Jump to content
Dogomania

Lionees

Members
  • Posts

    9780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lionees

  1. [quote name='ketunia'] Myślałam, że chłopaki się dogadali. Pomału się dogadują na szczęście:) Oto jak ich dzisiaj rano zastałam...i to nie Morusek się wcisnął do Opalika,tylko Opalik do Moruska;)
  2. [quote name='Awit']Normalnie jak u Pana Boga za piecem u Ciebie Reniu psiaki mają:-):-)[/QUOTE] Awit,przecież nie tylko u mnie tak psiaki mają.My wszystkie tu na dogo stajemy na głowie i dogadzamy psiakom,żeby miały jak w niebie.U każdej z nas psiaki mają jak u Pana Boga za piecem:)
  3. Wczoraj i dzisiaj był spokój między Opalikiem a Moruskiem.W ogóle Opalik zrobił się taki spokojniejszy.Więcej śpi,nie warczy już na Edzia,na każdego psiaka macha ogonkiem, a do Moruska to nawet znowu wszedł w nocy na posłanko.Tak ich zastałam rano;) Jeszcze nie było kąpania,bo w niedzielę i dzisiaj miałam trochę gości w związku z Dniem Kobiet:p.Ale za to dzisiaj dokładnie wyszczotkowałam kawalera. Opalik w dalszym ciągu znaczy,ale myślę,że mu to przejdzie niedługo.Zaczyna czuć się bezpiecznie,przyzwyczaja się do nowych warunków i zapachów.Dzisiaj nawet nie pilnował miseczki,tylko ładnie zjadał i pozwolił sobie ją zabierać:)Podsuwam mu różne psie smakołyki,gryzaczki,ale nic mu nie smakuje.Powącha tylko i zostawia.Suchej karmy tez nie chce,karma stoi w miseczce i czeka na zmiłowanie;).Może nie jest to suche jakiś prima sort,ale nie jest tez dupowate chyba.Mam teraz karmę Josera,wcześniej miałam Acane dla staruszków i zdecydowanie miała lepsze branie,no ale cenowo tez była trochę droższa.Ale na psiakach nie będę oszczędzała.Lubiły Acanę,to teraz tez ją kupię,może Opalikowi zasmakuje:)Suche stoi w miseczkach cały dzień,jak jakiś psiak ma chęć to sobie w międzyczasie chrupie. Także Opalik robi postępy w zachowaniu,stał się milszy dla psiaków,chyba zaczyna się przyzwyczajać do zgodnego życia w stadzie ludzko-psim:).
  4. [quote name='gonia66']Ja tam szzcerze mowiac to nie jestem pewna, kto bedzie bardziej za Edziem plakał...renia czy jej TZcik:)[/QUOTE] No zgadłaś-TZcik,ale ja też będę rozpaczała,nie myśl,że nie:placz:
  5. [quote name='malibo57']Łatek jest na szczęście pod dobrą opieką w Vetice - nie wyobrażam sobie w tym wypadku opieki domowej.[/QUOTE] W takim stanie opieka domowa to nawet nie wchodziłaby w grę.Nawet najlepszy dom nie ma przecież takiego zaplecza ze sprzętem i z lekami,jakie ma szpital.A psiak ma tak dużą ranę,że w każdej chwili może dojść do wstrząsu i tylko szybka i fachowa pomoc uratuje mu życie,więc opieka domowa w tym przypadku wykluczona
  6. No koniec świata,ile bólu musiał znosić ten psiak do tej pory...:-( Czy ten psinek był w tym samym "schronie" co obdarty Łatuś?:roll:
  7. [quote name='Ziutka']Tak...weterynarze oceniają na 12 lat[/QUOTE] O matko,to taki mój typ,małe,starutkie i biedne:-(
  8. [quote name='Ziutka']Nie wiadomo :( Weci mówią, że albo pies...a może pod siatką jakąś przechodził...nic nie wiadomo... Maleństwo waży troszkę ponad 3 kilo :([/QUOTE] Boziulku...3 kilo bólu:-( I do tego pewnie staruszek:-(
  9. Boszsze...co mu się stało?:-oCzy to zrobił człowiek,czy jakiś pies go tak załatwił...jaka może być przyczyna takiej rany? A czy miejscowość w której jest owo "schronisko" może być głośno podana na forum,czy nie koniecznie?
