-
Posts
2783 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marako
-
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
U Bajki sytuacja opanowana - już dziś kupa znacznie lepsza, prawie OK (niestety w mieszkaniu, bo psy zostały same na 5 godzin). Moje trzy duuże suki natomiast - biegunka. Bardzo nieładna, częsta (a pierwsza, po odetkaniu, czyli w miarę normalnej kupie ogroooomna, w mieszkaniu). Jak wróciliśmy z pracy - w domu smród nie do opisania. Njagorsze jednak jest to, że najmłodsza z dużych suk zaczęła załatwiać się z dużą ilością krwi (też wodnisto-śluzowata treść). Nie wiem, może jednak to coś poważnego, jakaś infekcja. Dziś już nie mam szans na pojechanie gdziekolwiek do weta, bo nie mam czym, nawet po smektę do apteki, najbliższa czynna 15 km stąd. Rano zobaczymy, jak się potoczy sytuacja, na razie gotuję kleik z ryżu. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Mówił, że jak miała wcześniej kiepskie kupy (chyba po tej skórze, którą zwędziła od sąsiada), to odrobaczanie mogło dodatkowo podrażnić już podrażniony przewód pokarmowy. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Wczoraj, jak wrócili z operacji Abi w domu było ze 20 kup, a właściwie nawet nie kup, tylko rozbryzganej cieczy wszędzie - po podłogach, legowiskach, meblach. Zaraz kazałam ją przywieźć do Wrocka (byłam jeszcze na dyżurze, więc sprzątał syn!!!) i pojechaliśmy do weta. Dostała zastrzyk /antybiotyk/, probiotyk i tabletki na zagęszczenie kup; wszystko na kilka dni podawania. Zobaczymy, czy się poprawi. W nocy nie było nic, ale ja poszłam spać o 3.00 a wstałam o 4:30, więc niewiele czasu miała na ich zrobienie, bo wyprowadzałam przed pójściem spać i po wstaniu. Po ciemku nie widziałam nic w nocy, a rano nie było kupy na spacerku. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina87']Może warto zbadać na obecność kokcydiozy, kiedyś mieliśmy w schronisku plagę tego, więc może z przyjściem wiosny i obudziły się wirusy.[/QUOTE] A odrobaczanie tego nie niszczy? Myslałam o lambliozie, bo moje poprzednie tymczasy to miały. Ale dam jej dzień na ochłonięcie po odrobaczaniu. A jak nie ustąpi, dam kał do zbadania i na jedno i na drugie, skoro mówisz, że była tego plaga. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
[quote name='malawaszka']no tak na mój rozumek to kupy chyba tez nie ma sensu teraz badać bo tabletka na pewno zadziałała[/QUOTE] No to poproszę syna, żeby ją dowadniał i obserwował, jak wróci z Abi, a ją zostawię w domu (chyba, że rano bardzo się źle będzie czuła). Niestety 5 suczydeł zostaje w domu aż na 6-7 godzin bez niego. Zobaczymy, co zastanie po powrocie - ostatnio po 4 samotnych godzinach były ślady buszowania po blatach. Może będzie spokój - Bajka już jest bardziej zasymilowana z dużymi. Zwłaszcza Grace czuje się za nią odpowiedzialna i opiekuje się nią w różnych sytuacjach. A z Hondą Bajuchna trzyma sztamę, zazdrość zmalała prawie do zera. Już zaczynają reagować równym frontem na obcych, a przed posiłkiem leżą wszystkie niemal identycznie wianuszkiem i cierpliwie czekają na miski. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
No, racja z tym badaniem krwi. A samą kupę do badania też nie po tabletkach odrobaczających? Bo jutro Abi (york) idzie na operację kolana i i tak jesteśmy u weta rano. Ale jak badania nie wchodzą w rachubę, to może nie ma sensu jej męczyć jeżdżeniem. Chyba, żeby tak się odwodniła, że potrzebna byłaby jakaś fachowa pomoc. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Uszy - drożdżyca. Od 2 dni sraczka. Dziś bardzo kiepska - galaretowato-śluzowata, przezroczysta, żółta (myśłałam, że to mocz). Podajemy dziś elektrolity z wodą, żeby się nie odwodniła, a jutro rano do weta Szkoda, że nie mam pojemnika na kupkę. Może wygotuję słoik i nabiorę do niego rano,wygotowaną szpachetką, jak coś bedzie? Martwię się o Bajuszkę. