-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Zaadoptowana! PEPI jak welsh corgi, miłość w wersji mini. Gdynia.
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Pepitka już po sterylce, nosi elegancki kołnierzyk w wersji mini - jak ona sama :loveu: -
Gdyńskie boksery czekają na nowych opiekunów!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Ogłoszenia Bouby można zdjąć, jest już "zarezerwowana" dla pani, która odbiera ją zaraz po zakończeniu leczenia smarkatki :multi: Bembenek nie jest już na antybiotykach, więc czeka na szczepienia i kastrację i może iść. Tylko że dla niego niestety domku jeszcze nie ma. Psychicznie jest ciągle średnio, jeśli nie gorzej... :-( Przez pierwsze 15 minut spaceru chłopak był przerażony. Wystarczyło że przykucnęłam, nawet bez wyciągnięcia ręki w jego stronę, zareagował paniczną próbą ucieczki, biegał w kółko, posikiwał. Na lekko podniesiony głos zareagował przypadnięciem do ziemi z zamkniętymi oczami. Po kilkunastu minutach spaceru natomiast chyba sobie przypomniał że już mnie zna :cool1: i zaczął sam się przymilać, włazić na kolana, prosić o głaski. Taki sam schemat powtarza się przy każdym wyjściu z Bembenkiem, pierwsze 10-15 minut to wielki strach przed choćby dotknięciem, natomiast potem jest diametralna zmiana zachowania i zaczyna kontaktować. I wtedy jest naprawdę nieźle, chociaż dalej widać w nim tę nieśmiałość i niepewność siebie. Jeśli ktoś zainteresowany nim weźmie go na spacer, to nie może oczekiwać że to jest pies który w pierwszej minucie znajomości wpakuje się na kolana i będzie rozdawał buziaki. (To tak dopiero po pół godzince :diabloti:). -
Trevor... :-( Wierzę że jego śmierć nie pójdzie na marne, że chociaż przegrano bitwę o niego, to wygramy walkę z jego katem.
-
Nie wiem czy dobrze rozumiem, że powyższy post jest w obronie pani opisanej w artykule? :crazyeye: Piotrek masz rację w jednym, że to miejsce nie jest jedynym w Polsce, gdzie psy trzyma się w takich warunkach i gdzie jest źle. Jakie masz dowody na to, że artykuł jest nierzetelny, i tak naprawdę psy u p.Katarzyny mają dobrze, fajnie i raj na ziemi? Są zdjęcia, są wypowiedzi niezależnych osób. Jeśli jest druga strona medalu to chętnie ją poznamy, ale jeśli będzie bardziej wiarygodna niż anonimowa wypowiedź w internecie osoby, która kiedyś widziała jej psy.
-
A czy Shila miała już wcześniej jakieś zabiegi, po których można by określić jak reaguje na narkozę? Z tym kiedy sterylizować to zdaje się ilu wetów tyle opinii, może skonsultuj się jeszcze z jakimś innym? Przez internet nikt nie poda Ci prostej recepty - ciachać czy nie, liczy się opinia lekarza który ma bezpośredni kontakt ze zwierzęciem. Myślę że najlepiej by było gdybyś popytała tu na dogo ludzi z Twojej okolicy, kto może polecić najlepszego weterynarza. Kogoś, kto ciął ich psy, kto ma dobrą opinię wśród psiarzy, i rozsądne, wyważone podejście do sterylek.
-
To już z dwóch aukcji cegiełki zeszły? :multi: Chociaż z drugiej strony to trochę smutne, że trzeba dopiero takich drastycznych przypadków, żeby poruszyć tych, którzy nie dostrzegają dziesiątek nie tak "medialnych" tragedii... Trzymam kciuki za Trevora niezależnie od wszelkich personalnych przepychanek na tym i na innych wątkach :)
-
Ja też bardzo się cieszę że Sven już bezpieczny, ale tak nieśmiało mam nadzieję na jakieś fotki :cool3:
-
Dąbrówkowe hipopotamki......Maja DOMY.Str 4-oto co z nich wyrosło:)
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Został jeden, ale już zaklepany :loveu: czyli hipcie ocaliły mózgi :diabloti: -
Cały czas pamiętam o płaczącym Pongo, czy coś wiadomo jak potoczyły się jego losy?
