Jump to content
Dogomania

Ajula

Members
  • Posts

    15637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ajula

  1. my nie usypiamy psów dlatego, że nie ma ich gdzie umieścić :roll: jeśli stan zdrowia Buni będzie się pogarszał - wątroba przestanie pracować, będzie ją bolało, będą inne problemy zdrowotne powodujące cierpienie - wtedy ją uśpimy
  2. już roczek :) gratulacje! ciekawe jak wygląda rodzeństwo
  3. chyba muszę zmienić tytuł :(
  4. Malutka nie wygląda na starą, ale stan jej zdrowia wskazuje na zaawansowany wiek
  5. kilka zdjęć na trzeciej fotce widać jej wielkość
  6. ........... [quote name='jkp']Opis stanu zdrowia BUNI : w j ustnej sajgon( paradontoza , zebiska do usunięcia) sierśc zaniedbana ale bez choroby guz sutka widoczny wyczuwalny oczy z " bielmem" Nie słyszy i prawie nie widzi porusza się ale na zakretach traci równowagę. Badania laboratoryjne - norma oprocz prób watrobowych, w USG zmiany ogniskowe w watrobie( podejrzenie przerzutów nowotworowych) Jakby żyła w swoim swiecie znaczy mały z nia kontakt, wypuszczona na trawke wchodzi w "tryb idziemy" i krąży bez przerwy ale jakby bez celu. Nie chce sie zatrzymać( wsadzona do swojej klatki dalej chce iść. Je dość chętnie, nie widać ,żeby piła ( ale w klinice piła) od wczoraj nie siusiała ani nie oddała stolca ( ani na dworze ani w klatce) Trochę jest jak swinka morska - bezproblemowa w klatce. Na razie ja obserwuję ale nie jest to bardzo wnikliwe bo nie me mnie dużo w domu no i jeszcze muszę ja separować od mojego stada.
  7. 04.01.2012 Bulinka przeszła za TM........ ........................................................................................................................... 29.10. babulinka pojechała do Domu Tymczasowego do Rytki. Nie mamy złudzeń - to pewnie będzie Tymczas dożywotni. Wielkie podziękowania dla Rytki za pomoc! ...................................................................................................................... W miejscowości Murowana Goślina ludzie wyłowili z rzeki psinę. Jest to stara mała sunia. Wyglądała fatalnie, nie było z nią praktycznie kontaktu, ledwo zipała. Sunia awaryjnie trafiła do Asi jkp. Dziś Asia zawiozła ją do weta, który zrobił komplet badań i stwierdził, że sunia jest już bardzo stara. Nie ma czipa. Dokładnie o jej stanie zdrowia napisze jkp ( poście poniżej) Psychicznie - babulinka sprawia wrażenie, jakby nie do końca kontaktowała. Ma momenty odlotu, zawiesza się wtedy na chwilę. Nie wymaga skomplikowanej opieki, ciepły spokojny kącik, jedzenie odpowiednie dla staruszki, wyprowadzenie na siczku. Dużo śpi. Jeśli chodzi o jej wygląd zewnętrzny, to nie wygląda tragicznie. Jest dobrze odżywiona, sierść ma czystą, nie skołtunioną, tak jak mają długo zaniedbywane psy. Wprawdzie sierść się dosyć mocno sypie, ale nie ma żadnej choroby skóry. Nie boi się ludzi. Jest niewielka szansa, że sunia się zgubiła i sama zawędrowała nad rzekę. Inna możliwość - ktoś umarł, ktoś inny się jej pozbył. Niestety wątpimy, że uda się znaleźć właścicieli. Obawiamy się także, że nie znajdziemy dla niej żadnego DT - bo to musiałby być DT na dożywocie, suni raczej niewiele czasu zostało. Choć oczywiście nie można przesądzać - znane są na dogo historie prawie umierających staruszków, które na DT jeszcze sobie zdrowo pożyły. JKP pomaga skutecznie wielu psim bidom - pomaga tym najbiedniejszym, finansuje sterylizacje, leczenie, wspiera fundacje - tym razem sama potrzebuje wsparcia. Nie zostawiajmy Asi samej z tą biedną starowinką. Asia nie może jej zatrzymać na dłużej. Pomóżmy Asi znaleźć DT dla małej starej sunieczki wyłowionej z rzeki.........
  8. te szczeniaki chyba miały różnych ojców, bo każdy inny :D
  9. ..................:glaszcze:
  10. bardzo ładny pies :loveu: jak dobrze, że nie musi się już nudzić samotny w klatce
  11. głupia sprawa z tymi szwami, nie wyobrażam sobie, jak ją znowu złapiesz
  12. w fundacji nawet już psiarze są zakoceni łatwo nie będzie - naprawdę nie ma jej gdzie umieścić
  13. chyba to może być coś uczuleniowego ale może jednak się zadrapał?
  14. [quote name='supergoga'] Miałby małe mieszkanko z opgródkiem, koleżankę dożycę, 7 lat, też po przejściach. Własny fotel - juz czeka - i kochającego człowieka. Spacery i pełna miskę. Jak tylko Paweł wróci jutro wieczorem - będziemy sprawdzać reakcje Diuka. Trzymajcie kciuki.[/QUOTE] brzmi fajnie :thumbs: oby się udało, bo z tą krótką sierścią to się strasznie wymrozi zimą w budzie.........
  15. Lodku kocham Ciebie i kocham Rytkę :loveu: zawsze mi humor poprawiacie a Pikus chowa smaczki, bo on był pies uliczny, musiał sobie robić zapasy na później ;)
  16. może myśli, że jego ;) napatrzeć się nie mogę na tą mordkę chętnie bym go wzięła
  17. jaka ona jest piękna! te oczy....te uszka.....taka sarenka :loveu: trzeba pomyśleć o sterylizacji
  18. szczęście, że nie ma problemów z psychiką resztę się naprawi
  19. bazarek dla hotelowców, czyli także dla fajnego Koksa [url]http://img684.imageshack.us/img684/9008/torby034.jpg[/url]
  20. śliczna zgrabna laska najlepiej by było, jakby ją Boogie adoptował ;)
  21. wczoraj w pierwszym domu nie znaczył - pewnie czuł, że to nie jego dom ;)
  22. chuda, ale piękna jaką ma puszystą sierść
  23. śliczny Sanduś :loveu: [IMG]http://img683.imageshack.us/img683/7703/dsc8006f.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/3238/dsc8012.jpg[/IMG] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9580/dsc8015y.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...