-
Posts
35214 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by __Lara
-
Cudowna *MOLLY* specjalnej troski - Pojechała do wspaniałegp DOMKU!!
__Lara replied to fizia's topic in Już w nowym domu
[quote name='truskawa144']W obecnej chwili - Kierownik. Tak jak napisała Fizia, kierownik przyjmuje nasze (moje) decyzje o wysłaniu psa do konkretnego hoteliku/dt. Informuję go gdzie i z kim pies jedzie itd. Ma do mnie (do nas) zaufanie i przekonał się w ciągu ostatnich 3 lat, że nie wysyłam(y) psa byle gdzie itd. Można powiedzieć, że w takich kwestiach mamy wolną rękę, w schronisku doskonale sobie zdają sprawę z tego jak wielka jest to pomoc dla nich i że psy są pod dobrą opieką u zaufanych ludzi. Natomiast każdy pies który nie został formalnie adoptowany jest nadal "własnością" schroniska. Molly nie została adoptowana, jest na DT. Więc w razie konieczności decyzje podejmuje kierownik. Naa (czy ktokolwiek inny) przykładowo gdyby sama chciała taką decyzje podjąć to była by usprawiedliwiona tylko w jednej sytuacji - w razie "wypadku", gdyby trzeba było o losie psa zadecydować natychmiast. Na szczęście do tej pory żadne wypadki nie miały miejsca nigdy na naszych DT i oby się tak nie zdarzyło.[/quote] Dlatego uważam, że sprawę Molly musicie omówić z kierownikiem osobno. Przedstawić mu całą sytuację, łącznie z tym zapytać czy wyraża zgodę żeby ewentualną decyzję o jej eutanazji podjęła osoba, u której pies obecnie przebywa (ze względu na możliwość pojawienia się nagłego cierpienia zwierzęcia i ogromnego bólu). Uważam, że w razie czegoś niedobrego trzeba się zabezpieczyć. -
Cudowna *MOLLY* specjalnej troski - Pojechała do wspaniałegp DOMKU!!
__Lara replied to fizia's topic in Już w nowym domu
[quote name='ick']Streszczę Wam krótko diagnozę mojego świetnego weta ( od 10 lat leczy mje psiaki ), po wnikliwej analizie materiałow które mu dostarczyłam : Molly dla niego to kalekie szczenię . Wygłada to na wadę genetyczną i dlatego prawdopodbnie w 75 % wewnętrzne organy dopasują się do reszty i może to być nawet bezbolesne. Czy bóle wystąpią nie jest powiedziane. ( porównajmy to zmniejszonych stóp gejszy ) Obserwacja psiaka konieczna i trzeba odczekać. Leczy obecnie kota , ktory funcjonuje całkiem normalnie na trzech łapach. Najważniejsze to dobry i stały domek dla Molli aby nie nastapiła żadna kontuzja i infekcja ( otracie nózek) itp) Eutanzji można zawsze zrobić i po problemie.... Molly nic nie bóli, oddawanie moczu to napewno na tle emojonalnym , bo nigdy takiego dobrego domku jak teraz nie miała . Kalekie psiaki mogą również szczęśliwie żyć z nami jeżeli zaakceptuje się ich kalectwo :loveu:[/quote] :loveu::multi: to jest wreszcie jakaś dająca szansę opinia :lol: -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
__Lara replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='MyrkurDagur']Otrzymałam właśnie telefon od Pani z TOZu - w[B] poniedziałek Lenka będzie miała transport do Warszawy[/B]. Zaraz napiszę do [B]Coronaaj[/B], a wieczorem zadzwonię do [B]Megii[/B].[/quote] No to super :loveu: -
[quote name='BeataJ']a ta waimarka to tez wirualny pies??? i ta amputacja lapy......? Beata[/quote] Wszystkie psy to fikcja...tzn istnieją, ale w USA, i tam ktoś inny im pomógł.
-
*NADINE* - prosi o dom i o grosik na hotel i spłatę długu!
__Lara replied to Ra_dunia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Negri_2008']Myślę, że sprawa jest już na tyle jasna, że mogę coś napisać choć cieniutkimi literkami :evil_lol: Nadzieja pojedzie w niedzielę do nowego domu w Nadarzynie. Zawiezie ją z nami kierowniczka schroniska. Chce porozmawiać z Panią, jeszcze sama wszystko sprawdzić, porozmawiać, doradzić. Teraz proszę wszystkich o kciukasy, abyście je mocna ściskali za sunię. Żeby wszystko odbyło się zgodnie z planem :multi: Suńka troszkę wychodzi z budki, Nieśmiało ale po troszeczku wychodzi i sobie siada i się rozgląda. :loveu:[/quote] No to cudownie :multi::loveu: -
[quote name='pinkmoon']Słuchajcie, może to będzie trochę głupie pytanie, ale co tam:p Na dogo widzieliśmy już przebieg kilku dochodzeń (np. sprawa Ozzy'ego, teraz na tapecie jest Moon), ale zawsze były to sprawy dotyczące przestępstw popełnianych na zwierzętach. Teraz mamy chyba pierwszy przypadek przestępstwa finansowego, a co więcej, wszystkie a przynajmniej większość dowodów to skany naszego forum, zdjęcia zamieszczone w internecie. Czy przy tej okazji nikt się nie przyczepi do dogo jako całości? Prowadzimy tutaj dużo zbiórek pieniędzy, a to jest nielegalne bez uzyskania odpowiedniej zgody. Tak samo nie wiadomo czy legalne w kwestii podatkowej są bazarki, sprawa już była tam wielokrotnie dyskutowana i nikt nie wie. Jakby to wszystko zebrać do kupy, to na dogo z ręki do ręki przechodzą naprawdę duże sumy pieniędzy. Czy informując policję o tym, że takie działania są u nas powszechne, nie strzelimy sobie w stopę? [URL="http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/dzialalnosc-gospodarcza/opinie-prawne/organizowanie-zbiorek-publicznych-w-internecie-opinia-prawna.html"]Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna - Działalność gospodarcza - Prawo spółek - e-prawnik.pl[/URL][/quote] No właśnie, też mam teraz takie obawy....te wszystkie bazarki.
-
Cudowna *MOLLY* specjalnej troski - Pojechała do wspaniałegp DOMKU!!
__Lara replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Przepiękne zdjęcia :loveu::loveu: mi się najbardziej podoba to z kotkiem :loveu: -
Dokładnie :diabloti: aniołki, a tak naprawdę to niedobre chochliki :diabloti: Dagusia kochana, ale zawojować też potrafi :diabloti:
-
[quote name='pinkmoon']Dziewczyny, [SIZE=5][COLOR=Red]NIE DAWAJCIE TEGO NA WYKOP!!! [/COLOR][/SIZE] nie wykopujcie! zjedzą nas tam, już po dodaniu tam info o Moonie były akcje. Niestety tam jest wielu przeciwników pomagania psom finansowo. Jeśli zobaczą że daliśmy się tak oszukać, rozgłośnią to i wtedy nikt nam już nie zaufa. Dajmy tam info dopiero kiedy sprawa się rozwiąże. Jestem na wykopie od jakiegoś czasu i wiem jaka tam jest atmosfera i podejście do psiarzy[/quote] Ja nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje (chyba się starzeję :cool1::evil_lol::evil_lol:). :crazyeye: Gorzej, że już ktoś to tam dodał... nie da się tego usunąć???
-
[quote name='katie05']od 6 miesiecy do 8 lat,ale ja bym sie na jej miejscu bala nie tyle kary pozbawienia wolnosci co dogomaniakow,jak ich ktos wkurzy to są jak mafia:diabloti:[/quote] Wiesz, akurat za samosądami to ja nie jestem :p ważne żeby sąd osądził to odpowiednio, stosownie do popełnionych czynów.
-
Verter wyciągnięty ze schronu.Nareszcie ma swój dom!!!!
__Lara replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='marysia55']no dobra dam Ci spokój :razz::razz: bo ja o excelu mogę godzinami gadać i uczyć :eviltong:. Najważniejsze, że Ty masz "ład i porządek" w tym co robisz :lol::lol:[/quote] O tak, ja jak już coś robię to nienawidzę chaosu :angryy::p jak w pewnym momencie zaczęło mi się właśnie coś kręcić to powiedziałam "basta" i założyłam specjalne zeszyty :p