  10. Dzisiaj(znaczy się wczoraj) Opalik nawet sam wszedł na posłanko do Moruska,jak Morusek spał.Morusek troszkę pomruczał jak Opalik się układał,Opalik też coś tam mruknął na Moruska i razem sobie spali;).Jednak później Opalik znowu poszedł na mniejsze posłanko,a Morusek został na większym.No ale przyjaźni takiej jaka była między Antosiem i Moruskiem,to tutaj niestety nie będzie.To tak jak i u ludzi.Jedni się lubią inni nie:p Wczorajsze spanko Moruska z Opalikiem.Nawet widać,że nie mają się ku sobie;).Z Antosiem Morusek leżał wtulony,a z Opalikiem odwróceni są do siebie dupkami:p
  11. [quote name='Mada:)']Też się o tym dowiedziałam, jestem przeszczęśliwa i już się zastanawiam, którego pieska 'wcisnąć' Pani z Krakowa i jak jej wytłumaczyć, że Antosiek ma domek! :) SUPER ROBOTA! :)[/QUOTE] A może tego psiaka?Jest starutki,malutki,cichutki,tylko niestety jest niewidomy:sad:.Ale naprawdę to w niczym psiakom nie przeszkadza i nie są z tego powodu gorsze.Wiem,to bo mam u siebie takie niewidome 3 staruszki,a jeden niedawno odszedł ze starości za TM:-( Tu jest ta sierotka,ma bardzo mało czasu,praktycznie wcale nie ma już czasu:shake: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181285-Eutanazja-czy-250zA-deklaracji-staruszek-z-wyrokiem-prosi-o-pomoc?p=14246634[/URL]
  12. I śpiący Edzio:loveu::) [IMG]http://img11.imageshack.us/img11/1292/zdjcie4071l.jpg[/IMG] [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/5739/zdjcie4072.jpg[/IMG] Wygląda podobnie jak ten kot:evil_lol: [video=youtube;kOdx9G5LrF0]http://www.youtube.com/watch?v=kOdx9G5LrF0[/video]
  13. Dzięki dziewczyny:loveu: Trzymam się zasady-kochaj psa swego jak siebie samego,a Edzio jakby nie było jeszcze jest nasz;),a potem właścicielka będzie Go kochała i rozpieszczała do granic możliwości:) A tymczasem u nas Edzio dostaje bezmiar miłości:loveu: [IMG]http://img42.imageshack.us/img42/981/zdjcie4060.jpg[/IMG] [IMG]http://img38.imageshack.us/img38/3531/zdjcie4066.jpg[/IMG] [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/2797/zdjcie4053e.jpg[/IMG] [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/762/zdjcie4070.jpg[/IMG]
  14. [quote name='Awit']Ale raz tylko chciał dziabnąć Moruska? Jeśli szczekają to może się porozumiewają w ten sposób. A co z feromonami, może one by pomogły w zaprzestaniu znaczenia? Z tego co piszesz to jest to jego główna metoda na pokazywanie, co jest jego terenem. Moruska chciał dziabnąć dwa razy,raz jednego dnia,raz innego. To porozumiewanie się szczekaniem wygląda mi nie na taką zwykłą "rozmowę",tylko na przegonieniu konkurenta typu idź stąd to mój teren. No i właśnie to znaczenie przez Opalika jest metodą na pokazanie że to wszystko jest jego i po co się tu obce psy kręcą [quote name='APSA'] A w schronisku to był taki spokojny i niemrawy psiak. No w sumie był sam,w maleńkiej klitce,niewidomy,to i był niemrawy.Psy szczekały,ale żaden nie wchodził na jego teren.Teraz cały jego świat wywrócił sie do góry nogami.Nowe zapachy,nowe psy,nowe miejsce i ludzie,którymi nie chce się dzielić.Tak bardzo mu tego brakowało przez te lata(a nie wiadomo też jakie życie miał przed schronem),że teraz wszystko znaczy(nawet miseczkę z jedzonkiem i posłanko),żeby cały świat wiedział,że to jest jego i tylko jego i każdemu won od tego [quote name='Awit']Renia jak Opal dzisiaj? Dzisiaj Opalik sporo spał.Na początku jak przyjechał,to dużo chodził,spał po trochu i zaraz się budził i znowu pochodził i kładł się na chwilkę i tak w kółko.Nawet noce takie były.Wyglądało to jakby nie umiał usnąć w ciszy,bo przecież do tej pory przez te lata spał w ciągłym jazgocie,bo wiadomo jak jeden pies zaczął szczekać to i drugi i trzeci...Teraz ta cisza jakby go kuła w uszy i nie wiedział co sie dzieje.Jednak pomalutku przyzwyczajał się do warunków,które panują w nowym miejscu i zauważyłam,że zaczął dłużej podsypiać,aż wreszcie dzisiaj pospał sobie tak uczciwie ze 3 godzinki,potem wstał i znowu się na dłużej położył i usnął.Chyba wreszcie zaczyna odsypiać schronisko:).Dzisiaj nawet sam wszedł na posłanko do Moruska,jak Morusek spał.Morusek troszkę pomruczał jak Opalik się układał,Opalik też coś tam mruknął na Moruska i razem sobie spali;).Jednak później Opalik znowu poszedł na mniejsze posłanko,a Morusek został na większym. Postaram się jutro wykąpać kawalera i porządnie wyczesać.Teraz jest piękny,a co dopiero po takiej toalecie?:razz: Dzisiejsze zdjęcie z Moruskiem;)
  15. To nie jest pozowane zdjęcie,Łatuś naprawdę podaje łapkę.Tylko trzeba Go poprosić,a łapki idą w ruch.Raz jedna,raz druga;) [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/4335/zdjcie4131.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/1513/zdjcie4125.jpg[/IMG]
  16. I kolejne foty:) [IMG]http://img256.imageshack.us/img256/8678/zdjcie4105.jpg[/IMG] [IMG]http://img269.imageshack.us/img269/7210/zdjcie4110.jpg[/IMG] [IMG]http://img28.imageshack.us/img28/655/zdjcie4111.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/2599/zdjcie4127.jpg[/IMG] [IMG]http://img42.imageshack.us/img42/6279/zdjcie4129.jpg[/IMG]
  17. Ciąg dalszy Łatusia;) [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/708/zdjcie4087.jpg[/IMG] [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/4928/zdjcie4097.jpg[/IMG] [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/3267/zdjcie4098.jpg[/IMG] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/2302/zdjcie4101.jpg[/IMG] [IMG]http://img85.imageshack.us/img85/7198/zdjcie4103.jpg[/IMG]
  18. Dzisiejsza sesja zdjęciowa Łatusia:) Niestety mój aparat w telefonie nie nadąża za wygłupiającym się Łatusiem,dlatego tez niektóre zdjęcia są jakie są;) [IMG]http://img709.imageshack.us/img709/5174/zdjcie4078.jpg[/IMG] [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/7453/zdjcie4079.jpg[/IMG] [IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7914/zdjcie4093.jpg[/IMG] [IMG]http://img203.imageshack.us/img203/716/zdjcie4088.jpg[/IMG] Smakołyki bierze z ręki delikatnie jak francuski piesek:mdrmed: [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/4425/zdjcie4089.jpg[/IMG]
  19. Tak,doszły 24 marca,dziękuję:loveu: Jakby nie doszły to bym krzyczała;)
  20. Jestem Antosiu,zawsze będę...:-( [FONT=Arial] "Twój wzrok już zgasł – wokół tylko cisza. My tu, Ty tam- po drugiej stronie Tęczy”[/FONT]
  21. Chyba Cię Danusiu ubiegłam:) U Moruskqa bez zmian,oprócz tego że jakos nie mogą sie z Oplaikiem dogadać,to wszystko jest ok
  22. Co słychać u Dropsika,bo jakoś wątek spadł niziutko:sad:
  23. Do tej pory nie miałam czasu,żeby usiąść i napisać,ale zaraz to zrobię,jeżeli dogo mi pozwoli,bo chodzi okropnie:shake:.Dzięki Awit i Selenguś za namiary.Mam nadzieję,że co 2 głowy,to nie jedna i uda nam sie wyprowadzić Opalika ze znaczenia;).Zauważyłam tez,że jak jakiś psiak koło Niego przejdzie,to od razu podnosi nogę i znaczy,jakby chciał przekazać,że to jest jego teren.Także znaczy "na pusto"czyli nawet jak nie ma innego psa obok(na ale zapach psów mimo wszystko czuje),a jak jakis pies przemknie obok niego,to dosłownie znaczy tak szybko,że jakby nie miał pampersa,to zdążyłby obsikać psiaka,który akurat kołysze się obok.Dzisiaj znowu próbował dziabnąć Moruska i nawet jak Morusek sobie śpi na posłanku,to Opalik podchodzi do posłanka i szczeka na śpiącego Moruska.Jeżeli Morusek się akurat przebudzi to szczekają na siebie obaj.No i właśnie jak Morusek szczekał na Opalika,to Opalik chciał go dziabnąć,ale byłam obok i nie dałam.Byc może kastracja uspokoiłaby nieco zapędy Opalika,ale jak go tak obserwuję,to nie wiem,czy będzie ona możliwa.To starszy psiak i byc może ma coś z serduszkiem,więc głęboka narkoza pewnie nie będzie w tym przypadku wskazana.No ale pójdę do wetki,to się okaże po badaniu.
  24. [quote name='Bjuta']A jaki byłby idealny dom dla Mongołka?[/QUOTE] Ja wiem jaki...taki ze swoim człowiekiem i spaniem w łóżeczku,kochający i ciepły domek z ogródkiem...
×
×
  • Create New...