-
Posts
4601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pinkmoon
-
Może byc wszedzie-ruda Rudka zaginęła z DS_pomożcie w poszukiwaniach!!
pinkmoon replied to kika22's topic in Już w nowym domu
[quote]Nie ma tu tramwaju czy pociągu (poza jedną trasą leśną do kościerzyny - kursuje 2x na dzień)[/quote] zgadnij kto tym pociągiem przez las do pracy dojeżdża co tydzień :evil_lol: obiecuję, że jak tylko wrócę do domu po jutrzejszej wizycie u państwa, to pierwsze co zrobię to napiszę tutaj ;) (chociaż nie wiem też ile mi ten powrót zajmie, miasto może być nieźle zapchane w okolicach centrum z okazji 1 listopada, komunikacja miejska też chyba inaczej kursuje). Umówiliśmy się na około 18. -
Zuza,kolejny lizusik w Przytulisku w Dąbrówce k/Wejherowa.Ma DOM
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Przez chwilę pomyślałam że to ten czarny Ferdek od siostrzyczek i aż mi serce zamarło... Ale to przecież kumpel Fredzi z boksu. On był zaadoptowany? O co chodzi, przecież w czwartek jeszcze widziałam go w schronisku. Co to za sprawa z tym ogłoszeniem? -
Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!
pinkmoon replied to Ewkaa's topic in Organizacje
ten włoski tekst - google translator przychodzi z pomocą :cool1: nie do końca po polsku, ale można spokojnie zrozumieć o co chodzi: "Oleggio: skonfiskowano 109 nielegalnych ze stada psów przywiezionych z Polska Oleggio, 29 OTT 2009 - Oleggio umieścić skonfiskowane stada nadużycie z 109 szczeniąt i dorosłych psów, przywożonych z Polska. Obiekt, usytuowany na obrzeżach zachodniej miasta Ticino, był zupełnie bez oficjalnego zatwierdzenia i korzysta z pomocy lekarza weterynarii Pombia Varallo, który zajmował się rejestracją zwierząt, nawet wystawianie faktur dla integracji mikroprocesorów; transakcji, która w rzeczywistości została wykonana przez dwóch właścicieli gospodarstwa. Trzy zostały zgłoszone do prokuratury. "Nawet pola, płoty i struktur, w których psy te były hodowane byłypozbawiony pozwolenia na budowę i pozwoleń na budowę. W trakcie dochodzenia ustalono również, że psy były sprzedawane bez faktury lub paragonu zostało wydane, w wyniku uchylania się od płacenia podatków, w wysokości w przypadku kilku tysięcy euro. " Reklama rolnictwa był głównie za pośrednictwem Internetu dzięki publikacji dziesiątki reklam w specjalistycznych portalach internetowych, należących do wielu użytkowników telefonów komórkowych, wszystkie odnalezienie dwóch "właścicieli gospodarstwa: przyszedł liczba kupujących, głównie z pobliskich Sydney, przyciąga tanie, jak to możliwe. Gospodarstw stwierdzono dotąd 109 psów różnych ras (West Highland White Terrier, maltański, Bernardyn, Labrador, pinczerek, pudle, shar pei), izolowanie i ocenić "dobrego stanu zwierząt - przydzielony samych rolników, którzy jednak nie można ich sprzedać. "Badania są teraz celu - zgodnie z poleceniem Wojewódzkiego Leśnictwa Novara - do ustalenia pochodzenia psów. A w rzeczywistości znane od lat, że jest dobrze prosperujący handel szczeniętami nielegalnie przywiezionych z krajów "Europy Wschodniej, psy są wywyożone z matkami, które są wykorzystywane jako urządzeń hodowlanych, w młodym wieku, znacznie mniej niż minimum wymagane przez prawo . W rezultacie, są one przewożone bez wymaganego szczepienia i zły stan zdrowia, często w złym stanie, wewnątrz klatki. Wiele z nich umiera w czasie podróży lub po prostu po przyjeździe nawet za to, że został pozbawiony odporności od matki - padają po kilku tygodniach. Oczywiście, to wszystko jest zrobione dla pieniędzy szczenięta są sprzedawane we Włoszech w bieżącej cenie rynkowej, przez kilkaset dolarów w górę, w zależności od rasy, ale w rzeczywistości są kupowane za granicą za kilka euro, zdobywając wysokie zyski. Biznes kwitnie i samych przedstawicieli leśnictwa Oleggio miał kilka dni temu, skarżył się prokurator z Mediolanu, właściciel sklepu domowych, przywozili z Węgier za szczeniąt, przed osiągnięciem l ' minimalny wiek określony przez obowiązujące przepisy (3 i pół miesiąca), fałszowanie daty "paszporty" psów." jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... :p -
Może byc wszedzie-ruda Rudka zaginęła z DS_pomożcie w poszukiwaniach!!
pinkmoon replied to kika22's topic in Już w nowym domu
cześć ciotki :) dostałam numer tych państwa od Murki, i zaraz dzwonię do nich, żeby się umówić na wizytę. edit: przedzwoniłam - i spotkanie umówione w niedzielę wieczorem, trzymajcie kciuki :cool1: -
Kaja- brązowy pudel ma dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D [ Gdynia ]
pinkmoon replied to Atkaaaa's topic in Już w nowym domu
dostałam smsa od pani Asi, pozwolę sobie zacytować: "Kaja jest już nasza, wszystko jest ok, ładnie wygląda, włoski się kręcą" :loveu::loveu: -
Znowu powrót z adopcji, w schronie jak w domu - Marzyciel wciąż czeka
pinkmoon replied to agatkia's topic in Już w nowym domu
Marzyciel - pies, dla którego nic się nie zmienia... :-( on naprawdę w schronisku czuje się jak w domu - ma własny wybieg, budę, ulubioną koleżankę, zawsze pełną miskę, zawsze ktoś do niego zagada, pogłaszcze - bo wybieg tuż obok biura adopcyjnego. I spacerek się czasem trafi. Jest przepięknym psem, ostatnio z Brązową doszłyśmy do wniosku, że jakby był człowiekiem, to wszystkim babkom na jego widok miękły by kolana - to taki typ przystojniaka macho :lol: takie to chore myśli rodzą się po całym dniu przebywania z psami :evil_lol: a tak na poważnie - szkoda go strasznie, może paradoksalnie przez to, że to pies, który idealnie przyzwyczaił się do życia w schronisku. On nawet chyba nie wie, że nie ma domu... i nie wie, że mógłby go mieć. -
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
pinkmoon replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
no to kciuki za bezpieczną podróż! i to, co czeka Czarka potem... :loveu: -
Zuza,kolejny lizusik w Przytulisku w Dąbrówce k/Wejherowa.Ma DOM
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
nie ma wątku... gdybyś mogła jej założyć i wstawić zdjęcia, byłoby świetnie. Do socjalizacji laleczki będzie długa droga - byłam z nią wczoraj, jest tak nieszczęśliwym psem, że pod względem psychicznym dawno nie widziałam takiej bidy. Ale wierzę w magiczną siłę Dąbrówki, i że Lisiczka będzie kolejnym psiakiem który dojdzie tam do siebie :) Chociaż...żeby nie było tak optymistycznie, właśnie przyszła mi na myśl Fiona, której do końca nie udało się ośmielić :-( ale Lisiczka jest dużo młodsza, może chociaż jej się uda. -
jeszcze nie, muszę wyjeździć dodatkowe szkolenie i dopiero wtedy zapis. do przyszłego weekendu zdążę, czyli pewnie zapiszą mnie jakoś na koniec listopada albo początek grudnia.
-
Zuza,kolejny lizusik w Przytulisku w Dąbrówce k/Wejherowa.Ma DOM
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Za to Lisiczka to jest rozpacz... :shake: -
historia z wycieraczką boska :evil_lol: a mi na ostatniej jeździe pani instruktorka powiedziała (bez ironii!), że tak mi dobrze idzie, że nie może pojąć czemu ciągle nie mogę zdać, i że następnym razem już na pewno mi pójdzie. więc tego się trzymam :loveu:
-
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
pinkmoon replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Mam nadzieję że Czaruś dobrze wykorzysta swoją szansę :) -
Gdyńskie boksery czekają na nowych opiekunów!
pinkmoon replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę! I z radością zdejmuję Bembenkowe ogłoszenia :) -
Jeden z najpiękniejszych w schronisku-Nikifor.Sprzedany.
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
to dzisiaj ściągam program, a jutro moja kolej na filmowanie :) powiedz mi tylko, które psiaki wychodziły dzisiaj z Tobą, żebym zajęła się tymi, co dawno nie były. -
Grozny pies rasy Amstaff zaatakowal dziecko i zagryzl psa
pinkmoon replied to kell46's topic in Pogryzienia
No właśnie chodzi o to, że z tych wątków które śledziłam, wynika że posty Balbiny nie łamały regulaminu, tzn. nie obrażała innych użytkowników, nie rzucała mięsem, nie spamowała... po prostu wypowiedzi nie były za mądre :evil_lol: i tak jestem ciekawa, czy gdzieś zaszalała i zasłużyła na bana, czy któregoś z moderatorów po prostu zirytowały te jej "mądrości". Bo jakkolwiek mnie też bawiły/irytowały jej niektóre posty, to za same poglądy nie powinno być banów :roll: -
Jeden z najpiękniejszych w schronisku-Nikifor.Sprzedany.
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Fiks, widzę że dzisiaj miałaś dzień filmowania i zapał reporterski ;) -
Grozny pies rasy Amstaff zaatakowal dziecko i zagryzl psa
pinkmoon replied to kell46's topic in Pogryzienia
Jakie diabełki :evil_lol: ciotki, dlaczego Balbina ma bana, ktoś kojarzy? przed chwilą zauwazyłam i tak to mnie zaintrygowało... :razz: -
Najcudowniejszy amstaff w Polsce. Walenty.Pokochany!
pinkmoon replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
A pokaż nam też tekścik, ciotka :razz: