Jump to content
Dogomania

funia

Members
  • Posts

    14694
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by funia

  1. LAD,A TY JA CHCESZ DLA SIEBIE CZY NA TYMCZAS:oops:
  2. [quote name='niteczka']Ale bida z tej Muszki. :-( Czy coś można dla niej zrobić?[/quote] ZnaLEŻĆ DOBRY I DOŚWIADCZONY DT ,
  3. umowa byla taka ,ze malagos bierze ja na Dt ,po 20 lipca .Ale to jeszcze kawał czasu .....
  4. Zapomniałam imienia jakie mu nadano w Dt ,ale bardzo ładne jest .Jak sobie przypomne to napiszę .U niego wszystko super ,bardzo szybko sie zaklimatyzował ,bardzo łóadnie biega sam po działce i przybiega na zawołanie .Jest wesoły i przyjacielski do wszystkich ludzi .Szukajmy mu szybko domu ,bo kolejka długa na jego miejsce :roll:
  5. [URL=http://img31.imageshack.us/i/dsc01618640x480.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/835/dsc01618640x480.jpg[/IMG][/URL]
  6. [URL=http://img31.imageshack.us/i/dsc01620640x480.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/8381/dsc01620640x480.jpg[/IMG][/URL]
  7. Jest wspaniałą matka nie odeszła od dzieci na krok ,a nie jadła parę dni .U nas od kilku dni pada deszcz a dzisiaj była burza z piorunami .A ona trwała przy dzieciach ,głodna mokra i w rowie nie opodal przejeżdzały non stop samochody .Nazwałyśmy ja Ziutka ,Jest cudowna .I co tu począc ,jak nie Ami to Ziutka .....
  8. [URL=http://img44.imageshack.us/i/dsc01607640x480.jpg/][IMG]http://img44.imageshack.us/img44/2586/dsc01607640x480.jpg[/IMG][/URL]
  9. [URL=http://img34.imageshack.us/i/dsc01606p.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/7112/dsc01606p.jpg[/IMG][/URL]
  10. [URL=http://img44.imageshack.us/i/dsc01605u.jpg/][IMG]http://img44.imageshack.us/img44/6104/dsc01605u.jpg[/IMG][/URL]
  11. Sytuacja Ami jest zła ,miejsce które od jutra było dla niej w naszym DT zajęła sunia z 7 szczenikami .Przywiozłam ja dzisiaj z Marta i co miałyśmy zrobić .Musiałyśmy wziąć ta psią rodzinę .Jakiś typ przedwczoraj wyrzucił ją z samochodu do rowu wraz z dziećmi i odjechał .Sunia bez jedzenia trwała przy dzieciach w rowie ,cała mokra a jej dzieci ......nie piszę więcej bo płakać się chce.Teraz czyste ,suchutkie i po wyjęciu wielu kleszczy zasnęły w pięknej budzie ,niestety przeznaczonej dlaAmi ......
  12. [URL="http://img38.imageshack.us/i/dsc01600640x480.jpg/"][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/8158/dsc01600640x480.jpg[/IMG]A to Ami ,pracownik wyjął ja z budy ,nadal nie wychodzi była cała mokra i jakaś taka brudna .Nie wiem pewnie suki ja poobskakiwały ,jest bardzo wystraszona . [/URL]
  13. [URL=http://img40.imageshack.us/i/dsc01594640x480.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/4747/dsc01594640x480.jpg[/IMG][/URL] Zdjęcie robiłam dzisiaj a wyglądają jak te z przed kilkunastu dni ..............:placz:
  14. [URL=http://img40.imageshack.us/i/dsc01595640x480.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/7550/dsc01595640x480.jpg[/IMG][/URL]
  15. Byłam dzisiaj w schronie i załamałam się Muszka siedzi tak jak siedziała dwa tygodnie temu w tym samym miejscu ,jest przerazona .Nie wiem nawet czy dojada.Zaraz wstawię zdjęcie .
  16. Paula 045 to nastepny twór ,który będzie udowadniał racje w imieniu schronu .Dziewczyny nie warto naprawdę :shake:
  17. Jeśli mogę pomóc zanim wróci Tola to służe pomocą ,jestem na miejscu ;)
  18. jUTRO KOLO11 DOWIEM SIE JAK Z TRANSPORTEM DO kRASNIKA ,CZU KTOS OD NAS GO ZAWIEZIE
  19. Zgadzam sie całkowicie z Furciaczkiem,co mozna jak kierownictwo jest przeciw. Wiele mozna razem zdzialać nawet przy małym budzecie jesli sie chce.Wiemy przecież ile pomogliśmy przez samą dogomanie a sposobów moznaa jeszcze znależć wiele innych ,co kto woli .Ale nie W Zamościu.
