-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Ciekawe jak będą wyglądały te częste odwiedziny, skoro powodem pozbycia się psa jest to, że nie możecie przebywać w jego pobliżu z uwagi na bardzo silną i ciężką alergię :siara: Nie wierzę w ten nowy dom z ogrodem. Może uwierzyłabym przedtem, zanim zaczęłam mieć do czynienia z bezdomnymi zwierzętami i porzucającymi je ludźmi. Ale tylko w ostatnim miesiącu była sprawa astka Hadesa, któremu najpierw szukano nowego domu, potem od razu po nieprzychylnych komentarzach na forum właściciele wycofali się i napisali ze pies zostanie z nimi... a dwa tygodnie później trafił "anonimowo" do schroniska. Nawet jeśli faktycznie ktoś go teraz przygarnął - w co wątpię - to znając realia nie ma gwarancji że zagrzeje tam miejsce na dłużej. Ile to psów trafia do schronisk oddanych przez ludzi, którzy najpierw z litości przejęli psa po znajomych czy rodzinie, a potem okazało się że jednak to za duży kłopot... Brązowa rozglądaj się za tym małym w schronisku, mam smutne przeczucie że możesz go jeszcze spotkać.
-
Kiedyś był owczarkiem - Moon za TM...
pinkmoon replied to Frotka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Patrząc na takie zdjęcia można tylko się cieszyć, że warto było spróbować pomóc temu psu:) Moon wygląda wspaniale:multi: A jak z jego psychiką, poweselał? -
A może w ogóle zlikwidujemy pieniądze na świecie i wszyscy będą robili tylko to, co lubią, i dawali sobie wszystko za darmo :cool1: Takich "mądrości" to już dawno nie czytałam. Powiedz pisarzom, żeby nie brali pieniędzy od wydawnictw. Aktorom, żeby nie żądali wynagrodzenia od studiów filmowych. Rolnikom, żeby swoje wyroby rozdawali na rynku za darmo. Wtedy na pewno będziesz miała gwarancje, że wszyscy swoja pracę wykonują z radością i z dobrej woli i potrzeby serca :cool1:
-
A babcia najlepiej troszkę już głucha, to będzie niewrażliwa na małą :evil_lol:
-
Aha, czyli pies raz wyrwany ze schroniska straci dom po raz kolejny. Czy ludzie którzy Ci go wyadoptowali już o tym wiedzą? Z jakiego schroniska go wzięłaś? Poza tym alergia widzę rośnie w błyskawicznym tempie, w pierwszym poście było to chodzenie i kichanie, teraz mamy już astmę oskrzelową. Nie zamierzam tutaj podważać Twojej wiarygodności, nie zarzucam Ci mówienia nieprawdy, ale osobiście mam taką zasadę że jak coś piszę czy mówię, to od razu mówię wprost o co chodzi, a nie zaczynam dawkować informacje po kawałku, żeby - jeśli okażą się za mało dramatyczne - mieć zawsze w zanadrzu coś do dodania.
-
A pies jest u was od szczeniaka? Bo jeśli tak to naprawdę bardzo ciekawi mnie, że 2 lata zabrała wam dedukcja co też może być alergenem. (Btw, rozumiem że oprócz psa masz sterylne mieszkanie, bez kurzu, dywanów, pluszowych maskotek, itd, tak?) Zresztą po co ja się tu produkuję, kto chce się psa pozbyć ten zrobi to i tak. Czy szukałaś mu już nowego domu w innych miejscach, dałaś jakieś ogłoszenia?
-
[Gdynia] SONAR basset hound czeka na nowy dom! Ma dom.
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Dziwne, bo z tego co zrozumiałam to on był już praktycznie zarezerwowany. Kto to widział takie psy w schroniskach :shake: Lepiej popatrzeć na Sonara na zielonej trawce ;) [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/P9043319.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/P9043306.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/P9043305.jpg[/IMG] taki jestem wielki jak się postaram [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/P9043329.jpg[/IMG] a tutaj ulubiona fotka, pies z mina wampira idioty:evil_lol: [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/P9043297.jpg[/IMG] -
[Gdynia] DEMON szczenię pitbull od lata bez domu. Ma dom
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Oba maluchy mają u mnie alegratkę. -
Ech :shake: i przez ten cały czas kiedy się wychowywał z dzieckiem to żadnej alergii nie było albo nie przeszkadzała, tak? :p
-
[Gdynia] SONAR basset hound czeka na nowy dom! Ma dom.
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
A przecież na niego mieli być chętni zaraz po zakończeniu kwarantanny, zrezygnowali? -
[quote name='Basia Z.']Ja psy rasowe kocham tak samo jak kundle i tak samo im współczuję. Też kiedyś marzyłam o pięknym rasowym psie konkretnej rasy ale jak patrzę w oczy sieroty, który nie rozumie dlaczego jest gorszy i niechciany to wiem, że nie zrealizuję swojego marzenia, bo sumienie mi nie pozwoli. I proszę mi nie mówić, że "rasy po coś zostały stworzone", proszę mówić to tym debilom co je hodują i kupują niby z miłości do tej właśnie konkretnej rasy i żeby żyły zgodnie z przeznaczeniem. Wystarczy sie przejść po osiedlach i popatrzeć jak husky siedzą na balkonach półtora metra na metr i wzdychają do trawnika albo wychodzą na spacerek na metrowej smyczy dookoła bloku. Spasione beagle przychodzą do mnie obcinać poprzerastane pazury - psy, które powinny dużo biegać. I to są psy rodowodowe z hodowli. Więc pytam sie kto tym ludziom te psy sprzedał w takie warunki? Kim jest hodowca z rzeszony w związku - miłośnikiem rasy ?[/quote] Problem jest taki, że z Twoich postów - i w tym, i w innych wątkach - wynika jasno, że jesteś przeciwna wszystkim psom rasowym, bo zabierają miejsce kundelkom. I wszystkich hodowców oraz posiadaczy wrzucasz do jednego worka. Pani opisana w artykule którego dotyczy ten wątek faktycznie swoim działaniem przynosi wstyd zarówno Związkowi Kynologicznemu jak i wszystkim hodowcom niezależnie od organizacji - ale z tego powodu nie możesz pisać że każdy hodowca to debil, któremu zależy tylko na pieniądzach. To taki sam stereotyp jak to, że każdy właściciel amstaffa to dresiarz szpanujący przez kolegami dzielnicy a każda kobieta która ma yorka czy maltańczyka to słodka idiotka barbie.
-
Cześć :) miło czytać psie historie, które tak dobrze się kończą... Jami jest śliczna! A skoro do tego ma taki charakter, to więcej chyba chcieć od psa nie można ;)
-
Poznań - młoda, trochę akitowata Tarta już w swoim domu!
pinkmoon replied to Iwona&Wiki's topic in Już w nowym domu
Super że u Tartolinki takie postępy :) chociaż... trudno mi ją sobie wyobrazić spokojną :diabloti: -
To już któryś wątek z kolei, na którym Basia Z. występuje bardzo zdecydowanie przeciwko idei hodowli psów rasowych oraz posiadania psa z rodowodem. :shake: Ja też bardzo lubię kundelk, zajmuję się nimi w schroniskach i i życzę im wszystkim wspaniałych domów, ale nie popadajmy w skrajności. Prittstick dobrze napisała: i myślę że nie trzeba już nic dodawać.
-
Poznałam dzisiaj Sznurka, i powiem krótko - to jest pies geniusz. Mało tego, że wprost rwie się do pracy i zabawy - on zna komendy, sztuczki, i błyskawicznie uczy się nowych. W mig wyczuwa, co podoba się ludziom, czego od niego się oczekuje. Umie siadać, dawać łapę, przysiada na dwóch łapkach na "poproś", w kilkanascie minut nauczył się warowania na komendę. Ten pies to skarb dla miłośników psich sportów czy po prostu dobrej zabawy z inteligentnym, chętnym do pracy zwierzakiem. Żadnych problemów z koncentracją - obok Sznurka biegała inna suka, wpadając czasem na niego, a on nawet nie oderwał wzroku od osoby z piłką. Ogromna motywacja i po prostu naturalny talent do nauki nowych rzeczy. Przy Sznurku i jego umiejetnościach mogłoby się schować wiele belgów czy retrieverów. Niesamowity pies.
-
[quote name='Madallena']pinkmoon masz jej zdjęcia, wątek? cokolwiek? Czy dziewczyny od benkow o niej wiedza?[/quote] Nie zakładałam jej wątku ani nie informowałam jeszcze dziewczyn, bo wyczaiłam sunię chyba na drugi dzień po przyjęciu do schroniska, pomyślałam żeby może poczekać choć parę dni czy ktoś jej nie odbierze. Mam dwie-trzy fotki ale niezbyt dobre, cyknięte na szybko przez kraty, jak jest wewnątrz boksu. Nie wiem czy następnym razem kiedy będę w schronisku (jutro lub pojutrze) będę mogła ją wziąć na spacer czy chociaż wyciągnąć na chwilę z boksu, to zależy od tego czy będzie już zaszczepiona. Tak wygląda Misty z Ciapkowa(o ile uda się cokolwiek na tych zdjęciach zobaczyć) [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/schron006.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/schron007.jpg[/IMG] [IMG]http://i944.photobucket.com/albums/ad283/pinkmoon4/schron009.jpg[/IMG]