dwóch wybitnie nieodpowiedzialnych pań, które uparły się że muszą je mieć:diabloti: -
Jasne :) a gdzie jest psiak w takim razie?
-
Poza tym w przypadku takiej skomasowanej fundacji byłby problem, na którego psa przeznaczyć fundacyjne pieniądze. Niby można prosić o wpłaty z dopiskiem na konkretnego zwierzaka, ale już w mniejszych organizacjach czasami robi się z tego bałagan, a jak by to dopiero wyglądało przy takiej olbrzymiej, która zebrałaby wszystkie psiaki ogłaszane obecnie na dogo.
-
[Gdynia] TONIK starszy jamnik długowłosy czeka na cud!
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Dodałam na gumtree.pl, anonseogloszenia.pl, anonse.com Z tego ostatniego adresu miniogłoszenie Salvy będzie również w drukowanej wersji gazety w najbliższy oraz przyszły czwartek. -
W takich przypadkach, kiedy mamy skrajności - z jednej strony polskie przetrzymywanie po schroniskach chorych psów czasem na siłę, byle tylko nie uśpić, z drugiej strony masowe eutanazje pety - zawsze problemem nie do rozwiązania wydaje się ustanowienie kompetentnych ludzi, którzy umieliby podejmować rozsądne decyzje. Błędne jest traktowanie wszystkich psów według jednego wzoru, terminarza, ile którego można trzymać. Podobna sytuacja jest u nas z psami agresywnymi, też ciągle brakuje, bardzo brakuje ludzi którzy potrafiliby ocenić adopcyjność psa pod tym kątem. Żadna z dwóch skrajności nie jest dobra. Pytanie tylko gdzie są fachowcy, którzy będą dokonywali wyboru patrząc indywidualnie na każdego psa... i ile by to kosztowało... i mamy odpowiedź.
-
Strasznie przykro czytać takie artykuły... zwłaszcza biorąc pod uwagę ile czasu i energii wszyscy tracimy na tłumaczenie gdzie się da że rasowy=rodowodowy, a później okazuje się że niejeden pies bez papierów urodził się w lepszych warunkach niż psy z legalnej hodowli pani z ZK. Czuję teraz taki niesmak... cholera, my się produkujemy, walczymy o poprawę losu bezdomnych i porzuconych psów, a okazuje się że to nie tylko menele męczą swoje psy, równie dobrze robią to wysoko postawieni działacze. Szkoda słów. Działalność tej pani jest po prostu obrzydliwa i szlag mnie trafia na myśl, jak ciężko ruszyć własnie takich ludzi. Z koneksjami, wpływami, przyjaciółmi na stanowiskach.
-
Dąbrówkowe hipopotamki......Maja DOMY.Str 4-oto co z nich wyrosło:)
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
A weźmiesz mnie ze sobą w środę? :diabloti: (ja z Białej Rzeki, niedaleko Auchana). -
Dąbrówkowe hipopotamki......Maja DOMY.Str 4-oto co z nich wyrosło:)
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Fiks']Trzymam kciuki! Byłam w Dąbrówce dopiero dwa razy. Ale mam nadzieję, że będę jeździła częściej i regularnie. Jeżdzę do południa. Mogę kogoś zabrać. Początek trasy z Rumi :cool3: Dla hipcia kochanego i udanego domku![/quote] Fiks, to może my sąsiadki jesteśmy? :cool1: Daj znać jak będziesz się wybierała :) -
Uwaga! Likaon w schronisku.Dabrówka k/Wejherowa MA DOM
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Ale ktoś ma teraz fajną hienę, sąsiedzi się pewnie dziwią :evil_lol: -
O matko, te zdjęcia trafiają prosto w serce :-( Piękny, młody psiak w najradośniejszym wieku życia i siedzi za kratami. Mogę napisać tekst do ogłoszeń, tylko poproszę jeszcze raz zebrane w jednym poście zwięźle wszystko co o nim wiadomo.
-
Kaja- brązowy pudel ma dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D [ Gdynia ]
pinkmoon replied to Atkaaaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Energy']Czy jest szansa, że dt zmieni się w ds??? Zdjęcia super:lol:[/quote] Jak mam silne przeczucie że tak będzie :diabloti: chociaż oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma. -
Dąbrówkowe hipopotamki......Maja DOMY.Str 4-oto co z nich wyrosło:)
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Przypominam że ja też czekam na następną wycieczkę Dąbrówkową :roll: czy Fiks jeździ tam z Brązową czy tylko pomaga w ogłoszeniach? Ja bym bardzo chciała się tam wybrać, ale jeśli teraz jest nacisk na robienie zdjęć i ogłaszanie, to nie ma sensu żebym się w pojedynkę wybierała. Do tego dochodzi ciężki dojazd (haha, chyba że jutro zdam prawo jazdy i będę mogła sobie jeździć kiedy chcę, niezależnie od komunikacji miejskiej :evil_lol:) -
Dziękuję Ada :) Zapomniałam dodać że Kosia ma też allegro, które zrobił Whitey :diabloti:
-
Jeśli nie jest to podobieństwo rzucające się momentalnie w oczy - a tak wynika z wypowiedzi Sebriel, i na moje także z fotek - to nie ma co się na siłę w niej bulla doszukiwać. Czasami w ten sposób mozna bardziej psu zaszkodzić niż pomóc.