  20. [quote name='sacrum']Dlaczego umowy z wolontariuszami Emiru zostały rozwiązane? Powodem chyba nie był brak serca do zwierząt i chęć pomocy. Dlaczego dwie wolontariuszki odeszły z fundacji? Zainteresowanmym polecam sprawdzić DLACZEGO.[/quote] o Co ty pytasz bo nie rozumie:roll: Dziewczyny dajmy spokój ,,to jest poziom króla Ćwieczka .Nie odpowiadajmy Profanum bo to jest bez sensu całkowicie .On wie swoje.-- suki i psy jak sa osobno to jest szczyt marzeń . Tylko jak mu takie dwie suki wydane na wieś za pół roku iwydadza na świat po 6 szczeniat ,czyli razem 12 sztuk które zapobiegliwy pan wyrzuci do rowu lub wywiezie do Zamościa a te zostana przyjete do schronu jako bezdomne ,To ,kto w tym momencie pozwala na niekontrolowane rozmnażanie ? i koło sie zamyka ....Z tych 12 szczeniat może być połowa lub wiecej suczek ,więc dalej juz nie liczę ,,,:angryy: Nie jest to zaden partner do rozmów ,olejmy go bo obojetnośc jest gorzsza od nienawiści . ? Te słowa ,ze suki i psy sa osobno i nie trzeba sterylizować słyszałam nie raz w schronisku .Raz byłam świadkiem jak pan jakis tam przywiózł 6 szczeniat do oddania i był szczerze żdziwiony ,ze nie chcieli ich w schronisku bo przecież wziął w zeszłym roku włlasnie suczkę ze schroniska .....:mad: .Mamy przecież swoje wątki tam sobie popiszemy no nie ?:diabloti:
  21. [quote name='sacrum']Dlaczego umowy z wolontariuszami Emiru zostały rozwiązane? Powodem chyba nie był brak serca do zwierząt i chęć pomocy. Dlaczego dwie wolontariuszki odeszły z fundacji? Zainteresowanmym polecam sprawdzić DLACZEGO.[/quote] Sacrum napisz po swojsku jak wujek zza miedzy bo nie rozumie w ogóle tego postu ,:roll: Jakie wolontariuszki z jakiej fundacji ,co ma piernik do wiatraka.Piszesz o rozwiązaniu umowy i zaraz o odejściu wolontariuszek o co Ci chodzi ? :cool1:
  22. W schronisku mieszka dziś ok. 300 zwierząt. - Tylko w styczniu trafiło ich do nas 150, a tylko 1 stycznia: 19 - mówi Aleksandra Molnar, kierowniczka schroniska. - Zwierzęta uciekają przestraszone noworocznymi petardami, a ich właściciele, niestety, ich nie szukają. Na to, że trzeba zmniejszyć ilość zwierząt w schronisku, zwracają też uwagę przeprowadzane tam kontrole. Pomysł, jak do tego doprowadzić, mają społecznicy od dawna działający na rzecz zwierząt. - Staramy się uruchomić oficjalny wolontariat w schronisku - mówi Janina Muzyczyszyn z fundacji SOS dla Zwierząt. Chcą uczyć psy na powrót bycia z ludźmi, już dziś dają im tymczasowe domy albo szukają stałych. - Pracownicy schroniska wykonują dużo pracy, ale nie są w stanie szukać domu każdemu z psów. My uczymy się, jak tresować je na kursach Wesołej Łapki w Gliwicach. Łączy nas to samo: nie umiemy przejść obok bezdomnego psa. Ale nie jesteśmy w stanie trzymać 15 w domu - mówi Muzyczyszyn, właścicielka dwóch psów i kota. Prócz apelu do urzędników, fundacja apeluje też do zwykłych ludzi. - By chcieli dawać domy tymczasowe. Zapewniamy wtedy opiekę weterynaryjną, jedzenie i szukamy chętnych do adopcji psa. Prosimy, by zgłaszali się też do nas ci, którzy chcą psa oddać: my poszukamy mu domu. - O to, żeby wolontariusze weszli do schroniska, zabiegam od półtora roku. Jest 50 ludzi, którzy deklarują, że chcą do schroniska wejść, nie można takiego potencjału marnować. Złożyłam projekt regulaminu, który mógłby tę sprawę porządkować - mówi Aneta Motak z fundacji. Wiceprezydent Michał Luty zapowiada, że w kwietniu będą wreszcie widoczne efekty pracy urzędników. - Ruszy strona internetowa schroniska, na której publikować będziemy zdjęcia psów do adopcji. Wolontariat w schroniskach jest niezbędny, ale musi go uporządkować regulamin, który tworzymy. Problem w tym, że prywatna firma, która prowadzi miejskie schronisko nie może korzystać z pomocy wolontariuszy. Mogliby oni pomagać przy adopcjach zwierząt. Z troski o ich bezpieczeństwo trudno jednak, żeby wchodzili do klatek, nie mogą to też być osoby niepełnoletnie - mówi. Zapowiada powołanie koła Towarzystwa Opieki na Zwierzętami w Katowicach i uchwałę o zapobieganiu bezdomności zwierząt. Dzięki niej miasto mogłoby finansować sterylizację żyjących na wolności kotów. O to od dawna zabiega Joanna Zaremba z fundacji For Animals, która w zeszłym roku z własnych funduszy wysterylizowała ponad 200 kotów. Równocześnie wolontariuszki z portalu niekochane. pl wystawiły w SCC przy sklepie Zoo Natura tablicę ze zdjęciami kotów do adopcji. Taka sama pojawi się tam ze zdjęciami katowickich bezdomnych psów. Z wolontariuszami skontaktować się można poprzez portal dogomania.pl.
  23. Taaaa........
  24. Ania allegro jeszce jest wazne?:oops:
×
×
  • Create New...