-
Posts
15253 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Soema
-
Powodzianka LOLA, bezpieczna u pani Ani. Nużyca nie jest problemem :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
[quote name='kaja555']Lolciu, dalej nie masz gdzie mieszkać?[/QUOTE] Mieszka u mnie... więc chyba nie tak źle :) dziś idziemy na wizytę, dzięki Taks :Rose: na razie jako DT, bo możliwe że trzeba będzie pomóc w leczeniu pani. Wszystko się okaże wieczorem. :) -
[quote name='Aga-ta']bardzo latwo, bo to przy glownej drodze. Autobusy jezdza przez Swoszowice i Ochojno, ale tam teraz droge urwalo, wiec nie wiem jak jezdza, ale chyba na okolo przez Swiatniki Gorne. Jest rowniez dojazd od Wieliczki przez Janowice. Z tego co kojarze jest przystanek nieopodal stadniny. A kiedy potrzebujesz tam jechac?[/QUOTE] W środę popołudniu albo czwartek rano. Przyjadą tam dary dla Sandomierza, Tarnobrzega, Oświęcimia, Świniar, Kędzierzyna Koźla i... nie pamiętam, z Holandii. Kiedy dokładnie, będę wiedziała w środę rano. Mam nadzieję, że dojadę :) dziękuję.
-
Powodzianka LOLA, bezpieczna u pani Ani. Nużyca nie jest problemem :)
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Kaja :) Lola ma dziś fantastyczny humor, jest chłodniej, to się jej lepiej funkcjonuje. Szaleje teraz.. z nakrętką, albo piszczącą kostką sześcienną, warczy, piszczy, rzuca :) miło na nią patrzeć -
[quote name='Finetta']Targeo ? [URL]http://mapa.targeo.pl/1_2071250,,2_2108578,#targeo-top[/URL] Na stronie Stadniny Rzeszotary jest informacja [URL]http://www.stadninarzeszotary.pl/show_web.php?m=dojazd[/URL][/QUOTE] Tak wiem, gdzie to.. ciekawe czy autobusy podjeżdżają bezpośrednio tam .. bo ja się zgubię :shake::diabloti:
-
Czy ktoś z Krakowa jeździł do Rzeszotar, do stadniny koni? Łatwo tam dojechać?
-
Witaj, potrzebujemy wszystkiego. Pieniędzy na budy, bud, kocy, starych rzeczy, misek, smyczy, karm, puszek. Domów dla psów, bo bez tego ani rusz :shake: środki czystości - domestos np. też. Rąk do pomocy ciągle brak. W tym momencie jesteśmy z karmą zabezpieczeni na chwilę, ale chorują psy i przychodzą spore faktury za leczenie...
-
[quote name='KarolkaEngel']Soema. ja mam juz paczki przygotowane czekam na transport na poczte bo sama nie dam rady paczki waza 25 kg, tak ze na dniach jakos pojda juz ;][/QUOTE] Jakie wielkie :mdleje: szalona kobieto, wydasz mnóstwo kasy na to. Nikt nie jedzie w nasze okolice albo do Krakowa? Do mnie do domu dotarło 5 paczek, mam nadawców, brat mi wysłał, ale nie podał mi miast. Więc nie wiem komu dziękować :) jeszcze ;) niedługo szykujemy się na odbiór darów.... z Holandii :) dużo darów dla miast dotkniętych powodzią. :)
-
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Soema replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Potrzebujemy Waszej pomocy :) szukamy transportu Haśka do hotelu do Ani. Ma ktoś jakiś pomysł?:hmmmm: -
Dzięki! Sćiągam :) Zapraszam, wszystkich, których jeszcze tu nie ma, na watek sterylkowy. Uzbieranych mamy już 3,5 tys zł na zabiegi, ale ciągle to kropla w morzu. Razem możemy więcej! Walczmy z bezdomnością! [quote name='basiapron']przeliczając na sterylki, biorąc pod uwagę że każda to około 200 zł to starczy na 15, może 20 sterylek a kasy mamy coraz więcej. Czy ktoś by mi to przeliczył na ilość psiaków które nie trafią do schroniska, nie umrą i nie zostaną utopione? hmmm dajmy na to że nawet jak suka rodzi co rok i że np 8 lat - i tak to chyba bardzo mało zakładam, ale załóżmy że taka suka urodzi 4 szczeniaki rocznie, co daje przez 8 lat 32 szczeniaki, przy 20 sterylkach da to 640 psiaków mniej w schroniskach. Ale założe się że ta liczba jest o wiele większa, szczegolnie że niektóre suki rodzą co cieczkę. Właśnie myśle nad bazarkiem jako że mam czas :) i zrobiłam bazarek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/187481-***Bi%C5%BCutkowo***-na-sterylki***-do-21.06?p=14874501#post14874501[/URL] no tak, zaraz sobei ten tekst przestudiuję, liczby ogromne zdecydowanie, a kasy coraz więcej na coraz więcej sterylek[/QUOTE] [quote name='Soema']To jest fragment z tekstu Bamboo :) "Chodzi mi o te: [I]Średnia liczba zwierząt w miocie: 6 Liczba psów po 5 latach rozmnażania suki i jej potomstwa: [B]9 330[/B] Odsetek psów potencjalnie trafiających do schronisk: 30 % Koszt utrzymania 1 psa w schronisku: 1095 zł/rok Koszt utrzymania 2799 psów w schroniskach: 3 064 905 zł/rok Koszt zabiegu kastracji (wydatek jednorazowy): 100-200 zł[/I] (.....) " Dzięki za bazarki i obecność i wsparcie i w ogóle :) [B]RAZEM możemy więcej![/B][/QUOTE] [quote name='basiapron']to będzie tak aktualnie 9330 (5 lat rozmnażania suki i jej potomstwa) pomnożymy przez 20 (ilość suk wysterylizowanych za te nasze 3 tysiaki) to jest 186600 na 5 lat i teraz 30 % do schronisk czyli 55 980 przez 5 lat i koszt utrzymania 1000 zł na rok za psa to jest razy 5 000 przez 5 lat = 279 900 000 a my wydajemy 3000 :) aż się wierzyć nei chce[/QUOTE] :)
-
Zapraszam do wspierania akcji sterylizacji.. [url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-%28by-bezdomniak%C3%B3w-by%C5%82o-mniej%29?p=14874246#post14874246[/url] na temat p. Kariny nie będę się wypowiadała.. Nie sądzę żeby za darmo chciała coś zrobić. Może się mylę, oby.
-
Barney w Lubartowie,dt zamienił się w ds!!
Soema replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
To że je trawę , może oznaczać że mu zalega coś na żołądku, może mu czegoś brakuje. Suchą karmę zawsze dosmaczam... np. rozpuszczonym smaclzykiem, czy olejem, chętnie jedzą. Próbowaliście go zostawić już samego na dłuższą chwilę? Najlepiej boksiom robią dłuuugie spacerki aktywne, przed pozostawieniem ich w domu. Trzymam kciuki, żeby nie wykazał demolki :) -
[quote name='izunia154']Już przygarneliśmy pieska wyrzuconego - Stefanka :-), który myśli, ze jest człowiekiem i wszytstko chce robić jak my :-) A gdzie ta mapka? Bo ja nic nie widze btakiego :-([/QUOTE] Finetta usunęła post :) [url]http://mapa.targeo.pl/sandomierz#targeo-top[/url] na styku Ożarowskiej z Wiśniową. Nr 2 takie duże pawilony, a 16 to właśnie te budynki.
-
[quote name='izunia154']Od Ostrowca Soemo. Przyjedzie Marcin, mój Narzeczony, zapakowałam Go dziś i do bagażnika Nam się nie zmieściło ;) Czy moge mu podać w razie czego Twój numer gdyby krazył?[/QUOTE] Pewnie, tyle że ja w Krakowie obecnie, ale jak coś to niech dzwoni ja go poprowadzę i zadzwonię po Marcina. Najlepiej żeby był po 17, przed 18 jeśli można. Może pieska chcecie?:):) Jak Finetta wstawiła mapkę, to tam właśnie na styku tych ulic jest przytulisko.:)
-
[quote name='izunia154']Soemo gdzie mieści się Przytulisko? Czy trudno dojechać?[/QUOTE] Izunia, przytulisko jest na [B]Wiśniowej 3[/B]. Nie będzie problemu z dojazdem. Jedziecie od strony Kielc? Wydaję mi się, że na światłach prostu (po lewej będzie Kaufland) i zaraz za światłami w prawo i na końcu ulicy jest przytulisko. Niedaleko jest kościół.