Jump to content
Dogomania

leni356

Members
  • Posts

    8296
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by leni356

  1. Ja polecam Kąty Rybackie - mało ludzi, nikt się nie czepia, moje psy biegały po plaży codziennie, las. Domki niezbyt fajne, ale do przeżycia. Niestety nie mam już namiarów, ale ja też rezerwowałam późno i były miejsca, bo tam mało ludzi jeździ. Przez Google szukałam
  2. [quote name='maciaszek']Opcja z niedzielą raczej nie wchodzi w grę, bo w niedzielę schroniskowe biura są nieczynne.[/quote] Czynne w niedzielę 9-17 w sprawie adopcji tylko, ale trzeba by się upewnić.
  3. [quote name='Zofija']Snupcio mieszka 20 minut od rynku - piechotą, za rondem Grzegorzeckiego. Jezeli mozesz i chcesz odwiedzieć Snupka to ja zapytam Pani Marii, kiedy i prześlę Ci na skrzynkę adres.[/quote] Fajnie, dziękuję. A czy wiesz co się stało z jamniczkiem Maciusiem tej pani? on tam na jakimś zdjęciu był z Kajtusiem, taki śliczny czarny
  4. [quote name='Wisełka']Szkodencja bo myślałam o najbliższej sobocie :p Na pewno w jakiś weekend! W tygodniu to nie dam rady :roll:[/quote] No to kolejny weekend :p
  5. I kolejna rzecz - czy od niego się może zarazić jakiś psiak? Ja się nie znam zupełnie, przydałaby się opinia weta. Widziałam że na forum jest kilku wetów, ale nie pamiętam kto. Czy ktoś ma rozeznanie? można by o poradę tak na szybko chociaż zapytać
  6. [quote name='lolka']wczoraj rozmawiałam z dziewczyną u której jest psiak....sytuacja jest niewesoła, nie dość że znowu rośnie mu to paskudztwo i pies ma problemy z oddychaniem czy przełykaniem to dodatkowo właściciel mieszkania kategorycznie postawił warunek pozbycia się psa......dziewczyna mi powiedziała że maksymalnie dwa tygodnie go jeszcze potrzyma a potem schronisko w legnicy się kłania:-( już nie wiem jak pomóc.....wszystkie fundacje czy organizacje odmówiły jej pomocy a ona nie ma możliwości dalszej opieki nad psiakiem[/quote] Warto by go było zawieźć do Wrocławia na konsultację do jakiegoś weta, bo jeśli on ma problemy z oddychaniem to już jest niewesoło i nawet jakby znalazł się dt to psiak się może męczyć :-(
  7. [quote name='Wisełka']A kiedy chcesz???? :razz:[/quote] Do niedzieli jestem poza Wwą, potem już jestem. A Isadora? :razz:
  8. [quote name='lolka']dziekuje za pomoc....wczoraj do mnie ta dziewczyna znowu dzwoniła........jest zdruzgotana , dała ma jeszcze tydzien ....gula mu sie znowu powiekszyla a do tego własciciel mieszkania robi awantury i każe im sie go pozbyc jak naszybciej oni nawet rozważaja uspienie psiaka........nie mam mocy aby mu pomóc, bo tu tylko jakiś Dt lub hotelik wchodzi w gre...a do tego leczenie mówilam jaka jest sytuacja, że jest okres wakacyjny i wszytkie miejsca pozajmowane......bardzo prosilam o wiecej czasu ale oni muszą byc w naprawde trudnej sytuacji skoro nie moga tego zrobic.....ta dziewczyna to przez lzy mówila, widać że to dobra duszyczka ale niestety bezsilna[/quote] Pytanie czy ten psiak jest na tyle chory żeby go uśpić - bo gdyby się miał poniewierać chory to niestety tak byłoby lepiej. Pies jest śliczny.. Druga rzecz - czy ta choroba jest taka że mógłby się od niego zarazić inny pies? czy ktoś ma możliwość zapytania weta? Bo przy szukaniu dt to BARDZO WAŻNE
  9. [quote name='Wisełka']No właśnie :) Zapraszamy do nas i naszego domowego bałaganu /delikatnie mówiąc :evil_lol:/. My autobusami podróżować nie potrafimy, a autka nie mamy /i nie chcemy mieć bo boję się prowadzić :oops:/[/quote] To kiedy? :evil_lol:
  10. [quote name='Wisełka']Jesteś pewna z tym przedszkolem?? :lol: :lol: :lol: A przyjedziesz po nich nawet :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: To się nazywa wykorzystywanie sytuacji co nie?? :megagrin::megagrin::megagrin:[/quote] Mam sentyment do jamników, mogą mnie wykorzystać :lol: Choć po śmierci mojego jamnika zarzekałam się że już nie będę mieć jamniołka to jednak mięknę
  11. [quote name='Isadora7']No włąsnie czy jamniś ma allegro? [/quote] Nie ma :( :( Zrobisz?
  12. [quote name='aldira']Co z jamniczkiem ?[/quote] Czeka na domek..
  13. Zrobiłam mu wątek póki co [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/sliczny-szorsciak-z-legnicy-dolnosl-z-cieplego-domu-do-schroniska-pomozcie-141645/[/URL]
  14. I jeszcze diagnoza weterynarza z Legnicy, który leczył psa. [B][COLOR=Red]Pies potrzebuje konsultacji innego weta[/COLOR][/B] "Pacjent trafił do Lecznicy 14.11.2008 - z objawami przetokującej , otwartej , przerośniętej ziarniną rany ok. dorsalnej szyji . Wcześniej w/w pacjent był leczony - nie ustaliłem jaka to była diagnoza i jaki był sposób leczenia . Wstępna diagnoza: komplikacje w wyniku przetoki po torbieli zastoinowej gr. ślinowego żuchwowego lub /i/? podjęzykowego. 1. 17- 20.11.2008 dokonano wyizolowania fragmentów przerośniętej torebki gruczołu , usunięty masywne pokłady tk. ziarninowej . po zabezpieczeniu zamknięto brzegi rany . terapia antybiotykowa /Synulox / i leczenie wspomagające doprowadziło do prawidłowego wygojenia . 2. 16.03-20.03.2009 - pojawił się obrzęk wskazuący na gromadzeniu się fluktującego płynu , punkcja ujawniła wydzielinę śluzowo- krwistą . przedsięwzięto decyzję operacyjnego usunięcia prawdopodobnego fragmentu tk. gruczołu. Zabieg wykonano wydawać sie mogło b.dokładnie - usuwając duży margines ok. tkanek . leczenie pooperacyjne podobnie jak poprzednio przebiegło bez wyraźnych komplikacji . rana zagoiła się . 3. 14.04-20.04.2009 leczenie operacyjne - usunięcie ponownie tworzącej się torebki rzekomej i zmian przerostowych , leczenie jak poprzednio 15.06.2009 - wobec ponownej recydywy w/w zmiany - zaproponowano badania diagnostycze Usg w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu i podjęcie działań chirurgicznych Jerzy Legień lek. wet. Legnica 601 572054"
  15. [COLOR=Red][B]POTRZEBUJEMY OSOBĘ DO SPRAWDZENIA DOMKU - KRAKÓW RUCZAJ[/B][/COLOR] [U][B][COLOR=RoyalBlue] [/COLOR][/B][/U][U][B][COLOR=RoyalBlue]Tekst do ogłoszeń Argosa:[/COLOR][/B][/U] [SIZE=4][FONT=Arial][SIZE=2]Argos to śliczny, średniej wielkości psiak o rozbrajającym spojrzeniu. Nie za młody, nie za stary – w sam raz. To wspaniały, radosny, kochany i niezastąpiony przyjaciel na czterech łapach. Lubi spacery i zabawę. Uwielbia towarzystwo dzieci. Obecnie przebywa w domu tymczasowym. Czeka na prawdziwy dom – taki na zawsze, w którym będzie kochany i przytulany. [/SIZE] [/FONT][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=2][U]Jeśli ktoś może przygarnąć Argosa - proszony jest o kontakt:[/U][/SIZE] [SIZE=2]tel. [/SIZE][/FONT][SIZE=2]785 066 066 [/SIZE][FONT=Arial][SIZE=2]791 949 077 e-mail: [COLOR=#0000ff][U][URL="http://allegro.pl/[email protected]"][email protected][/URL][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT] [U][B][COLOR=RoyalBlue] Ogłoszenia Argosa: [/COLOR][/B][/U]adopcje.org allegro gumtree Katowice gumtree Wrocław gumtree Warszawa przygarnijzwierzaka.pl psydoadopcji.pl [B]Argos przebywa pod opieką Fundacji Emir o/Siewierz[/B] [SIZE=2][B]Szef Oddziału: Edyta tel. kontaktowy: 785 066 066 [/B] [U]Wpłaty dla Argosa:[/U] Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR"Oddział Siewierz Konto Oddziału: Bank Śląski O/Grodzisk Maz. [/SIZE] [SIZE=2]59 1050 1924 1000 0090 6204 7718[/SIZE] [B]Wpłaty z dopiskiem: Argos[/B] [COLOR=red][B]SKARPETA ARGOSA[/B][/COLOR] [COLOR=blue]leni356 - 100 zł[/COLOR] [COLOR=blue]bazarek - na razie 26 zł[/COLOR] [COLOR=blue]Lolka - x [/COLOR] [COLOR=blue]Malicja [/COLOR] [COLOR=blue]agata51 - 10 zł/miesiąc[/COLOR] [COLOR=blue]daglo - 150 zł[/COLOR] [COLOR=blue]olga7 - 25 zł[/COLOR] [COLOR=blue]taks - 100 zł[/COLOR] [COLOR=blue]mru i uczestnicy szkolenia - 200 zł[/COLOR] [COLOR=Red]Prosimy o wsparcie choćby drobnymi kwotami i rozsyłanie wątku do znajomych, bo niestety tak mało ludzi jest [/COLOR] [B]Doszly wplaty:[/B] olga7 - 25 zł dziekujemy :loveu: daglo - 150 zł dziekujemy :loveu: mru - 200 zł dziekujemy :loveu: [COLOR=Black]leni356 - 100 zł [/COLOR]dziekujemy :loveu: [COLOR=Black]taks - 100 zł dziekuje[/COLOR][COLOR=Black]my [/COLOR]:loveu: [COLOR=Black] kazuka - 300 zł dziekujemy [/COLOR] :loveu: malicja - 50,34 zł dziękujemy :loveu: coronaaj-150 zł dziękujemy :loveu: [COLOR=Black]kazuka - 100 zł dziekujemy[/COLOR] :loveu: leni356 [COLOR=Black]- 100 zł dziekujemy :loveu:[/COLOR] olga7 - 10 zł [COLOR=Black]dziekujemy :loveu:[/COLOR] olga7 - 15 zł [COLOR=Black]dziekujemy :loveu: [/COLOR] [B]Razem: 1285,34 zł[/B] ---------------------------------- Kierownik schroniska w Legnicy dostał taki oto smutny list: "Witam serdecznie, pół roku temu wzięliśmy razem z chłopakiem psa z terenu zakładu pracy - o psa nikt nie dbał, sporadycznie dostawał jeść, był chory i praktycznie w stanie agonalnym .. a zbliżały się mrozy. Pies miał przetokę - otwartą ranę na szyi z której leciała ślina z ropą. Plan był taki, aby go wyleczyć i znaleźć mu nowy dom. Niestety po 3 operacjach ciągle ma aktywny gdzieś gruczoł ślinowy i zbiera mu się ta ślina - ma "gulę" na szyi. Lekarz stwierdził, że nie jest w stanie go wyleczyć, mimo prób (usunął mu wszystko co było do usunięcia łącznie z węzłami chłonnymi). Mówi, że przez to, że był długo zaniedbywany porobiły mu się zmiany anatomiczne i nie wie skąd to się bierze. Mimo tej dolegliwości pies zachowuje się jakby był zdrowy, może trochę szybciej się męczy. (ale też nie wiadomo jak długo?) My nie jesteśmy już dłużej w stanie mu pomagać, nie mamy też warunków dla tego psa - wynajmujemy małą kawalerkę, a pies jest duży. Poza tym całymi dniami jesteśmy w pracy. Pies ma ok. 8 lat, jest przyjazny, łagodny, nieagresywny. My jesteśmy z Legnicy, jest tu schronisko ale nie ma tu środków na leczenie psów i zapewne zostałby od razu uśpiony. Może u Was będzie miał większe szanse na to, aby ktoś go przygarnął. A może jednak uda się go wyleczyć i wtedy jeszcze łatwiej znaleźć mu nowy dom .. Możemy go do Państwa przywieźć? Pies ma książeczkę, wszystkie szczepienia - teraz w lipcu będzie potrzebne kolejne szczepienie na wściekliznę. Można go jeszcze wysterylizować." [IMG]http://images46.fotosik.pl/147/271a0e623e20ffd5med.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/147/821132a412301c01.jpg[/IMG]
  16. chętnie :) mój to prawie-jamnik :cool3:
  17. [quote name='basia0607']Konto mamy jedno.[/quote] Ale trzeba wysyłać rzeczy z bazarku do licytujących po wpłynięciu należności. Będziesz mi dawać znać kto wpłacił i ja wtedy wyślę czy mam przesłać na konto ostateczną kwotę tylko?
  18. I zapraszam ciotki na bazarek dla chorego jamnika Maksia: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/torebka-siateczka-royal-canin-mis-dla-chorego-jamnika-maksia-141637/[/url] I Fafika: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/roznosci-na-hotelik-sznaucerka-fafiego-do-18-07-a-141576/[/url]
  19. [quote name='Wisełka']Nie naciskać :diabloti: ;) Myślę że zostanie, ale dopuki nie mam 100% pewności nie napiszę nic. Kocham go :loveu: Dobrze dogaduje się z Docentem, kumple jak nie wiem co :lol: Raźniej im razem w domu zostawać to wszystko na PLUS :p Jedynymi minusami są koszty utrzymania 2óch i ciężej znaleźć kogoś kto zaopiekuję się czasem dwójką niż jednym :roll:[/quote] Jeśli Guciołek miałby szansę na taki domek to na pewno pomożemy :loveu: A przegubowców możesz u mnie zostawiać jak wyjedziesz.. ja chętnie poniańczę
  20. Dla Maksia: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/torebka-siateczka-royal-canin-mis-dla-chorego-jamnika-maksia-141637/[/url] Na jakie konto zbieramy pieniądze za poprzedni bazarek?
  21. Też mówie że młody, ani grama siwizny..
  22. Tak, koniecznie trzeba ogłoszenia. Ja już nie śmiem prosić Isadorki, może tu zaglądnie i zrobi jamnisiowi allegro? Ja mu zrobię jeszcze jeden bazarek, z czasem u mnie trochę kiepsko ostatnio
  23. No i co u Brusika? Zobaczcie - taka podobna sunia do niego, wyrzucona na stacji :-( Może ktoś ma jakiś domek w zanadrzu? [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1168/maja-ok-3-m-czna-sunia-podrzucona-na-teren-zakladu-mamy-2-tygodnie-schron-140671/[/url]
  24. I czekamy na zdjęcia z domku :multi:
  25. Megii mam nadzieję niedługo wstawi :)
×
×
  • Create New...