Jump to content
Dogomania

__Lara

Members
  • Posts

    35214
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by __Lara

  1. Marcel, ile Ty tam jeszcze będziesz siedział :mad::p
  2. Ciotki, przestańcie, bo te historyjki doprowadzają mnie do ogólnego stanu wesołości :biggrina::biggrina::biggrina::megagrin::jumpie: bico, ta historyjka to już całkiem wymiata :megagrin::megagrin::megagrin::megagrin: myślę, że Renia wybierze całkiem "normalne" imię :watpliwy::shiny:
  3. [quote name='truskawa144']W obecnej chwili - Kierownik. Tak jak napisała Fizia, kierownik przyjmuje nasze (moje) decyzje o wysłaniu psa do konkretnego hoteliku/dt. Informuję go gdzie i z kim pies jedzie itd. Ma do mnie (do nas) zaufanie i przekonał się w ciągu ostatnich 3 lat, że nie wysyłam(y) psa byle gdzie itd. Można powiedzieć, że w takich kwestiach mamy wolną rękę, w schronisku doskonale sobie zdają sprawę z tego jak wielka jest to pomoc dla nich i że psy są pod dobrą opieką u zaufanych ludzi. Natomiast każdy pies który nie został formalnie adoptowany jest nadal "własnością" schroniska. Molly nie została adoptowana, jest na DT. Więc w razie konieczności decyzje podejmuje kierownik. Naa (czy ktokolwiek inny) przykładowo gdyby sama chciała taką decyzje podjąć to była by usprawiedliwiona tylko w jednej sytuacji - w razie "wypadku", gdyby trzeba było o losie psa zadecydować natychmiast. Na szczęście do tej pory żadne wypadki nie miały miejsca nigdy na naszych DT i oby się tak nie zdarzyło.[/quote] Dlatego uważam, że sprawę Molly musicie omówić z kierownikiem osobno. Przedstawić mu całą sytuację, łącznie z tym zapytać czy wyraża zgodę żeby ewentualną decyzję o jej eutanazji podjęła osoba, u której pies obecnie przebywa (ze względu na możliwość pojawienia się nagłego cierpienia zwierzęcia i ogromnego bólu). Uważam, że w razie czegoś niedobrego trzeba się zabezpieczyć.
  4. Piękne zdjęcia i super wieści :loveu::loveu::loveu: aż serce się raduje na samą myśl :loveu:
  5. No nieźle to już w prasie o tym piszą.
  6. Ojej, zupełnie inny psiak :loveu: z nowymi zdjęciami będą nowe ogłoszenia :lol:
  7. [quote name='ick']Streszczę Wam krótko diagnozę mojego świetnego weta ( od 10 lat leczy mje psiaki ), po wnikliwej analizie materiałow które mu dostarczyłam : Molly dla niego to kalekie szczenię . Wygłada to na wadę genetyczną i dlatego prawdopodbnie w 75 % wewnętrzne organy dopasują się do reszty i może to być nawet bezbolesne. Czy bóle wystąpią nie jest powiedziane. ( porównajmy to zmniejszonych stóp gejszy ) Obserwacja psiaka konieczna i trzeba odczekać. Leczy obecnie kota , ktory funcjonuje całkiem normalnie na trzech łapach. Najważniejsze to dobry i stały domek dla Molli aby nie nastapiła żadna kontuzja i infekcja ( otracie nózek) itp) Eutanzji można zawsze zrobić i po problemie.... Molly nic nie bóli, oddawanie moczu to napewno na tle emojonalnym , bo nigdy takiego dobrego domku jak teraz nie miała . Kalekie psiaki mogą również szczęśliwie żyć z nami jeżeli zaakceptuje się ich kalectwo :loveu:[/quote] :loveu::multi: to jest wreszcie jakaś dająca szansę opinia :lol:
  8. :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  9. [quote name='MyrkurDagur']Otrzymałam właśnie telefon od Pani z TOZu - w[B] poniedziałek Lenka będzie miała transport do Warszawy[/B]. Zaraz napiszę do [B]Coronaaj[/B], a wieczorem zadzwonię do [B]Megii[/B].[/quote] No to super :loveu:
  10. [quote name='BeataJ']a ta waimarka to tez wirualny pies??? i ta amputacja lapy......? Beata[/quote] Wszystkie psy to fikcja...tzn istnieją, ale w USA, i tam ktoś inny im pomógł.
  11. [quote name='Negri_2008']Myślę, że sprawa jest już na tyle jasna, że mogę coś napisać choć cieniutkimi literkami :evil_lol: Nadzieja pojedzie w niedzielę do nowego domu w Nadarzynie. Zawiezie ją z nami kierowniczka schroniska. Chce porozmawiać z Panią, jeszcze sama wszystko sprawdzić, porozmawiać, doradzić. Teraz proszę wszystkich o kciukasy, abyście je mocna ściskali za sunię. Żeby wszystko odbyło się zgodnie z planem :multi: Suńka troszkę wychodzi z budki, Nieśmiało ale po troszeczku wychodzi i sobie siada i się rozgląda. :loveu:[/quote] No to cudownie :multi::loveu:
  12. [quote name='pinkmoon']Słuchajcie, może to będzie trochę głupie pytanie, ale co tam:p Na dogo widzieliśmy już przebieg kilku dochodzeń (np. sprawa Ozzy'ego, teraz na tapecie jest Moon), ale zawsze były to sprawy dotyczące przestępstw popełnianych na zwierzętach. Teraz mamy chyba pierwszy przypadek przestępstwa finansowego, a co więcej, wszystkie a przynajmniej większość dowodów to skany naszego forum, zdjęcia zamieszczone w internecie. Czy przy tej okazji nikt się nie przyczepi do dogo jako całości? Prowadzimy tutaj dużo zbiórek pieniędzy, a to jest nielegalne bez uzyskania odpowiedniej zgody. Tak samo nie wiadomo czy legalne w kwestii podatkowej są bazarki, sprawa już była tam wielokrotnie dyskutowana i nikt nie wie. Jakby to wszystko zebrać do kupy, to na dogo z ręki do ręki przechodzą naprawdę duże sumy pieniędzy. Czy informując policję o tym, że takie działania są u nas powszechne, nie strzelimy sobie w stopę? [URL="http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/dzialalnosc-gospodarcza/opinie-prawne/organizowanie-zbiorek-publicznych-w-internecie-opinia-prawna.html"]Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna - Działalność gospodarcza - Prawo spółek - e-prawnik.pl[/URL][/quote] No właśnie, też mam teraz takie obawy....te wszystkie bazarki.
  13. Przepiękne zdjęcia :loveu::loveu: mi się najbardziej podoba to z kotkiem :loveu:
  14. :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: a to Ci Niunia :p
  15. Może rzeczywiście ważna jest tu chwila spokoju. Z drugiej strony rozumiem emocje jakie są we wszystkich. Teraz ważne jest złożenie doniesienia do prokuratury i na to będziemy czekać.
  16. Dokładnie :diabloti: aniołki, a tak naprawdę to niedobre chochliki :diabloti: Dagusia kochana, ale zawojować też potrafi :diabloti:
  17. Aleś to napisała Renatko: "Nie nawalę pieniędzy jakiejś bidzie" :loveu: oj to tak jak ja... dlatego dobrze też, że jest taka Renia, bo możemy do niej wyekspediować właśnie takie babuleńki :loveu: swoją drogą ciekawe jak Niunia przyjmie nową lokatorkę :lol:
  18. Wiem wiem... ja też bym wolała żeby wszystkie miały domek, żadne z nich nie musiało siedzieć w schroniskowych boksach... Renatko, Ty to masz złote serce! :loveu:
  19. [quote name='pinkmoon']Dziewczyny, [SIZE=5][COLOR=Red]NIE DAWAJCIE TEGO NA WYKOP!!! [/COLOR][/SIZE] nie wykopujcie! zjedzą nas tam, już po dodaniu tam info o Moonie były akcje. Niestety tam jest wielu przeciwników pomagania psom finansowo. Jeśli zobaczą że daliśmy się tak oszukać, rozgłośnią to i wtedy nikt nam już nie zaufa. Dajmy tam info dopiero kiedy sprawa się rozwiąże. Jestem na wykopie od jakiegoś czasu i wiem jaka tam jest atmosfera i podejście do psiarzy[/quote] Ja nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje (chyba się starzeję :cool1::evil_lol::evil_lol:). :crazyeye: Gorzej, że już ktoś to tam dodał... nie da się tego usunąć???
  20. [quote name='malawaszka']BOKSIA Z ALLEGRO TO NIE TA? [URL="http://www.flickr.com/photos/lbr/2343071237/in/set-72157610096817166/"]NikiyaCone-03 on Flickr - Photo Sharing![/URL][/quote] Tak, to ta malawaszko :angryy::angryy::angryy:
  21. [quote name='katie05']od 6 miesiecy do 8 lat,ale ja bym sie na jej miejscu bala nie tyle kary pozbawienia wolnosci co dogomaniakow,jak ich ktos wkurzy to są jak mafia:diabloti:[/quote] Wiesz, akurat za samosądami to ja nie jestem :p ważne żeby sąd osądził to odpowiednio, stosownie do popełnionych czynów.
  22. Renatko, bo to były większe pieski, ale takie jak babuleńka Niunia to napewno by się gromadnie zmieściły :evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti:
  23. [quote name='Marta_Ares']o kurcze, az trudno uwierzyc....:crazyeye: co za *****:angryy: weszłam sobie w historie wplat (bo rowniez kupowalam u niej na bazarku) i kase przelewałam na Ewe Chmielewską, to jeszcze jedna osoba?? bo narazie widzialam tu Marte i Monike[/quote] No nieźle, kolejna osoba...
  24. A czy ktoś z prawników może napisać jaka kara więzienia grozi za wyłudzanie pieniędzy? nie mogę tego znaleźć na googlach...a kodeksem karnym nie operuję w domu :]
  25. [quote name='marysia55']no dobra dam Ci spokój :razz::razz: bo ja o excelu mogę godzinami gadać i uczyć :eviltong:. Najważniejsze, że Ty masz "ład i porządek" w tym co robisz :lol::lol:[/quote] O tak, ja jak już coś robię to nienawidzę chaosu :angryy::p jak w pewnym momencie zaczęło mi się właśnie coś kręcić to powiedziałam "basta" i założyłam specjalne zeszyty :p
×
×
  • Create New...