-
Posts
15253 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Soema
-
Ma ktoś może doświadczenie w opiece nad połamanym szczeniakiem? [url]http://www.dogomania.pl/threads/195822-Po%C5%82amane-wycie%C5%84czone-psie-dziecko-potrzebne-wsparcie-rady-SANDOMIERZ?p=15670516#post15670516[/url]
-
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
.......................... -
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
To już zdjęcia z dzisiaj, u mnie - Maleńka przez 4tygodnie nie może wychodzić z klatki do minimum ograniczony ruch.:shake: [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TNJ9mjfBnnI/AAAAAAAAD0c/bGb12l10cMM/Zdj%C4%99cia%20domowe%20148.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TNJ9ozY9aII/AAAAAAAAD0o/fWwWVJ0bylI/Zdj%C4%99cia%20domowe%20151.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TNJ9rx_wudI/AAAAAAAAD00/-rKE4cBir3s/Zdj%C4%99cia%20domowe%20154.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TNJ9skdrgoI/AAAAAAAAD04/xIYMNWMPKK0/Zdj%C4%99cia%20domowe%20155.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TNJ9npD9FAI/AAAAAAAAD0g/XAIHxyRXgcg/Zdj%C4%99cia%20domowe%20149.jpg[/IMG] na drugiej łapce jest mniejsze cięcie. Fotki wstawię później. -
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia z soboty z przytuliska, cudo kochane się zasłaniało łapkami [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TMxNXy2FGLI/AAAAAAAABZ4/gpaU3MizV9Q/s800/P1080418-1.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TMxNuLYgKNI/AAAAAAAABaA/S9nwfqLgj8Y/s800/P1080431-1.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TMxOHCE7O4I/AAAAAAAABaE/fkR3qzzN6Hw/s800/P1080435-1.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TMxNPe11sHI/AAAAAAAABZ0/9nbHAhBckIc/s800/P1080415-1.JPG[/IMG] Molly jest zabiedzona, ma łupież, brzydką sierść. Ale na dobrej karmie, witaminach i lekach szybko dojdzie do siebie. Wierzę, też że będzie w sprawnym psiakiem. -
Do przytuliska w Sandomierzu trafiło w sobotę psie dziecko.. Przyniosła je zapłakana kobieta, znalazła ją w centrum miasta. Jak ją zobaczyłam... się zakochałam. No i rozpłakałam.. drugi raz w przytulisku,:-( Malutka miała połamane tylne łapki, nie mogła chodzić.. a jej oczka.. błyszczały i były pełne energii i radości. Ogonek nieśmiało machał. [IMG]http://lh3.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TMxOaHOWAvI/AAAAAAAABaM/WHG-vP1yQuc/s912/P1080468-1.JPG[/IMG] [B][SIZE=1]w drodze do lecznicy[/SIZE] [/B] W Sandomierzu nikt nie dysponuje RTG, więc zadzwoniłam do lecznicy w Stalowej. Od soboty do wczoraj malutka, razem z drugim, dużym psem po wypadku byli tam w lecznicy. We wtorek oboje byli operowani. Opis zmian: [COLOR=DarkGreen][I]Wykonano zdjęcie celowane miednicy w projekcji strzałkowej w ułożeniu grzebietowo-brzusznym.Stwierdzono złamanie trzonu lewej kości udowej w 2/3 dalszych trzonu z przemieszczeniem oraz skróceniem osi kończyny. Złamanie szyjki kości udowej prawej przezkrętarzowe.