-
Posts
15637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ajula
-
[quote name='muzzy'] Poza tym jak się głaskamy, to gryzie coraz mocniej, ale dziś zacząłem go uświadamiać w tej kwestii :) Jak mnie dziamdzia, to mówię 'puść" i przestaję głaskać, powtarzając co chwilę 'puść' i czekając, aż odpuści sobie gryzienie. Jak już przestanie gryźć, to go chwalę i głaskam dalej. Może mu wejdzie to tej czarnej łepetyny, że na 'puść' się pana wypluwa :) No, to chyba tyle, 3majcie się![/quote] muzzy - nasz Gacek robi to samo, najbardziej ma ochotę na gryzienie rąk i to wcale nie lekko :roll: też mu na to nie pozwalamy, mówimy stanowcze "nie", "nie wolno" i zamiast naszych rąk wtykamy w paszcze zabawki
-
Charly jestes bardzo wielkoduszna, ja bym tak nie umiała :shake: niezależnie od tego, jakbardzo facet cierpiał oddając psy do schronu, to jednak je oddał - z kanapy na beton, z miejsca gdzie były kochane, do miejsca, gdzie są anonimowe i samotne (choćbyście nie wiem ile serca własnego im dały) ja nie wyobrażam sobie żadnej takiej sytuacji w życiu, która by mnie zmusiła do oddania moich psów do schroniska - szczególnie Hexi, bo ona jest u nas od 8 tygodnia życia i jestesmy jej całym światem, ona po prostu by tego nie przeżyła nawet nie mogę o tym mysleć, bo mnie w gardle dusi :-( nie wiem co bym zrobiła, ale nie zaprowadzilabym jej do schronu, bo nie moglabym żyć dalej ze świadomością, że ona tam cierpi
-
*FPR-ZwP* - Łódź,Ariel - obraz psiego nieszczęscia,ma DOM!!!
Ajula replied to Niewiasta_21's topic in Już w nowym domu
on chyba powinien mieć kubraczek, bo na pewno jest mu zimno :roll: -
[quote name='MrZiutek'] Napiszcie jak przekonac Lune do tego ze od teraz my jestesmy jej wlascicielami i ze to nas ma sluchac bo to jej sie poprostu oplaca. [/quote] cieszę się :lol: że jest już bezpieczna ja nie chcę zbyt wiele radzić, bo nie mam pojęcia o zachowaniach psów, mogę tylko napisać, co widzę u nas, co się dzieje z naszymi psami - u nas zauważyłam, że w oswajaniu bezdomnego Gacusia wielką rolę odegrało jedzenie - najlepiej podawane z ręki (zastosowałam się do zaleceń wyczytanych na dogo ;)) - pozostawienie psa w spokoju - tzn nic na siłę, żeby mógł we własnym tempie zdecydować kiedy i jaki kontakt z nami jest mu potrzebny - na początku chował się i schodził wszystkim z drogi, nie chciał, żeby go dotykać (warczał), potem sam zaczął podchodzić, coraz śmielszy i bardziej otwarty, pozwalał się dotykać, głaskać (początkowo tylko po boczku, na dotknięcie innych częsci ciała warczał), teraz po 5 miesiącach domaga się glaskania i przytulania :lol: ale problemy mamy z nim nadal - czasami pojawia się agresja :roll:
-
jak nic to nic, a potem wszyscy dzwonią naraz
-
Sarunia już pewnie dojechała trzymam kciuki za spokojną pierwszą noc! no i żeby się spodobała :modla:
-
Mały Karmelek-kto go poznał,ten wie.Trojmiasto. Ma dom.
Ajula replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
może powinien mieć na imię KOGUT :evil_lol: historia z groszkami super! -
Zagłodzony Sajfer z brzeskiego przytuliska-nareszcie ma dom !!!
Ajula replied to Madziek's topic in Już w nowym domu
piesek przypomina, że szuka domku :lol: -
błyskawiczne postępy jaka zdolna panienka :loveu:
-
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
Ajula replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
kto wie? może da na wszelki wypadek raz do góry :lol: -
:-o niezła sumka może dlatego, że jest taki popularny poczytaj jeszcze posty pani Mrzewińskiej i w ogóle wszystko, co znajdziesz na temat szkolenia pozytywnego ja sama chyba sie rozejrzę za szkoleniowcem, bo też mamy problemy z naszym znajdkiem, to co czytam o szkoleniu pozytywnym wydaje mi się sensowne i stosujemy, i jest długo długo dobrze, potem nagle cos sie dzieje i wracamy na początek ścieżki :shake:
-
cieszę się i pozdrawiam Was serdecznie :lol::lol:
-
kochany Dropku - niewątpliwie od namiaru wiedzy można zgłupieć, ale książka która ma w tytule słowo "pozytywne" rokuje dobre nadzieje na przyszłość :lol: moje dwa smoki jazdę samochodem odbywają bez szelek, ale prawdę mówiąc jest to głupie niedopatrzenie z mojej strony :oops: brawo dla Twojego Pańcia, że tak dba o Twoje bezpieczeństwo :loveu:
-
tak tylko zapytam, czy może są jakies nowe wieści?
-
Elma sznaucerkowata ze śmietnika, już w swoim domku w Radomiu
Ajula replied to annama's topic in Już w nowym domu
jak się ma Elma? mam nadzieję, że wszystko ok :lol: -
poszukałam i znalazłam o tym szkoleniowcu czytałam dobre opinie, zobacz sobie jego stronę internetową, są tam też filmiki ze szkoleń i widzę, że ma szkolenia w Będzinie, zaczynają 18.03. [url=http://www.wesolalapka.pl/component/jforms/1/100010.html]Wesoła Łapka - szkoła przyjaciół psów[/url]
-
czytasz w moich myslach kobieto ;) odpowiadasz na zadane pytanie szybciej, niż ja to pytanie zdążę wysłać szukałas szkoleniowca?
-
Kranik co u Was? nie odzywasz się...
-
a co nowego u Merlisi?
-
ancia co u Was? Jak Karmelek?