Jump to content
Dogomania

Ajula

Members
  • Posts

    15637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ajula

  1. [quote name='muzzy'] Poza tym jak się głaskamy, to gryzie coraz mocniej, ale dziś zacząłem go uświadamiać w tej kwestii :) Jak mnie dziamdzia, to mówię 'puść" i przestaję głaskać, powtarzając co chwilę 'puść' i czekając, aż odpuści sobie gryzienie. Jak już przestanie gryźć, to go chwalę i głaskam dalej. Może mu wejdzie to tej czarnej łepetyny, że na 'puść' się pana wypluwa :) No, to chyba tyle, 3majcie się![/quote] muzzy - nasz Gacek robi to samo, najbardziej ma ochotę na gryzienie rąk i to wcale nie lekko :roll: też mu na to nie pozwalamy, mówimy stanowcze "nie", "nie wolno" i zamiast naszych rąk wtykamy w paszcze zabawki
  2. Charly jestes bardzo wielkoduszna, ja bym tak nie umiała :shake: niezależnie od tego, jakbardzo facet cierpiał oddając psy do schronu, to jednak je oddał - z kanapy na beton, z miejsca gdzie były kochane, do miejsca, gdzie są anonimowe i samotne (choćbyście nie wiem ile serca własnego im dały) ja nie wyobrażam sobie żadnej takiej sytuacji w życiu, która by mnie zmusiła do oddania moich psów do schroniska - szczególnie Hexi, bo ona jest u nas od 8 tygodnia życia i jestesmy jej całym światem, ona po prostu by tego nie przeżyła nawet nie mogę o tym mysleć, bo mnie w gardle dusi :-( nie wiem co bym zrobiła, ale nie zaprowadzilabym jej do schronu, bo nie moglabym żyć dalej ze świadomością, że ona tam cierpi
  3. on chyba powinien mieć kubraczek, bo na pewno jest mu zimno :roll:
  4. [quote name='MrZiutek'] Napiszcie jak przekonac Lune do tego ze od teraz my jestesmy jej wlascicielami i ze to nas ma sluchac bo to jej sie poprostu oplaca. [/quote] cieszę się :lol: że jest już bezpieczna ja nie chcę zbyt wiele radzić, bo nie mam pojęcia o zachowaniach psów, mogę tylko napisać, co widzę u nas, co się dzieje z naszymi psami - u nas zauważyłam, że w oswajaniu bezdomnego Gacusia wielką rolę odegrało jedzenie - najlepiej podawane z ręki (zastosowałam się do zaleceń wyczytanych na dogo ;)) - pozostawienie psa w spokoju - tzn nic na siłę, żeby mógł we własnym tempie zdecydować kiedy i jaki kontakt z nami jest mu potrzebny - na początku chował się i schodził wszystkim z drogi, nie chciał, żeby go dotykać (warczał), potem sam zaczął podchodzić, coraz śmielszy i bardziej otwarty, pozwalał się dotykać, głaskać (początkowo tylko po boczku, na dotknięcie innych częsci ciała warczał), teraz po 5 miesiącach domaga się glaskania i przytulania :lol: ale problemy mamy z nim nadal - czasami pojawia się agresja :roll:
  5. jak nic to nic, a potem wszyscy dzwonią naraz
  6. jaki ładny jest Mikus :loveu: ciesze się, że już jest lepiej
  7. Sarunia już pewnie dojechała trzymam kciuki za spokojną pierwszą noc! no i żeby się spodobała :modla:
  8. dziewczyny, Klaudus zrobiła jej tyle ogłoszeń czy nikt się nie odezwał? ani jedna osoba? :roll:
  9. Tina a co u Ciebie? siedzisz tam pewnie biedulko smutna i samotna...
  10. może powinien mieć na imię KOGUT :evil_lol: historia z groszkami super!
  11. piesek przypomina, że szuka domku :lol:
  12. błyskawiczne postępy jaka zdolna panienka :loveu:
  13. kto wie? może da na wszelki wypadek raz do góry :lol:
  14. Ajula

    Postępy kiruni

    :-o niezła sumka może dlatego, że jest taki popularny poczytaj jeszcze posty pani Mrzewińskiej i w ogóle wszystko, co znajdziesz na temat szkolenia pozytywnego ja sama chyba sie rozejrzę za szkoleniowcem, bo też mamy problemy z naszym znajdkiem, to co czytam o szkoleniu pozytywnym wydaje mi się sensowne i stosujemy, i jest długo długo dobrze, potem nagle cos sie dzieje i wracamy na początek ścieżki :shake:
  15. cieszę się i pozdrawiam Was serdecznie :lol::lol:
  16. ...tak tylko pozdrawiam Leonka i jego rodzinę :lol:
  17. kochany Dropku - niewątpliwie od namiaru wiedzy można zgłupieć, ale książka która ma w tytule słowo "pozytywne" rokuje dobre nadzieje na przyszłość :lol: moje dwa smoki jazdę samochodem odbywają bez szelek, ale prawdę mówiąc jest to głupie niedopatrzenie z mojej strony :oops: brawo dla Twojego Pańcia, że tak dba o Twoje bezpieczeństwo :loveu:
  18. tak tylko zapytam, czy może są jakies nowe wieści?
  19. jak się ma Elma? mam nadzieję, że wszystko ok :lol:
  20. Ajula

    Postępy kiruni

    poszukałam i znalazłam o tym szkoleniowcu czytałam dobre opinie, zobacz sobie jego stronę internetową, są tam też filmiki ze szkoleń i widzę, że ma szkolenia w Będzinie, zaczynają 18.03. [url=http://www.wesolalapka.pl/component/jforms/1/100010.html]Wesoła Łapka - szkoła przyjaciół psów[/url]
  21. Ajula

    Postępy kiruni

    czytasz w moich myslach kobieto ;) odpowiadasz na zadane pytanie szybciej, niż ja to pytanie zdążę wysłać szukałas szkoleniowca?
  22. Ajula

    Postępy kiruni

    Kranik co u Was? nie odzywasz się...
  23. a co nowego u Merlisi?
  24. też tu zaglądam z nadzieją, że może Kacperek się nam pokaże :)
  25. ancia co u Was? Jak Karmelek?
×
×
  • Create New...