-
Posts
20356 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
[quote name='Kava']jak tam nozki Grety....?[/QUOTE] z nóżkami nie jest tak źle, chodzi na nich nawet - już bez gipsu.... teraz trzeba poczekać, aż będzie można wyjąć te śruby czy druty z łap - nie wiem, kiedy to będzie i która lecznica sie tym zajmie to cud, że tak pięknie sie goi, że nie straciła tych łapek, że nie dostała zakażenia czy jak to teraz często bywa - sepsy...
-
apetycik dopisuje Skowroni :) nawet myszka smakuje! "zakazany owoc" zawsze atrakcyjniejszy od jedzonka w misce..... skąd ja to znam... a sikanie.... hmmm.... mój starowinka Charlie jest w lepszym stanie, ale "leje bez krępacji" zaraz po powrocie ze spacerku..... a co mu zrobią, nie? ;) i nie on jeden: chora na nerki Tiara leje, padaczkowy Kiluś leje, strachliwa Miłka leje ( i nie tylko - kupka też się trafia!), Ślepek nie wie, czy to już nie podwórko, to też czasem leje.... sama nie wiem kto i gdzie nasikał, jak rano wstaję albo jak wracam z pracy to biorę się za ścieranie i mycie... ale za to.... chyba w żadnym domu nie ma podłóg mytych kilka razy dziennie!!! ;) trzymajcie się dziewczynki kochane!!!!!!
-
to na szczęście nie ten złocisty gronkowiec, tylko mniej groźny (zapomniałam nazwy ;)) a gdzie podłapała.....pojęcia nie mam, ale na pewno dość długo go już ma - tak mówi wetka niunia przez 5 dni bierze leki (zastrzyki), mam nadzieje, że to tylko to, bo jest możliwe, że przyczyna "dziurek" jest poważniejsza, a gronkowiec to tylko "dodatek".... oby jednak nie... kupiłam jej wczoraj smycz automatyczną - luzem boję się ja puścić, a smycz, choć dość długa, to jednak trochę krótka, jak ona próbuje skakać, tarzać się w śniegu i biegać.... teraz ma 5-metrowy "zasięg" i..... boi się automatu od tej smyczy chyba, bo biega, a chwilami patrzy, co mam w reku i kładzie się płasko ..... ech....przywyknie... gorszą mam nowinę: pamiętacie moje totalnie zalane i wyrzucone niedawno łóżko? teraz totalnie zalane i do wyrzucenia jest ogromne łóżko - ponton Tiary-Misi.... na środku poduszka i sucho, a wokół mokro.... podniosłam to dzisiaj do góry..... oj, tragedia!od spodu mokre strasznie, chyba trzeba wyrzucić....
-
[quote name='Kava']szczesliwego nowego roku dla wszystkich ktorzy sie przyczynili do szczescia Grety i kochanej Grecie mizianki i duzo duzo zdrowka,,, mizianki[/QUOTE] Dziękujemy i wzajemnie najpiękniejsze życzenia składamy! Greta ma już zdjęty gips, oto najnowsze fotki: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/519/1abaa79258ffdd87med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/493/3539a48c4cd6e219med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/514/a1ecd4d3f6118acemed.jpg[/IMG][/URL] i jeszcze Apacz - jej nowy kolega, a raczej brat... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/514/2751cd50a2004dffmed.jpg[/IMG][/URL]
-
dostałam fotki od czerdy: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images39.fotosik.pl/514/2751cd50a2004dffmed.jpg[/IMG][/URL] [U][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/513/dc56d043532add82med.jpg[/IMG][/URL][/U] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/520/9089a355e5ca1d63med.jpg[/IMG][/URL] i jeszcze Greta - ma już zdjęty gips [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images39.fotosik.pl/514/a1ecd4d3f6118acemed.jpg[/IMG][/URL]
-
Biała Diana, ON, aklimatyzuje sie w ds, czekamy
mari23 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='marta0731']Mari........... Zastosuj tą metodę co Kora, jakaś kaczka w jabłkach dla męża czy coś:razz: Chodzi o to, żeby Diana miała gdzie poczekać na hotel, żeby znów nie zniknęła kilka dni przed, nieadoptowalna suka "nagle wyadoptowana"................:roll:[/QUOTE] choruje ostatnio na żołądek, tak więc nie zadziała.... ja mam inną metodę - biorę psa, a na wrzaski odpowiadam spokojnie: "to go (ją) wyrzuć na ulicę, jak nie może zostać".... no i tyle.... ale przy tej dziesiątce - w większości staruszków, albo chorych - nie wyrabiam się z obowiązkami.... większość biega swobodnie po podwórku, ale Ślepek i Tiara chodzą tylko na spacerki na smyczy, podawanie leków zajmuje mi codziennie rano i wieczorem ponad pół godziny, a mycie podłóg..... Charlie leje tam, gdzie stoi, Miłka też,Pusia "przecieka", Ślepka trzeba pilnować, bo podlewa sprzęty (choinkę też "ochrzcił"), padaczkowy Kilutek obsikuje fotele i doniczki..... długo trzeba by wymieniać.... a ja pracuję na dodatek.... dlatego się boję, bo na pomoc męża liczyć nie mogę, choć jak przed świętami miałam dwa dni wysoką gorączkę, to z Tiarą i Ślepkiem wychodził....Ślepkowi było wszystko jedno, ale sunieczka strasznie się bała - ona tylko mnie się nie boi mam duży wybieg z dwiema pięknie ocieplonymi budami - na stałe już chyba mieszka tam alergik Łatek, koledzy mu się dotąd zmieniali w miarę potrzeb, ostatnio ma koleżankę - Misię odebraną z adopcji -gdyby ta skacząca na 1,5 w górę piłeczka dom znalazła - Diana mogłaby tam zamieszkać.... albo w pokoju Tiary i Ślepka..... wciąż myślę, jak to zorganizować.... a kiedy byłaby ta sterylka Diany? tak sobie myślę, że może po sterylizacji mogłaby wrócić do poprzedniego właściciela - jeśli oczywiście na to zasługuje - dla jej psychiki to byłoby najlepsze, jednak nie wiadomo, czy warunki miałaby dobre, może oni jej nie odebrali, bo szczeniąt mieć więcej nie chcieli.... jeśli nie - spróbuje jej jakoś "wygospodarować" miejsce..... przecież nie może w schronie siedzieć taka biedulka:-( -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
mari23 replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='_ogonek_']Patrzyłam na ranking z 51 miejsca z ilością głosów 71 wskoczyliśmy na 33, z ilością 146 ! :multi: Glosujcie kochani![/QUOTE] jak ja głosowałam, było to miejsce 78 ! bierzmy się do "propagandy" ! ;) no i jeszcze z maila służbowego zagłosuję:cool3: -
[quote name='bros']Sabusia [IMG]http://i54.tinypic.com/1znq2rp.jpg[/IMG] [IMG]http://i51.tinypic.com/6ygtj8.jpg[/IMG] [IMG]http://i51.tinypic.com/2gy1uzn.jpg[/IMG][/QUOTE] serce mi pęka na ten smutny widok! co do szczeniaczków - mam dostać zdjęcia i nr telefonu, ale jak dotąd.... cisza.... może pan się rozmyślił albo już rozdał.... jak tylko dostanę ten numer - przekażę od razu
-
[quote name='_ogonek_']mari, dzięki jak możesz poproś też znajomych. Tajra będzie w nowym domu 15 stycznia. Sprawa się trochę wcześniej skomplikowała, opiszę wszystko jak sunia będzie w DS, nie będę zapeszać.[/QUOTE] żadnego cieszenia się i żadnego zapeszania!!! znajomych poprosiłam i wciąż proszę, na naszej klasie dodałam też apel.... oby skuteczny!