-
Ciekawe kiedy policja i genialni ustawodawcy wpadną na to, że człowiek wykazujący się okrucieństwem i sadyzmem wobec psa czy kota ma jak najbardziej predyspozycje do tego, żeby tak samo zachować się wobec innych ludzi. Jest potencjalnie niebezpieczny dla społeczeństwa. Dlaczego gwałcicieli i psychopatów którzy krzywdzą ludzi wysyła się na badania psychiatryczne, a takich gnojków puszcza wolno? Znęcanie się nad zwierzętami w młodości jest jednym z czynników charakteryzujących większość seryjnych morderców. Nawet jeśli policji nie obchodzi los psa i nie wzrusza cierpienie zwierzęcia, to powinni się takim przypadkom przygladać bardzo uważnie. Ciekawe, że nikt nie bierze pod uwagę że działania takie jak skatowanie psa kijem i powieszenie go to niepokojący sygnał, który świadczy o tym że w niebezpieczeństwie są nie tylko zwierzęta, ale i ludzie którzy będą mieli pecha zdenerwować tych oprawców.
-
Piekny Hop w typie PONa. Zawrócił z TM :) i MA DOM
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Dobrze że Hop walczy, trzymam kciuki za niego. -
Jak Szarik z "Czterech pancernych"-Szagi z Dabrówki.ZAADOPTOWANY
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję że to miłość od pierwszego wejrzenia i że Szaguś będzie zadowolony ze swoich nowych ludzi, i to z wzajemnością :) -
[quote name='Canaveral-staff']nie bedę zakładał nowego wątku podczepię się do tego tym bardziej że jak w temacie:shake::shake::shake: [URL="http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5333026,Powiesili_psa_na_drzewie__bo_piszczal.html"]Powiesili psa na drzewie, bo piszczał[/URL][/quote] Oby to drgnięcie w sądownictwie, jakim był niedawny wyrok za zabicie kota na oczach dziecka, przerodziło się w jakiegoś rodzaju normę, i zadziałało również w tym wypadku. Ciągle czekam aż przyjdą czasy, kiedy za okrucieństwo dla zwierząt będą padały konkretne wyroki, bardzo wysokie grzywny finansowe (niektorych mało co tak boli jak uderzenie po kieszeni) lub obowiązek odpracowania czynu poprzez prace społeczne.
-
Ech, ciągle mi ten Trevor gdzieś w głowie siedzi, i co bym nie robiła to myślę o nim i czekam na wieści, że jest lepie. Przez dwa dni kiedy nie było mnie w domu nie martwiłam się ani brakiem dostępu do maila, ani innymi niedogodnościami związanymi z brakiem internetu tylko właśnie tym, że może już są nowe wiadomości o benku...
-
[Gdynia] SONAR basset hound czeka na nowy dom! Ma dom.
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
W takim razie trzymam kciuki za długoucha i za was :) -
Gdyńskie boksery czekają na nowych opiekunów!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jagoda1']Wystawić ponownie aukcje (allegro) boksinkom?[/quote] Trzeba by spytać Natalii, ja nie byłam od tygodnia w schronisku więc nie wiem jak tam nasze dwa smarki :cool3: Ale pewnie przejadę się tam jutro, więc jeśli do tego czasu nikt nie napisze na wątku to zapytam na miejscu. Więc z allegro poczekajmy do sprawdzonych wieści :) -
[Gdynia] Zlikwidowana pseudohodowla, szczeniaki czekają!
pinkmoon replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Co u maluchów? -
Jak Szarik z "Czterech pancernych"-Szagi z Dabrówki.ZAADOPTOWANY
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
To który teraz w kolejce po nowe życie? :cool3: