Jump to content
Dogomania

pinkmoon

Members
  • Posts

    4601
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pinkmoon

  1. Ja będę bardzo mocno trzymać kciuki za Vegolca! :)
  2. cześć ciotki :cool3: a wiecie że mamy w Dąbrówce prawie brata bliźniaka waszej Tiny? Patrzcie! [IMG]http://images43.fotosik.pl/212/36db22bab242dce2med.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/213/d40e92c4abb5383bmed.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1165/milosc-nie-od-pierwszego-wejrzenia-za-jaka-wielka-ojek-z-dabrowki-148518/[/URL] co do "rasy", to Ojka ogłaszamy jako mixa dobermana i pointera. :loveu:
  3. jakie podobieństwo, faktycznie :crazyeye: [IMG]http://images42.fotosik.pl/40/750b2849d1c9f399.jpg[/IMG]
  4. Haneczka ma szczęście w nieszczęściu, posterylkowo siedzi w ciepłym ogrzewanym pomieszczeniu, dzieli w dodatku klatkę z kolegą i nie dochodzi do żadnych scysji (aż dziwne :diabloti:) Byłyśmy dzisiaj na spacerku i Haneczka byla baaaardzo miła :)
  5. pinkmoon

    Zakup yorka

    metryczka jest podstawą do wyrobienia rodowodu. to znaczy, że jeśli ją masz i zależy Ci np na wystawianiu psa, to musisz przejechać się albo wysłać ją do Związku Kynologicznego, i oni nostryfikują rodowód. Jeśli nie zamierzasz się bawić w wystawy, a rodowód - w sensie fizycznym, chodzi o sam dokument dosłownie - nie jest wtedy Ci potrzebny, nie musisz go wyrabiać. Metryczka jest dokumentem potwierdzającym "tożsamość" psa i dostają je wszystkie szczeniaki z miotu w hodowli, a wyrabianie - lub nie - rodowodu zależy już od właścicieli. Jeśli faktycznie piesek ma tatuaż i metryczkę, i wszystko inne się zgadza, to jak najbardziej jest to piesek rasowy. (A Balbina12 jak widzę znowu zaczyna batalię o udowodnienie, że nie warto mieć psa z hodowli, bo yorki się męczą na wystawach :evil_lol: znamy to z innych wątków ;) ale bardzo dobrze, że jak sama piszesz, "hodowcy nie robią zwierzętom chorób genetycznych", to wspaniale o nich przecież świadczy! :diabloti:)
  6. Fiksiu mam prośbę... jeśli masz możliwość edycji ogłoszeń i wolną chwilę, mogłabyś pozmieniać kontakt na mnie? Tzn numer telefonu i maila. Dałoby radę? :oops: Billy był dzisiaj na wybiegu... roznosi go nierozładowana energia i frustracja wywołana siedzeniem w boksie. Nie wie co ma ze sobą zrobić, jak już się go puści luzem... skacze, kręci się w kółko bez sensu, piszczy. Dopiero piłeczką chce się bawić i aportowanie dalej mu ładnie idzie :)
  7. Ojek miał dzisiaj luksusy zupełnie nie jak pies schroniskowy, dwa razy spacer i dwa razy wybieg. Tak to jest jak się pies cieszy specjalnymi względami :loveu: jest z nim już coraz lepiej, smycz wreszcie mu się dobrze kojarzy i cieszy się na jej widok. na wybiegu przybiega, zawołany. dobry pies z niego będzie, właściwie już jest :)
  8. o rany, bullowaty sznaucer, tego jeszcze nie było :-o
  9. Dzisiaj na spacerze Jumper podał mi łapę, mimo że się już nie przewracałam :lol: Kochany pies, jest już z nim jakiś kontakt, podchodzi i nastawia się do głaskania.
  10. Może dobkomaniaków zainteresuje taka genialna krzyżówka - połączenie budowy dobermana z umaszczeniem pointera. Coś dla konesera i miłośnika ciekawych mixów :loveu: cudowny pies tylko domu brak... Ojek ze schroniska koło Wejherowa (pomorskie) [IMG]http://images47.fotosik.pl/212/333dd9dba0b3fed6med.jpg[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1165/milosc-nie-od-pierwszego-wejrzenia-za-jaka-wielka-ojek-z-dabrowki-148518/#post13131076[/URL]
  11. na szybko zrobiona na razie alegratka, a ja lecę do Ojka :loveu:
  12. pinkmoon

    Zakup yorka

    [quote name='Chana']Chcesz Yorka ale nie chcesz klopotow . Kup sobie takiego Yorka z pluszu , one nigdy nie choruja .[/quote] No bez przesady. Po co się tak czepiać? Ja też nie chcę żeby mój pies chorował i uważnie sprawdzałam hodowlę z której pochodzi. Każdy chyba chce mieć zdrowego psa, dla Ciebie to coś dziwnego? Dajcie spokój z takim szukaniem na siłę dziury w całym. Charlotta wyraźnie napisała że miała złe doświadczenia emocjonalne związane z chorobami i śmiercią poprzednich zwierzaków, i to chyba naturalne, że nie chce tego przechodzić po raz kolejny.
  13. pinkmoon

    Zakup yorka

    Niestety nawet w hodowlach związkowych też zdarzają się przekręty i przykre historie, nieodpowiedzialni hodowcy i chorowite / chore szczeniaki... dlatego uważam że jak najbardziej na miejscu jest pytanie o to, w której hodowli można mieć gwarancję że piesek będzie zdrowy.
  14. pinkmoon

    Zakup yorka

    Charlotte nie pisze o psach chorych, przynajmniej ja niczego takiego się nie mogę doszukać w jej postach ;) wręcz przeciwnie: [quote]Czy można znaleźć w tych granicach pieska [B]zdrowego[/B] , rodowodowego i z hodowli ale wcale niekoniecznie po czempionach .[/quote]
  15. tyle czekaliśmy aż Lorek trafi do Murki i zacznie się jego resocjalizacja, a ten łobuz jeszcze to dalej odwleka :mad: Lori nie rób scen! wracaj i już :cool3:
  16. na głupocie oblałam... na własnym roztrzepaniu i zbytniej pewności siebie :p jeździłam ładnie po mieście, manewry, skrzyżowania, zawracanie, wszystko pięknie bez problemu. I pod koniec tak się ucieszyłam że prawie już zdałam, że się zamyśliłam o tym jak mi dobrze poszło, zagapiłam się, i nie wyrobiłam przez to minimalnie na zakręcie - zahaczyłam o krawężnik :eviltong: teraz już nie będę sobie odpuszczać, cały egzamin koncentracja na maksa i musi się udać ;)
  17. pinkmoon

    Zakup yorka

    pety to nie psy chore, tylko takie które mają jakąś wadę, z reguły nieprzeszkadzającą w normalnym życiu i funkcjonowaniu, po prostu niezgodnosć z wzorcem. Może to być na przykład kwestia umaszczenia, pigmentacji nosa (chociaż przyznaję nie wiem jak to jest u yorków, czy one mają to ujęte we wzorcu), czegokolwiek innego - uszko się ułoży nie tak "jak trzeba", i to już może dyskwalifikować wystawowo, a laik nawet nie dostrzeże różnicy.
  18. [quote name='Ania+Milva i Ulver']Zadzwonił dziś do mnie pan z Ostródy który szuka astka do pół roku-kto takie ma to prosze podac do siebie numer tel na pw/przekaze mu. Facet do sprawdzenia.[/quote] Tak w Gdyni czekają 3 śliczne mniejsze szczeniaki: [IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/39/a8f9b38c.jpg[/IMG] oraz trochę podrośnięte (5 mies)Oliver i Demon: [IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/38/5a22144b.jpg[/IMG] [IMG]http://s2.fothost.pl/upload/09/33/54f48325.jpg[/IMG] kontakt do Natalii "[FONT=Verdana][SIZE=2]Kontakt w sprawie adopcji pod numerem: 661-665-695 lub mailem: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE][/FONT] "
  19. tak, to ten, dzięki! :multi: wiem że są subskrypcje :cool1: ale tamten bazarek znalazłam przypadkiem przeglądając forum na komputerze na uczelni, nawet nie miałam czasu się zalogować tylko zerknęłam.
  20. to wpiszemy w tytule allegro "trochę doberman trochę pointer", i będą wejścia od miłośników dwóch ras :diabloti:
  21. Niezawodna [B][U]majqa[/U][/B] zredagowała krótszą i bardziej merytoryczną, ogłoszeniową wersję tekstu - wielkie dzięki! :) Jeszcze tylko zdjęcia i startujemy z ogłoszeniami. [CENTER][B][U][FONT=Arial][SIZE=4]Ojek - pies cudo, złodziej ludzkich serc![/SIZE][/FONT][/U][/B][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][FONT=Arial][B]2 letni, zdrowy (zaszczepiony, wykastrowany) przepiękny Ojek[/B] to genialny psikus natury - połączenie ras: dobermana i pointera. Zanim trafił do schroniska życie wymierzyło mu bolesną lekcję. [/FONT][/SIZE][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][FONT=Arial][B]Ślady po wiązaniu pyska i łap, paniczny lęk przed ludźmi (zwłaszcza mężczyznami) mówią same za siebie. [/B]Gdy poznałam Ojka, był jedną, wielką, białą[B] kupką nieszczęścia[/B]. [B]Przerażony dosłownie wszystkim dookoła, chował się w budzie, jego ciało sztywniało[/B][B], [/B][/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=Arial][B]gdy tylko widział zbliżającego się człowieka.[/B] [B]Wiele pracy musiałam włożyć w przekonanie Ojka do siebie.[/B][/FONT][/SIZE][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][FONT=Arial][B] Zaskarbienie sobie jego łask zajęło masę czasu. Jedno jest pewne, warto było! [/B][B]Jaki jest Ojek po zdumiewająco pozytywnej przemianie?[/B] [/FONT][/SIZE][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial][SIZE=4]Psiak [B]bardzo ładnie chodzi na smyczy[/B], trzymając się blisko swego przewodnika, całą uwagę skupiając na jego osobie. Bezproblemowo poddaje się dotykowi i pieszczotom tych, którzy zdobyli jego zaufanie. Ze szczenięco niewinną minką [B]uwielbia pakować się na kolana[/B]. [B]Nie przejawia żadnej agresji czy niechęci wobec człowieka[/B] - nawet przy poufałym zbliżeniu się do jego miseczki. Co więcej, jeśli to tylko możliwe, woli jeść z ręki zamiast z miski. Na razie nie interesują go zabawki, ale z czasem na pewno się w nich rozsmakuje. Można go polecić niemal do każdego domu, niemal...ponieważ [B]nienajlepszym pomysłem byłoby wprowadzać Ojka w towarzystwo malutkich dzieci[/B] ze względu na jego bardzo wrażliwą i delikatną psychikę (lęk przed gwałtownymi ruchami, hałasem, jaki robi przypadkowo upuszczony przedmiot etc.). [B]Cisza i spokój są tym, czego mu najbardziej potrzeba! [/B]Wobec powyższego dobrze by też było, gdyby nie trafił do domu, czy mieszkania w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy. Szczytem marzeń o domku dla Ojka jest takowy, w którym byłby on jedynym pupilem (dla uniknięcia zbyt wielu nowych, intensywnych bodźców). [B]Psiak bezwzględnie potrzebuje właściciela bardzo opanowanego, łagodnego, cichego, swoistej oazy spokoju. [/B] [/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial][SIZE=4]Komuś takiemu, nie ma co do tego wątpliwości, [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]ofiaruje on bezwarunkową miłość i wierność, stanie się gwarantem satysfakcji z pomocy tak skrzywdzonemu, a jednocześnie urodziwemu czterołapkowi. [B]Może to Ty sprawisz, że Ojek już przy pierwszym spotkaniu[/B][/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial][SIZE=4][B]zamacha radośnie ogonkiem na powitanie Ciebie i lepszej przyszłości???[/B][/SIZE][/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT] [/CENTER] [CENTER][FONT=Arial][SIZE=4][I][B]Osoby zainteresowane adopcją Ojka proszone są o kontakt pod numerem 0-695435270 lub drogą mailową, pisząc na adres [/B][/I][/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=#000000][I][B][email protected][/B][/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [B]UWAGA:Zastrzegam sobie prawo do kontroli przed- i poadopcyjnej warunków, w jakich będzie przebywał pies. Warunkiem przygarnięcia Ojka jest podpisanie umowy o adopcji psa. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. [/B] [/CENTER]
×
×
  • Create New...