-
:multi:po kilku dniach na encortonie dziurki minimalnie mniejsze (brzegi).... chyba wetka miała rację (niestety), ale poczekamy na wyniki wymazu.... sama jestem chora na nerki i byłam leczona encortonem, myślę, że ta kuracja sterydowa może podwójnie pomóc... mam nadzieję!!! wiecie co., ona bardzo boi się chodzić do gabinetu, ale grzecznie idzie, tylko chowa się za mnie łapeczką prosząc o "obronę" :loveu: no i skończyła worek Renala.... nie bardzo go chce jeść, :shake: chyba ma go dość :(
-
Biała Diana, ON, aklimatyzuje sie w ds, czekamy
mari23 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']mi chodzi o ten hotel, nie tyle, zeby juz ja oswoic, ale umiescic w lepszych warunkach. zeby szybciej schron opuscila, bo po co ma tam dalej marznac o misce jedzenia raz dziennie. mari, jak sie zdecydujesz- bede wdzieczna :) nawet na ten miesiac, czy dwa, do wiosny. na jedzonko bysmy kase uzbierali.[/QUOTE] ja się wyżywi 10, to i jedenaste się naje..... ja się tylko męża boję.... on na słowo "pies" bardzo dziwnie reaguje...:mad: nie wiem, dlaczego?:evil_lol: -
bardzo stare Gabi! nasza babuleńka odeszła :-( [*]
mari23 replied to Mysia_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
pochwal się, co u Ciebie....;) pozdrowienia i uściski serdeczne!!!! -
[quote name='Basia1244']Saba do góry! Nic się nie zmieniło. Wymiziałam niunię - przez kraty, czeka cierpliwie, domku przybądź![/QUOTE] pewien znajomy naszej "prezesowej" chciał adoptować "naszą" Gretę, ale się spóźnił, więc chętnie weźmie "wilkowatą" sunię.... to mogłaby być Saba..... pan mieszka na Kujawach, w lutym przyjedzie do Środy Śląskiej....
-
Biała Diana, ON, aklimatyzuje sie w ds, czekamy
mari23 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']Dianka jest, dzis ja widzialam. Trzeba bylo ja wyploszyc z budy, bo nie chciala sie nawet pokazac. Poprosilam o sterylke w styczniu, zapewne sie uda.[/QUOTE] miesiąc to na pewno za mało, by sie otworzyła, "moja" sunia w domu u mnie jest już 4 miesiące ponad i dopiero teraz trochę jest śmielsza, do niedawna sikała pod siebie na widok człowieka innego, niż ja (wcześniej była w obornickim hoteliku) to "osmielanie" bardzo powoli postępuje... no, chyba, że ona aż tak skrzywdzona była, że trzeba jej dużo czasu, by zaufać ( do mnie super, ale reszta domowników, zwłaszcza mąż i syn - budzą w niej lęk wciąż jeszcze, jak byłam chora, mąż ją wyprowadzał, przerażona była, choć szła posłusznie na smyczy) można zajrzeć na jej wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185530-Pszczyna.-Urodziła-i-pielęgnowała-maleństwa-w-krzakach...-Pilnie-potrzebny-dt!?p=16043410#post16043410[/URL] no i przyznam się, że potwornie mnie korci, żeby ją wziąć po sterylce do mnie (do Wołowa mam 20 km a w domu "tylko" 10 psów, bo Kruczek już wrócił do siebie ;)) -
[quote name='Neris']Dziewczyny myślą, że skoro mari niedawno powiedziała że możemy jeszcze raz użyć konta Stowarzyszenia to idźmy na całość :)[/QUOTE] my nowi, więc niezbyt bogaci, ale jeśli można pomóc, to TRZEBA pomóc!!!
-
[quote name='mari23']zrobione! ;) tylko poproszę o rachunek dla Stowarzyszenia[/QUOTE] przelew już poszedł.... sobie ;) a oto, co przyszło ;) w nowym roku: 10,- Argo i Marcel grzenka (3.01.) 30,- Argo i Marcel 0- Katarzyna W. z Suwałk (3.01.) 50,- dla Marcela i Argo od AIMEZ MOI (3.01) 40,- Argo i Marcel od ranias (4.01.) 20,- dla Argo od: Małgorzata S., Łojki (4.01.) razem 150 złotych - ARGO I MARCEL DZIEKUJĄ !!!!! my też ;)