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie tymczasy po tygodniu u nas zaczynają mieć kłopoty brzuszne. Tak było i z Costą i z Bravą - wyszła lamblioza. Heidi też miała epizod podobny, ale samo jej szybko przeszło. Odrobaczałam ją dziś rano na czczo, bo wet kazał powtórzyć. Może to dlatego? Ale robali nie widziałam. Dzwoniła pani ze Śląska, która wypatrzyła Bajkę na Facebooku. Jest podobna do ich poprzednej suni. Ale powiedziałam, że i tak najpierw sterylka, więc trochę potrwa, zanim ją wydam. Będę w kontakcie. Muszę poobserować, jak reaguje na dzieci i czy zrobi się śmielsza. Ona jest taka delikatna, subtelna, bezbronna, bardzo boję się, że dzieci by ją mogły męczyć. A tam dwójka (3 i 5 lat). Jakaś jestem chyba przewrażliwiona, ale wyobraźnia mi podsuwa obrazy, jakich nie życzyłabym Bajusi. -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
marako replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']nie wiem kiedy pozostanie bez jajek bo nadal nie mogę z nim nic zrobić, ani go oddać, ani kastrować, ani nic...[/QUOTE] A czy w ogóle masz szanse na to, by ustalić jego status? Jakieś namiary na właścicieli? [quote name='malawaszka'] dziś byłam z Dżordżem oddać krew - wieczorem wyniki, błagam żeby były dobre bo martwię się bardzo o niego[/QUOTE] To trzymam kciuki za Dżordża. My jutro znowu z Bajką pojedziemy, może też pobierzemy krew, a najlepiej kał, ale nie mam pojemniczka dziś. Ja martwię się o nią, choć młoda. Nie wiem dlaczego każdy pies ze schroniska przez pierwszy tydzień ma dobre kupy, a później choruje i ma srakę. Bajka od 2 dni. W tej chwili bardzo złą - galaretowatą, śluzowatą, całkiem przezroczystą, żółtą. Podajemy elektrolity z wodą strzykawką do pyszczka, bo wygląda na odwodnioną.- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='Paulina87']Norka ma 45 cm w kłębie[/QUOTE] Dzięki. Ma o 1,5 cm mniej niż Bajka. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
No i Bajka już po pierwszej wizycie u weta. Ogólnie jest w dobrym stanie, waży 14 kg. Jedyne, co trzeba wyleczyć to uszy, bo bardzo zawalone, a czym zawalone, dowiemy się za 2-3 godziny. Oczyszczone też gruczoły wokółodbytowe, bo były pełne (tak myśleliśmy, bo trochę się lizała i parę razy widzialam, jak trze pupą). Umówiliśmy wstępnie sterylkę na za tydzień. Nie wiem, czy mi przysługuje prawo do zgłoszenia jej na 100% (wpłacam od początku roku dopiero, czyli dopiero poszło 4x15 na fundusz sterylkowy - nie wiem, jaki staż jest wymagany na te 100%). -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Hurra, tz uporał się z naszym rocznym rozliczeniem podatkowym i znów udało mi się go namówić na 1% dla sznaucerów! -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
[quote name='Paulina87']Pięknie wygląda... chociaż ja czekam za jakimiś zdjęciami lepszej jakości :] (mam zboczenie na tym punkcie)[/QUOTE] Ja też mam takie zboczenie, ale obiecałam, ze dziś wrzucę, więc musiałam takie byle jakie dać. Ciemnica u nas dziś przez cały dzień i choć zrobiłam koło setki, nic się nie nadawało. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Jamniorki też psy, więc OK, ale mam w rodzinie (i ta rodzina miała też wcześniej) i niestety charakterki mają na pewno trudniejsze niż sznaucery. Nie zdecydowałabym się na jamnika świadomie, a na parę innych ras prócz sznaucerów np. tak. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Kocham ją, kocham, kocham. Nie wiem, jak ją oddam (choć przecież nie mogę mieć czwartego psa). Jest: [B]cicha[/B], choć po sznaucerowemu potrafi zaszczekać, [B]nienamolna[/B], choć baardzo garnie się do człowieka, trochę [B]tajemnicza[/B], nigdy nie wiem, co w tej główce siedzi, [B]zwiewna[/B], [B]delikatna [/B]no i [B]piękna[/B]. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
Dzień dziś tak ponury, bateria ledwo ciągnęła, no i foty wyszły beznadziejnie, więc na lepsze trzeba poczekać. Ale daję choćby te. [IMG]http://img718.imageshack.us/img718/7574/minibaja5.jpg[/IMG] [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/4215/minibaja1.jpg[/IMG] [IMG]http://img638.imageshack.us/img638/7933/minibaja3.jpg[/IMG] A tu z rezydentkami: [IMG]http://img201.imageshack.us/img201/2209/minibaja4.jpg[/IMG] -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='Paulina87']Norka jest drobniejsza niż bajka. W poniedziałek postaram się być w schronisku to zmierzyć.[/QUOTE] To w takim razie to zupełny mikrus byłby z niej, bo Bajka jest przecież niewielka i drobniutka. To może rzeczywiście polecę tej pani Norkę, bo ona chce niewielką sunię. Na fotach Norka wygląda na wysoką. -
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
To coś pod okiem nie jest zbyt twarde, ma z 8 mm średnicy, lekko wypukłe, przesuwa się łatwo tak z 1 cm w każdą stronę. Nie chciałam zbyt dużo razy próbować przesuwać. W poniedziałek zobaczymy, co powie wet. Przy listwach mlecznych niestety przerabialiśmy z Costą i skończyło się obustronną mastektomią, ale guzków było dużo. Nie za bardzo cudo po obcięciu, bo trochę usuwałam wcześniej dredów do gołej skóry, a przy krótkim włosie te miejsca widać, jakby dziury. W dodatku okropnie wychudła, wygląda jak wypłosz. Chyba bardziej mi się podobała z kudłami. Jutro po szkoleniu (bo chodzę z jednym z psów) pocykam foty i wrzucę. -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Ona przez długi czas była na wolności, zdobywała jedzenie dla maluchów, więc teraz ją ciągnie, żeby pobiegać. Myślę, że trochę treningu i nauczy się przybiegać na zawołanie. Jest taka miła dla ludzi, że na pewno będzie współpracować, tyle, że to wymaga trochę czasu. Heidi to dopiero była uciekinierka! A ludzie są z niej zadowoleni. Bajkę pokażę (na stronie adopcyjnej widziałam, że ją dałaś, a jutro dodam nowe fotki, po obcięciu, a właściwie wytrymowaniu, to coś dorzucisz). Boję się do niej przywiązać, więc wolę szybko oddać w dobre ręce. Tylko wyciachamy ją chyba najpierw. W poniedziałek pogadam z wetem, czy nie za chuda na to. Ale przyznam, że wolałabym, by ta pani wzięła kogoś innego, bo Bajeczka szybko znajdzie domek, nawet gdzieś w pobliżu. -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
marako replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Koresponduję z osobą zainteresowaną sznaucerką najlepiej w rozmiarze mini lub nieco więcej, bo wiele podróżowałaby, a ten rozmiar łatwiej przewozić. Podałam link do strony adopcyjnej, pani odpisała, że po powrocie (a wraca tak po tym weekendzie) jakąś na pewno wybierze. Wysłała mi fotki swojej poprzedniej (szara, ze stojącymi uszami, na kajaku), dlatego Heidi tak jej przypadła do gustu, bo w opisie miała, że dla ludzi aktywnych, lubiących sportowy tryb życia. Ale jak nie znajdzie takiej, to zdecyduje się na inną, choćby trochę w tym typie. Jak na stronie jest sznaucerka średnia, np. Norka to jakiego wzrostu się spodziewać? Może podawać wzrost w kłębie przy opisie? -
Dodaję nowy wątek Bajki, ale nowe foty będą dopiero jutro (teraz jest na stole poddawana groomingowi...). [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225740-Bajka-oparta-na-faktach-cudna-sznaucerka-średnia-na-dt?p=18952933#post18952933[/URL] Ona ucieka, ale zaraz wraca. Np. idzie do lasu powącha coś, wysika się i wraca tą samą drogą, którą przyszła. Furtkę już opancerzyłam, ale została mi brama wjazdowa i przerwy między słupkami a bramą. Poza tym całość ogrodzenia jest nie do przejścia.
-
Bajka oparta na faktach - cudna sznaucerka średnia ma dom
marako replied to marako's topic in Już w nowym domu
W schronie została odrobaczona, my ją zakropiliśmy advantixem, bo sporo kleszczy w naszym lesie, no i pchełki też wyginą, jakby co. Fotki po postrzyżynach zamieszczę jutro. Część kudełków już zgubiła, ale dziś jeszcze nad nią pracujemy... W poniedziałek wybieramy się do weta, bo mała ma jakiś ruchomy guzek pod okiem. No i trzeba ocenić jej stan, zajrzeć do uszu, obejrzeć. Jest chuda, więc może do sterylki trzeba będzie ją trochę odkarmić. Jest tak ładna i tak blisko typu sznaucerka, że sterylka przed wydaniem do nowego domu wydaje się niezbędna. Kochamy ją wszyscy od pierwszego wejrzenia, tyle ma uroku. Tym bardziej trzeba szybko znaleźć domek, bo jak za bardzo się polubimy, to zostanie naszym czwartym psem... -
Zakładam po raz drugi wątek suni zabranej do nas na dt /podczas świąt/ ze schroniska w Ostrowiu Wlkp. Bajka do schroniska trafiła ze szczeniakami, z których 2 znalazły dom, a ona została. Sunia jest śliczna, miła, z jednej strony garnie się do człowieka, z drugiej okazuje mu uległość połączoną w niektórych sytuacjach z dużym lękiem. Oto fotki już u nas: [IMG]http://img846.imageshack.us/img846/844/minimala05.jpg[/IMG] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/5908/minimala06.jpg[/IMG] [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/1653/minimala10.jpg[/IMG] I dla porównania z wielkością sznaucerki olbrzymki (jednej z rezydentek) [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/1026/minimala04.jpg[/IMG]
-
Dzięki, [B]malawaszko[/B], za wstawienie fot. Ja po dzisiejszym ataku wiosny, wyprawie na szkolenie z Hondą i leśnym spacerze z naszą czwórką futer padłam i już na nic nie mam siły. Jeszcze odnowię wątek Bajki, ale nowe foty dopiero jutro porobię i wstawię, dziś ograniczę się tylko do tych, które mam. A co do Bajuszki, to znajduje wciąż nowe miejsca do przeciskania się przez pręty ogrodzenia i już nie możemy jej nawet na ogródek wypuścić z psami. Jutro muszę chyba na całej długości bramy założyć jakieś uszczelnienie, bo szkoda ją więzić w domu w taką pogodę.
-
Co do metamorfoz, to myślę, że za jakiś miesiąc, dwa, jak zdobędę foty, to dopiero będzie niespodzianka. Oni mają bzika na punkcie psów i to nie tylko ich samopoczucia i zdrowia, ale też i wyglądu - codzień czesanko, regularnie podstrzyganie, pazurki, uszka, Costa będzie lśniła, Pola też. No i futerko i broda już będą miały odpowiedni sznaucerowy wygląd. Dziś miałam znów długą rozmowę tel., podziękowania za taką miłą i śliczną sunię, opowieści, jak spała, gdzie była i z kim (z psów) się zaznajomiła. Nawet wetowi swojemu pokazali, a on bardzo pochwalił, że pies jeden dzień u nich, a taki grzeczny, miły i posłuszny. Już bezbłędnie prowadzi pod właściwą klatkę schodową. Mam otwarte zaproszenie i do jednych i do drugich i na pewno bedąc w tych stronach zajrzę do nich. Za 2 tygodnie spotkanie z Polą - zobaczymy, jak zareagują na siebie. Malawaszko , szczurzynka to szczur płci żeńskiej. Przed psami miałam szczurki, występowały nawet w TV razem z córką w Od przedszkola do Opola. Córka jako 7-latka prowadziłą często odwiedzaną stronę www o szczurkach i udzielała porad. Mieliśmy młode, 13 sztuk. Jak tz zgodził się na psa, to ostatnia szczurzynka jeszcze żyła.