-
Posts
8296 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by leni356
-
Jeśli jest nim zainteresowanie to na pewno domek się znajdzie. On jest śliczny, może trafi na kogoś kto już miał jamnika :loveu:
-
[quote name='Jagoda1']A co ci nie pasuje? :razz: Skąd ta ocena o agresji?:crazyeye: Sznaucery olbrzymie to psy dominujące, ale o zrównoważonej psychice, bardzo inteligentne, rodzinne. Znam i znałam wspaniałe sznaucery z hodowli, a te schroniskowe również zapisały się w naszej pamięci jako kochane, mądre psy. Zanim coś napiszesz, sprawdź... Czy interesuje cię Kama....?[/quote] Sprawdź?? Właśnie sprawdzałam, bo mam takie na osiedlu - z trzema właścicielami rozmawiałam, bo psy fajne, a nie są spuszczane. Powtarzam tylko to co usłyszałam od nich, bo niestety żaden nie biega bez smyczy....... No i to są opinie 3 niezależnych ludzi, którzy je mają. 2 psy i 1 suka, więc płeć też zróżnicowana. Nie przeczę że nie są mądre, tylko to że nie zawsze dogadują się z innymi psami - tyle wiem od właścicieli. Kama mi się podoba, ale bardziej przypomina mi teriera tybetańskiego niż sznaucera olbrzyma - ale porównuję do tych które mam na osiedlu. Stąd pytanie czy na pewno jest mixem olbrzyma, a nie innego psa podobnego? Poza tym - czy olbrzymy nie bywają całe czarne? :razz:
-
[quote name='Dogo07']Tylko że jak psiak jest wystraszony i jeszcze dodatkowo wycofany albo agresywny ze strachu to on domu nie znajdzie szybko, i po to jest potrzebny dobry hotelik i ktoś kto będzie z psiakiem pracował i będzie miał z nim częsty kontakt, tak żeby psiak zaufał człowiekowi. Byłam na kilku wątkach gdzie psiaki siedziały latami w schronie, po wyjściu do hotelika gdzie odżyły i poczuły się bezpieczne,po paru miesiącach znajdywały domy, dobre domy. Może Oren sobie po prostu nie radzi w schronisku. I nie potrafi przyzwyczaić się do warunków tam panujących.[/quote] O to mi chodziło właśnie. Nie jestem pewna czy on znajdzie dom jeśli jest tak wystraszony, chyba wcześniej potrzebuje socjalizacji i odrobiny pracy. Ale to moja prywatna opinia. Sama - mimo że nie boję się psów, bo miałam już spaniela wściekusa, to bałabym się wziąć psa, o którym nie wiem jak się zachowuje do innych psów i czy nie kłapnie ręki, która będzie chciała go czesać.. To właśnie są te niewiadome
-
Głównie pytanie czy on da coś przy sobie zrobić? I czy może być z drugim psem? Jest jeden ponek, który jest cudny i też taki smutasek, ale nie dogaduje się z innymi psami :-( W hotelikach nie ma miejsc, ale ja mam kolejki już od dawna zarezerwowane i po trochu się przesuwają.
-
[quote name='brazowa1']dzis byli chętni na jamniczka,ale......oj,ludzie,ludzie.Poprosilam o przytrzymanie pieska,bo wchodzilam z drugim psem,mialam na mysli,skrocenie smyczy.Ale pan nagle sie nad nim pochylił i chial go,przestraszonego wziac na rece.Jamnik polozyl sie na plecach,ale pna nic nie zrozumial z psiej mowy i znowu go chaps ,na rece,jamnik sie odwinal,skoro nie zrozumial za pierwszym razem i chwycil zębami.NIE UGRYZŁ,tylko przestarszony zamarkowal gryzienie.Rezultat-nie wyadoptowany.Ale to byla dobra decyzja,bo ci państwo,mimo,ze bardzo,bardzo mili,na jamnikach sie nie znali w ogole :shake:[/quote] Jeśli mi się uda wyjechać na urlop to odwiedzę Filipka. Mam do niego wielką słabość, bo podobny do mojego bardzo. Mój niestety już za TM. Ale ja nie wierzę w agresywność Filipka, jakby z nim odpowiednio postępować to fajny jamnik by był. Mój też był taki charakterny i rozpieszczony, bo przez 6 lat był panem na włościach - jedyny pies w domu, potem ustawiał wszystkie psy tak że żaden mu nie podskoczył :evil_lol: Ale we trójkę żyły w zgodzie.. To że kłapnął czasami zębami, cóż, każdy jamnik ma charakter bardziej lub mniej wyrazisty. Jamnika trzeba zrozumieć..
-
Jaka biedaczka :-( Trzeba by poogłaszać - jeśli nie jest agresywna to domek by się znalazł
-
Trzymam :)
-
[quote name='leni356']Podnoszę. A jaka jest gwarancja że on sobie da futro wyczesać i wykąpać? Byłoby miejsce w hoteliku, tylko czy jest szansa na jakieś deklaracje?[/quote] No więc?? Ponawiam pytanie. Niczego nie mogę się dowiedzieć o tym psie. Mam nadzieję że go nie skreśliliście jeszcze
-
Poznań - wysyp cocker spanieli w schronisku - POMOCY!!!
leni356 replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ninka']Przepraszam, oddaje racje przedmowca. W schronisku jest okolo 6 spanieli. Wszystkie sa starsze i zaniedbane. 3zlote i 3czarne. Jutro wstawie zdjecia.[/quote] A ten biało-czarny z pierwszej strony? -
Na stronie Azylu w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) znalazłam takiego ślicznego spanielka :-( [IMG]http://connectit.pl/%7Eorion/images/zoom/Leon/viewsize/img_9424.jpg[/IMG] [IMG]http://connectit.pl/%7Eorion/images/zoom/Leon/viewsize/img_9423.jpg[/IMG] [IMG]http://connectit.pl/%7Eorion/images/zoom/Leon/leon_grz_08_min.jpg[/IMG] Leon to przesympatyczny psiak rasy cocker spaniel. Urodził się około 1999 roku, w schronisku przebywa od 14 czerwca 2009 roku. Leon, w fatalnym stanie, biegał wzdłuż ulicy, przy lesie pomiędzy miejscowościami Koty i Tworóg. Prawdopodobnie ktoś wyrzucił go z auta. Psiak był przerażony i ogłupiały – gdyby nie zainteresowały się nim wspaniałe osoby – Pani Ola i Pan Kuba na pewno w niedługim czasie Leon zostałby potrącony przez samochód. Udało się go jednak uratować i trafił on do naszego azylu. Leon był straszliwie brudny, ukurzony, miał zaropiałe oczka a pod skórą wyczuwało się same żebra. Nasz podopieczny miał także trudności z chodzeniem i mocno kaszlał. Po przeprowadzeniu dokładnych badań, wykonaniu zdjęć RTG okazało się, że psiak ma odoskrzelowe zapalenie płuc, zapalenie spojówek oraz bardzo zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych. Obecnie Leon jest w trakcie intensywnego leczenia i dokarmiania. Gdy jego stan poprawi się planowana jest operacja pektinotomi tylnych łap (zmniejszenie bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową). Pomimo wszystkich dolegliwości Leonek jest kochanym, przytulaśnym stworzeniem. Jest wesoły, przepada za spacerami. Chodzi krok w krok za ludźmi, z ogromną prędkością merda króciutkim ogonem, gdy tylko zwróci się na niego uwagę. Bez problemów akceptuje wszystkie inne psy. Jest typowo domowym czworonogiem – śpi na kocyku, stara się nie załatwiać w pomieszczeniach. Jest dość drobny jak na swoją rasę. Bez problemów odnajdzie się w mieszkaniu, może też zamieszkać w domu z ogrodem. Ktoś, kto przygarnie tego wspaniałego psiaka zyska kochanego przyjaciela na dobre i na złe. [U]Kontakt w sprawie adopcji:[/U] Społeczny Azyl dla Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt" ul. Wiśniowa 35 42-600 Tarnowskie Góry - Opatowice[B][/B] Azyl jest czynny codziennie, także w weekendy i święta od godziny 9.00 do 14.00 [CENTER][B][B][B]Telefon kontaktowy: 0 602 318 518[/B][/B][/B][B][/B] [B][B]adres [B]e-mail[/B]: [email][email protected][/email][/B][/B][/CENTER]
-
Megii albo Jamor
-
[quote name='basia0607']Wróciłam od Maksia, pekły mu 3 szwy. Dzwonilam do weta, powiedzial , że jest to częste w tym miejscu. On ma tam założoną siateczkę kolagenową, trzeba obserwować, przemywać. Nie sugeruje powtornego szycia. U nas ulewy w budach mokro. Koce nie schną. :placz: na dzien dzisiejszy takie mam wplaty Kasia 77-40zl Mariola Sz. F. 123-30 zl. dziekuje.[/quote] Basiu, a kiedy będą wyniki tego wycinka pobranego?
-
Podnoszę. A jaka jest gwarancja że on sobie da futro wyczesać i wykąpać? Byłoby miejsce w hoteliku, tylko czy jest szansa na jakieś deklaracje?
-
Przed :lol:
-
Taka cisza.., no to chyba po jajkach :shake:
-
Ten pies jest młody, ale chyba siedział długo w schronisku, bo cieszy się na trawie jakby jej nigdy nie widział. Zaraz po fryzjerze ruszę z jego ogłoszeniami, oby szybko znalazł się domek. Fafi goni Puszka: [IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/eccac6b6928c89b3354d68505baf29be,14,19,0.jpg[/IMG] [IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/bf03c586ad7b542e8bab98ab9bdf0a73,14,19,0.jpg[/IMG] [IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/d78d29fda8b8f0b1b583db3f101279b1,14,19,0.jpg[/IMG]
-
Doszło 50 zł na hotelik od Malawaszka, dziękuje :loveu: Dostałam zdjęcia od Megii, zaraz wkleję
-
Przełom lipca/sierpnia
-
Jamniczka uratowana z koszmarnych warunków!!-MA DOM
leni356 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
A czy ona ma jakieś ogłoszenia? Śliczna jest