[/I][/COLOR] Molly ma zoperowane obie łapki, w jednej ma gwoździe. Uraz jest sprzed 2 tygodni, czyli ktoś ją porzucił w takim stanie..:-(:shake: Zaczął się proces chrząstnienia. Obecnie Molly przebywa u mnie na BDT, nie mam póki co żadnego doświadczenia w opiece nad takim psiakiem, dlatego wszelkie rady i nie tylko mile widziane. Koszt operacji wyniósł prawie [B]900zł[/B]. (rachunek zeskanuje później) drugiego psiaka operacja kosztowała ponad 700zł. Stowarzyszenie na prowadzenie [URL="http://www.dogomania.pl/threads/194061-Psy-z-SANDOMIERZA-pom%C3%B3%C5%BCcie-przetrwa%C4%87-zim%C4%99-potrzebna-masa-og%C5%82osze%C5%84-i-DT"][B]przytuliska [/B][/URL]od miasta dostaje [B][I]15tys.[/I][/B] zł rocznie. Bez znaczenia ile mamy psów.. A po powodzi tych psów jest dwa razy więcej. Samo leczenie kosztowało nas w tym roku prawie 6tys. zł, a jeszcze są sterylki etc. Dlatego bardzo, bardzo proszę o pomoc. Żebyśmy nadal mogli pomagać tym psiakom.. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Molly, pieniądze można przelewać na konto: [COLOR=Indigo][B]Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt [/B] KRS 0000236688 ul. Rynek 3 27-600 Sandomierz BANK SPÓŁDZIELCZY W SANDOMIERZU [B]28 9429 0004 2001 0014 6001 0001 z dopiskiem "nick - leczenie Molly" [SIZE=3][COLOR=DarkGreen] Bardzo dziękuję !! :Rose: :Rose: [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed]Weszce[/COLOR] - za dry bed dla Molly [COLOR=DarkRed]Katji [/COLOR]- za podkłady higieniczne! [COLOR=DarkRed]Emilii2280[/COLOR] - za wpłatę 100zł [/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=Green]Doszły wpłaty na Molly: - 50zł - Stanisław M. Chełmek - 50zł - Jostel5 - 30zł - Marzenkap - 50zł - Viola005 - 153zł - bazarek Diana79 - 51zł -[/COLOR] [COLOR=Green]bazarek Diana79[/COLOR] [COLOR=Indigo][SIZE=3][COLOR=DarkGreen] [/COLOR][/SIZE][/COLOR]
-
Żwirek w małym ciele wielki duch- już w domu stałym
Soema replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Przerażające jest, że te pieniądze co idą w "kosmos", ekhm.. w kieszeń co niektórych, zrobiłyby wiele dobrego dla tych wszystkich psiaków.. Ile psiaków zostało by wyleczonych, ile sterylizacji przeprowadzonych... -
Sandomierskie Maluchy w swoich domach :) dzięki Kochanej Kenny!!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Oj malizny, malizny... Państwo od Wojtusia się nie odezwali? -
Właśnie dostałam telefon.. mamy w przytulisku 5 nowych suczek.. jakaś kobieta zmarła i zostały u niej w domu. Chyba nasza 'prezes' je przywiozła.. Póki co zdjęć brak. Załamka. Jedna sunia u nas ma cieczkę, wariacje na całego, psy świrują.. dostała blokadę. Oby nie pociągnęła za sobą kolejnych suk, bo będzie niewesoło.
-
Sandomierskie Maluchy w swoich domach :) dzięki Kochanej Kenny!!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Gamoń jestem.... [url]http://www.dogomania.pl/threads/194178-35-og%C5%82osze%C5%84-za-5-z%C5%82!-ZAKO%C5%83CZONY-robimy-i-rozliczamy[/url] przepraszam. :) -
Sandomierskie Maluchy w swoich domach :) dzięki Kochanej Kenny!!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Eh kluchy, kluchy... Kenny - Krook wykupiła naszym sandomierskim pakiety ogłoszeń wstaw na wątku zdjęcia i opis maluchów, będą miały ogłoszenia. Ja 9 kolejnych psiaków wstawię jak zgram all zdjęcia. -
[quote name='jogi']O żesz, A jeśli się nie odezwą, to co wtedy?[/QUOTE] Zrobimy nalot poadopcyjny. W umowie jest zapis, że do 14 dni można psa oddać do nas.. Zobaczymy. Szczerze mówiąc nie wiem, czy cokolwiek możemy imm zrobić. Będę to konsultować.. ale wczoraj nie chciałabym ich spotkać na swoje drodze..:shake:
-
[quote name='jogi']ładne tam macie psiaki i widac, że zadbane. A jak idą adopcje?[/QUOTE] W tym roku do domów poszło 80 psów, plus kilkanaście które wróciły po powodzi do właścicieli. Po programie w tv w sobotę poszły dwa. W tamtym tygodniu poszło chyba 5 i tyle samo doszło.. Wczoraj wieczorem, przypadkiem pojechaliśmy na cmentarz.. bo zgubiliśmy od znicza "czapeczkę" i znalazłam... Aresa... Ponad tydzień temu poszedł do domu. Póki co nie kontaktowaliśmy się z właścicielami. Czekamy na ich ruch. Obym się myliła....
-
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3CrO-NvqI/AAAAAAAABhY/x84rsztbrR8/s800/P1080634.JPG[/IMG] Nana :) :) [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3DK-54XGI/AAAAAAAABhk/tsv8coZq7XA/s800/P1080640.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3DgSINKoI/AAAAAAAABhs/F5K_8pcMPuE/s800/P1080642.JPG[/IMG] Nuteczka :) [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3EJSrGblI/AAAAAAAABiE/hVTUka-pCvA/s800/P1080653.JPG[/IMG] Pchełka :) [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM29ri1NKUI/AAAAAAAABfU/yZafvSEvz40/s576/P1080572.JPG[/IMG]
-
[quote name='anetek100']to ja trzymam kciuki...tyle daliście im ciepła i bezpieczeństwa i miałoby to byc zaprzepaszczone????:(:(:(:(dzieki Wam mają schronienie, mają szanse na dom..a tekst typu nie mamy nic przeciwko psom, ale przeszkadza szczeniakie czy coś takiego ehhhh porażka...ludzie grzeją sie w ciepłych domach a te psy nie mają swojego....ściskam Was mocniutko:)[/QUOTE] Ehh.. ale było kilka osób z sąsiedztwa też, które zapewniały że aż tak im to nie przeszkadza i nas podziwiają i wspierają.. Póki nie mam konkretów nic nie będę pisała. Pokażę Wam nasze cuda ;) Myszka/Calineczka jest debeściak :loveu: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM29Pz7MMpI/AAAAAAAABfI/MmYKMAUstDY/s576/P1080567.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM2-Jf5qMpI/AAAAAAAABfg/RqU-Krs5hB0/s800/P1080578.JPG[/IMG] tu stadni sępimy holenderskie kabanosiki ;) [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3ByuaBWyI/AAAAAAAABg8/Mh234s7ZHBA/s800/P1080620.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3B77xGBJI/AAAAAAAABhA/MkPqGXDKgdA/s800/P1080622.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TM3CTZEjxpI/AAAAAAAABhM/WDg0RK0o7o4/s800/P1080627.JPG[/IMG]
-
Sandomierskie Maluchy w swoich domach :) dzięki Kochanej Kenny!!
Soema replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Kenny rozmawiałaś z Tamb? -
ALFA - 8 mies. CUDNA sunia BOKSERA - pojechała do Wrocławia :)
Soema replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
Jakie ma cudne uszyska :) Takie młode cudo, za długo nie będzie czekało na dom. W worku............. -
[quote name='Ania102']Soema a byliście ostatnio w tv, bo mama mi wspomniała ale nie znała szczegółów[/QUOTE] Tak, tu jest reportaż [url]http://www.tvn24.pl/28377,1680129,0,1,psi-los,fakty_wiadomosc.html[/url] czekamy na spotkanie z władzami,zrobimy wszystko żeby wyegzekwować godne warunki dla tych naszych Gamoni :)