-
Musashi takie groźne imię, a chłopak tak niewinnie wygląda... ;)
-
[quote name='Soema']Niby tak.. ale przeważnie są inne osoby z okolic, są spotkania, rozmowy telefoniczne.. Nie da się wszystkich sprawdzić, ale to sporo ułatwia. Poza tym z niektórych postów wynika, czy ktoś chodzi do szkoły, odrabia lekcje etc.. A nie wszyscy wszystko czytają.[/quote] Dlatego właśnie proponowałam utworzyć listę "białych kwiatków" ;) czyli osób sprawdzonych i zaufanych, ale jak na razie pomysł nie spotkał się ze zbyt wielkim entuzjazmem. Oczywiście nadal możemy polegać na wewnętrznych ustaleniach i polecaniu przez znajome osoby, po prostu wydawało mi się że łatwiej będzie to ogarnąć jeśli będzie gdzieś zapisane.
-
Niestety nie dostałam odpowiedzi z TOZ-u, a na dogo nie odezwał się nikt z okolicy kto mógłby sprawdzić to miejsce.
-
Sunia jest śliczna, ale może w tym wypadku lepiej nie ogłaszać jej jako cokolwiego wspólnego z astem, jako uroczego kundelka chyba łatwiej ją będzie wyadoptować ;)
-
[quote name='Poker']Przy okazji tej paskudnej sytuacji pojawiają się tematy pochodne. Nie widze niczego złego,jeżeli DT oczekuje zwrotu poniesionych kosztów za utrzymanie i leczenie psa, natomiast nie pobiera opłat za własną prac.Nie każdego kto ma dobre serce i może być świetnym DT stać na ponoszenie kosztów. Można nie godzić się na takie DT,ale wtedy nie będzie ich prawie w ogóle. Informuję,że sama jestem DT ,nigdy nie prosiłam o wsparcie finansowe, co najwyżej robię bazarki . Nie widzę tez niczego złego w tym,że są hoteliki z miejscami dla dogomaniackich psów z rabatami dla nich.Te hotele są często sa jedynym źródłem utrzymania rodziny.Z takich możemy i nie musimy korzystać.To jest NASZ wybór. I kolejna sprawa , o której pisałam już wielokrotnie.Uważam ,że DS POWINNY zwracać jakieś koszty, np.szczepień sterylizacji, częściowo, jeżeli leczenie było kosztowne, transportu. A dlaczego tak uważam? Bo to co się dostaje za darmo, tego się na ogół nie szanuje. Szczepienia czy sterylizację nowy DS też musiałby zrobić. DS nie może mieć poczucia ,że robi łaskę,że bierze psa, on musi być wdzięczny z tego powodu,że właśnie jego spotkały szczęscie i zaszczyt powierzenia mu psa , a za szczęście się płaci. Pieniądze od DS powinny oczywiście być przeznaczone do dalszej pomocy bidom ,a nie do kieszeni DT. Mamy coraz mniej pieniędzy , a nieszczęść coraz więcej, skąd na to brać?? Powiem szczerze,że bardzo często DSy, którym powierzam moje tymczasiki coś dają za psa i dzięki temu mam na następnego. Jak jestem na wizycie przedadopcyjnej to zawsze pokreślam,że pies jest leczony , utrzymywany za pieniądze wpłacane przez ludzi dobrej woli.Na ogół udaje mi sie tak poprowadzić rozmowę,że ludzie sami deklarują chęć wpłaty pieniędzy za psa, oczywiście nie mi. Niektóre " moje DS" dają piękne rzeczy na bazarki, czasem dostaję butelkę super wina, aniołki, książeczki o dobrym sercu.Czy ja się w ten sposób bogacę??Myślę,że nie.[/quote] Myślę że Poker bardzo dobrze podsumowała sprawę, nie możemy teraz robić nagonki na wszystkie płatne tymczasy, to byłoby bez sensu. Mnóstwo z tych osób robi świetną robotę, i nie widzę nic zdrożnego w braniu za to pieniędzy - jeśli albo jest to zwrot kosztów, albo nadwyżka jest przeznaczana na pomoc innym psom. Hoteliki dla psów też są jak dla mnie dobrą opcją, tutaj musimy pamiętać że po pierwsze są ludzie którzy z tego żyją, po drugie że w wielu miejscach psiaki wyciągnięte ze schronisk mają duże zniżki.